Sharp LC-32DH77E 32/37/42/46/52 - wszystko o serii DH 77

Grzegoslaw

New member
Pełna zgoda, rozumiem. Skoro serwis rżnie głupa, to i my klienci tak musimy.
Jest to na pewno wyjście, ale osobom, które mają wiedzę, doświadczenie i wiedzą czego szukają.
W moim przypadku to odpada. Chciałem kupić ten model przed podwyżkami, niajako w ciemno, gdyż będę zmianiał mieszkanie. I stąd nie zdążyłbym w ciągu 10 dni przetestować tego tv, tak szczegółowo jak osoba posiadająca dostęp zarówno do sygnału analogowego i cyfr. nie mówiąc o innych urządzeniach.
Jak się nie kręcisz, dupa z tyłu. Tak i u mnie. Szczęscie w tym, że Tynio i inni opsali ten bubel i przestrzegli przed kupnem wiele osób.
 

SławekSS

New member
Bez reklam
to nie tak. serwis nie rżnie głupa. Po prostu nie ma podstaw do podjecia czynnosci. A to, czy Tobie/Wam sie podoba obraz czy nie, to nie jest sprawa serwisu. To jest sprawa pomiedzy klientem a sklepem.
 

a4tech

New member
@Grzegoslaw


Zbyt dosłownie odbierasz niektóre słowa, zdania...

To, że dwie czy trzy Osoby na tym forum mają z tym modelem kłopot to nie przesądza sprawy.
Dlatego nie można (póki co) powiedzieć, że to nieudany model.
Czas pokaże. Póki co trzeba być ostrożnym ;)
Ja osobiście nadal chętnie bym go kupił, ale napewno nie w ten sposób co "pokrzywdzeni" Koledzy.


Pozdro.
 

SławekSS

New member
Bez reklam
to nie tak. serwis nie rżnie głupa. Po prostu nie ma podstaw do podjecia czynnosci. A to, czy Tobie/Wam sie podoba obraz czy nie, to nie jest sprawa serwisu. To jest sprawa pomiedzy klientem a sklepem.
 

Tynio

New member
Każdy z Was ma po części rację pytałem się rzecznika praw konsumenta i też mi mówił, że z tym odbiorem osobistym jest lekko śliska sprawa, ale jednak przy zamówieniu już telefonicznym oraz przy ustnym zapytaniu jak się TV okaże wadliwy lub padnie w ciągu kilku dni, co mam zrobić (takie pytanie padło z mojej strony) sam sprzedawca powiedział, że 3-5 dni mam prawo do wymiany lub zwrotu.
Kiedy to przytoczyłem wyparli się i powiedzieli, że kolega, który to powiedział jest na urlopie do środy i do środy mam czekać.
Wracając do sedna sprawy byłem w sklepie i rozmawiałem, co i jak zabrałem gry oraz filmy, na których widać owe efekty. Byłem i pokazałem, o co mi chodzi okazało się, że i ten egzemplarz ma podobne objawy, (choć smugi jak by były troszkę mniejsze - ale było widać)
Czarny bez zmian, ale obraz był jak żyleta (tak jak w moim zwracanym LCD)
Sprzedawca to zobaczył i przyznał mi rację, że dziwnie to wygląda i nie jest pewny, ale chyba to nie jest naturalna rzecz. Obiecał, że porozmawia ze swoim szefem i wyjaśni mu, o co chodzi
Zapytał też, co by mnie ewentualnie interesowało w zamian (podałem, jaki LCD mnie interesuje) Widzę lekkie światełko w tunelu, choć to nie jest pewne jednak zawsze jest jakaś nadzieja.
Mnie to już tylko jedna wizja przeraża (to, co miałem przez ostatni dzień), że LCD będzie się wyłączał i włączał samoistnie. Uwierzcie mi jest to bardzo nieprzyjemny efekt – Wyobrażacie sobie jak grasz lub oglądasz i nagle LCD gaśnie na jakieś 10-12 sek. Po tym czas obraz się pojawia. Przez ten czas grając w Killzone 2 lub inną sieciówkę możesz być zabity lub walnąć w bandę. Wiem i zdaje sobie sprawę, że sporo ludzi ma tego lub innego Sharpa i jest zadowolony ze swojego LCD ja też kupiłem ten telewizor z myślą użytkowania jego przez przynajmniej 2-3 lata .



a4tech
Oglądałem dziś twój model DH65E (stał obok 77E ) i co widziałem ?? Obraz jest jak by bardziej stonowany mniej wyraziste kolory, ale Ty masz tam kolor czarny ze szczegółami i to widać
Co ciekawe i smużenia nie masz a u Ciebie jest brak owych 100Hz.
Gdyby te kolory było troszkę bardziej żywsze (może to przyzwyczajenie z Samsunga, który ma kolory lekko przesadzone – mi się to podoba i pasuje) to bym tego Sharpa kupił.

Tynio

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

Grzegoslaw

New member
SławekSS, przyjacielu, no jak serwis nie ma nic do roboty, jak tak możesz mówić?
Przecież Tynio pisze wyraźnie: tv sam wyłącza się i po 12 sek. włącza z powrotem.
 

SławekSS

New member
Bez reklam
Grzegoslaw, piszemy o czarnym i artefaktach. O tym wyłaczaniu to juz wcześniej pisałem, że tv nadaje sie do serwisu.
 

Tommy_M

New member
SławekSS napisał:
Polemizowałbym także z Waszym tokiem rozumowania co do zawarcia umowy na odległość. W cytowanej umowie w pierwszym zdaniu jest wyraźnie napisane " [FONT=&quot]Umowy zawierane z konsumentem bez jednoczesnej obecności obu stron[/FONT][FONT=&quot], przy wykorzystaniu środków................" .
Wtym przypadku odbierając osobiście złamałeś ten punkt ustawy bo odbierajac osobiście i zapewne płacąc przy odbiorze doszło do jednoczesnej obecności obu stron. Mało tego. Tak naprawdę umowę kupna sprzedaży zawarłeś dopiero w momencie zapłaty i odbioru urządzenia. To, ze zamówiłeś przez telefon/internet/fax czy inny rodzaj komunikacji nie oznacza, ze już zawarłeś umowę kupna-sprzedaży. Stało sie to dopiero w sklepie, gdzie mogłeś obejrzeć i sprawdzić urządzenie.
[/FONT]

Podpierasz się jakąś wykładnią prawniczą? Bo szczerze powiedziawszy już kliknięcie zamówienia przez internet, wygranie aukcji na allegro, wysłanie faksu że się chce kupić, czy złożenie zamówienia przez telefon jest już zawarciem umowy jeżeli firma tak zorganizowała swoją działalność. Jeżeli jesteś w stanie złożyć zamówienie na dany produkt przez telefon to nie jest już ważne czy forma przekazania to wysyłka, czy też podjedziesz i weźmiesz go sam.

Ja zamówiłem przez internet a odebrałem, zapłaciłem etc. na miejscu - co nie zwolniło mnie z posiadania prawa do odstąpienia od umowy (bo ją zawarłem w momencie złożenia zamówienia) i z tego prawa skorzystałem!!!
 

SławekSS

New member
Bez reklam
wszystko ok, dopóki nie zaznaczysz, ze odbiór osobisty. allegro nie mieszaj, bo tam de facto klikajac uczestniczysz w licytacji albo dokonujesz zakupu w momencie klikniecia "kup teraz". A to rzadzi sie innymi prawami.

Kupujac przez intenet lub telefon ma znaczenie, czy odbierasz osobiscie w siedzibie firmy(sklepie), czy towar zostaje Ci dostarczony, chyba, ze odbierasz osobiscie z magazynu, wtedy liczy sie jakby była przesyłka.
niestety Polskie prawo jest pogmatwane, ale wystarczy przeczytać(i zrozumieć) dokładnie ustawy i kodeks cywilny, a wszystko bedzie jasne.
W w/w ustawie jest napisane jednoznacznie , ze obie strony nie moga być obecne jednocześnie przy zakupie, inaczej przepisu sie nie stosuje i traktuje jakbys kupował np. w MM. Odbierając osobiscie masz prawo sprawdzić sprzet i ewentualnie zrezygnować gdyby Ci nie odpowiadał
Przykro mi, ale takie sa realia. Jestem po Twojej stronie(kiedys moge znaleźć sie w podobnej sytuiacji), ale.......
 

Tommy_M

New member
SławekSS napisał:
W w/w ustawie jest napisane jednoznacznie , ze obie strony nie moga być obecne jednocześnie przy zakupie

Tyle, że w przypadku np. sklepu internetowego złożenie zamówienia jest równoznaczne z zawarciem umowy kupna sprzedaży, ergo: ja klikając na stronie internetowej zamówienie na TV de facto dokonuję zakupu pod nieobecność drugiej strony.

Allegro przywołałem tu nieprzypadkowo - dokładnie pokazały ten "system" procesy przeciwko osobom które wylicytowały, bądź też sprzedały coś na allegro i nie chciały się wywiązać z przekazania produktu, zapłacenia - sądy orzekały, że wylicytowanie przedmiotu jest już równoznaczne z zawarciem umowy kupno-sprzedaż i dokładnie to samo dokonuje się w przypadku zamówienia internetowego - ja już w momencie złożenia zamówienia jestem tak na prawdę po zawarciu umowy, odbiór to już tak na prawdę kolejny krok czy raczej realizacja szczegółów, ale nie związanych z samym dokonaniem zakupu.
 

SławekSS

New member
Bez reklam
mylisz się.Allegro to licytacja, a zakup internetowy rządzi sie innymi prawami.
kupujac przez internet mozesz w kazdej chwili zrezygnowac. Przy licytacji nie.
 

Tommy_M

New member
SławekSS napisał:
mylisz się.Allegro to licytacja, a zakup internetowy rządzi sie innymi prawami.
kupujac przez internet mozesz w kazdej chwili zrezygnowac. Przy licytacji nie.

Niech będzie, że się mylę w tej kwestii, ale podtrzymuję wszystko odnośnie samego zakupu przez internet, gdzie odbiór osobisty na prawdę niewiele zmienia.
 

SławekSS

New member
Bez reklam
tez tak mi sie wydaje, ale interpretacja i zapisy prawa mówia swoje. wszystko zalezy od podejscia stron. Nie mniej jednak sprzedawcy nie znaja dokładnie prawa i na tym trzeba sie opierać/próbować.

Oczywiście moje wywody moga sie mijać całkowicie ze stanem faktycznym.
 
J

Judash

Guest
Ten fragment wydaje sie byc bardzo wymowny i na tym trzeba sie twardo opierac.
"Każdy towar, który nie ma cech jakie produkt tego typu powinien posiadać albo nie jest zgodny z próbką lub wzorem jaką przedstawiał nam sprzedawca albo nie ma takich właściwości, o których nas zapewniano w momencie zakupu jest towarem niezgodnym z umową. Można na niego składać reklamacje do sklepu niezależnie od tego czy mamy gwarancje czy nie".

A tutaj ciag dalszy postepowania:
http://reklamacje.wieszjak.pl/zadania-konsumenta/86041,czego_mozna_zadac_od_sprzedawcy.html

Czy mogę zwrócić zakupiony towar?
Tak. Zwrot zakupionego towaru może nastąpić w wyniku postępowania reklamacyjnego oraz w przypadku zakupu dokonanego poza lokalem sprzedawcy (np. u nas w domu) i umów zawieranych na odległość (np. zakupionych przez telefon lub internet), a także gdy strony tak postanowiły.
W przypadku zakupu towaru przez internet na podstawie ustawy z dnia 2 marca 2000 r. o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny, mamy prawo do zwrotu towaru bez podania jakiejkolwiek przyczyny w okresie do 10 dni od otrzymania towaru, a w przypadku kiedy sprzedawca nas nie poinformował o tym prawie to czas jego obowiązywania wydłuża się nawet do 3 miesięcy.
Wysyłając towar do sprzedawcy należy dołączyć oświadczenie o odstąpieniu od umowy.

CD artykulu:
http://www.sklepy24.pl/zakupy/zwrot_reklamacja_towaru/sklep/internetowy
 
Ostatnia edycja:

Kirdan

New member
Prześledziłem sobie ten wątek bo dawno nie zaglądałem. Współczuję Tyniowi że musi się borykać ze wszystkimi tymi problemami. U mnie Sharp 42' stoi już circa drugi tydzień i moje odczucia się nie zmieniły. Jestem bardzo zadowolony tak jak byłem przy pierwszym odpaleniu. Zbliża się już koniec miesiąca i na półeczkę koło mojej poczciwej czarnulki trafi jej młodsza siostrzyczka PS3. Mam nadzieję że bardzo do tej pory pozytywne odczucia zostaną jeszcze wzmocnione. Wczoraj przyjechała rodzinka, i po krótkiej sesji filmowej wszyscy stwierdzili że obraz jest piękny i TV bardzo im się podoba (oprócz babci która mówi że TV jest za wielki bo jak patrzy na lewą stronę to nie widzi prawej :-D:-D ).

Życzę innym użytkownikom pozytywnego rozwiązania problemów i ostatecznego zadowolenia bo chyba o to właśnie nam wszystkim chodzi ;)
 

kakav

New member
Ech, a już miałem kupić nowego Aquosa. Bardzo współczuję tym, którzy się zawiedli kupując wadliwy sprzęt. Ja chyba ostatecznie zdecyduje się na Sony KDL 40W4500. Myślałem tez o Toshibie 42ZV555DG, ale brak mpeg-4 i 8ms :(
 

Tommy_M

New member
Kirdan napisał:
Prześledziłem sobie ten wątek bo dawno nie zaglądałem. Współczuję Tyniowi że musi się borykać ze wszystkimi tymi problemami. U mnie Sharp 42' stoi już circa drugi tydzień i moje odczucia się nie zmieniły. Jestem bardzo zadowolony tak jak byłem przy pierwszym odpaleniu. Zbliża się już koniec miesiąca i na półeczkę koło mojej poczciwej czarnulki trafi jej młodsza siostrzyczka PS3. Mam nadzieję że bardzo do tej pory pozytywne odczucia zostaną jeszcze wzmocnione. Wczoraj przyjechała rodzinka, i po krótkiej sesji filmowej wszyscy stwierdzili że obraz jest piękny i TV bardzo im się podoba (oprócz babci która mówi że TV jest za wielki bo jak patrzy na lewą stronę to nie widzi prawej :-D:-D ).

Życzę innym użytkownikom pozytywnego rozwiązania problemów i ostatecznego zadowolenia bo chyba o to właśnie nam wszystkim chodzi ;)


Myślę, że po prostu 42'' są jednak znacznie lepsze niż 32'' (coraz więcej firm, widzę, że znacznie zaczyna różnicować tą samą linię produktu stawiając na większe modele - czasem dając otwarcie gorsze specyfikacje dla 32'' - samsung, sony etc.)
 

Tynio

New member
Tuzin napisał:
Lepszy jest lc-32dh77 czy lc-32xl8? Głównie do słabej jakości kablówki i komputera po hdmi

Mając Samsunga (stary model) Sharpa najnowszy 77E oraz mam jeszcze roczny LCD firmy LG i bez zastanowienia mogę Ci napisać, że najlepszy z tych trzech przy słabym sygnale (mam kablówkę rozdzieloną na 3 LCD) najlepiej się spisywał właśnie Sharp i dodam, że sam byłem w szoku, że obraz z tak słabego sygnału może tak wyglądać na drugim miejscu był LG tuner troszkę lepszy, ale jednak ustępuje Sharpowi na końcu mój mały 26” Samsung, który słabo sobie radził kablówką
Ale tyczy się to tylko odbioru z kabla przy SD co do reszt niestety Sharp nie spisał się (ten model mi nie podpasywał lub był ewidentnie uwalony)

A co do porównania to niech Ci napiszą osoby posiadające(lub które robiły porównanie) oba modele.


Tynio

Pozdrawiam
 

gidek666

New member
Ja dziś właśnie zaczynam testy Sharpa 32 DH77 ; ] po godzinie uważam, że obraz np. w na Xboxie 360 jest extra czy na zwykłej kablówce z multimedii, a to jedynie na ustawieniach standardowych, nie widzę, żadnych problemów z czernią ani smużeniem. Wieczorem dam jeszcze znać jak się bardziej pobawię ale aktualnie jestem zadowolony z zakupu :)

Edit:
Już się bardziej pobawiłem ustawieniami i jestem bardzo zadowolony, obraz przez hdmi z xboxa 360 jest super, tak samo z laptopa ; ] Widać trafił mi się dobry model.
 
Ostatnia edycja:
Do góry