Sharp 46LE810 - test otwarty, opinie wszystko na temat serii 810

emomkey

New member
W czym tu się gubić, zostaje jedna możliwość wystarczy jeden kabel S/PDIF, ale głośniki komputerowe - cyfrowe z tym wejściem są drogie. Inna sprawa że wyjście cyfrowe (S/PDIF) w tym tv nie jest podłączone do usb. Usb jest podłączone do głosników tv, więc ostrzegam, że podczas oglądania filmów z usb nie skorzystasz z tego wyjścia. Ja rozwiązałem to w inny sposób - nie obyło się bez konieczności zakupu odtwarzacza multimedialnego - po kłopocie z napisami oraz dźwiękiem 5.1 (cyfrowym i analogowym) do niego podłączysz co chcesz są różne modele. Co to trzasków to nic nie podpowiem bo w moim w tv jest cisza.

No wiem jest S/PDIF ale czym on się różni od Toslink? Czy zamiennie można podłączać? Fakt, głośniki z takim wejściem są drogie.
A jaki odtwarzacz multimedialny zakupiłeś?
Pozdrawiam
 

Aaron

New member
Mam kolejne pytanie do "mądrych głów". Kiedy podczas filmu występuje jednolicie czarne (ciemne tło) a w środku tego tła jest jakiś jaskrawo podświetlony obszar to TV reaguje jego ściemnieniem. W chwili kiedy ponownie film "łapie" światło natychmiast wszystko wraca do normy. Czy to jest reakcja matrycy dla podkreślenia czerni ? Powiedzcie mi Panowie co mam włączone a co należałoby wyłączyć w sytuacji kiedy dzieje się coś takiego. Gdzieś już ktoś coś opisywał na tym forum podobnego , ale nie mogę odnaleźć....
 

satanica

New member
ja zauwazylem u mnie w LU700E ze obraz przy ciemniejszych scenach widocznie sie samoistnie sciemnia, ale po chwili sie rozjasnia np jak w tle jest cos jasniejszego (np swiecza sie zapali), chodzi o to ze po prostu cala matryca sie rozjasnia a nie swiecacy obiektl, jest to troche irytujace, ale da sie do tego przyzwyczaic, moj kumpel ma to samo przy sony 40kdl5500W wiec moze to normalka dla LCD
 

Kapral_Hicks

Klub HDTV.com.pl
vip
ustawieniatv.jpg

Najnowsze ustawienia do tego tv z avs forum, dodatkowo polecam ustawić temp bieli na najniższą do filmów i podkręcić znacznie kolor tak do 20 :). W porównaniu do standardowych ustawień dzień a noc. Dane te również tyczą się 820'tki
 

krexon

Member
Informuję, iż na polskiej stronie Sharpa od jakiegoś czasu jest nowy firmware 1.16 z 13.04.2011r., który naprawia opóźnienie dźwięku względem obrazu.
 

Aaron

New member
Małe pytanko. Czy ktoś wie może jak jest z wyjściem optycznym w w/w modelu ? Chodzi mi o to czy dźwięk DTS 5.1 wpuszczony np w TV po kablu HDMI z BD wychodzi potem optykiem na wzmacniacz kina domowego jako bezstratne DTS czy jakoś jest konwertowany ?
I kolejna sprawa czy ten soft niesie coś więcej niż regulacja opóźnienia czy tylko ta jedną sprawę załatwia ?
 

BBartek

New member
Witam.
Właśnie nabyłem ten telewizor: model LX812E i na razie jestem raczej rozczarowany.
Mam pytanie czy da się w jakiś sposób wymusić, aby telewizor przy oglądaniu filmów DVD, BR
powiększył obraz tak aby nie było czarnych pasów na górze i dole? Tak jak miałem w Panasonicu.
Telewizor podłączony do Denon 1611 a do niego odtwarzacz LG BD550.
 

BBartek

New member
Witam ponownie.
Po ponad dwu tygodniowej „przygodzie” z modelem LC46LX812E, podzielę się moimi wrażeniami.

W tej chwili mam już drugi egzemplarz tego modelu (tu podziękowanie dla sklepu SATURN).
Wymieniłem głównie ze względu na trzaski obudowy. Niestety w nowym egzemplarzu jest tylko trochę lepiej. Choć jest to trudne do sprawdzenia ze względu na uzależnienie, występowania tego „zjawiska”, od temperatur panujących w pomieszczeniu. Tv wisi na ścianie ok 35cm nad niską zabudową, a z boków i od góry ma wolny przepływ powietrza. Trzaski zaczynają się ok 20 -30 min po włączeniu i narastają (siłą i częstotliwością) do ok 1-1,5h od włączenia. Potem zdarzają się sporadycznie. Raz, dwa co parę min, lub rzadziej. Potem praktycznie zanikają. Pojawiają się również, na szczęście sporadycznie, przy przejściu np. po oglądaniu ciemnego filmu do jasnego programu tv. Szczerze jest to coś co skutecznie obrzydza korzystanie z tego odbiornika.
Trzaski ponownie pojawiają się po wyłączeniu.

Kolejną irytującą sprawą jest brak synchronizacji dźwięku z obrazem na programach tv. Wgrałem uaktualnienie, ale nic to nie dało. W przypadku filmów z odtwarzacza jest ok, ale tu synchronizacją zajmuje się amplituner, a dźwiękiem zewnętrzne głośniki. I na koniec jeszcze jedno. Obraz z tego odbiornika na ustawieniach producenta jest nie do przyjęcia. Użyłem płyty kalibracyjnej i jakoś to poustawiałem. Proces bardzo żmudny i trochę trzeba wiedzieć o kolorach. Jednak efekt jest. Wszystko co „idzie” z odtwarzacza wygląda b.dobrze. Tu bardzo pozytywnie zaskoczyła mnie jakość obrazu z płyt DVD, wyglądają prawie jak w hd. Niestety wracając do kolorów, ciekawe jak skalibrować obraz np. z kablówki. Może jak ładnie poproszę puszczą mi zestaw tablic testowych?

Podsumowując jest to telewizor z jednym z najlepszych obrazów ze źródeł cyfrowych (który widziałem), ale po długich i trudnych do przeprowadzenia zmianach ustawień. Niestety na innych źródłach obraz pozostaje bardzo nie naturalny kolorystycznie. Na poprzednim telewizorze „Panasonic” poza korektą kontrastu, jasności i nasycenia, nie trzeba było nic robić, bez względu na źródło.

Niestety do oglądania programów tv potrzebny jest też dźwięk. Jest on dobrej jakości, tylko że przesunięty z obrazem... A dołączając do tego dodatkowe „efekty z obudowy” zastanawiam się do czego w zasadzie ten odbiornik się nadaje. Może trochę złośliwie, ale spodziewałem się innych wrażeń.

Pozdrawiam Bartek
 

Maxx72

New member
Kolego BBartek
Czy mi się tylko wydaje czy ten temat faktycznie to "Sharp 46LE810 - test otwarty, opinie wszystko na temat serii 810"?
Odnoszę wrażenie, że tego nie zauważyłeś.
 

BBartek

New member
Kolego BBartek
Czy mi się tylko wydaje czy ten temat faktycznie to "Sharp 46LE810 - test otwarty, opinie wszystko na temat serii 810"?
Odnoszę wrażenie, że tego nie zauważyłeś.

Czyli rozumiem że model 812 nie należy do rodziny 810?
Jeśli tak to przepraszam (tak wywnioskowałem przeglądając porównanie modeli).


A co do synchronizacji dźwięku: to wgrałem uaktualnienie i nic to nie dało.
 

BBartek

New member
Wgrałem najnowsze uaktualnienie (poprzednio jak zaglądałem na stronę było o numerek niższe).
Zresetowałem ustawienia i jest lepiej, ale czasami się rozjeżdża, trzeba przełączyć na inne źródło i wraca.


A trzaski serwis wyeliminuje? Czy Ktoś może wie co oni z tym robią? Wymieniają jakiś element, poluzowują, dokręcają?
 

Siemiono

New member
A trzaski serwis wyeliminuje? Czy Ktoś może wie co oni z tym robią? Wymieniają jakiś element, poluzowują, dokręcają?

Gdzieś czytałem, że trzaski są eliminowane przez serwis poprzez zmianę sposobu mocowania matrycy.
 

BBartek

New member
„Trzeszczące” Sharpy

Wybaczcie że zakładam kolejny wątek, na temat który już wielokrotnie się pojawiał na forum.
Chciałbym jednak zebrać te wszystkie informacje w jednym miejscu.

Proponuje aby podać nazwę modelu, ilość przetestowanych, wymienionych modeli, oraz czy problem został rozwiązany (przez naprawę, wymianę do skutku, lub samoistne ustąpienie).
Żeby nie tworzyć zbyt długich postów Możecie przypominać swoje posty podając link tematu i nr postu.
Jestem ciekaw czy faktycznie jest to problem występujący sporadycznie?


Zacznę ja:
Model: Sharp LC46LX812E
Sprawdzone: 2 egzemplarze – trzeszczą
Czekam na decyzję serwisu o kolejnej wymianie, naprawie.
Szczegóły: sharp-46le810-test-otwarty-opinie-wszystko-na-temat-serii-810 (jeszcze nie mam uprawnień do zamieszczania linków)
post 286


Pozdrawiam Bartek
 
Do góry