Sharp LC-32DH77E 32/37/42/46/52 - wszystko o serii DH 77

nowmat

New member
Pierwszy raz kupuje lcd i mam pytanie co dostajemy wraz z telewizorem???
chodzi mi czy dostajemy jakieś kable itp.
Na przykład jest w komplecie kabel hdmi???
 

Kirdan

New member
Oczywiście że nie :) Dostajesz to co jest potrzebne do odpalenia telewizora:

Kabel zasilający
Pilot
Baterie do pilota
Śrubki do montażu podstawki
"Kluczyk" do montażu

I to by było na tyle. Bo przecież czemu producent ma zgadywać co posiada w domu kupujący i jakie kable potrzebuje? Dorzucanie kabla HDMI komuś kto ma np. zamiar używać jedynie sygnału kablówki mija się z celem :)
 

Helmut12

New member
Przepraszm, ale odnoszę wrażenie, że opisujący modele Sharpa znają go tylko z półek sklepowych, dotyczy to także innych tv.
A idea kupna tv poprzez Internet jest z założenia bezsensowana.
To kupno kota w worku.
Skrajność ocen przemawia również za moja tezą.
Scren`y wystarczy drobny retusz.
Także pytanie jakiej klasy lustrzanką jest wykonywana fotka.
Ja także mam odebrać wkrótce DH77E 32". Sklepy, np Avans zamawiają je z własnych magazynów.
Gdybym oparł się na opiniach szacownych kolegów, to wybór tv stałby się koszmarem.
A odnośnie wielkości ekranu. Sąsiad kupił 32" i ma "klitkę" 12 m.
Ten rozmiar wtapia się w tej wielkości pokój.
Tutaj nawoływania kup większy.
Panowie wszystko musi mieć racjonalne uzasadnienie.
Pamiętajcie o tym pisząc wasze opinie.
Tv oraz żonę wybiera się samemu. Owszem przydatne są opinie składany w Czechach lub Japonii, Węgrzech czy Anglii.
Ma dobrą lub wątpliwej jakości czerń, etc.
Jednak oceniamy w warunkach optymalnych, a nie przy sklepowych jarzeniówach i hałasie.
Pozdrawiam
 

jarsonex

New member
Prosba o pomoc w ustawieniach obrazu

Witam Szacownych forumowiczów!

Panowie właśnie zakupiłem sharpa dh77e i będę wdzięczny za ustawienia obrazu kontrast,jasność itp, korzystam z enki tv jest w sypialni (dość małej obraz oglądany z odległości ok 2.5 metra) pokój średnio oświetlony.
Będę wdzięczny za pomoc ponieważ mi od wielu prób ustawień już mieni sie przed oczami.

Pozdrawiam

Jarsonex
 

gidek666

New member
Ja mam ustawiony tryb film i jedyne co u siebie zmieniłem to temp. kolorów na średnio niską, aktywny kontrast wł i to w sumie wsio, reszta to standard. Pewnie można ustawić wszystko żeby było lepiej ale mi odpowiada taki obraz, nie lubię zbyt przejaskrawionych kolorów a takie mi bardzo odpowiadają. Oczywiście do PC i xboxa 360 mam inaczej ale do TV oglądając kablówkę multimedii to mi odpowiada.
 

Kirdan

New member
Wczoraj podłączyłem wreszcie PS3 do mojego 42DH77. Wcześniej proszono o opinię więc po 2 dniach użytkowania pozwolę sobie ją wygłosić.

Konsolkę podłączyłem oczywiście kablem HDMI ze średniej półki ale przy jego metrowej długości sądzę że nawet najlepszy nie dawał by różnicy widocznej gołym okiem.

Pierwsze odpalenie - i zdziwnienie, obraz kiepski... Mało ostry, nawet z 2 metrów widać było delikatnie piksele na krawędziach dużych liter. Jednak chwilkę później po wprowadzeniu datek, szmatek, godzin itp pojawiło się pytanie o rozdzielczość. Konsola "wykryła" możliwość wyświetlania w 1080i.
Krótkie pytanie, OK.... A potem to już tylko siedziałem z padem w ręku do późnej nocki :D Ale po kolei:

"Dynamiczny ustalony" tym razem nie nadawał się tak dobrze jak do kablówki więc przestawiłem na fabryczny program "Gra". Zmniejszyło się nieco świecenie a obraz nabrał idealnej ostrości. Wrzuciłem płytkę z MGS4, podczas instalacji bacznie obserwowałem Solid Snake'a palącego szluga. Szukałem niedokładności obrazu, przebarwień, "sztucznych" kolorów, niewyraźnej czerni, smużenia itd. Jednym słowem wszelkich niedoskonałości.... I nie znalazłem.

Myślę sobie: takie intro to jeszcze żaden dowód, jedziemy dalej. Kto grał ten wie co pojawia się na ekranie. Korowód ciężarówek, pustynia, później miasto w stanie wojny. Dziesiątki żołnierzy biegających na prawo i lewo, pustynne budynki rozrywane eksplozjami itd. Gapiłem się jak zaczarowany co chwila kierując krokami bohatera. Celowo biegałem, gwałtownie zmieniałem pozycję, właziłem w czarne tunele, skakałem ze słonecznych dachów prosto do mrocznych piwnic. I mówię uczciwie - obraz mnie zachwyca. Wszystko ostre, dokładne, bez smug, "artefaktów", efektu "gorącego powietrza" (poza ujęciami prosto w pustynię ale tu jestem pewien że efekt był zamierzony przez twórców gry :)). Takie właśnie miałem wyobrażenie o dokładności Full HD i nie zawiodłem się. Ostatnią rzeczą jaką chcę przetestować na tym TV jest film Blu-Ray ale wszystkiego na raz mieć nie można i kupować byle co za 100zł tylko do testu mi się nie uśmiecha.

Pozdrawiam forumowiczów!
 

Helmut12

New member
Te parę postów rzuciło wprawdzie pewną jasnosć w temacie modelu DH77E, ale nie do końca.
Do kolegi Jarsonex, a jak odbierasz czerń w owym odbiorniku tv?
Może próbowałeś nagrać fragment dvd tylko z czarnym tłem i odtworzyć na tv?
Ja także nie dojrzałem finansowo do niebieskiego lasera, zatem nadal eksploatacja dvd (staruszek Panasonic DMR-E50 - jeszcze bez polskiego menu).
Dramat w tym, że badziewi po 1300zł skolko ugodno, tych po 3-3,5 (lcd, 32") ani jednego. Zamówią jeden egzemplarz i wybieraj człowieku.
Jest u nas nawet taki sklep, że należy dać zaliczkę 100-200zł.
Przetestować owszem można, ale musisz dorzucić 50 zeta jako usługę serwisową.
To jest (jak mawiał Pietrzak) pijany sen chorego idioty.
 

vasquez

New member
Helmut12 napisał:
Przepraszm, ale odnoszę wrażenie, że opisujący modele Sharpa znają go tylko z półek sklepowych, dotyczy to także innych tv.
A idea kupna tv poprzez Internet jest z założenia bezsensowana.
To kupno kota w worku.
Skrajność ocen przemawia również za moja tezą.
Scren`y wystarczy drobny retusz.
Także pytanie jakiej klasy lustrzanką jest wykonywana fotka.
Ja także mam odebrać wkrótce DH77E 32". Sklepy, np Avans zamawiają je z własnych magazynów.
Gdybym oparł się na opiniach szacownych kolegów, to wybór tv stałby się koszmarem.
A odnośnie wielkości ekranu. Sąsiad kupił 32" i ma "klitkę" 12 m.
Ten rozmiar wtapia się w tej wielkości pokój.
Tutaj nawoływania kup większy.
Panowie wszystko musi mieć racjonalne uzasadnienie.
Pamiętajcie o tym pisząc wasze opinie.
Tv oraz żonę wybiera się samemu. Owszem przydatne są opinie składany w Czechach lub Japonii, Węgrzech czy Anglii.
Ma dobrą lub wątpliwej jakości czerń, etc.
Jednak oceniamy w warunkach optymalnych, a nie przy sklepowych jarzeniówach i hałasie.
Pozdrawiam
Ide akupowania przez neta to najlepsza rzecz ktora mozna zrobic!
dlaczego? dostajesz tv do domu, ustawiasz go w miejscu gdzie ci sie podoba i testujesz w domowym zaciszu przez 10 dni!..nie odpowiada ci? zwracasz i po problemie..Kase ci maja zwrocic.
Ocena tv na polce sklepowej jest trudna - przy domowym na świetleniu, w miejscu gdzie docelowo ma stać telewizor testy są optymalne
 

kasia29

New member
Witam

Pytanko do Kirdana:
Co ustawiłeś, aby konsola PS3 "wykryła" możliwość wyświetlania w 1080i ?
U mnie wyświetla 720.

Pozdrawiam
 

Kirdan

New member
Kasia:
Sama wykryła przed instalacją danej gry. Zależeć to będzie od gry/filmu. Z tyłu opakowania masz napisane "Supported HD video output: xxx"
i dla przykładu MGS4 obsługuje 480p, 720p, 1080i, 1080p. Najprawdopodobnie twoja że gra (film?) ma max 720 :)
 

Kirdan

New member
Telewizor masz Full HD.... Hmm... Może manualnie wybrałaś inną rozdziałkę? Albo kabel jakiś słaby i nie umożliwia 1080? Nie odpowiem na 100% bo jakimś specem to nie jestem. Spróbuj zmienić rozdzielczość w opcjach. Jeśli nie wiesz gdzie lub się nie da może ktoś z większą wiedzą się wypowie.
 

guliktaucher

New member
s-video

Mam takie pytanie::confused:
Wszędzie, nawet na oficjalnej stronie Sharpa pisze, że ma on wejście s-video, ale w jego instrukcji obsługi nic na ten temat nie znalazłem.
I kto tu ma nieścisłe informacje?
Samego telewizora jeszcze nie widziałem na żywo.:(
 
Ostatnia edycja:

rakul

New member
Mam prośbę (trochę głupią) do posiadaczy 42' - czy mógłby mi ktoś podać wymiary KARTONU od tego modelu? Dzięki wielkie.
 

Kirdan

New member
Heh, dokładnie ci nie podam bo stoi w piwnicy :p ale jest sporo większy od telewizora. Jeśli chodzi o transport to zmieścisz go do każdego auta o ile złożysz tylne siedzenia. Na wysokość około 1,2m szeroki na jakieś 1,5-1,7 a gruby może ze 40cm.
 

nowmat

New member
TV bardzo fajny co prawda nie mam porównania z innymi bo to jest mój pierwszy ale jest dobry:grin:
ale pewnie mógłby być jeszcze lepszy obraz gdybym się znał na tych ustawieniach;)
więc mam prośbę do tych co mają ten tv i umieją go dobrze ustawić
możecie podać swoje ustawienia???
 

szfagier

New member
kasie26:
wejdz w menu - ustawienia i automatyczne wyswietlanie hdmi i ustaw je na wlaczony.
U mnie tak samo jak i u kolegi samoczynnie wykrywa rozdzielczosc :)

I raz jeszcze powtorze, jezeli ktos lubi kolory samsunga to na 100% bedzie rozczarowany, a wszysycy wiemy jakie kolory posiada samsung. Ja sam po przesiadce z rodzicow samsunga 656 musialem przyzwyczaic sie z kolorów samsunga, na kolory(jak to ktos napisal posypanych popiolem). Jednak tylko ja to widziałem, gdyz kazdy kto przyszedł byl pozytywnie zaskoczony. Jezeli ktoś chce to moge wrzucic zdjecia z kanałów z Enki robionych Panasonicem Lumix tz7 (wiec zaden mocarz) i pokazać jak co wygląda. Niestety jak na razie dysponuje sygnałem Enki jedynie o jakości 54% :???: (ze wzgledu na gowniana antene dostarczona przez Enke) ale i przy takim sygnale na kanałach hd nie widze zastrzezen, no moze poza kolorami ze wzgledu na jakosc sygnału.
Pozdrawiam
 
Do góry