le/lx 812/814 i trzaski?

skipl

New member
Jakie są Wasze doświadczenia z tymi tv i dość często wytykanym mankamentem w Sharpach - czyli abrdzo strzelającą obudową ? Jest to abrdzo denerwujące ?
 

jacek131

New member
mam lx814 i mozna sie przyzwyczaic, trzaska glownie zaraz po wlaczeniu i po wylaczeniu jakies 30min., w czasie ogladania jest ok.pozdrawiam
 

Xarin

Klub HDTV.com.pl
VIP
814 nie ma szyby.
Trzaski są wkurzające jak na sprzęt nie najniższej półki. (też mam LX814E)
Nie wiem jak jest to popularne, ale podobno wymieniają trzaskające matryce bo rozwiązali temat w fabryce.
Ja zgłosiłem to już do "zaprzyjaźnionego" serwisu i czekam bo ma za 3-4 tygodnie przyjść nietrzaskający panel.
Jeżeli faktycznie coś przyjdzie i mi wymienią to podzielę się opinią.

Co do samego trzaskania to jest jak jacek131 napisał.
Można się przyzwyczaić ale jak się człowiek zastanowi ile zapłacił to grrr...
Jakość obrazu (kolory - po korekcie ustawień - patrz wątek 810 i 820) jest super.

Może to zależy od ustawienia zamocowania telewizora (mój wisi na ścianie) ale wątpię...
 

Xarin

Klub HDTV.com.pl
VIP
Odkurzam temat, bo jestem po wymianie matrycy. (to już druga wymiana ;-) )
Trasków BRAK !!!
Absolutnie nic... cisza.
Tak powinno być od początku :)
Dodam, że jak wymontowano poprzednią matryce to skrzypiała strasznie nawet podczas przenoszenia, a ta nowa w ogóle.

Niestety zjawisko cloudingu w tej matrycy nieco bardziej wyraźne :(
Chmurka jest w innym miejscu i nieco rozleglejsza, grrr.
 

jacek131

New member
Odkurzam temat, bo jestem po wymianie matrycy. (to już druga wymiana ;-) )
Trasków BRAK !!!
Absolutnie nic... cisza.
Tak powinno być od początku :)
Dodam, że jak wymontowano poprzednią matryce to skrzypiała strasznie nawet podczas przenoszenia, a ta nowa w ogóle.

Niestety zjawisko cloudingu w tej matrycy nieco bardziej wyraźne :(
Chmurka jest w innym miejscu i nieco rozleglejsza, grrr.
hej, to ja już wolę jak mi trochę potrzeszczy, niż miałbym patrzeć na chmurki - dla mnie byłoby to nie do zniesienia.pzdr.
 
Do góry