Sharp 60-LE 840 czy warto go kupic doradcie

Pips

New member
Podświetlenie na +16 (czyli max)? Toż to pali oczy jak diabli. Chyba że słońce bezpośrednio na ekran wali...

Tak miałem ustawione, słońce nie waliło gdyż mam rolety na okna więc w sumie ciemno w pokoju mam i masz rację, w dzień ok ale po ostatniej nocce moje oczy wołały o pomoc dlatego powróciłem do standardu czyli 0.

@up

Nie znam takiego rozszerzenia plików więc nie jestem w stanie udzielić ci odpowiedzi, wiem tylko tyle że TV aż taki mocny w multimedialnych plikach nie jest, raz mi nie odpalił filmu bo podawał informacje że rozdzielczość nie jest obsługiwana. Być może było to 1920x800 zamiast 1920x1080 ale wszystkie filmy i tak oglądam poprzez podpięty laptop przez kabel HDMI więc problemu nie widzę.

TV jak mówiłem, fajny ale już człowiek myśli o czymś większym (80" było by idealne na dziś dzień).
 

TATT00s

New member
Hej
Jakie okulary kupiliście do tego modelu? W info na stronie sharpa jest podany model AN-3DGD20-B ,ale w sprzedaży są dostępne okulary AN-3DGD40 i w opisie ich jest,że współpracują z modelami z 2013. Z tym modelem się zgrają?
 

icewater

New member
Też bym chciał się dowiedzieć o to co przedmówca.

Najtaniej jak mi się udało znaleźć to 6200zł, ale czy jest jeszcze warto kupować ten TV ?
 

fnx10

New member
Halo , czy wszyscy kompletnie olewają temat ? wiem ,że wcześniej pisano tu ,że warto i że nie ma nic lepszego na rynku ale to było kilka miesięcy temu, czy od tamtego czasu nic się nie zmieniło ?
ogólnie poszukję najlepszej maszyny (nie plazmy) do 7-8k nie mniejszej niż 60"
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Zdecydowanie warto
Mam go w domu - to jest Quatron !!!
Jeśli masz wątpliwości to poproś o prezentację w domu.
Model kupiło wielu właścicieli plazm Pioneera i są bardzo, bardzo zadowoleni.
 

jaqmd

New member
Wie ktoś gdzie jeszcze w dobrej cenie można dostać ten Tv ? i czy jeszcze jest w sprzedaży ? No I przede wszystkim czy warto ? Bo po tym artykule...
Sharp kontra Sharp , czyli 60 cali do kwadratu

można mieć mieszane uczucia

60LE840 jest jeszcze w sprzedazy. Kupilem go 3 dni temu. Zdecydowanie polecam. Jakość obrazu rewelacyjna. Jestem również pozytywnie zaskoczony przyzwoita jakością obrazu przy słabej jakości zrodle obrazu.

TV wygląda bardzo elegancko. Rzeczywiscie szczotkowana stal.
Pasuje do nowoczesnych wnętrz.
Podstawa wykonana pół na pół metal i plastik. To jest wada tego tv, ale nie ma znaczenia, jesli wieszamy odbiornik na ścianie.

Nie polecam tego tv dla fanów smart tv. Po podlaczeniu do internetu właściwie jest tylko YouTube.

Podsumowujac: jesli ktoś szuka wysokiej jakości duzego i tv lcd w przyzwoitej cenie i nie potrzebuje dziwnych, czesto zbednych gadżetów, nie znajdzie lepszego w tej cenie - tv mozna kupic ponizej 6 tysiecy
 

MaSTeR76

New member
60LE840 jest jeszcze w sprzedazy. Kupilem go 3 dni temu. Zdecydowanie polecam. Jakość obrazu rewelacyjna. Jestem również pozytywnie zaskoczony przyzwoita jakością obrazu przy słabej jakości zrodle obrazu.

TV wygląda bardzo elegancko. Rzeczywiscie szczotkowana stal.
Pasuje do nowoczesnych wnętrz.
Podstawa wykonana pół na pół metal i plastik. To jest wada tego tv, ale nie ma znaczenia, jesli wieszamy odbiornik na ścianie.

Nie polecam tego tv dla fanów smart tv. Po podlaczeniu do internetu właściwie jest tylko YouTube.

Podsumowujac: jesli ktoś szuka wysokiej jakości duzego i tv lcd w przyzwoitej cenie i nie potrzebuje dziwnych, czesto zbednych gadżetów, nie znajdzie lepszego w tej cenie - tv mozna kupic ponizej 6 tysiecy
Gdzie można dostać ten telewizor za taką kwotę?
Jak przy Sharpie wygląda Philips 55PFL7007 - zależy mi na multimedialności?
 

maniek21341

New member
Gdzie można dostać ten telewizor za taką kwotę?
Jak przy Sharpie wygląda Philips 55PFL7007 - zależy mi na multimedialności?

multimedialność lepszy jest Philips 55 7007 , Sharp nie nadaje sie do netu zadnych aplikacji tylko yt
 
Mam pytanko odnośnie Youtube - w jakiej jakości odtwarza te treści ten TV?
Mam podpięty net po kablu 30 megabodów i szału nie ma - mówię o kanałach producenckich z 50Mbps pasmem, bo prywatne 8Mbps to aż żal patrzeć...
 

Fridek

New member
Mam zamiar kupić telewizor sharp 60" 840, choć nie koniecznie bo zastanawiam się również nad SONY BRAVIA KDL-55W805A. Proszę szczególnie kolegi KIKI o odpowiedź: W jaki sposób doprowadzić do prezentacji telewizorów w domu jak sugerowałeś wcześniej. Chciałbym kupić któryś np. z trzech zaprezentowanych. W jaki sposób to umożliwiasz.
 

gorim

New member
Ja mam pytanie do użytkowników 840. Czy w grach też macie taki kolosalny niebieski/purpurowy ghosting ?. Objawia się to przy poruszaniu kamerą "w bok", w szczególności na ciemnym tle. Zauważyłem to po podłączeniu komputera do TV. Co ciekawe nie zauważyłem tego wcześniej przy normalnym użytkowaniu z kablówki (UPC). Sygnał mam puszczony przez tryb gra, wiec nie powinno być zadnych "ulepszaczy". Na ps3 problem jest znacznie mniej zauważalny i widać jak się przyjrzę, natomiast przez komputer od razu jest widoczny. Włączenie activemotion 400 poprawia sytuacje - nie widać tych niebieskich / purpurowych plam za obiektami, ale kosztem jakości obrazu (ciemniejszy, mniej wyraźny - dobrze to widać na czcionce i ikonach pulpitu komputera), no i nie można go włączyć w trybie "gra".

Na youtube po wpisaniu "blue ghosting" jest filmik dokładnie to pokazujący. Co prawda odnośnie Samsunga, ale piszą na forach internetowych ze pojawia się właśnie na panelach sharpa

Pytanie czy u was jest podobnie i "ten typ tak ma", czy trafiłem na wadliwy egzemplarz. Nie ukrywam, że w przypadku grania w dynamiczne gry jest to znacznie uciążliwe bo mocno degraduje obraz.
 
Ja mam pytanie do użytkowników 60LE840 - jak oceniacie obraz z Blu-Ray?
U mnie po podłączeniu odtwarzacza B-R myślałem że jest on uszkodzony. Kupiłem drugi (inny model innej formy) i to samo - łapki opadły.
Okazuje się że opcja ostrość wprowadza przy odtwarzaniu płyt straszne ziarno... po zjechaniu do 0 jest lepiej ale nadal jakość jest taka sobie. Największy problem mam w bielach - kołnieżyki i lampy wyglądają kiepsko - przejścia tonalne przeistaczają się w duże ziarno i wygląda to kiepsko...
Sprawdzałem kilka wejść HDMI i kilka kabelków. Obraz z B-R jest chcilami gorszy od kanałów HD z NC+. Jestem podłamany. TV skalibrowany przez kiki, ale w różnych trybach jest podobnie. Myśłałem że obraz z Blu-Ray będzie o klasę lepszy niż z NC+ a tu lipa...
 

gilek1975

New member
Bez reklam
Dzisiaj ogladałem Wolverine w BR i obraz żyleta. Po prostu idealny i nie mam takich objawów jak Ty. Wysłałem Ci na PW to o co prosiłeś.
 
Jest lepiej - sprawdzałem na Facetach w Czerni I. Może ten film tak ma trochę - ziarno. Jutro zobaczę na Avengers i innych nowszych fimach. Dzięki za ustawienia - w TV zrobiło się jeszcze lepiej :)
 

gilek1975

New member
Bez reklam
No i jak poprawiło się? Dzisiaj oglądałem Igrzyska Śmierci W pierścieniu ognia i obraz bardzo ładny. Naprawdę nie mogę zrozumieć o jakie ziarna Ci chodzi. Może nagraj filmik i na Youtube?
 
Wreszcie podpiąłem kompa pod ten TV - no powiem Wam jest moc :)
Przeglądanie neta itd bajka - obraz żyleta, choć obawiałem się kształtu pixeli.
Nie porównania z moją poprzednią plazmą LG...
 
Do góry