Sharp LC-32DH77E 32/37/42/46/52 - wszystko o serii DH 77

SławekSS

New member
Bez reklam
A ja mysle, ze za duzo oczekiwaliście od TV i dlatego jestescie rozczarowani.
Ja TV LCD kupowałem 3 lata. Były/sa za drogie(zwłaszcza, ze mam 100% sprawny CRT Panasonic'a 29'). Kupiłem dopiero jak trafiła mi sie okazja. Niestety, po przeczytaniu 1000 postów na temat czerni itp. po zakupie byłem bardzo rozczarowany. Okazało sie, ze w LCD czerń "świeci". O tym, że jakośc obrazu SD jest fatalna to wiedziałem. Mi sie nie podoba, choć coraz bardziej sie przyzwyczajam. Jakość HD 1080p jak dla mnie jest rewelacyjna. Zarówno kolory, czerń, biel, ostrość itp jest ok. Owszem widze jeszcze jakieś dziwadła, ale to wina materiału, nie TV.

Panowie, ja ogladam film, nie telewizor :krol:

Co do waszych ustawień, to macie ustawiona zbyt dużą ostrość. Spróbujcie przestawic na max +2.

Każde wyostrzenie obrazu w TV bedzie skutkowało dodatkowymi błedami obrazu na krawędziach. Lepiej zmniejszyć i mieć teoretycznie mniej ostry obraz(w praktyce bedziej bardziej miękki nie tracąc na ostrości).
 

Tynio

New member
SławekSS napisał:
A ja mysle, ze za duzo oczekiwaliście od TV i dlatego jestescie rozczarowani.
SławekSS napisał:
Ja TV LCD kupowałem 3 lata. .... ...Panowie, ja ogladam film, nie telewizor ....Co do waszych ustawień, to macie ustawiona zbyt dużą ostrość. Spróbujcie przestawic na max +2.....

SławekSS nie obraz się, ale mam pytanie czy ty masz ten LCD w domu ??
Jak nie to chyba możesz być w wielkim błędzie ;)
Był mój szwagier wczoraj, który ma starszy model Sharpa i jak to zobaczył to wiesz, co usłyszałem ??
„ Ja pierdole ustaw ten telewizor, bo nic nie widać !”
Dałem mu pilota do reki sam wkurzony poszedłem by otworzyć sobie piwo i po godzinie szwagier wychodząc z pokoju oddał mi pilota i powiedział.
„Dobrze, że nie kupiłem tego modelu, co Ty masz, idź go reklamować, bo chyba coś jest spierdolone” (to jest wersja taka bardziej delikatna)

Moje oczekiwania były takie, że LCD ma być lepszy od mojego poprzedniego 3 letniego, Samsunga, 26” za którego dałem 3500 zł !!
Kupując po 3 latach nowy LCD w cenie 3000 zł oczekiwałem, że będzie tak dobry jak ten Samsung 3 lata temu (w tamtym czasie) Nie będę powtarza się 100 razy on w niektórych przypadkach wypada gorzej niż 3 letni LCD !

Cieszę się, że Ty oglądasz filmy a nie telewizor zapraszam do siebie na oglądanie filmu a nie LCD jednak nie uda Ci się to zbytnio, bo na tym Sharpie nie zobaczysz wielu szczegółów ! i pozostanie Ci tylko oglądnięcie telewizora a nie filmu.

Że mam zbyt dużą ostrość ?? Jak mam mniej to zamiast czarnych włosów każdy ma kask na łbie ! Włosy zlewają się w coś czarnego na głowie jak nie włosy chyba, że wszyscy aktorzy to takie brudasy, że nie myją włosów i mają tłuste, że się zlewają ze sobą.(dotyczy ciemnych włosów – brąz lub czarne)

Jak czytałeś moje posty? Jak już pisałem wolę ciemny granat ze szczegółami niż czarny bez.
Oglądać horrory na tym telewizorze można bez obaw i gwarantuję Ci, że się nie wystraszysz, bo nie widać, czego masz się bać w ciemnych scenach.

LCD kupiony w piątek do sklepu dzwoniłem, że coś nie jest tak z tym LCD to mnie na infolinie do Sharpa odesłali i teraz to już z nimi mogę gadać a nie z nimi.
Więc uwierz mi, że posty mówiące, że powinno być lepiej lub przesadzam dobijają mnie.

Tynio

Pozdrawiam
 

Tommy_M

New member
SławekSS napisał:
A ja mysle, ze za duzo oczekiwaliście od TV i dlatego jestescie rozczarowani.

tak jak Tynio mnie również ręce opadają jak widzę takie komentarze, ja oczekiwałem przynajmniej nie mieć gorszego obrazu od kolegi który ma rocznego panasonica który ma bodajże wszystkie parametry gorsze, a niektóre kilkukrotnie! A na dzień dzisiejszy to on patrzy na mój obraz i kiwa głową razem ze mną..... i nie może uwierzyć.

SławekSS napisał:
Jakość HD 1080p jak dla mnie jest rewelacyjna. Zarówno kolory, czerń, biel, ostrość itp jest ok.
Dla mnie jakość 1080:
- w Wipeout HD - nie jestem w stanie w to grać ... albo za cemna, albo jak jaśniejsza, to kolory się erobia ostre, jak zjadę z ostrością (którą już mam bardzo nisko) to obraz wciąż dziwny.....
- film avchd (prawie BD) - artefakty w przypadku dynamicznych scen powodują, że można podziękować.


SławekSS napisał:
Panowie, ja ogladam film, nie telewizor :krol:

No ale ja nie mogę oglądać filmu bo laska biegnąca przez dźunglę robi mi efekt na pół ekranu wokół siebie jakby gorące powietrze falowało....... masakra.
SławekSS napisał:
Co do waszych ustawień, to macie ustawiona zbyt dużą ostrość. Spróbujcie przestawic na max +2.
No i widziszs tutaj mylisz się totalnie, bo ja nie będąć przyzwyczajony do obrazu ostrego raczej sprawdzam na trybie film (już sam TV zmniejsza ostrość) a ja też mam tendencję do obniżania, więc hm...... chybiłeś.

Zaczynam mieć teorię, że kupiliśmy jakieś felerne egzemplarze i tyle. Prawdopodobnie przy braku opcji na wymianę reklamowałbym ten TV. To co się dzieje na nim jest nie do pomyślenia nawet w starych LCD'ach.
 
J

Judash

Guest
Kurcze przyjzyjcie sie tym modelom w innych sklepach, czy maja podobne "niespodzianki"? Jakies foty mozecie tu zamiescic?
 

SławekSS

New member
Bez reklam
Tynio nie mam takiego tv w domu. Mam taki jak w podpisie.


1. nie uzywam tv do grania(nie mam PS)
2. co Waszych opisów to wyglada na to, że macie jakieś felerne modele/egzemplarze. Ja u siebie nie zauważyłem 90% Waszych problemów, ale nie twierdze, ze obraz SD jest ok(na moim 10 letnim kineskopowym jest duzo ładniejszy)

Co do "czapki" i "tłustych włosów" to na sygnale SD tak może być(kompresja itp.) choć ja u siebie nie zauważyłem pomimo tego że mam większy ekran.

Wydaje mi się, ze dalsza dyskusja bez fizycznego obejrzenia Waszych problemów nie ma sensu.

Rada jest taka. Albo oddać do sklepu(jesli jest taka mozliwość), albo reklamować w serwisie. Szkoda Waszych nerwów i zdrowia. W końcu nie kupuje sie telewizorów co tydzień.

Judash, ogladanie w sklepach moze nie przynieśc efektów porównawczych. Ja, pomimo ze zanim kupiłem swój, obejrzałem kilkadziesiąt TV(99% Sharpów) zarówno dobrych jak i popsutych i nie widziałem aby czerń świeciła. Zobaczyłem to dopiero w domu po zakupie.
Natomiast jakość obrazu SD nie podobała mi sie nigdy, nawet dziś.
A obraz HD mi sie podoba i jestem zadowolony. Nie mam zadnych cieni, artefaktów itp. Nawet obraz z DVD po RGB jest ok. Owszem, brak szczegółów ale reszta jest ok.
 
Ostatnia edycja:
J

Judash

Guest
Ja 2 lata temu kupilem plazme, ale tylko ze wzgledu na kanaly HD i jestem zadowolony. Kanaly SD sa OK, na "M jak Milosc" i "Hela w Opalach" rewelacja ;)
 

Tynio

New member
kiki napisał:
kłania się kalibracja obrazu :
kiki napisał:
http://www.cinematic.pl/wiedza/kalibracja_obrazu.html[/quote]

Kiki myślę, że zła kalibracja to najlepsze wytłumaczenie dla każdej osoby, która twierdzi, że ten LCD jest OK a tam ten jest BE
Czy taki, thx optmizer może, choć w minimalnym stopniu poprawić obraz ??
Jak oczywiście dobrze się wszystko ustawi według instrukcji, jakie się pojawiają na LCD ?
Jeżeli tak to dzięki temu programowi ustawiłem to, co podałem i obraz był lepszy, ale niestety nie był dalej tak dobry by był dobry (nawet nie był zadowalający tylko tak jak zaznaczyłem lepszy)

Ciekawi mnie też jedno czy taki LCD nie powinien, choć w minimalnym stopniu jakoś ustawiony by obraz był dobry ??
Oraz czy tylko my (dwie osoby) tacy słabi jesteśmy w te klocki, że nie dajmy sobie rady z ustawieniami ??
Reszta osób, które mają te LCD ustawili je tak idealnie, że mniemają tego problemu
Następna sprawa skoro coraz gorzej jest ustawić obraz na takim rozbudowanym LCD to nie powinny płyty kalibrujące dołączane do zestawu ?? (jedna DVD a druga BD)
Jak widać mam dużo pytań a jest zawsze jedna odpowiedz, bo źle robię
Czekam od 2 dni, na jakie kolwiek informację o ustawieniach tego LCD i nic nie otrzymałem

Tynio

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

vasquez

New member
Właśnie TOMMY wyjechał ode mnie z testów. Porównywaliśmy jego Sharpika z moim ponad rocznym Panasonikiem Panasonic tx-32lx70p
Niestety zauważyliśmy pare rzeczy:
- Matryca ma mega tendencję do pokazywania skaz w obrazie...Już wyjaśniam o co chodzi...Podczas pokazywania ruchomych obiektów na jakimś szczegółowym tle pokazuje się efekt "gorącego powietrza" - czyli coś w rodzaju otoczki kompresji..Wygląda to fatalnie i pojawia się na programach HD a nawet na filmach HD z płyty. Na obrazie o niższej rozdzielczości to już jest KATASTROFA (czyli wszelaki divx czy sygnał SD jest krótko mówiąc "z dupy")..Jeżeli ktoś lubi oglądać od kuchni, jak wygląda kompresja video - nie znajdziecie lepszego TV, który wam to pokaże!
- Telewizora NIE DA SIĘ USTAWIĆ!. Można go ustawić pod dany program czy emisję by wyglądał w miarę przyzwoicie..ALe cóż z tego skoro inne będą wyglądać wtedy tragicznie..TO samo tyczy się gier HD (PS3)..Jedna będzie wyglądać lepiej na jednych ustawieniach, ale inna będzie wtedy wyglądać nie do przyjęcia...Generalnie obraz jest albo zazieleniony, a jak odejmie się zieleni to psuje się coś innego..miliony opcji utrudniają znalezienie "złotego środka"
- Obraz ogólnie MDŁY brakuje mu jakby półtonów - obraz mimo kombinacji 1000 ustawiń zawsze wygląda jakby był "posypany popiołem"...
- TRAGICZNE ustawienia fabryczne...U mnie w panasonicu każdy preset jest przyzwoity, oczywiście mam swój ulubiony...W tym konkretnym sharpie tego nie ma...Wszystkie są nie do przyjęcia..

DO plusów (jeżeli to można nazwać plusami) zaliczył bym niezłą jakość HD...która niestety też nie jest idealna przez w/wspomniane artefakty..Niemniej taki obraz był by jeszcze do przyjęcia...tylko szkoda, że 70% kanałów to kanały nie HD...a filmy to DVD/DIVX..

Wszystko to to nie jest wymysł VIDEOFILA który chce za 2700zł cudów na kiju..Wszystkie te braki pokazał test porównawczy, nie z jakimś kosmosem LCD za 5000zł, ale z PANASONIKIEM który jest od 1,5 roku na rynku..Który na papierze ma gorszy kontrast, czas reakcji i ogólnie powinien zostać zmiażdżony przez tego sharpa...a tak się nie stało...
Pewnie swoje 3 gorsze doda Tommy (jak wróci do domu)..Ja moge powiedzieć, że to jest PIERWSZY tak beznadziejny SHARP jaki miałem "przyjemność" oglądać i nie polecam go nikomu...(wcześniej 2 znajomych kupiło starsze modele i są więcej niż OK)

To nie jest wina tylko tego modelu...Byliśmy w rtv-eur-agd by go porównać z modelem wystawowym i wyglądało to identycznie...Artefakty na programie HD to standard w tym TV...Pytanie więc do jakiego materiału przeznaczony jest ten SHARP? bo HD to dla niego za mało by pokazać normalny obraz, a o SD czy DIVX już nie wspomne - wtedy jest sieka...
 
Ostatnia edycja:

Tommy_M

New member
Nie ma co dodawać. Utwierdziłem się tylko w przekonaniu, że ten model jest po prostu kompletnie nie trafionym zakupem, może komuś nie będą te wszystkie rzeczy przeszkadzać, włączy ten kretyński fabryczny setting i będzie oglądał, ja go nie jestem w stanie zaakceptować, a ustawienia godzinami tych wszystkich opcji, barw etc. też niewiele poprawiają.

Finalnie - w środę akurat jestem w mieście i jadę z nim do sklepu podziękować.

Pytanie tylko co dalej?..........
 

Tynio

New member
vasquez napisał:
Właśnie TOMMY wyjechał ode mnie z testów. ...... Matryca ma mega tendencję do pokazywania skaz w obrazie...Już wyjaśniam o co chodzi........a nawet na filmach HD z płyty. Na obrazie o niższej rozdzielczości to już jest KATASTROFA .......- Obraz ogólnie MDŁY brakuje mu jakby półtonów - obraz mimo kombinacji 1000 ustawiń zawsze wygląda jakby był "posypany popiołem"...
vasquez napisał:
- TRAGICZNE ustawienia fabryczne............


Większość rzeczy sprawdza się to, co napisałem wcześniej i faktycznie jak ustawie pod jedną grę z PS3 to inne już wyglądają gorzej.
Na jednym filmie jeszcze jakoś wygląda, ale następny to już porażka.
Kolory są bezpłciowe oraz straszny czarny utrudniający oglądanie czegokolwiek.

Sprzedawca się na mnie wypiął i tylko infolinia Sharpa mnie ratuje
Inaczej mam bubla za 3000 zł w domu.

Dodam, że byłem w sklepie i tam jednak obraz z HD lepiej wygląda niż u mnie, ale są to ustawiania sklepowe(wszystko na maxa) i materiał chyba specjalnie przygotowany by ładnie to wyglądało (brak jakiś szybkich energicznych ruchów)

Tynio

Pozdrawiam

 

vasquez

New member
Tynio napisał:


Większość rzeczy sprawdza się to, co napisałem wcześniej i faktycznie jak ustawie pod jedną grę z PS3 to inne już wyglądają gorzej.
Na jednym filmie jeszcze jakoś wygląda, ale następny to już porażka.
Kolory są bezpłciowe oraz straszny czarny utrudniający oglądanie czegokolwiek.

Sprzedawca się na mnie wypiął i tylko infolinia Sharpa mnie ratuje
Inaczej mam bubla za 3000 zł w domu.

Dodam, że byłem w sklepie i tam jednak obraz z HD lepiej wygląda niż u mnie, ale są to ustawiania sklepowe(wszystko na maxa) i materiał chyba specjalnie przygotowany by ładnie to wyglądało (brak jakiś szybkich energicznych ruchów)

Tynio

Pozdrawiam

my oglądaliśmy w sklepie tego SHARPA z włączonym TVP1 HD....nie było lepiej :/..Od razu zauważyliśmy otoczki kompresji o których wspominałem..
 

a4tech

New member
Tynio napisał:
Czekam od 2 dni, na jakie kolwiek informację o ustawieniach tego LCD i nic nie otrzymałem

Tu akurat nie możesz mieć pretensji bo to nowość na rynku i nie wszyscy go mają.... ;)


Skoro tak narzekacie na Wasze egzemplarze DH77 to na co jeszcze czekacie :confused: :confused: :confused:
Oddajcie je... Macie takie prawo !!!
No ale czekać i rozpisywać się jakie to one są zle... Zaraz minie ustawowe 10 dni i znajdziecie się z ręką w nocniku :???:
Skoro widzicie ich wady to nie ma na co czekać.

Wybór TV na naszym rynku w chwili obecnej jest wielki :eek:k:
Do wyboru macie LCD jak i Plazmy. Producentów jak i modeli jest cała masa.


Jeżeli po tym wszystkim interesuje Was jeszcze marka Sharp to macie trzy-cztery sensowne, sprawdzone modele:
XL2E - XL8E - D65E i DH65E z MPEG4 do polskiej cyfrowej naziemnej.


Zawsze może być tak, że trafi się w felerny model :???:
I to niekoniecznie musi być nowość danego producenta. To są tylko urządzenia elektroniczne :p

I tu super sprawą jest możliwość prezentacji :eek:k:
Jeszcze poprosić sprzedawcę aby na prezentacje (o ile to możliwe) dostarczył fabrycznie nowe egzemplarze...
Sprawdzicie, ocenicie, podejmiecie decyzje we własnym mieszkaniu.
I wystarczy wtedy jedno słowo...
Ooo... Ten u mnie zostaje. Nie chcę innego, tylko ten egzemplarz :D
I macie problem z głowy.
Żadnego Bandingu, żadnych zdechłych pikseli, porysowanej obudowy, Itp. Itd.


Jeżeli jednak z jakieś przyczyny zostaną u Was te nieszczęsne modele Sharp-a...
To rada @Kikiego jest jak najbardziej trafna. Pomijając reklamowanie felernego sprzętu.

Płacąc za TV ok. 3000 PLN i nie być zadowolonym...
To już chyba dodatkowe kilka PLN za profesjonalną kalibracje Was nie zrujnuje.
A ew. saysfakcja, że zrobiliście wszystko aby obraz w waszych TV był poprawny jest chyba tego warta...


Osobiście obstawiam, że za opisywane przez Was kłopoty, odpowiada niedopracowany Firmware.
I raczej w niedalekiej przyszłości można się bedzie spodziewać jego poprawki.


@Kiki czy na twoich (sklepowych) egzemplarzach coś opisywanego przez Chłopaków występuje ?????
Masz pewnie na stanie tego sporo, więc w wolnej chwili mógłbyś to sprawdzić ;)



Z kolei jeżeli chodzi o jakość wyświetlanego sygnału SD przez nasze odbiorniki, to nie możemy tu winić żadnych światowych producentów TV.
Poprostu ONI, nawet nie biorą pod uwagę możliwości nadawania tak skandalicznej jakości materiałów przez naszych operatorów.
Cały świat idzie do przodu.
I za nowymi technologiami w parze z tym, idą odpowiednie produkcje oraz oferowanie ludziom dobrej a nawet idealnej jakości materiałów.
Właśnie po to aby kient mógł w pełni korzystać i delektować się nowościami technicznymi (za które płaci kupując sprzęt) oraz super jakością Audio-Video.

Tylko u nas musi być inaczej :hmm:

Polski Kowalski ma dostęp do sprzętu...
I na tym koniec :(
Za materiały w dobrej jakości (nośniki) musi sporo płacić.
Za ABO również musi płacić (i to nie mało) a w zamian dostaje materiał porównywalny do archaicznego VHS.
Chyba tylko rosyjskie kanały FTA, sex telefony i arabska Al-Dżazira mają gorszą jakość od naszych płatnych programów.
O ich "super" ramówkach już nie wspominając. Powtórki, powtórki, powtórki....

I zrozumcie w końcu, że to się nie zmieni !!!
Póki płacący (abonent) nie będzie żądać przyzoitej jakości.
Płacisz, wymagasz. Tak jest na całym świecie.
A, że w większości polskich domostw dalej przeważa sprzęt CRT (na którym nie widać gówna) to już inna sprawa.
I właśnie wykorzystująć ten fakt, nadawcy cały czas walą w sobie z nami w ch.ja :hmm:
A mistrzem w tym jest CP !!! :(



Pozdro.
 
Ostatnia edycja:

Tynio

New member
a4tech napisał:
Tu akurat nie możesz mieć pretensji bo to nowość na rynku i nie wszyscy go mają.... ;)
a4tech napisał:


Skoro tak narzekacie na Wasze egzemplarze DH77 to na co jeszcze czekacie :confused: :confused: :confused:
Oddajcie je... Macie takie prawo !!!
No ale czekać i rozpisywać się jakie to one są zle... Zaraz minie ustawowe 10 dni i znajdziecie się z ręką w nocniku :???:
Skoro widzicie ich wady to nie ma na co czekać.
......To rada @Kikiego jest jak najbardziej trafna. Pomijając reklamowanie felernego sprzętu.....Osobiście obstawiam, że za opisywane przez Was kłopoty, odpowiada niedopracowany Firmware.
I raczej w niedalekiej przyszłości można się .....
Pozdro.






A4TECH masz rację nie mogę mieć do nikogo pretensji, że nie podał mi rozwiązania jednak kilka dni temu wypowiadało się kilka osób, że obraz mają fajny i liczyłem, że może ktoś się odezwie druga sprawa, że może kiki coś zobaczy w egzemplarzach, jakie ma na sklepie jednak, co widać tylko ja i kolega ma problem i dziwne to jest, że są to modele 32” a 42” w testach wyglądał lepiej oraz jeden z forumowiczów sam się wypowiadał, że tego nie ma.

Może to być spowodowane, że
- mamy uwalone LCD
- coś z matrycami
- problem z firmware (a jak to się samo aktualizuje ktoś wie ??)
- a może te modele tak mają ? jak to mi mój sprzedawca powiedział

Co do zwrotu to ja jak na razie mam problem odpisał mi, że jak nie jestem zadowolony z odbioru (koloru czarnego) to trzeba było plazmę kupić oraz bym dzwonił na infolinie a jak nie pomogą to mogę zawsze oddać na gwarancji do serwisu, SHARPA

Co do prezentacji to fakt fajna sprawa, ale jak wiadomo to też kosztuje i nie mało.
To, że ten LCD był nowy nie mam wątpliwości, bo był rozpakowywany przymnie.
Niestety kalibracja chyba jednak kosztuje więcej nic te kilka złoty ja tu bym bardziej obstawiał za kwotą kilkaset złotych.

LCD wybierałem przez ponad miesiąc i wszystko spełzło na niczym i mam dwa problemy
LCD, z którego nie jestem zadowolony oraz nawet jak się wykłócę o zwrot, co mam teraz wybrać, bo jak widzę może być spory problem.
Sharpa już skreśliłem zostaje mi jak coś to Samsung 32B650 lub jakiś model Panasonica

Wczoraj na konsoli zagrałem dosłownie 40 minut i wyłączyłem, bo obraz jest tak przekłamany, że szkoda gadać a na filmie DVD czy BD jest lepiej, ale dalej brak zadowalającego koloru czarnego.

Tynio

Pozdrawiam
 

MJot

Member
dziwna sprawa, bo jak go w zeszłym tygodniu oglądałem na materiałach HD, to obraz był czysty - źródło EuroSport HD i jakaś prezentacja SHARPa, dvb-t też bez zarzutu

Tynio, polecam Ci Panasonika LX85 (ma go moja siostra), sprawdzony chociaż nie FHD, nic w nim nie spaprali w stosunku do LX70 (a tego mam ja)

Choć czarny nie jest smołą i tu możesz być zawiedziony, reszta bez zarzutu
 

Tynio

New member
Witam

Właśnie rozmawiałem przemiłą panią z infolini Shrpa co się okazuje że jest to jeden z pierwszych problemów tego typu LCD 32” sprzedało się bardzo dużo i nikt nie zgłaszał właśnie tego problemu (były inne ale nie tak drastyczne jak mój i kolegi Tommy_M)
Wczoraj dzwoniłem na infolinie ale jakoś nie doszło do konkretów i wysłałem e-maila z opisem co i jak.
Osoba siedząca przy telefonie od razu skojarzyła te problem z moim e-mailem i poinformowała mnie że nie jest to normalne działanie LCD tego modelu (uważają go za jeden z bardziej udanych modeli)
Rozmawiała z osobą odpowiedzialną za techniczne sprawy i przesłała mojego e-maila dalej
Jutro mam otrzymać konkretną odpowiedz ale sugestia jest taka że kwalifikuje się to wymiany proszą jednocześnie mnie o wstrzymanie się do jutra (oczywiście jak jest taka możliwość) jak już technik ze mną się skontaktuje w sprawie dziwnych objawów.
Zaraz dzwonie do sklepu i jasno mówię że jak będę mieć decyzję to wymiana na inny LCD lub na inny egzemplarz.

Zobaczymy jak to się zakończy

Tynio

Pozdrawiam
 

szfagier

New member
Witam
od tygodnia posiadam 42dh77e, podlaczony pod enke i BD
Czern jak ktos juz wspomniał nie jest smołą, bardziej granatem, ale niestety nie ma lcd ze smołowata czernia.
Co do waszych spostrzeżeń niestety ja takich nie zauważylem. Na kanałach hd jak i BD nie wystepuja u mnie żadne skazy czy tego rodzaju inne "bonusy". Obraz jest czysty i w porownaniu do samsunnga 46 serii 6 i sony 40w4500 (akurat takie tv posiadaja moi rodzice) nie widze roznicy, no moze poza przejaskrawionymi kolorami samsunga...
Do tego podlaczam kompa do tego LCD poprzez D-suba i zwykle divixy idzie ogladac, nie mowimy tu o jakosci hd, ale żadnych szumów w postaci "parującego powietrza" nie zauwazylem.
Nie mowie ze jest to idealny tv, ustawienia ma ciezkie i ciezko sie z nimi porozumiec, ale mam nadzieje ze z czasem znajde cos porzadnego.
Co do telewizorów lcd to raz jedyny spotkałem konkretnego sprzedawce który mi powiedział ze jakby puscil jeden z programow testujacych lcd to zadnego bym pewnie nie kupil, wiec mysle ze nie ma co oczekiwac od tego lcd za 5 tys zł cudów :). Może macie jakąs wade... może nie wiem co... może sie nie znam... a może jestem ślepawy :)
Pozostaje mi jedynie zyczyc Wam powodzenia w dochodzeniu roszczeńzwiązanych z waszymi egzemplarzami.
Pozdrawiam
Jacek :)

p.s.
nie żebym zachwalał ten tv, ja jak narazie jestem zadowolony
 

kasia29

New member
Witam.

Dzisiaj chciałam kupić 42dh77e w MM, lecz po przeczytaniu tego tematu mam wątpliwości...mam nadzieję, że problemy o których jest mowa w powyższych tematach są jednostkowe, a pozytywnych opini będzie więcej, bo bardzo bym chciała go mieć...pozdrawiam
 

Tynio

New member
Super dziś doszły nowe efekty specjalne !!
Gram sobie w Buzza a tu nagle pyk LCD się wyłączył zapaliła się czerwona lampka i za 5-10 sek. zapaliła się zielona LCD włączył się ponownie – na pytanie nie zdążyłem odpowiedzieć ;)
Wchodzę w menu jakie opcje eko mam włączone.
Wszystko wyłączone no to OK. Zaczynam znowu po około 40-50 minutach to samo ;)
Pomyślałem że może kontroler od Buzza jakieś sygnały wysyła wyłączyłem dziada i se siedzę jak ten dupek i patrzę na LCD a tu nagle PYK trzeci raz.
Po prostu tak promocja mi się trafiła ;)

Tynio

Pozdrawiam

PS

Ale mi się kumulacja trafiła ze strony firmy Sharp
 
Do góry