Sharp 830 podświetlenie matrycy

TheCezar

New member
to jest typowy clouding, który występuje we wszystkich TV LCD/LED. Oglądając 830 myślałem, że tego problemu w tym modelu już nie ma, ale jak widać problem jest ciągle obecny i chyba trzeba to zaakceptować.
 

TheCezar

New member
to nie jest wadliwe podświetlenie. To jest konsekwencja zastosowania matrycy LCD z dowolnego rodzaju poświetleniem. Tylko CRT i plazmy oferują równe podświetlenie... chociaż, mam na stole monitor LCD Hyundai 19" i ten marny skubaniec wg mnie ma równo podświetloną matrycę... ale... nie ma na niej czerni - raczej szarość, która maskuje clouding :)
 

satanica

New member
ja na moim sharpie 700E nie mam zadnego widocznego podswietlenia wiec to nie jest normalny problem, ale moj tv jest full led a nie podświetlany krawędziowo
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Szkoda że firmy wycofały się full led . Z natury technologicznej pełne podświetlenie zawsze będzie lepsze dla równości podświetlenia matrycy. Szkoda że seria LE 700 dobiega do końca. Ale le 830 jak na edge led - to i tak rewelacja. Konkurencja nie ma tak dobrze.
 

Terminator

New member
I ja stałem się posiadaczem Sharpa 46LE830.
Mam podobny problem co scislyy89, mianowicie podświetlenie w moim egzemplarzu nie jest do końca równomierne... Wygląda to u mnie bardzo podobnie jak na fotkach zarzuconych przez scislyy89 w pierwszym poście tego tematu. Widoczne jest to w zasadzie tylko w nocy, przy zgaszonych światłach i czarnym ekranie, jednak już sama świadomość istnienia tego problemu nie daje mi spokoju :/
Jak myślicie, jest sens oddawać/wymieniać sprzęt (kupowałem przez neta), czy dać sobie z tym spokój?
scislyy89, jak tam u Ciebie, idzie się do tego przyzwyczaić? Może odpowiednie ustawienia obrazu pozwalają zniwelować ten problem?
 

kratylos

New member
a moj sony 40ex720 nie ma clouding`u :-D
wiec nei piszmy ze kazdy ma, zadnych chmurek na panelu tylko dolne roki troszke jasniejsze...
 

satanica

New member
I ja stałem się posiadaczem Sharpa 46LE830.
Mam podobny problem co scislyy89, mianowicie podświetlenie w moim egzemplarzu nie jest do końca równomierne... Wygląda to u mnie bardzo podobnie jak na fotkach zarzuconych przez scislyy89 w pierwszym poście tego tematu. Widoczne jest to w zasadzie tylko w nocy, przy zgaszonych światłach i czarnym ekranie, jednak już sama świadomość istnienia tego problemu nie daje mi spokoju :/
Jak myślicie, jest sens oddawać/wymieniać sprzęt (kupowałem przez neta), czy dać sobie z tym spokój?
scislyy89, jak tam u Ciebie, idzie się do tego przyzwyczaić? Może odpowiednie ustawienia obrazu pozwalają zniwelować ten problem?

Ja mialem ten problem przy sonym i myslalem ze sie przyzwyczaje, ale po tygodniu tv oddalem , bo zamiast na film to gapilem sie po rogach, czy widac jasniejsze plamy, to jest jak ziarenko w oku i bedzie cie wkurzac. Zalezy jak mocno cie to irytuje.
 

scislyy89

New member
I ja stałem się posiadaczem Sharpa 46LE830.
Mam podobny problem co scislyy89, mianowicie podświetlenie w moim egzemplarzu nie jest do końca równomierne... Wygląda to u mnie bardzo podobnie jak na fotkach zarzuconych przez scislyy89 w pierwszym poście tego tematu. Widoczne jest to w zasadzie tylko w nocy, przy zgaszonych światłach i czarnym ekranie, jednak już sama świadomość istnienia tego problemu nie daje mi spokoju :/
Jak myślicie, jest sens oddawać/wymieniać sprzęt (kupowałem przez neta), czy dać sobie z tym spokój?
scislyy89, jak tam u Ciebie, idzie się do tego przyzwyczaić? Może odpowiednie ustawienia obrazu pozwalają zniwelować ten problem?

Nie oddawałem tv do sklepu. Narazie sam próbuje coś z tym zrobić. Może oddam do serwisu, ale z czasem już tak nie przeszkadza.
 
Do góry