Sharp LC-32DH77E 32/37/42/46/52 - wszystko o serii DH 77

a4tech

New member
A może coś się z nimi już wcześniej dziwnego działo i ktoś wkładał w niego paluszki ?????
Sprzęt wybrakowany, czy jak ???
No bo jak można sprzedawać wadliwy TV, w dodatku ze źle spasowaną obudową :confused: :confused: :confused:

Może napisz Nam co to za (fajny) sklep Ci go sprzedał :???:


Pozdro.
 

Hartson

New member
Bez reklam
Tynio z tego co piszesz wydaje mi się, że masz "uwalony" TV. Tłumaczenie przez sprzedawacę, że inne tv są jeszcze gorzej składane jest zarazem śmieszne i żenujące. Co to znaczy, że Ty kupiłeś super LCD a pozostale to chłam bo są jeszcze gorzej składane? Trzeba było powiedzieć gościowi, że jelenia to niech sobie szuka ale na rykowisku.
Życzę powodzenia i współczuję, że masz problemy ze swoim LCD.
 

Tynio

New member
A4tech – Czegoś takiego nie mogę wykluczyć, ale też nie mam pewności, bo nikogo za rękę nie złapałem.
Sam wygląd już daje do myślenia, że Japończyk w wygląda gorzej niż Koreańczyk
Oczywiście mogę napisać, że chodzi o sklep z Wrocławia, ale niestety nic więcej.
Tak jak pisałem wcześniej nie złapałem za rękę nie mam dowodów nie mogę oskarżać.
Tak samo oni mogą twierdzić, że to ja tego LCD-eka „wykończyłem”
A wszystko to może być wina SHARPA tylko sklep mi nie wierzy.

Hartson – Skoro nie mało ludzi pisze, że są zadowoleni i nie mają takich objawów oraz specyficznego wyglądu taki, jaki ja posiadałem w swojej sztuce (oraz w tej, co oglądałem) to faktycznie jest to zepsuty TV
Sam KIKI testował ten typ i było wszystko OK.
Nie ukrywam, że jestem spokojnym człowiekiem i nie umiem krzyknąć na kogoś lub wytykać jego błędy, bo sam jestem na podobnym stanowisku i sprzedaję towar (inna branża), więc wiem jak nieraz klient końcowy wciska ciemnotę.
Ale jak dalej będę mi wciskać, że LCD odbiera SUPER to sprawa skończy się, że zgłoszę odpowiednim organom.
Jest już po 12:00 a nikt nie poinformował mnie, co i jak ;)

Tynio

Pozdrawiam

P.S.

Był telefon mam w środę zgłosić po kasę
 
Ostatnia edycja:

Tommy_M

New member
Tynio napisał:
P.S.

Był telefon mam w środę zgłosić po kasę

:grin: ŚWIETNA WIADOMOŚĆ !!

Ps. mam nadzieję, że nasze następne zakupy będą bardziej udane! Napisz co kupiłeś i czy jesteś zadowolony. Ja około środy/czwartku też mam mieć kasę, ale będę w dłuższej delegacji także zakup dopiero w następnym tygodniu :???: ale i tak nie wiem co kupić :???::???::???:
 

Tynio

New member
Tommy_M - Wiadomość jak dla mnie super, ale tak jak pisałeś, wracamy do punktu wyjścia
Z czego wiem, że jak na razie nie biorę pod uwagę modelu, jaki miałem
Bardzo interesuje mnie model 32B650 Szajsunga jednak to nie jest już ten, Samsung co kiedyś był (są bardziej awaryjne niestety- z tego, co słyszałem) Dziś po pracy lecę „pomacać” kilka innych LCD w sklepach MM czy Saturn.
Wiem jedno, że będę kupować 32” z 100Hz minimum 3xHDMI to czy będzie, Full HD czy tylko HD Ready to już mi bardziej obojętne.



Judash - Tak jak piszesz coś musiało być nie tak – dopiero mój materiał „demonstracyjny” pokazał, co mi na sercu leży oraz jak to paskudnie wygląda.

Teraz tylko pozostaje mi
- kupić w sklepie sprawdzonym i renomowanym
- chodzić i oglądać jak wygląda obraz
- zabierać na testy swój „materiał”
- liczyć, że tym razem kupię poprawnie działający LCD

Hartson – wiem i też się cieszę, że tak to się zakończyło i to dzięki temu, że rozmawiałem z Wami oraz znając swoje prawa. (dzięki każdemu kto się wypowiadał na temat tego LCD)
Jak widać takie fora są bardzo potrzebne i pomocne.

Osoba, która zakupi taki uwalony LCD a nie będzie się znała będzie uważać, że „to tak ma być” lub sam sprzedawca poinformuje, że „tak musi być w tym modelu”

Tynio

Pozdrawiam

P.S.
Jak zakupie już nowy LCD to napiszę, co mam i jak się ten sprawuje
 

marsz99

New member
super Tynio że się udało, śledziłem z zaciekawieniem ten wątek gdyż

jak nabywałem swój TV 2 tygodnie temu to w ostatecznej walce zostały mi 2 modele
sharp DH 77 i samsung b650 - oba 32"

zdecydowałem się na samsunga i na razie nie żałuje.. naprawdę "ładnie gra" :)

przemyśl ten model.. co prawda to korea a nie japonia... ale nie jest źle
 

Tommy_M

New member
Tynio napisał:
ale tak jak pisałeś, wracamy do punktu wyjścia
Z czego wiem, że jak na razie nie biorę pod uwagę modelu, jaki miałem
Bardzo interesuje mnie model 32B650 Szajsunga jednak to nie jest już ten, Samsung co kiedyś był (są bardziej awaryjne niestety- z tego, co słyszałem) Dziś po pracy lecę „pomacać” kilka innych LCD w sklepach MM czy Saturn.
Wiem jedno, że będę kupować 32” z 100Hz minimum 3xHDMI to czy będzie, Full HD czy tylko HD Ready to już mi bardziej obojętne.


No powiem Ci, że tutaj się nie różnimy. Dokładnie na dzień dzisiejszy biorę 32'' + 100Hz musi być + 2 hdmi minimum a Full HD czy HD Ready to już drugorzędna sprawa.

Ja tez poszedłem w stronę B650 ale znowu mnie zabiło jedno info (dla mnie około 30% wagi wyboru to dobrze chodzące gry z PS3) - input lag w B650 jest BARDZO duży i niestety może być widoczny........ jak już widzę światełko w tunelu to znowu coś ....

A inna kwestia, że bardzo mnie do siebie przekonał Panasonic - myślę nad kupnem kontynuacji tego do którego porównywałem w swoich testach albo odpowiednika full HD.

PS. Też dzisiaj lecę do MM także mam nadzieję, że są bardziej otwarci na testy niż w jednym sklepie w którym byłem niedawno (e... ... agd)
 

Hartson

New member
Bez reklam
Tynio, co do B650, to widziałem go w MM (46"). Jeżeli chodzi o imput lag to nie wiem jak to wygląda, w sklepie raczej trudno to sprawdzić. Jeżeli chodzi o obraz SD to jak na warunki sklepowe ( a wszyscy wiemy jaka jest jakość sygnału ) to był do zaakceptowania. System 100 hz jest poprawiony w stosunku do zeszłorocznego poprzednika A656, naprawdę dobry . Kolory "cepłe", dobrze nasycone - to domena Samsungów.
Jeżeli chodzi o jakość to tak jak Ty słyszałem, że...powiedzmy są częstszymi "klientami" serwisów niż inne tv. Ale być może B650 jest pod tym względem lepszy od poprzednika, tego wykluczyć nie można.
 

Tynio

New member
Tommy_M – Tak wiem i czytałem o tym efekcie a jak sam wiesz mam PS3 i też mogę przeliczyć, że konsola zabiera mi około 30-40% czasu, jaki spędzam przy TV
Co w tym wypadku decyduje o komforcie grania w gry.
input lag może jest taki duży, ale widziałem w necie porównanie Samsunga A750 do B650 i liczby mówią wszystko nowy LCD zostaje troszkę w tyle za starszym bratem.
Nie ukrywam, że mam i to w swoim starym Samsungu niestety Sharp był tego pozbawiony (dlatego między innymi wybrałem Sharpa)
Sharp jest ładniejszy z wyglądu i miał być (myślę, że jest) mniej awaryjny od Samsunga.
Byłem też w Saturnie i oglądałem B650, ale dziady postawili daleko od innych firm (w takim kąciku Samsunga) i ciężko mi było powiedzieć czy jest duże opóźnienie.
Pisz jak coś ciekawego znajdziesz (ja praktycznie koło Saturna mieszkam, –więc mogę wpadać i ogląda codziennie)

Hartson – Ja oglądałem i bawiłem się 40” i tak jak piszesz SD jest OK. (lepszy niż starsze modele z przed 2-3 lat) ale i tak przegrywa z Sharpem, co do obrazu ze zwykłej anteny przy sygnale SD
imput lag – cechuje się opóźnieniem między sygnałem wchodzącym do TV a tym, co wyświetli Ci na matrycy (czas obrabianie obrazu by się wyświetlił na LCD)
To tak bardzo skrótowo. Można też znaleźć w necie info jak to dokładnie wygląda.
Słyszałem, że wszystkie telewizory mają lepszy system 100Hz niż Sharpy.
Tak wiem, że kolory są żywsze oraz lepiej wyglądają niż na Sharpie jednak są osoby, co wolą „bardziej naturalne kolory” jak dla mnie Samsung ma idealne jednak nowy Sharp 77E ma lepsze kolorki niż starsze modele (w moim wypadku nie sprawdziło się, ale widziałem w sklepie wcześniej, że są lepsze niż w 65E –wszystko na ustawieniach domyślnych)
Dzięki temu, że Samsung jest bardziej awaryjny zakupiłem Sharpa, (co się działo to już każdy wie)

marsz99 – śledzę wątek o tym Samsungu i widzę, że niestety mało osób się wypowiada o podłączeniu PS3 do B650
Czytałem też Twoje posty szkoda, że nie masz PS3, ale skoro z PC jest ok. to może i u mnie będzie dobrze.
Jak na razie dalej będę tylko śledził temat a decyzję podejmę jak już będzie kasa

Tynio

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

eskob

New member
Testowalem pod katem tego fauljacego powietrza i powiem tak w trybie film nie zauwarzam nic wokol kontur postaci na obrazie przez dekoder sd, obraz bdb nie za ciemny, gdy podlacze zwykla kalblowke tryb film jest jakby za ciemny i wiaodmo jakos gorsza i wtedy uzywam dynamicznego obraz lepiej wyglada ale mozna zaobserwowac cos jakby to wlasnei powietrze, ale moim zdaniem jest to normalne. Na moniutorze lg ktory dziala z kompem podlaczonym prez karte tv winfasta jest to smao jak monitor przestawie w tryb z automatycznym kontrastem dynamicznym. Byc moze wy w innym stopniu to macie. Niczego w rodzaju bledow i niepokjacy rzeczu nie zauwrazylem wiecej. Bardzo podoba mi sie tv podlacozny z dekoderem i tryb film. Koroly sa naturalne ostre i nie przejakrawione.
 

megi1810

New member
Sharp 42DH77E

Witam piszę pierwszy raz,jestem szcześliwom włascicielkom tego telewizora, cztałam wszystkie fora o sharpah,chciałam kupić 42Xl2E,ale nie było możliwosci,wchodził model DH77e.Jakość obrazu oceniam na 3+ sygnał sd (kablowa multimedia).Kolor czarny w moim tv jest ok .Najbardziej denerwuje mnie wygląd pilota - badziewie do XL2E,a niby to następca.Bardzo dobrze odbiera filmy dvix, połączenie przez RGB,tv wyświetla informację że odbiera sygnał 575i.Pozdrawiam wszystkich ''sharpowiczów''.
 

Kirdan

New member
Pilot jak pilot, w związku z tym że ciągle brany jest do ręki, nie raz i nie dwa spadnie z kanapy itd nie wymagam od niego wyglądu tylko funkcjonalności. Gdyby był piano black tak jak i sam TV zaraz nałapał by rysek. A tak jest solidny choć wyglądem może i nie oszałamia. Nieco bardziej przeszkadza mi fakt że odbiornik sygnału pilota mieści się w prawym dolnym rogu telewizora w okolicach lampki POWER a akurat krzesło stoi u mnie tak że oparciem zasłania tę część. Dlatego muszę albo pamiętać o obracaniu krzesła bokiem albo zmuszony jestem unieść rękę wyżej jeśli oglądam z kanapy ;) No ale akurat tutaj nie mam się do czego dowalić, mogłem inaczej meblować pokój :roll:
 

pwhite

New member
Bardzo mnie zainteresował wątek o Sharpach, bo sam muszę w końcu dokonać wyboru i kupić jakiś TV, bo wysłużony 20-letni CRT Sony jest dla mnie już zdecydowanie za mały. Ale tak naprawdę, to chciałbym napisać, że w pełni rozumiem odczucia kolegów, którzy pisali o jakości swoich nowych telewizorów. W sobotę byłem w jednym z MM w Łodzi. W rzędzie telewizorów Sharp stał właśnie 42 calowy DH77E, dokładnie między 42 (albo 46) calowym XL2 i 32 calowym XL8E. Wszystkie były podłączone do jednego źródła anteny analogowej (zresztą nie tylko Sharpy). Ponieważ jakość sygnału nie była ciekawa, obraz generowany przez telewizory też nie był najlepszy, z wyjątkiem DH77E, który był... tragiczny! Jak czytałem opisy Tynia, to większość efektów zobaczyłem na własne oczy. Nie sprawdzałem jakości wykonania czy mocowania matrycy. Wystarczyła mi jakość obrazu. Tak więc uważam, że takich kwiatków na naszym rynku jest więcej, niestety. Czyżby Sharp z jakością chciał dorównać Samsungowi, gdzie też dużo zależy od szczęścia kupującego? Ja coraz bardziej spoglądam w stronę nowych plazm Panasonica, bo nawet mit o zużyciu energii jest dla mnie mocno naciągany po tym, jak poobserwowałem sobie mierniki we wspomnianym MM...
 

Kirdan

New member
I co tu się dziwić? Przypuszczam że najnowszy model został celowo rozregulowany żeby sprawiać wrażenie najgorszego bo do marketów przychodzi mnóstwo ludzi nie mających bladego pojęcia o sprzęcie z jednym celem w głowie, "Kupić nowy telewizor"... I po co taki MM ma od razu sprzedawać serię DH77 skoro mają pewnie na magazynie jeszcze milion starszych których trzeba się pozbyć? :roll: Tym bardziej że kiedy byłem w MM jakieś 3tyg temu seria DH77 wcale do nich nie dotarła (nie było jej też na stronie MM) i dostępna była tylko w mniejszych prywatnych sklepach oraz E.RTV.AGD? Typowy chwyt marketingowy. Widziałem na własne oczy jak w Euro stały obok siebie Samsungi z matrycami różnych generacji i starsza wydawała się grać lepiej. A na moim 42' możesz sobie szukać tych artefaktów nawet z lupą i nic ci to nie pomoże.

Cieszę się Tynio że dostałeś zwrot za felerny egzemplarz, mam nadzieję że kolejny LCD będzie już trafnym zakupem - nie ważne Sharp czy nie Sharp.
 

pwhite

New member
Kirdan napisał:
I co tu się dziwić? Przypuszczam że najnowszy model został celowo rozregulowany żeby sprawiać wrażenie najgorszego bo do marketów przychodzi mnóstwo ludzi nie mających bladego pojęcia o sprzęcie z jednym celem w głowie, "Kupić nowy telewizor"... I po co taki MM ma od razu sprzedawać serię DH77 skoro mają pewnie na magazynie jeszcze milion starszych których trzeba się pozbyć? :roll: Tym bardziej że kiedy byłem w MM jakieś 3tyg temu seria DH77 wcale do nich nie dotarła (nie było jej też na stronie MM) i dostępna była tylko w mniejszych prywatnych sklepach oraz E.RTV.AGD? Typowy chwyt marketingowy. Widziałem na własne oczy jak w Euro stały obok siebie Samsungi z matrycami różnych generacji i starsza wydawała się grać lepiej. A na moim 42' możesz sobie szukać tych artefaktów nawet z lupą i nic ci to nie pomoże.
Myślę, że nie do końca masz rację. W sklepach takich jak MM towarów "zalegających" pozbywa się raczej przez rozmowę z klientem, bo 90% klientów wielkich sklepów przychodzi z pytaniem "a co by mi pan doradził". Poza tym są setki innych sposobów na to, żeby pozbyć się towaru :). A to, że niektóry sprzęt prezentuje się gorzej to raczej powiedziłbym niedbalstwo, przecież towar eksponują tylko ludzie, którzy tam pracują, a nie "oświeceni" klienci, którzy są gotowi akurat ten konkretny model przetestować i kupić. Jak wspomniałem na sali na tym jednym przyłączu stało wiele TV, także nowe Samsungi (na których oczywiście prezentowano demo w HD, ale pozwoliłem sobie zmienić źródło sygnału) i żaden nie prezentował się jak ten konkretny Sharp. Moje spostrzeżenia nie są podyktowane złośliwością, jedynie zaintrygowały mnie spostrzeżenia niedawnych właścicieli tego modelu i ponieważ sam się na tego Sharpa napaliłem, chciałem zobaczyć, czy to możliwe. I stwierdzam, że tak. Ty oczywiście możesz mieć egzemplarz dokładnie taki, jak powinien być, co nie znaczy, że Sharpowi nie zdarzają się wpadki. Tylko jak to przechodzi kontrolę?
 

pawja

New member
Witam
Od ok 2 tygodni mam 32' Sharpa DH77E. Szczerze mówiąc kupiłem go chyba 2-3 dni przed burzą która się tu rozpętała i z drżeniem serca że wydałem prawie 3tysie na nietrafiony model zacząłem szukać u mnie oznak efektów, które koledzy opisywali :)
Oglądam głównie tv z niezbyt mocnego sygnału multimedii lub divixy z kompa przez d-suba.
I kurczę muszę stwierdzić że koledzy chyba trafili na walniętą serię.. albo ja jestem ślepy i nie widze pewnych rzeczy :D
Jeżeli chodzi o artefakty, efekty "falującego ciepłego powietrza", nic takiego nie zauważyłem.
Tak samo z czernią, wiadomo że nie jest to smolista czerń, wkońcu to LCD, ale zacząłem się przyglądać ciemnym fryzurom, fakturze ubrań i wszystko wydaje mi się ok, widzę refleksy światła na włosach, odcienie, kosmyki itd. Polar jest polarem a nie plamą. Obejrzałem wczoraj "Tears of the sun" w TV gdzie praktycznie cały film dzieje się w dżungli, częściowo w nocy i wszystko wydaje mi się w porządku (nawet smużenia nie zauważyłem)
Jedno co mi faktycznie czasem przeszkadza to powidoki/smużenie czy jak to nazwać w bardziej dynamicznych scenach, szczególnie jak jest zbliżenie głowy na cały ekran i ta głowa zacznie dynamicznie się ruszać. Może nie są duże, trwają ułamek sekundy, ale są a ja na tym punkcie jestem ciut uczulony :) Ciężko mi dociec od czego to może być bo w podobnych scenach raz jest a raz nie, jedyne co może różnicować sytuacje to rózny poziom sygnału na różnych kanałach przez kablówkę.

Nie wypowiadam się czy obraz na Panasach/Samsungach/Sony itp itd nie jest lepszy, nie mam 2 tv LCD więc nie mam opcji postawienia ich obok siebie i porównania.
 

Tynio

New member
pawja napisał:
Od ok 2 tygodni mam 32' Sharpa DH77E. Szczerze mówiąc kupiłem go chyba 2-3 dni przed burzą która się tu rozpętała i z drżeniem serca że wydałem prawie 3tysie na nietrafiony model zacząłem szukać u mnie oznak efektów, które koledzy opisywali :).......Tak samo z czernią, wiadomo że nie jest to smolista czerń, wkońcu to LCD, ale zacząłem się przyglądać ciemnym fryzurom, fakturze ubrań i wszystko wydaje mi się ok, widzę refleksy światła na włosach, odcienie, kosmyki itd. ......




Nie dziwie Ci się, że wydając 3 tyś na 32” drżało serce (jak wiadomo LCD nie kupuje się, co miesiąc czy dwa) Jednak na pocieszenie napisze Ci, że ja za swojego Samsunga 26” jakieś 3 lata temu dałem ponad 3,3 tyś (do była wtedy kasa za taki mały LCD)
To, że mi i Tommy_M trafiły się wadliwe sztuki nie jest wykluczone skoro tyle ludzi pisze pozytywnie oraz są zadowoleni.
Czerń taką miałem, że pewnie nie jedna plazma wymiękała (była czarna jak smoła) jednak u mnie nie było wdać szczegółów.
Co do tego „powidoku” to u mnie było niepodważalnie widać i dzięki temu, że pokazałem to sprzedawcy oddaje mi pieniądze.
Mój zdanie jest takie, że ten LCD długo nie może trzymać ceny w granicach 2800-3200 zł
Bo konkurencja szybko wyprze z rynku ten model.
Czego trzeba pogratulować firmie Sharp to, że ten model jest bardzo ładny i zgrabny (Szkoda, że mi się nie udało z tym modelem za pierwszym razem)

Tynio

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

Helmut12

New member
Ja także zdecydowałem się na tę markę. Podobno całość "made in Japan".
Z tym, że ja 32" model DH77. 42" nie ten rozmiar jak na moje pomieszczenie.
Mam go odebrać w Avansie, znalazłem nieco tańsze w Katowicach a w Gorlicach mają ów model za 2600 zł.
Jednak chciałem go przed zakupem nieco dłużej pooglądać stąd Avans (trochę drogo) lub skoczyć do Katowic 50zł taniej:)
Bardzo uprzejmy sprzedawca (jak dotychczas) i wydaje się, że jest zorientowany w temacie.
Jak kupię, to napiszę kilka słów jako to "cudo" działa.
Polecono mi także Samsunga model B650 (naturalnie także 100 Hz).
Oglądałem "koreańca" niby to samo lecz (50/60 Hz), posiada ładną czerń.
Wyróżniał się jakością obrazu in plus wśród innych modeli różnych marek.
 
Do góry