Sharp 46LE810 - test otwarty, opinie wszystko na temat serii 810

Xarin

Klub HDTV.com.pl
VIP
Z trzeszczeniem serii 81X (810, 812, 814 itp) jest tak:

BEZ WYMAINY MATRYCY TRZESZCZENIE NIE USTĄPI !
(Nie ma metody na inne umocowanie)

Miałem 3 razy wymienianą matrycę i wiem co piszę.

Dopiero jak nadmieniłem w "zaprzyjaźnionym serwisie", że podobno są nowe matryce nie trzeszczące to wtedy zamówili mi "nową". Czekałem 3 tygodnie i przyjechali z zupełnie nową matrycą.
Z zewnątrz niczym się nie różniła ale nawet przenosząc ją było słychać, że niemal w ogóle nie trzeszczała.
Poprzednia trzeszczała nawet podczas demontażu czy unieśienia (mam na myśli wymontowaną samą matryce nie cały telewizor).

Po wymianie matrycy na tą nową, cisza jak makiem zasiał.
Od ok 2 miesięcy raz "strzyknął" ale nie jestem pewien czy nie była to podłoga ;-)

Wniosek prosty, jeżeli wasz telewizor trzeszczy to trzeba męczyć serwis lokalny!
(firmy współpracujące z sharpem)

Inna sprawa to czy po wymianie matrycy nie będzie gorszego obrazu (clouding)...

Wspominałem o tym tutaj:
le-lx-812-814-i-trzaski
 
Ostatnia edycja:

Marcin2000

New member
Bez reklam
40LE820E kupiony 02.2011 nie trzeszczy brak bad pixsels ale jest wyraźny clouding oraz zwalone tj. nie równomierne podświetlenie pod górną krawędzią matrycy widoczne szczególnie na jasnych, żółtych, szarych i zielonych tłach.

SHARP POLSKA ręce umył serwis podobnie że niby "normy" trzyma, podświetlenia nie wymienią nie naprawią bo próbowali bez efektu - kupiłeś to sobie oglądaj a do prostokąta pod krawędzią się przyzwyczaj...

Nigdy więcej SHARPA ze względu na polityke firmy względem klienta... ;(
 

p1r4t3

New member
Witam, forumowiczów.
Planuję zakup tego modelu telewizora (46" 810E).
Czy ktoś z użytkowników tego modelu Sharpa mógłby mi napisać, czy użytkowanie Eurozłącza przez adapter (mam nadzieję, że dołączony) nie jest uciążliwe? Czasami też podłączam kamerę przez chinche, domyślam się, że też będę musiał to robić przez jakąś przejściówkę.

Czym różnią się wersje LX i LE?
Wg tabeli porównawczej na stronie Sharpa
System dźwięku HD MPEG4 AVC / MPEG4 AAC
w LX jest obecny, a w LE już nie.
Błąd? Czy jest to coś istotnego?

Również przy "Kolor obudowy"
model LX ma "Czerń o wysokim połysku i czarny element dekoracyjny z przodu telewizora"
a LE: "czerń fortepianowa i lustrzana szyba przednia, srebrna ramka"
Akurat co do koloru nie mam specjalnych preferencji, ale czy ta lustrzana szyba rzutuje na jakość obrazu?
 

p1r4t3

New member
Nie doczekałem się odpowiedzi, a w między czasie TV zagościł u mnie w domu, więc opowiem o nim co nieco. Może ta informacja przyda się komuś, kto tak jak ja po przeczytaniu 30 stron forum, miał dylemat, czy warto kupić ten telewizor.

Nic nie trzeszczy, podświetlenie jest OK - oglądając normalnie TV nie zauważyłem tego, na co wielu się tu skarżyło. Może jakbym puścił całkiem czarny obraz... ale TV służy do oglądania, nie testowania.
Jedyne co mnie wkurzało to powłączane automatyczne regulatory jasności, kontrastu, jakieś ECO, ale na szczęście da się to wyłączyć.

Sygnał SD (dekoder Polsatu, SCART) wygląda dobrze. Widać lekkie artefakty gdzieniegdzie, ale spodziewałem się czegoś gorszego po lekturze forum.

Sygnał HD z laptopa - super. Polecam pościągać reklamy Sonego (Bouncing Balls, Paint) i cieszyć się kolorami, bo są naprawdę wypasione.

Po włożeniu pendrive'a TV automatycznie go otwiera. Super się na nim ogląda zdjęcia. Filmy też działają, jednak standardowe napisy mi się nie wczytują. Może trzeba zrobić update softa? Albo przekonwertować je do jakiegoś formatu? Jeśli wiesz coś na ten temat - napisz :)

Tyle ode mnie. Mam nadzieję, że komuś ta opinia pomoże.

PS. 46" to jednak nie jest wcale tak dużo ;)
 

Aaron

New member
Filmy też działają, jednak standardowe napisy mi się nie wczytują. Może trzeba zrobić update softa?
Nie chce się wymądrzać , bo też jestem całkowitym laikiem , ale coś mi się widzi , że na tym modelu to Ty chyba napisów nie poczytasz .... :)
Ale dzisiaj chyba już każdy nawet najtańszy odtwarzacz DVD czyta więc to chyba bardzo nie zaboli.
 

cigane

New member
Hey...
Pasjonująca i pomocna lektura dla niezdecydowanych przed zakupem odpowiedniego tv led...
Mnie osobiście dużo dało wiedzy na temat telewizora całościowo , już inaczej patrzę na temat zakupu tego produktu , wiem na co zwrócić uwagę i czego mogę oczekiwać ,ponieważ zakup planuję dopiero pod koniec roku, więc mam sporo czasu na lekturę o innych modelach , choć nie ukrywam że moim faworytem jest 810E , pomogły mi w doborze opinie przedstawione w tym dziale , dzięki za pomocne info na ten temat in plus jak również in minus,po zakupie postaram się wrzucić garść wiadomości od siebie , mimo że w tym temacie jestem laikiem , ale może dla nowych nabywców będą pomocne , sorry za ot i pozdro...:bober:
 

Artur 26

New member
Witam
Wczoraj ostatecznie rozstałem się z moją 812 (postanowiłem zareklomować tak jak kolega Spidey - mniej wiecej podobny miałem problem) ogólnie nie było problemu (ważne jest aby wszystko dobrze opisać i przesłać zdjęcia nie tylko z samym tłem), mimo że podświetlanie nie było tak tragiczne jak w niektórych przypadkch na tym forum. Sprawa załatwiona poprzez Sharp (błyskawicznie), ale nie obyło się bez wizyty w serwisie lokalnym. Technik był ugodliwy - starszy gościo, najpierw twierdził że tu nic nie widzi póżniej mnie poparł i - dostałem od Sharp dokument: Akceptacja wymiany - ważny jest 3 miesiące. Media markt najpierw zgodził się oddać mi kasę, tydzień póżniej inny koleś powiedział że na podstawie tego papieru to tylko wymina, jednak dogadałem się i oddali mi kasę. Teraz zamówiłem model 830. Pozdrawiam
 

maziboss

New member
Czy wy tez macie problem z menu multimediow ? Przyklad:
Ogladam film w formacie mkv. Daje stop, klikam przycisk back i nic, czarny ekran, zero reakcji telewizora na dowolny przycisk na pilocie. Musze zrobic tzw twardy reset tzn wysciagnac wtyczke zasilajaca z telewizora i ponownie go wlaczyc. Tez macie taki objaw ?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
zadzwoń do serwisu i zapytaj . Jeśli będziesz mieć dalej problem daj znać zapytam u źródła.
 

GrzegorzCha

New member
Witam
Wczoraj ostatecznie rozstałem się z moją 812 (postanowiłem zareklomować tak jak kolega Spidey - mniej wiecej podobny miałem problem) ogólnie nie było problemu (ważne jest aby wszystko dobrze opisać i przesłać zdjęcia nie tylko z samym tłem), mimo że podświetlanie nie było tak tragiczne jak w niektórych przypadkch na tym forum. Sprawa załatwiona poprzez Sharp (błyskawicznie), ale nie obyło się bez wizyty w serwisie lokalnym. Technik był ugodliwy - starszy gościo, najpierw twierdził że tu nic nie widzi póżniej mnie poparł i - dostałem od Sharp dokument: Akceptacja wymiany - ważny jest 3 miesiące. Media markt najpierw zgodził się oddać mi kasę, tydzień póżniej inny koleś powiedział że na podstawie tego papieru to tylko wymina, jednak dogadałem się i oddali mi kasę. Teraz zamówiłem model 830. Pozdrawiam


Artur, na pewno wielu użytkowników będzie Ci wdzięcznych za opisanie historii w jednym poście: co, jak, kiedy, gdzie...
... począwszy od zauważenia pierwszych objawów.
 

szynas222

Member
Czym sie roznia

Witam chce zakupic telewizor sharp 40 cali mam pytanie czym sie roznia....Przeczytalem caly watek i znalazlem tylko takie cos....

810-wersja podstawowa
812-dodatkowo tuner satelitarny
814-dodatkowo tuner satelitarny + internet
LX I EX to delikatna różnica koloru podstawy i stopki
w wersjch 820 jest podobnie, różnica jest taka że mają pamieć wewnętrzną do time shift (nie mylić z nagrywaniem) oraz dodatkową szybę

Teraz tak czym sie roznia 820,821,822 tez kolejna jak wersja 810??? Na czym polega ta dodatkowa szybe jest to lepsze czy nie?? CZy tuner satelitarny jest do czegos potrzebny bo nie chce przeplacac.... I jeszcze jest model le 830 i tu tez mam metlik prosze o pomoc zx gory dziekuje......Bo chce wybrac taki zeby mi najbardziej pasowal....
 

szynas222

Member
Dalej

LCD TV Produkty - Sharp
Wybierz funkcję porównaj modele i masz wszystkie dane.
Albo podaj swoje warunki w pokoju i potrzeby.

Patrzylem na stronie sharp ale tam wszystko jest takie nieczytelne....Slyszalem ze seria 820 rozni sie tylko tym ze mam dodatkowa szybe.....Sam nie wiem czy to brac bo po co mi dodatkowa szyba...Ma to znaczenie w jakosci obrazu ??? Telewizor bedzie stal na szafce w pokoju naslonecznionym przy oknie....Ale mam tez rolety wiec zawsze mozna zasunac:) Ogladnie telewizora z 3-4m:)
 

Aaron

New member
Mam pytanie do wnikliwych użytkowników 810-tki.. :)
Wczoraj zniknęło mi z ekranu wyświetlanie godziny. Sądziłem , że uda mi się to zmienić w ustawieniach ale tam świeci , że funkcja jest włączona. Nie przywołuje tez "info" w pilocie. Wiecie może co to za usterka ? Nic w zasadzie nie zmieniałem. Wymieniałem tylko dekoder cyfrowy ze zwykłego na PVR , ale to przecież nie ma znaczenia na funkcje telewizora. Pomóżcie , bo usterka błaha , ale jak ktoś się przyzwyczai do śledzenia czasu to nieco wkurzające ... :)
 

szynas222

Member
Mam pytanie do wnikliwych użytkowników 810-tki.. :)
Wczoraj zniknęło mi z ekranu wyświetlanie godziny. Sądziłem , że uda mi się to zmienić w ustawieniach ale tam świeci , że funkcja jest włączona. Nie przywołuje tez "info" w pilocie. Wiecie może co to za usterka ? Nic w zasadzie nie zmieniałem. Wymieniałem tylko dekoder cyfrowy ze zwykłego na PVR , ale to przecież nie ma znaczenia na funkcje telewizora. Pomóżcie , bo usterka błaha , ale jak ktoś się przyzwyczai do śledzenia czasu to nieco wkurzające ... :)

A moze ten telewizor lepszy ???
Sharp LC-40LE600EV



juz sam nie wiem czy ten czy sharp lc le810??
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Kolejność powinieneś brać pod uwagę :
Sharp 40 LE 924
Sharp 40 LE 830
Sharp 40LE 824
O ceny dla niebieskich pytaj na PW.
 

elmellone

New member
Sharp lc-40lu820e

SHARP LC-40LU820E- Nie polecam:
- Czyta za mało formatów przez USB(MOV-film z aparatu canon)tańszy model Samsunga 5500 czyta
- USB w wersjii 1.... gdzie w standardzie juz jest 2
-Filmy z USB nie da sie puścić w 5.1 tylko stereo
-Brak internetu tylko jakieś współdzielenie plików i jeszcze bez możliwości współdzielenie wideo
-Gdy podłączę laptopa przez HDMI wyjście dzwięku 5.1 jest tylko możliwe przez drugie HDMI posiadając stare kino domowe nie ma możliwości wejścia do niego z dzwiękiem 5.1
-Brak napisów TXT płacąc tyle kasy za TV oczekiwałem czegoś więcej
-Największy minus to to długie przełączanie kanałów kablówka analog ok 2s, tv naziemna cyfrowo DVB-T ok 3 sek-przy dzisiejszym zwyczaju ciągłego klikania każda sekunda to wieczność.
-
tv ma opcję nagrywania lecz zablokowane jest to dla sygnału analogowego i tv cyfrowej naziemnej, więc domniemam że ta opcja jest dostępna tylko przez sygnał podany z dekoderów.
 

wlserwis

New member
-Największy minus to to długie przełączanie kanałów kablówka analog ok 2s, tv naziemna cyfrowo DVB-T ok 3 sek-przy dzisiejszym zwyczaju ciągłego klikania każda sekunda to wieczność.

Pozwolę sobie tylko zauważyć, że każdy odbiornik DVB-T przełącza kanały minimum 1,5-2 sekundy, wynika to z procesu dekodowania sygnału: tyle czasu potrzeba, by załadować danymi bufor, żeby procesor obrazu mógł przeprowadzić analizę.
 
Do góry