Sharp 46LE810 - test otwarty, opinie wszystko na temat serii 810

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
źle mówisz. Weź latarkę idź do sklepu i poświeć na matrycę matową i błyszczącą i zobacz gdzie mimo światła więcej widać .
 

Jaworrr

New member
no rozumiem. ale to chyba będą już dwie różne kwestie.
1. odbijanie światła, czyli wszystkiego co mamy przed telewizorem. występujące dla dwóch warunków - ciemny obraz, jasno w pomieszczeniu
2. widoczny obraz przy mocnym oświetleniu pomieszczenia. czyli tv świeci mocniej niż odbijające się w nim światło - ale jednak odbijające.

Proszę nie myśleć, że się czepiam. Po prostu chce kupić duży tv, a to nie mały wydatek. To muszą być dobrze ulokowane pieniądze. Bubli popartych dobrym marketingiem na rynku nie brakuje. Z tąd seria pytań może głupich i głupszych.

Wobec tego czy są jakieś ciekawe alternatywy dla 46" do 4,5k zł?
 

Jaworrr

New member
no to chyba nie ma :)
byłem wczoraj w saturnie. oglądałem matryce sharpa serii 810, 812 i 814.
błyszczą się jak psu jajca.
matryce w sony ex500 i samsungu c550 są natomiast matowe.

pytanie do posiadaczy wyżej wymienionych sharpów. Czy takie lustro nie przeszkadza przy oglądaniu tv zwłaszcza w dzień?
 

voytecc

New member
Witam Wszystkich,


Od paru dni jestem "szczęśliwym" posiadaczem 810 ... niestety mam parę problemów... czy ktoś ma tak samo/pomoże:

Występują dziwne przyspieszenia przy szybkich scenach (ms) ... nie wiem jak to opisać. Film był puszczany z blu-raya.... coś a'la lag jeśli dobrze rozumiem. Jak to wyeliminować?

Do 810 mam podłączone tuner N'ki i na nim ustawione 1080i... telewizor pokazuje tylko 50Hz jak przełączam kanały ... czy to normalne ? Czy można ustawić 100Hz

Jak uzyskać dobrą jakość z divix. Czy tv na funkcję skalowania do wyższej rozdzielczości?

Czym różni się pierwszy slot hdmi od pozostałych ? jest odseparowany graficznie ?

Czy można jakoś włączyć szybkie przełączanie z dwóch źródeł a dokładnie DTV <> TV n bez wyświetlania listy złączy ?



Dodam że TV zakupiłem 3dni temu za 3099zł ... nie wiem czy można tu pisać gdzie(jakby co to priv)
 
Ostatnia edycja:

arturdj

New member
Jak uzyskać dobrą jakość z divix. Czy tv na funkcję skalowania do wyższej rozdzielczości?

Masz dwie możliwości do wyboru, mianowicie oglądać divix'a w oryginalnej rozdzielczości (nie polecam, ponieważ obraz jest wyświetlany pixel w pixel, w związku z czym widzisz małe okienko) lub właśnie wyskalowany do większej rozdzielczości. Nie mam odniesienia do innych LCD czy plazm, ale wg mnie Sharp bardzo dobrze sobie z tym radzi jeśli divix jest przyzwoitej jakości, oczywiście kalibracja obrazu również się kłania (parametry do kalibracji znajdziesz w tym wątku, polecam te od Kapral_Hicks)

Czy można jakoś włączyć szybkie przełączanie z dwóch źródeł a dokładnie DTV <> TV n bez wyświetlania listy złączy ?

O ile dobrze pamiętam pod klawiszem "7" jest przełącznik aktywnych trybów, wygodniejszy w użyciu od listy.
 

kanterstrajk

New member
Ja od wczoraj jestem właścicielem modelu LC40LX810e, mój poprzedni to CRT32" JVC. Na razie podłączony jest tylko do komputera bo z dekoderem UPC musze pomyslec jak go przeniesc z innego pokoju do siebie. Nie jest skalibrowany a i tak wydaje się być zajebisty obraz. Więcej napisze jak już go bardziej poznam.
 

advoco

New member
Witam,

Ten Sharp wydaje się naprawdę atrakcyjnym wyborem. W tym momencie kosztuje jakies 3000 zł, jeden z tańszych 40 calowych LEDów przy bardzo dobrym obrazie ale..

no własnie, telewizji prawie nie oglądam (ewentualnie coś na kablówce bez HD). Głównie chce kupic nowy TV pod xboxa 360 i do oglądania filmów\programów z PC - czy któryś z użytkowników podłączał ten TV pod komputer? Bo narazie same sprzeczne opinie nt. tego telewizora (szczególnie od Kaprala ;))

kanterstrajk - jak obraz z komputera na tym TV sie prezentuje?

Bardzo dziękuje za pomoc, ewentualnie alternatywy: LED, 40 cali, koło 3 tys zł.
 

kanterstrajk

New member
Na razie podłączyłem go jedynie do PC, obraz REWELACJA!! w ogóle nie skalibrowałem obrazu i jestem zachwycony. Do komputera, konsoli polecam. Świetne kolory i ostrość. Jak podłącze sygnał telewizyjny to może zmienie zdanie, ale na razie jest super. Filmy tez wyglądaja niesamowicie (na razie tylko divx widziałem).
 

lukio

New member
ja rowniez uzywam TV tylko pod HTPC/HTMC i jestem zachwycony, aczkolwiek nie mam do czego porównać gdyż to mój pierwszy TV kupiony do tych celów.
1920x1080 dziala bez zarzutu, filmy 1080p lub 720p wygladaja rewelacyjnie w trybie film (bez dodatkowych ustawien)
Dzwiek rowniez sobie chwale.
 

artur_ka

New member
Witam

No i zakupiłem LE810E - podłączyłem i jak narazie rewelacja - tryb film bez kalibracji wyświetla filmy rewelacyjnie (oczywiście niezbędne usunięcie efektu "teatr telewizji" Menu -> Advanced -> Film Mode ustawiasz na OFF lub STANDARD. Teatr znika),
pliki mkv działają bez zastrzerzeń,
Do oglądania programów TV zalecam kalibrację - w tym watku można znaleść parametry

mam pytanie - czy ten model wyświetla napisy do filmów divx (wbudowany czytnik USB), jeżeli ma to dla jakiego formatu ?

z góry dzięki za odpowiedź

@ KIKI - dzięki za podpowiedź jaki telewizor wybrać
 
Ostatnia edycja:

Maxx72

New member
Widzę, że i tego wątku nie ominęła "wojna" zwolenników PDP z LCD.
Skoro temat to "opinie wszystko na temat serii 810" to jaki ma sens ciągłe porównywanie telewizorów LCD do plazm?
To ciągłe och, ach, ech jaka to plazma jest super już staje się nudne. Jeśli pojawi się temat "Porównaj PDP do LCD"
to wtedy niech zwolennicy PDP zaczną wzdychać a teraz proszę o konkretne opinie o serii 810 ponieważ mam zamiar takowy nabyć.
Takie porównania mają się jak porównanie diesla do benzyny. Kupuję to co lubię i mi się podoba.
 
Ostatnia edycja:

xgrzesx2

New member
Zastanawiam się nad zakupem LE/LX 810, 812, 814. Które z nich mają szybę z przodu i czym one się dokładnie różnią ? Czy różnica pomiędzy wersją LX i EX dotyczy tylko koloru ramki. Porównywałem te modele na stronie Sharpa ale albo mają tam bałagan w opisach albo jest jeszcze różnica w tym że jeden ma pamięć wewnętrzną a drugi jej nie ma.
 

Artur 26

New member
Zastanawiam się nad zakupem LE/LX 810, 812, 814. Które z nich mają szybę z przodu i czym one się dokładnie różnią ? Czy różnica pomiędzy wersją LX i EX dotyczy tylko koloru ramki. Porównywałem te modele na stronie Sharpa ale albo mają tam bałagan w opisach albo jest jeszcze różnica w tym że jeden ma pamięć wewnętrzną a drugi jej nie ma.

810-wersja podstawowa
812-dodatkowo tuner satelitarny
814-dodatkowo tuner satelitarny + internet
LX I EX to delikatna różnica koloru podstawy i stopki
w wersjch 820 jest podobnie, różnica jest taka że mają pamieć wewnętrzną do time shift (nie mylić z nagrywaniem) oraz dodatkową szybę
 

piotr.sz

New member
Witam,

Mógłbym prosić o porównanie Sharp 46LE810 z SAMSUNG UE46C6000/UE46C6500

Będę wdzięczny za każdą opinię. Planuje przyszły TV użytkować głównie do pracy/gier/filmów z PC (HDMI + wydajna grafika - GTX580) oraz w przyszłości do sygnału z N`ki.

Pozdrawiam
 

kub@

New member
mam pytanie
czy da się na 810 odbierać jednocześnie sygnał dvb-t i analogowy? czy wystarczy rozdzielić kabel antenowy czymś takim:
164.1.jpg

i jeden koniec w ścianę a drugi za okno:) ?




czy komuś przyciski na pilocie się ścierają?
tv jest bardzo często używany i u mnie znaczki na przycisku przełączania kanałów (< P >) całkowicie znikły :/ (wszystkie inne wyglądają jak nowe - tylko ten jeden)
 

Spidey

New member
Moi drodzy mam problem (albo nie mam, sam nie wiem ;))
Kupiłem kilka dni temu Sharp'a 46 LX810 i mam jakieś takie nie równe podświetlenie.
Nie jestem pewien czy to normalne czy raczej nie, dlatego proszę o opinię użytkowników tego modelu.
Poniżej zamieszczam foto TV i białej planszy wyświetlanej poprzez HDMI i PS3.
Dwa pierwsze z kąta około 45 stopni (bez lampy i z lampą), dwa kolejne na wprost.









Ciemniejsze plamy najbardziej widoczne są na górze (na dekoderze cyfry plus też widoczne na jaśniejszych obrazach i podobnie na PS3).
Na ciemnych nie widać.
Czy to normalne czy mam reklamować? Bardzo proszę o opinię.
 

satanica

New member
nie wiem jak jest w tych nowszych modelach ale na moim 40lu700E nie mam takiego efektu, nie mam tez widocznych ledów świecących (punkciki) jak u ciebie na zdjeciu
 
Do góry