Sharp BL5EA

pawelbrz

New member
Pojawiły się w sklepach modele serii BL - gdzie znaleźć specyfikację tych TV bo oficjalna strona www Sharpa póki co nie przyznaje się do tego produktu.
 

pawelbrz

New member
Matryca w 55 i 65" VA, 8 bit czy 8bit + FRC, jaki producent, jaka czerń ? Podświetlenie direct czy krawędziowe, jaka równomierność i jaka max jasność HDR. Jaka wersja androida i stopień jego zamulania. Czy jest dobrze działający, z wielostopniową regulacją i możliwością wyłączenia upłynniacz bez megaartefaktów.
Czy się różni od 65UI7552E czymkolwiek poza zmianą systemu na android?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Będzie opublikowany.
Matryca sprawdzę ale chyba Samsunga.
Android 9,0 - działa bardzo szybko. Nagram film , będzie na YT
Direct Led.
Ma 10 punktowy system kalibracji.
 

pawelbrz

New member
Nie mam FB.
W jakimś zagranicznym sklepie znalazłem informację, że panel jest 8bit (więc chyba bez FRC) i 600 nits dla wersji 65" ale ile w tym prawdy nie wiadomo...a tym czasem Panasonic GX830 58" w tym tygodniu można nabyć za 2999zł.
 
Ostatnia edycja:

maj3r

New member
Właśnie jestem na zakupie 40 cali (więcej mi się nie zmieści) i model z tej rodziny, jako jedyny chyba aktualnie na rynku, ma jakiś potencjał. Sprawdzałeś ten tryb gra i input lag? Będę podpinał do tego m.in. konsolę.


W tym rozmiarze jest już jakaś straszna posucha :/
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ma bardzo dobre skalowanie, ostrość , możliwości, obsługę. Jest w programie pilotażowym, gdzie sam wybierasz ceny.
 

Plateseter

New member
Ma bardzo dobre skalowanie, ostrość , możliwości, obsługę. Jest w programie pilotażowym, gdzie sam wybierasz ceny.

A wiadomo co za procesor napędza androida i ile ma pamięci? Czy działa to w miarę płynnie? I jak z jakością dźwięku? Pytam bo mam dylemat pomiędzy nim a 50pus7303 są w bardzo zbliżonej cenie. Ewentualnie 50pus7334 ten byłby najlepszy ale jest poza moim budżetem no chyba ze cena po nowym roku spadnie.
 

zeng

New member
Pierwsze wrażenia... :/

Kupiłem 40BL5EA. Nie jestem zbytnio zadowolony po przesiadce z bardzo budżetowego Panasonica (więc wrażenia są po przejściu z tańszego na tani, nie z jakiegoś flagowca). Na plus należy wymienić z pewnością:
+ dźwięk, jest świetny jak na tak tani TV,
+ szybkie działanie internetu,
+ świetnie działający Chromecast.

Reszta to już raczej minusy...



Hardware:
- powłoka ekranu jest bardzo delikatna, najlżejsze dotknięcie ekranu a nawet szturchnięcie stolika powoduje przebłyski
- powiedzieć, że pilot jest tandetny to dla niego pochwała, nieergonomiczny, przyciski przy lekkim wciśnięciu nie łapią, celować trzeba w czujnik jak myśliwy na polowaniu...



Obraz:

- brak czujnika światła daje się we znaki, w dzień jest ok a wieczorem biały oślepia i na odwrót
- na ciemnym tle widać jaśniejsze plamy przy krawędziach
- "czarnemu" baardzo daleko do czarnego
- czasami po wyłączeniu i włączeniu TV ustawia on obraz na "eko" zamiast wybranego wcześniej "użytkownika"



System:
- upierdliwe układanie kolejności kanałów
- przełączanie programu trwa kilka razy dłużej niż w Panasonicu
- obraz zawiesza się na ok 0,5-1 sek po przełączeniu każdego kanału
- informacje o programie po przełączeniu kanału ładują się ok 2x dłużej niż w panasonicu
- nie działa w ogóle EPG (wciąż "pobiera dane")



Funkcje multimedialne są ogromne, ale obsługa zwykłej TV jest tak irytująca, że zastanawiam się nad wymówką do zwrotu TV...
 

ces

New member
Też jestem świeżym użytkownikiem tego tv 65BL5EA.
Otóż potwierdzam że i u mnie nie działa EPG a instalację antenową mam raczej niezłą. W poprzednim LC-60LE635E EPG śmigało aż miło.
Czy komukolwiek udało się uruchomić EPG?
Po EPG jakie było w LC-60LE635E to jest to dla mnie po prostu opcja must have i waham się czy nie skorzystać z opcji zwrotu tv w ciągu 14dni od zakupu :/
 

ces

New member
Problem z EPG już nieaktualny, w nowym egzemplarzu który przyszedł już EPG działa...
Ale kolejny irytujący problem się objawił po kilku dniach oglądania. Korzystam z tv naziemnej i tv co jakiś czas sam przełącza kanały...
Czasami przełączy na 1 czy tvn czy inny kanał a czasami na ten sam co leci. Może chodzić o jakieś ustawienia czy kolejny egzemplarz do wymiany?
 

Retro6969

New member
Też jestem świeżym użytkownikiem tego tv 65BL5EA.
Otóż potwierdzam że i u mnie nie działa EPG a instalację antenową mam raczej niezłą. W poprzednim LC-60LE635E EPG śmigało aż miło.
Czy komukolwiek udało się uruchomić EPG?
Po EPG jakie było w LC-60LE635E to jest to dla mnie po prostu opcja must have i waham się czy nie skorzystać z opcji zwrotu tv w ciągu 14dni od zakupu :/

Problemy mogą stwarzać wszelakie rozdzielacze sygnału warto to sprawdzić.
 
Do góry