Sharp BV9E

klemens007

New member
Pobawiłem się ustawieniami i faktycznie niektóre programy wyglądaja bardzo ok. a inne gorzej.mój najmłodszy "destruktor"zakończył ogladanie po raz xxx NEMO.Film ten z załaczonym truD jak dla mnie wygłądał przekozacko i to po euro, sam jestem ciekaw jak by tom poszło po hdmi.Na ogladanie z truD cyba sie przestawi bo jest to zupełnie inne doswiadczenie dla oka-gorzej będzie z zoną, ale jak to bywa pojęczy i przestanie.Poza tym tv kupiłem bardziej do oglądania dvd i gier.Już nie mogę się doczekać kiedy stanie obok xbox360(jaki najlepiej dokupić kabel do X-a?).Mam nadzieje że wtedy tv pokaze na co go stać i zerwie czapkę z głowy.Jeszcze tylko żeby zrezygnowała z cyfry(bo to jej pomysł) i żebym namówił moja panią na N-kę byłoby ok.Czytając we dwoja wasze forum przekonałem ja do SHARPA to może i na N-kę da się wykręcić.
Pozdrawiam
 

klemens007

New member
Witam serdecznie.Mam nagrywarkę DVD bez HDMI i czy mógłby mi ktoś podpowiedzieć jakim kablem spiąć żeby miec jak najlepszy obraz?Wtej chwili jest podłączony do tv(GD9E) przez euro a nagrywarka z CYFRĄ także przez euro.
Pozdrawiam
 

Romanoff

New member
klemens007 napisał:
Pobawiłem się ustawieniami i faktycznie niektóre programy wyglądaja bardzo ok. a inne gorzej.mój najmłodszy "destruktor"zakończył ogladanie po raz xxx NEMO.Film ten z załaczonym truD jak dla mnie wygłądał przekozacko i to po euro, sam jestem ciekaw jak by tom poszło po hdmi.Na ogladanie z truD cyba sie przestawi bo jest to zupełnie inne doswiadczenie dla oka-gorzej będzie z zoną, ale jak to bywa pojęczy i przestanie.Poza tym tv kupiłem bardziej do oglądania dvd i gier.Już nie mogę się doczekać kiedy stanie obok xbox360(jaki najlepiej dokupić kabel do X-a?).Mam nadzieje że wtedy tv pokaze na co go stać i zerwie czapkę z głowy.Jeszcze tylko żeby zrezygnowała z cyfry(bo to jej pomysł) i żebym namówił moja panią na N-kę byłoby ok.Czytając we dwoja wasze forum przekonałem ja do SHARPA to może i na N-kę da się wykręcić.
Pozdrawiam
Do X360 najlepiej podpiać przez kabel HDMI(pod koniec roku ma sie ukazać ,razem z przystawką HD-DVD), w tej chwili mozesz to zrobić przez component(z tv masz przejściówke z VGA na component).w ten sposób włączysz w konsoli tryb 720p,1080i.

Pozdrawiam
 

Pavelo

New member
Sharp 32BV9E a Samsung 32N71B

Witam,

Rozwazam zakup jednego z tych TV. Naczytalem sie juz na forum mase opinii i przyznaje, ze mam metlik w glowie - kazdy jest chwalony ;) Kiki napiszl w jedym z pierwszych postow w tym watku "BV 9 jest znacznie lepszy.". Moglbys to rozwinac? Na czym konkretnie polega wyzszosc (poza wyzsza cena :) ) wspomnianego modelu Sharpa nad Samsungiem 32N71B?
Dodam, ze interesuje mnie ogladanie DVD i w mniejszym stopniu korzystanie z kablowki (Multimedia w Trojmiescie). N-ki nie rozwazam bo i tak nie mam zbt duzo czasu na telewizje.

Z niecierpliwoscia czekam na jakies komantarze bo fundusze juz zaalokowane, zona przekonana ;) i pozostal tylko wybor.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
wkrótce ruszą nowe testy na odległość.
A na dziś informacje- Sharp do Palu, kablówki , gier , dvd -gra lepiej. Ma szybszą matrycę , większą płynność , naturalne barwy.
Samsunga współpracuje znakomicie / dużo lepiej/ z komputerem.
Nie ma zmiany podświetlenia matrycy i w nocy mocno świeci - nawet wówczas gdy nie ma takiej potrzeby.
Ale jak zwykle najlepszym sposobem własnej i jedynie słusznej oceny - jest prezentacja we własnym domu.
pozdrawiam
 

Pavelo

New member
Wielkie dzieki za informacje. Jeszcze drobne pytanka:

"Samsunga współpracuje znakomicie / dużo lepiej/ z komputerem."

A dokladnie co to znaczy? Obraz ostrzejszy? Da sie ustawic wieksza rozdzielczosc?

"Nie ma zmiany podświetlenia matrycy i w nocy mocno świeci"

Nie napisales wprost - rozumiem, ze komentarz dotyczy Samsunga?

Powoli sklaniam sie ku Sharp-owi (choc roznica w cenie to 400 PLN). Choc dzis rozmawialem w sklepie ze sprzedawca, ktory twierdzil, ze byl na szkoleniu Sharpa i ponoc mowili, ze w tych nowych modelach 9 "przesadzili z filtrami i przy gorszych zrodlach (pal) obraz po korekcie wyglada nienajlepiej". Cokolwiek tu oznacza "nienajlepiej". Potrafisz moze to skomentowac?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
byłem na wszystkich szkoleniach Sharpa i nic takiego nikt nie mówił - chyba że spałem.
To raczej czyjaś własna interpretacja. Przecież nawet gdyby tak było zadna firma na swiecie nie powie nigdy nic złego na swój temat ./ Byłem na setkach szkoleń o świecie/.
Samsung - z komputera - obraz czysciutki jak łza - mozesz siedzieć i pół metra przed ekranem - jakość fantastyczna , czystość obrazu - kapitalna.
Co do podświetlenia matrycy - dotyczy amsunga. Czym to skutkuje - bólem oczu .
Decyzja należy do Ciebie.
pozdrawiam
 

gena

New member
Jaki lcd 32 Sharp

witam jestem tu nowy i mam pytanko jaki sharp jest najlepszy z 32'' oczywiście chodzi mi o lcd i jak zamawia sie prezentacje do domu czy to jest w całym naszym Kraju mieszkam wlkp. Jak wygląda taka prezentacja i jakie tv można zobaczyć w akcji a może można zaraz kupić? Proszę o pomoc:(
 

scotimw

New member
Sharp bv9 a konsola XBOX 360

Witam, właśnie zakupiłam konsolkę xbox 360 i chciałam ją podłaczyć zgodnie z instrukcja ale niestety nie udalo mi sie , podłaczyłam więc konsolę kablem / chyba d-sub / ale nie najlepsza jest jakosc obrazu z konsoli.Wydaje mi sie ze mogła by byc lepsza gdyby z tylu xboxa przestawic na hd a nie ty. przy połaczeniu d-sub w kosoli jest tv bo przy hd nie ma sygnału. Może ktos ma taką konsolke albo podobna i moze mi pomoc w uzyskaniu jak najlepszej jakosci obrazu. Dziękuję
ponizej fotki z terazniejszego podłaczenia z ktorego nie jestem zadowolona i fotki z z istrukcji tv. i xbox niestety probujac podłaczyc tak jak pokazuje instrukcja xboxa moj tv nie widzi konsoli :(


http://img161.imageshack.us/img161/3861/obraz074hz9.jpg

http://img316.imageshack.us/img316/3705/obraz077gs4.jpg


http://img282.imageshack.us/img282/6626/obraz083np6.jpg

http://img282.imageshack.us/img282/9651/obraz082vy5.jpg

http://img168.imageshack.us/img168/6291/obraz088nr3.jpg

http://img168.imageshack.us/img168/3953/obraz089sm6.jpg

Edit Tuptus55: Proszę nie zakładać nowych tematów jeśli jest już o danym TV
 

klemens007

New member
Witam.Jak widzę masz xbox podłaczonego do SHARPA.Podłączyłaś prawie dobrze.Kabelki RGB podłącz pod d-sub czyli w przejsciówke którą oyrzymałaś z tv.Pod wejściem d-sub w tv czyli Terminale EXT4 jest wejści na małego jacka .Tu po podłączasz dzwiek tylko uwaga-musisz sobie sama dokupić przejściówkę (taka mała kostka z której wystaje mały jack i ma wejście na dwa czincza).Jest taka w mediamarkt i kosztuje 8,90-wiem bo sam taką kupiłem.Do tej "kostki"podpinasz zgodnie z kolorami czermony i biały z drugiej wiązki przewodu od konsoli-żółtego nie używamy.Pamiętaj aby na kablu od konsoli przełączyć na HDTV.I tu ważna sprawa(prawdopodobnie tu leży twój problem),w tv wybierz żródło sygnału czyli EXT4 i w menu w opcjach mucisz zmienić żróło sydnału na component a u Ciebie jak się domyślam jest na RBG.Mam nadzieje ze po tych moich wywodach dojdziesz już co i jak.Jak by co to jeszcze pytaj .Pozdrawiam.
 

iceman

New member
Witam szanownych forumowiczów.
Mam pytanie do użytkowników Sharpa bv9. Czy nie zauważyliście nieprawidłowości w działaniu funkcji optycznego sterowania obrazem OPC, jak miało to miejsce w serii P50. Z góry dziękuję za odpowiedź.
 

gatar

Active member
Bez reklam
iceman napisał:
Witam szanownych forumowiczów.
Mam pytanie do użytkowników Sharpa bv9. Czy nie zauważyliście nieprawidłowości w działaniu funkcji optycznego sterowania obrazem OPC, jak miało to miejsce w serii P50. Z góry dziękuję za odpowiedź.
Jakich nieprawidłowości ?
 

iceman

New member
Bardzo dziękuję za wszystkie odpowiedzi. W najbliższym czasie mam zamiar kupić ten tv i mam nadzieję, że wszystko będzie w porządku.

pozdrawiam
iceman
 

gena

New member
który lepszy?

cześć wszystkim chcę kupić sharpa bv9e ale w sklepie mówią mi że za taką samą kase mam soniaka v2000 i że on jest lepszy proszę o waszą opinie.:(
 

taka

New member
gena napisał:
cześć wszystkim chcę kupić sharpa bv9e ale w sklepie mówią mi że za taką samą kase mam soniaka v2000 i że on jest lepszy proszę o waszą opinie.:(
sadze, ze jednak sharpik jest lepszy i ostatnio cena jego lepsza :D
 
Do góry