Sharp LC-32DH77E 32/37/42/46/52 - wszystko o serii DH 77

pawja

New member
w końcu udało mi sie znaleźć trochę czasu i podłączyć kompa przez d-sub do mojego 32' dh77e. Obejrzałem film w divx, nie zauważyłem żadnego smużenia, co mnie utwierdza w przekonaniu że efekt smużenia w kablowej tv jest wynikiem słabego sygnału. Potem włączyłem sobie pozyczony od kolegi "300" w HD. W sumie spory kawałek filmu oglądałem siedząc jakieś pół metra od tv bo "włączyłem tylko na chwile zobaczyć jak to wygląda" :) Potem siedziałem jakieś 2,5m od tv. Obraz ostry, wszystko widać, nie zaobserwowałem zlewania się obrazu czy przebarwień podczas filmu. W gry generalnie nie gram więc moich wrażeń w tym zakresie nie będzie :)
Podsumowując jestem zadowolony z sharpa.
Mam jedno pytanko, może ktoś mi będzie mógł odpowiedzieć, mój laptop ni cholery nie chciał mi pozwolić ustawić rozdzielczości "monitora" czyli tv na full HD, max na jaki mi pozwolił to hd ready. ktoś wie co może być przyczyną? Z góry dzięki za poradę.
 

SławekSS

New member
Bez reklam
W Sharpie poprzez d-sub nigdy nie osiagniesz rozdzielczości fullHD czyli 1920x1080 co zostało wielokrotnie opisane na wszystkich forach tego typu na całym swiecie.
Pełne HD tylko i wyłącznie poprzez HDMI lub component.
 

eManitou

New member
Właśnie dostałem info z serwisu, że wymienią mi na gwarancji mój stary uszkodzony 42RD1E na nowy 42DH77 :) . Do końca gwarancji starego TV zostały mi zaledwie 3 tygodnie :-D Można czasami narzekac na jakość Sharpów ale serwis mają całkiem niezły. :mrgreen: Z zawartości wątku widzę, że raczej nie strace na tej wymianie.
 

filip12

New member
DH77 a DVB-T

Witajcie,
Ten sharp jest super miałem xd1e i x20e ten jest super
Jedno ale ktoś ma kanał 55 746Mhz ? mam zasięg ale nie znalazł programów i nie wiem czy to jakaś usterka czy tak ma byc bo POT nawala
 

joł

New member
Ustawienia jakie w pelni mnie zadowalaja:
podswietlenie +12
kontrast +26
jasnosc +6
kolor +10

Zaawansowane:
ODCIEN:
Y -3
reszta bez zmian

NASYCENIE:
R -9
Y +2
reszta bez zmian

temp kolorow - srednio niska
aktywny kontrast - wyl

Barwy sa wyrazne i wystarczajace cieple, ale nie przesycone.
Czekam na ewentualne korekty ;]
 

sirmario

New member
Witam. Od tygodnia jestem właścicielem 46DH77E i musze powiedzieć że jedyną funkcją która mnie rozczarowała to system nagłaśniający. Dzwięk płaski i bez efektów. Jeżeli chodzi o obraz.... po prostu pięknie.
sygnały SD z n rewelacja, HD niebo. BR. .... najlepszy obraz jaki widziałem. Z kablówki może być, w każdym razie nie gorszy niż na crt. (zresztą sygnał złej jakości.) PS3 pokazuje swe możliwości, kill zone 2 jak na żywo. burnout paradise.... brakuje tylko podmuchu powietrza.
Nie jestem wielkim znawcą tematu ale spokojnie mogę polecic ten wybór. Oczywiście trzeba trochę ustawieniami popracować i ... będziesz p... zadowolona/ny :)
 

filip12

New member
ustawienia dla mnie ok

Joko że nawet w google nie ma z kim porownać to są moje:

opc-wyl

podswietlenie +10
kontrast +30
jasnosc +0
kolor -20

Zaawansowane:
ODCIEN:
bez zmian

NASYCENIE:
bez zmian

temp kolorow - srednio wysoka
film - standard
aktywny kontrast - właczony
dnr - śr
nonochromatyczne - wył ;)
 

sqallpl

New member
Mam zamiar kupić ten model Sharpa 42 calowy. Chce znaleźć sklep w ktorym beda mieli te modele wypordukowane w tym "lepszym" miejscu, wiec o jaki kraj produkcji powinienem pytac aby sie nie sparzyc?

Dodatkowo mam pytanie do osob majacych jakies porownanie. Dotychczas sporo ogladalem na Sony Bravia KDL D3500 (40 cali) i obraz mi pasowal, to juz starszy model, wiec chcialbym zapytac jakiej roznicy moge sie spodziewac w porowaniu z Sharpem?
 

egon12

New member
46dh77

Hi,

DVB-t i wynalazek 46DH77 dokladnie odbierajacy w Krakowie. Wczoraj zauwazylem pewne przesuniecie pomiedzy obrazem, a dzwiekiem. Niezaleznie czy to HD czy SD - mieliscie takie ficzery ? ogolnie tez po przelaczeniu z ATV na DTV przez pare sekund obraz "zwalnia" i wszystko sie synchronizuje ze soba (obraz z dzwiekiem) - tez macie takie "niedopracowanie" u siebie ? mam takze czasem pojawiajacy sie rozowy obraz przy przelaczaniu na HD, pozniej czarne tlo zbiera zbiera dane i pyk obraz HD - wszystko co pisze tyczy sie DVB-t

zapewne z nastepnym SW czesc poprawia, tylko przy nowym modelu to sobie poczekam na nowy FW

Pozdr
egon12
 
Ostatnia edycja:

neo2neo3

New member
Patrzyłem teraz u siebie i musze ci powiedziec ze nic takiego sie u mnie nie dzieje ma tylko dziwne skalowanie t/z w dekoderku hd fergusonie 8900 pokazuje na kanałach hd 1080i a na monitorku pokazuje 720p i cholera wie co sie dzieje
Spodziewałem sie troche wiecej po nowym modelu jednak chyba ta marka już sie nie poprawi drugi sharp i druga porażka.8)
 
Ostatnia edycja:

slawko_23

New member
Bez reklam
Tommy_M napisał:
No cóż Tynio - tylko współczuć! Na prawdę mam wrażenie, że sklep w którym kupiłeś TV próbuje robić Cię w ***** .

W ogóle nie rozumiem, czemu nie mogłeś odstąpić po prostu od umowy (nie chodzi już o samo reklamowanie tylko o to cholerne odstąpienie od umowy) - jedna podstawowa rzecz:

rzeczona wcześniej ustawa z dnia 2 marca 2000r / rozdział 1 / art. 3 :

" [FONT=&quot]W razie odstąpienia od umowy umowa jest uważana za niezawartą, a konsument jest zwolniony z wszelkich zobowiązań. To, co strony świadczyły, ulega zwrotowi w stanie niezmienionym, chyba że zmiana była konieczna w granicach zwykłego zarządu." [/FONT]

I dla mnie ten zwykły zarząd oznacza przynajmniej rozpakowanie i kwestia interpretacji ale również sprawdzenie pod tytułem odpalenie i pooglądanie - przecież tego wymaga najnormalniej w świecie sprawdzenie produktu.....

dlaczego cytujesz stare przepisy? Obowiązuje ustawa o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej z lipca 2002 a nie ta co podałeś!!!!!!!
 

koko2

New member
dh77

posiadam lc-32dh77e od ponad miesiąca ,kupiłem na początku marca,zero problemów,więcej jestem mile zaskoczony,szczególnie z odbiorem osiedlowej kablówki,SD też cacy,full HD z blu bajka, uważam za wielce prawdopodobne że problemy nie których z tym mod. tv są konsekwencją wadliwego transportu,szczególnie dotyczy to zakupu dostarczanego do końcowego odbiorcy przez kuriera,bywa że przesyłki zliczają beton ileś tam razy.sam miałem tego typu doświadczenia z monitorem.zatem warto znaleźć dobry i w miarę tani sklep,sprawdzić w sklepie i wtedy dopiero kupować.
 

SławekSS

New member
Bez reklam
A mi sie wydaje, ze to zależy od kwestii postrzegania obrazu. To co dla jednego bedzie bajką, dla drugiego bedzie wielki shit. Nie raz widzę jak ludzie sie zachwycaja obrazem, a dla mnie ten obraz jest duzo poniżej średniej. Czasami jest odwrotnie :D

np dla mnie obraz zakodowany .x264 z przepływnoscia od 5Mb wzwyż i 1080p jest ok a nawet czasami bajka, natomiast 720p tylko ok. W kazdym razie duzo lepszy od DVD i divx'ów. Ale to dla mnie. Dla innych moze to byc nie do zaakceptowania.
 

kasia29

New member
Posiadam model 42DH77E, sygnał z N-ki. Na kanale VIVA mam mały czarny pasek z prawej strony obrazu. Pasek występuje tylko na tym kanale, jak przesunę obraz w opcjach to zmienam położenie ekranu na wszystkich kanałach. Czy inni użytkownicy odbierający na sygnale z N-ki mają ten pasek na kanale VIVA ?

pozdrawiam
 

melon100

New member
Witam

Po testach i Kikiego i analizie postów na forum udałem sie dzisiaj do Saturna po Sharpa LC-32DH77E .Ale postanowiłem porównać na żywca tego Sharpa z Sony KDL-32W4000 i Samsunga seria B650.Chyba sprzedawcy mieli mnie już dość :D Co do jakości z HD wszystkie wyświetlały super najlepiej podobał mi się DH77E.Ale sygnał SD mnie zastanowił , a na nim mi najbardziej zależało (kablówka) .Dziwne najlepiej wyświetlał obraz Soniak potem Samsung , Sharp najsłabiej a parametry miały poustawine podobnie różne tryby sprawdzałem.Myślę może mają coś z okablowaniem albo jakieś trefne sztuki sie trafiły to podziekowałem i pojechałem do Euro .I tam obsługa bardzo miła poustawiała parametry wyświetlania tak jak w Saturnie wprawdzie B650 było trochę dalej niż inne.Cóż wynik był taki sam jak poprzednio a ja trochę załamany bo liczyłem że DH77E będzie lepszy od konkurencji:confused:
Ale sprzedawca mówi że mają w ofercie Sharpa LC-32XL8E i może on będzie lepiej wyświetlał obraz .Po podłaczenie nie miałem wątpliwości biorę ten model
Starszy model bez DVB-T MPEG4,USB ale jak dla mnie liczy się wyświetlany obraz.I jak narazie wszystko jest OK kanały SD bardzo dobre filmy i gry z PS3 super !!!
Nie wiem pewnie to moje subiektywna ocena ale XL8E lepiej radzi sobie z sygnałem SD niż nowy model DH77E.
 

koko2

New member
Melon,ja od ponad miesiąca używam lc-32dh77,i w SD obraz przerósł moje oczekiwania,rozumie że zniecierpliwienie sprzedawców utrudnia,ale myślę że warto było poprosić o roszadę podłączeń tak aby dh77 był na przemian podłączany do gniazd do których podłączono wcześniej soniaka i samsunga, ten sam sygnał z rożnych gniazd antenowych wcale nie musi być taki sam,sprzedawcy dla bonusów potrafią stosować rożne triki aby klient odniósł takie wrażenie jakie oni sobie życzą,to że zaproponowali Ci starszy model wręcz sugeruje że oto im mogło się rozchodzić,przecież odb.tv bez mpeg-4 za niedługo staną się bardzo trudno sprzeda walnymi,coraz częściej klienci dyskwalifikują produkt za brak owego mpeg-4 bez względu na markę jak i pozostałe parametry. Myślę że najlepszym rozwiązanie jednak jest prezentacja w domu u klienta,niestety mało popularna puki co .
 
Do góry