Sharp LC-32DH77E 32/37/42/46/52 - wszystko o serii DH 77

a4tech

New member
Dzięki Kolego @gidek666 za przydatne info :eek:k:


No i powoli dojdziemy do sedna sprawy, z tym "sławnym", tajemniczym Sharp-em o modelu DH77 ;)

Może nie taki wilk straszny.... A TV wcale nie spartolony :D


Pozdro.
 

mastersound

New member
panowie przecież i uprzednio trafiały się inne wadliwe egzemplarze z innych serii wiec i w tej mogą się pojawić jak w każdej innej marce jak i modelu.więc nie pozostaje nic innego jak życzyć sprawnych egzemplarzy:rolleyes:
 

a4tech

New member
DOKŁADNIE...

Najważniejsze aby Producent, ew. Serwis przychylnie podchodził do problemów klienta :eek:k:
Czego Wam i sobie życzę :)


Pozdro.
 

eskob

New member
Witam
Od dwoch dni testuje model 32dh77e i poprostu nie wierze w to co czyta. Albo jestem slepy, albo nie mialem materialu w ktorym zauwarzylbym ww objawy. Testowalem tv normalna kablowka i przez dekoder bez hd, obraz z laptopa przed-sub niestety (w laptopie tylko takie mam), nei chcialo mi sie przenosic blaszaka. Material HD ale podpiety do laptopa iniestety rozdzialka 1300 cos na iles (sorka za brak konkretow) pieknie rozciagniety i obraz hd (proble filmiki) wypada bardzo dobrze. Testowalem wydawaloby sie szybkie filmiki np formula i filmik przedstawiajacy predkosc miedzy innymi kolejka roller coaster i narciarz zjezdzajacy ze stoku. Tv spelnia sie jak monitor mimi podlaczenia przez dsuba. Brak jakiekogolwiek smuzenia czy sladow po szybko poruszajacych sie przedmiotach ludziach itp. ustawienia standard srednie ladnie wyglada wszystko na dynamicznych. Darmowa bajka w hd big back bunny rewelacja poprostu. Moze niech mi ktos powie jak wychcywcic bledy ktore wy macie bo kupilem tv w mm i wrazie zego mozna wymienci na inny, ale naraziejestem bardzo zadowolony. A co do jakosci wykonania dla mnie jest bardzo dobra np w porownaniu z samsungami i problemami z rozwasrtwiajacym sie plastkiem.
 

mastersound

New member
eskob jak jesteś zadowolony to nicze3go nie szukaj bo nie znajdziesz ;) a myślę ze choć nie przyglądałem się bliżej temu modelowi że nie jest z nim tak żle.Ja mam model LC-32x20e i jestem zadowolony czasami może widać w innych tv takich jak samsung czy sony żywsze kolory tylko czy to do końca jest obraz prawdziwy czyli bez przekłamań.W sprzęcie audio jest tak że jak ktoś jest nie osłuchany i posłucha dobrego zestawu to na początku mówi że to gra tak normalnie żadna rewelacja ale o to chodzi żeby dziwięk był naturalny przynajmniej w klasie hi-end:rolleyes:
 

mastersound

New member
a i jeszcze jedno moje spostrzeżenie nie wiem czy trafne chodzi o 100hz mam wrażenie że jeżeli ono nawet jest to i tak trzeba sie temu dobrze przyglądać żeby zobaczyć różnicę na włączonym i wyłączonym ,myślę że większą zasługę ma czas reakcji matrycy i jeśli ten jest dobry to załatwia sprawę takie jest moje odczucie
 

eskob

New member
I szukalem i nic nie znalazlem. Moze ktos poda link do konkretnego materialu w ktorym niby wystepuja te artefakty. Ja testuje roznymi materialami hd z laptopa podlaczonego przez d-sub i material w hd rewelacja zarowqno reklamowki jak i pelny film jak jerry zostal czlowiekiem. Specjalnei znalazlem filmiki z bardzo szybkimi scenami zeby poszukac tych "artefaktow" a moze problem z artefaktami jednego z uyztkownikow wynikal wlasnei z odtwarzania z playstation ? Mi kolory sie podobaja niestety bezposredniego porownania nie mam ze zwyklym telewizorem lcd tylko z monitorem 22 lg ktorego uzywam w polaczeniu z dekoderem vectry i musze powiedziec ze mimo podlaczonego dekodera obrac wcale nie jest lepszy, bardzo ladnei sharp roadzi sobei z sygnalem z kablowki bez dekodera. Mi osobiscie podobaja sie kolory w sharpie nawet na standardzie czy dynamicznym widac to szczegolnie przy zdjeciach na ktorych wiemy co jaki powinno miec kolor. W LG mam niby specjalny profil do filmow i tu dopiero sie nei popisali przejaskrawione jak cholera :) Technologia lcd napewno nei jest doskonala, wszystko zalezy od dostarczonego sygnalu, pokoju w jakim stoi itp. Niewatplia zaleta tego sharpa jest 4ms smuzenie jest mniej widoczne niz na monitorze 22 cale lg 5ms
 

Tommy_M

New member
eskob napisał:
I szukalem i nic nie znalazlem. Moze ktos poda link do konkretnego materialu w ktorym niby wystepuja te artefakty.

Słowo niby sugeruje, że wyobraziliśmy sobie to? Występują różne efekty "specjalne" w wielu, wielu materiałach.

Powiem Ci, że przed oddaniem tego TV zrobiłem konfrontacje z Panasonic, siedziało 5 osób i na prawdę wszyscy mieliśmyn jaknajgorsze wrażenia - i nie była to psychologia tłumu - rzeczy które testowaliśmy wyglądały totalnie tragicznie i nikt nie był w stanie zaprzeczyć!

Podać Ci link? Jak masz możliwość dorwania divixa z ostatnim odcinkiem Losta to scena w którym koreanka biegnie przez las.

eskob napisał:
Ja testuje roznymi materialami hd z laptopa podlaczonego przez d-sub i material w hd rewelacja zarowqno reklamowki jak i pelny film jak jerry zostal czlowiekiem.

No testowanie na materiałach HD to raczej bez sensu (to powinien być tylko dodatek do testów - chyba, że wszystko co oglądasz masz w Hd - to gratuluje i zazdroszczę) Ja z HD byłem zadowolony (choć i tak wystąpił duszek "rozgrzane powietrze".
eskob napisał:
Specjalnei znalazlem filmiki z bardzo szybkimi scenami zeby poszukac tych "artefaktow" a moze problem z artefaktami jednego z uyztkownikow wynikal wlasnei z odtwarzania z playstation ?
Znajdź filmik gdzied tło do poruszającej się postaci, rzeczy będzie "bogate" w szczegóły.
A co do PS3 - to jedna z najlepszych opcji jak chodzi o odtwarzanie divix (wiele systemów którer znacznie polepszają obraz!), avchd czy BR.
eskob napisał:
Mi osobiscie podobaja sie kolory w sharpie nawet na standardzie czy dynamicznym
I to udowadnia, że niekoniecznie mówimy o tak samo zachowującym się TV - na moim sharpie po ustawieniu dynamicznego wytrzymałbyś ca. 1 minutę a potem zaczęły by Ci łzawić oczy od kontrastu, kolorów etc. - tak u mnie wyglądał dynamiczny.

Tak czy siak - ja oddałem mojego Sharpa - i żeby była jasność - jestem z całej sytuacji totalnie niezadowolony! Chciałem żeby ten TV okazał się cudeńkiem na jakie liczyłem (żeby grał przynajmniej tak jak stare Panasoniki) i byłbym szczęśliwy, a nie siedział dalej godzinami i szukał co kupić......
 

eskob

New member
moglbys podac ktory to odcinek ? Ogladalem filmiki z postaciami z duza iloscia szczegolow i nie zauwarzylem nic niepokojacego (ale to byly filmiki hd), z telewizja prosto z kablowki jak i z dekoderem wszytko ladnie pieknie (jak na sd bo chyba na zadnym lcd nie jest doskonaly obraz). Divxow nei ogladalem ale wlaczalem filmiki w fgormacie rmvb z komputera i bylo ok. A i u mnie ladnie wyglada tryb dynamiczny ! Trybu film nie uzywam :p z kolei bo taki troche jakby za ciemny mi sie wydaje a z plynnoscia nie mam problemow ani w normalnych ustawineiach ani dynamicznym.
A podejrzewalem psa dlatego ze ja mialem artefakty np na kompie ale to np byla wina kodekow jezlei o to ci chodzi (ciagnace sie bochomazuy za postacia) bo artefakty to zupelnei co innego.
 

Tynio

New member
eskob napisał:
Od dwoch dni testuje model 32dh77e i poprostu nie wierze w to co czytam. Albo jestem slepy, albo nie mialem materialu w ktorym zauwarzylbym ww objawy. .........


Witam i gratuluje nowym użytkownikom Sharpa ja mam pytanie z innej beczki
Czy ten LCD nikomu się nie restartował ?? oraz zobaczcie na listwę dolną zaraz przy matrycy czy nie macie jej takiej jakiejś powyginanej i pofalowanej ??
Moja była i to nie mało czekam na wszelkie info
Jak się okaże, że znowu dostane Sharpa to poproszę zadowolonych użytkowników, jakie macie ustawiania, ale to dopiero jutro lub we wtorek

Tynio

Pozdrawiam
 

eskob

New member
O co dokladnie chodzi z ta listwa powyginana cala czy jakos po lewej stronie ? Ja nic nie zauwarzylem jedyne co mozna by sie przyczpeic to pod jakism tam katem bardzo sie przypatrujac mozna zauearzuc w ktorych miejscach jest mocowana ale wygieta nie jest. Ja nie mam problemoww z wylaczniem, kolory moim zdaniem sa ok nawet na slabym sygnale z kablowki (na zwylym crt bylo widac szumy) Obraz z laptopa w rozdzialce 1360x768 rewelacja ;) puszczalem rozne materialy w hd z lapka.
 

gidek666

New member
Tynio:

Dziś TV miałem włączony od 13 do teraz, wczoraj od 18 do 4 i ani razu nie wyłączył mi się ani nie wystąpił żaden problem. Listwa dolna nie jest u mnie powyginana ani nic, przejeżdżając palcem jest gładka i prosta jak "linijka". Dziś oglądałem Archiwum X przez hdmi podłączone pod laptopa i wyglądało świetnie jak na serial z 1994. O wiele lepiej niż na moim lapku. Czerń także mi się bardzo podoba, porobiłbym fotki ale niestety nie mam aparatu. Ps: Resident Evil 5 to poezja, filmiki wyglądają prześlicznie :)
 

eskob

New member
Az mnie ciekawi czy tv dwoch uzytkownikow zachowywal sie wkoncu inaczej ;) czy zadowoleni uzytkownicy nie potrafia dostrzec tych bledow. Ja szukalem dzisiaj caly dzine ;) A jestem wymagajacym uzytkownikiem. Jakos nie chce mi sie wierzyc w te "artefakty" musialbym to zobaczec. Bo przy naprawde dynamicznych scenach nic nie zaobserwowalem. Filmy dvd takze wygladaja bardzo dobrze.
 

Kirdan

New member
Na moim 42' cała obudowa jest idealnie równa. Nie ma żadnego falowania ani na dolnej części koło napisów, ani na górnej, bocznych czy też z tyłu. Możliwe że tamten egzemplarz był jakoś wadliwie złożony :confused: Czekam na rozwój sytuacji, jestem ciekawy jak się skończy cała historia Tynia.
 

kasia29

New member
Witam.

Ja od wczoraj jestem posiadaczką tego modelu z 42 calową matrycą i jak narazie po wstępnych testach obraz jest bardzi ładny. Po wnikliwym wpatywaniu się w postaci ruchome, widać na niektórych kanałach delikatnie "parowanie" wokół konturu postaci, ale po wyłączeniu opcji "tryb filmu" efekt znika. Telewizor testowany na sygnale z dekodera n-ki.

Pozdrawiam

Ps. Obudowa u mnie też jest idealnie równa.
 

Tynio

New member
Kirdan napisał:
.......Czekam na rozwój sytuacji, jestem ciekawy jak się skończy cała historia Tynia......


Wielkie dzięki za potwierdzenie o dolnej listwie u mnie była bardzo „pomarszczona”
Szkoda że zdjęcia nie zrobiłem ale nie wyglądało to za dobrze, wzrokowo to wyglądało że LCD był dwa razy składany a ten co niby oglądałem w piątek tak samo wyglądał.
Pozostała część obudowy nie miała już żadnego śladu ingerencji ale to było tak brzydkie że szok. Co do oglądanego LCD w piątek zauważyłem że ma te same objawy oraz tak jak napisałem powyżej identycznie wyglądającą listwę dolną.
Prawdopodobnie został pokazany mi ten sam LCD co miałem w domu.
Jak widać możliwe że już wcześniej mieli problem ze sprzedażą tego egzemplarza skoro już kilka osób się wypowiedziało o działającym dobrze telewizorze.

eskob - co do kompa to po jakimś czasie poradziłem sobie i obraz już nie pływał oraz był lepszy ale dalej był daleko w tyle za Samsungiem.
Przy Sharpie trzeba było ustawić odświeżanie 60Hz (a nie tak jak miałem na Samsungu 75 Hz) oraz ręcznie dostroić co spowodowało że przestał pływać a litery stały się wyraźniejsze ale i tak obraz był mniej wyraźny do stosunku mojego starego Samsunga nie pisząc niż o obrazie na 19” monitorze LCD gdzie obraz to już bajka ;)

gidek666– u mnie włączając telewizor o około 18:00 i wyłączając go około 23:30 zaliczyłem chyba 4 restarty lub nawet 5
Objaw tak jak pisałem wcześniej oglądasz i nagle „pyk” wyłączył się mija kilka sek. około 2-3 i ponownie się włącza. W sumie cała procedura „restarowa” trwała 8-12 sek.
I tak kilka razy.
A miałeś może podłączoną konsole PS3 pod tego LCD-eka czy RE 5 z kompa ??

Kirdan – następna osoba potwierdzająca że nie było czegoś takiego.
W piątek oczywiście zauważyłem ten defekt od razu i sam sprzedawca powiedział mi że wszystkie Sharpy jakie mieli to miały tak listwę składaną i że to normalne.
Na koniec dopowiedział „wie Pan jak inne LCD są składane jeszcze gorzej i nawet obudowy są popękane” Bardzo dziwne i dodam że żałuje że tam kupiłem choć wcześniej kupiłem tam ze 2 rzeczy ale oczywiście bez reklamacji.


kasia29 - Wielkie dzięki za info co do obudowy oraz odbioru z N ja właśnie na SAT N widziałem takie efekty (bez względu co włączałem -były widoczne mniej lub bardziej)

Dziś mają dzwonić do mnie – zobaczymy co się wyjaśni.

Tynio

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

Kirdan

New member
Dorzucę jeszcze coś o czym usłyszałem w pracy od pracownicy. Niedawno też kupowała Sharpa tyle że jakiś starszy model i 26' albo 28' - nie pamiętam. Jednak nie o model tu chodzi ale.... Z tego co ona opowiada to w Electroworldzie stały koło siebie 2 IDENTYCZNE modele. Jednak jej uwagę zwróciła bardzo widoczna różnica w jakości. Pomyślałem sobie na początku że pewnie jeden dostrojony a drugi nie ale co się okazuje dalej.... Kiedy już gadała ze sprzedawcą i zapytała się czemu jest taka wielka różnica między dwoma tymi samymi modelami ten powiedział że gorzej wyświetlający jest tańszy (kupowała tani LCD - 1600~zł bodajże) o 200zł (wychodził 1400~zł). Kiedy wypytała się dokładnie dlaczego, powiedziano jej że różnica leży w końcowej literce modelu i tańszy egzemplarz nie był złożony w Japonii tylko w jakichś Indiach czy grom go tam wie gdzie..... Więc wychodziło by na to że Sharp Sharpowi nie równy. Zaznaczam jednak że nie mogę podpisać się pod tym osobiście bo mówię to co usłyszałem a nie zobaczyłem jednak nie widzę powodu czemu miała by kłamać. Kupiła tę "lepszą" wersję czyli widocznie opłacało się dopłacić te 200zł.
 

Tommy_M

New member
eskob napisał:
Jakos nie chce mi sie wierzyc w te "artefakty" musialbym to zobaczec. Bo przy naprawde dynamicznych scenach nic nie zaobserwowalem. Filmy dvd takze wygladaja bardzo dobrze.

No widzisz szkoda, że nie mam już tego TV to bym Ci nagrał kamera jak to świetnie wyglądało, to byś zobaczył o czym mówię. Czy Ty na prawdę myślisz, że chce mi się teraz szukać czegoś dalej? Specyfikacja Sharpa mnie powaliła, kolega zarekomendował (miał dwa starsze Sharpy) - kupowałem bez testów, w ciemno bo byłem w 100% pewny, że będzie LUX.

powiem Ci co mi nie pasowało:

1. Artefakty (nie szukaj smużenia - nie o to chodzi!) - w tym przypadku mówię o efekcie "falującego ciepłego powietrza" wokół obiektu który przemieszcza się w bardzo uszczegółowionym tle (ostatnio przeczytałem nawet, że dokładnie znany jest taki efekt i nawet się tak nazywa i występuję w TV bez 100Hz :hmm: )

2. Rozlana czerń - tutaj jestem nietypowy bo ja np,. nie szukam wcale super czerni - to w końcu LCD! Niestety tutaj mamy efekt (porównywany przeze mnie z Panasonic i Sony) - gdzie nawet na materiale HD np. w Sony widziałem szczegóły zielonego polara który nosił gość na ekranie a w Sharpie miałem w tym miejscu granatową plamę......

- oczywiście wyłączenie polepszacza od kontrastu dynamicznego polepszało sytuacje, ale nie na tyle, żeby "wygrać" z rocznym Sony i półtorarocznym Panasonikiem

3. Ustawienia fabryczne to katastrofa - na ustawieniach fabrycznych niewiele się da oglądać - standard był delikatnie mówiąc ciemny i na prawdę kiepski, film rozmywał obraz i zaciemniał również, natomiast hitem był dynamiczny..... który był po prostu uwalony (wiele rzeczy tak podkręconych, że obraz świecił, od kontrastu wszystko dostało jakiś kropek, nawet nie wiem jak to opisać) - generalnie mógłbym postawić stówę ile minut kto wytrzyma bez łzawienia oczu na dynamicznym..... to był na prawdę uwalony tryb - i to daje mi najbardziej do myślenia bo nie wierzę, żeby komuś podeszło to co widziałem na dynamicznym u mnie.

4. Smużenie w grach na PS3 - testowałem niewiele bo patrzeć nie mogłem na to cudo, ale np. LBP przy ustawieniu na "gra" wciąż miał totalnie widoczne bez przypatrywania się efekty smużenia za obiektami czy też postacią.
Co prawa trzeba by się jużchwilę poprzyglądać, ale np. w GT5 też był ten efekt.

To w zasadzie mnie zabiło, jak jeszcze miałem wątpliwości to obraz w grach z PS3 po super kablu hdmi wyglądał źle..... i ustawianie go przyprawiało mnie o nerwicę.

+ wiele mniejszych spraw, ktore pewnie gdzieś tam wyolbrzymiałem z frustracji nad całą sytuacją, ale nie będe się już tutaj rozpisywał o nich, powyższe punkty zawazyły, żę podziękowałem Sharpowi.

A na koniec- jak dobrze trafiłeś, wszystko Ci gra to się tym ciesz i nie szukaj wad których najwyraźniej albo nie masz, albo jesteś w stanie zignorować. Po co kombinować, ciesz się TV i tyle.
 

Tommy_M

New member
Kirdan napisał:
Kiedy wypytała się dokładnie dlaczego, powiedziano jej że różnica leży w końcowej literce modelu i tańszy egzemplarz nie był złożony w Japonii tylko w jakichś Indiach czy grom go tam wie gdzie..... Więc wychodziło by na to że Sharp Sharpowi nie równy. Zaznaczam jednak że nie mogę podpisać się pod tym osobiście bo mówię to co usłyszałem a nie zobaczyłem jednak nie widzę powodu czemu miała by kłamać. Kupiła tę "lepszą" wersję czyli widocznie opłacało się dopłacić te 200zł.

I to mam wrażenie mogłoby coś tam wyjaśnić. Mam od początku wrażenie, że z niektórymi osobami rozmawiamy jak o zupełnie innych telewizorach.....

Mieliśmy taką teorię na "usprawiedliwienie" sytuacji/sharpa - albo mam model składany gdzie indziej albo jakąś pierwszą wadliwą partię.....
 
Do góry