Sharp 46 XL1 - kontra Sharp 46 XD1

Status
Zamknięty.
jak wygląda porównanie Modeli XD1 i najnowszej generacji XL 1.
Otóż z opinii osób obecnych - po jednakowym ustawieniu parametrów z menu - Seria Xl1 zgodnie z oczekiwaniem wypadła lepiej w SD.
cab93664399daad5med.jpg


Biel na telewizorze XL1 jest aż za ostra. To jest wręcz super biel.
Z lewej strony model XL1 - z prawej XD1 .
81e12df56f16d81cmed.jpg


w drugim planie widać wyraźnie że i biel i czerń jest większa.
56db33de20213715med.jpg



przy okazji sprawdziliśmy jakie są różnice przy załączonych 100 HZ na XL1 oraz załączonej funkcji TRU-d na seri XD1
XL1 dostał większej płynnosci przy załączonych 100 Hz - Ale różniece są widoczne wtedy gdy obraz jest podzielony na pół. Gdy trzeba było wskazać kiedy jest załaczone 100 Hz - trwały zgadywanki.
6432aca5e13b37dcmed.jpg


Tu właśnie jest XL1 z efektem 100 HZ . Z przykrością muszę powiedzieć że znacznie lepiej widać na zdjęciach powiększonych.
Zainteresowanych więc proszę o podawanie maila na priw.
88376c9c1c7404f7med.jpg


zdecydowanie większe różnice widać na załaczonej funkcji w systemie SD - telewizor XD1 wykazywał obraz znacznie czysciejszy i bardziej wyraźny.
0ecced7153787143med.jpg


I jeszcze raz XL1 - z podziałem na 100 HZ
95a3275e8bf16df7med.jpg


i Sharp XD1 z podziałem funkcji TruD
475757f3faca155cmed.jpg


teraz ujecia SD najpierw XL1
8b91128a4b81f439med.jpg


i Sharp 46 XD1
d46de287dcead99cmed.jpg


Jeszcze kilka zdjęć z sygnału telewizyjnego SD
wydaje się że ta biel jest aż za czysta
8f5af278f2581b6emed.jpg


ktoś wszedł i powiedział że poprostu z nudów się czepiamy - bo on różnic nie widzi .
4b332080570808dbmed.jpg


i jeszcze sygnał HD - zgodnie z oczekiwaniem obydwa graja rewelacyjnie.
Tu dopatrywanie się szczegółów pozostawiam WAM.
Ale nieodzowne jest przesłanie zdjęć źródłowych. Dopiero na nich faktycznie widać róznice "statystyczne".
Ciekawe jakie będą Wasze wnioski ?
Ja swoje mam - ale podzielę się na końcu.
207309f60eff8c25med.jpg


10ba299610d11a7cmed.jpg


eadf1470039d3bc6med.jpg


0e35e776ba99e1femed.jpg


84338919a5529ee0med.jpg
 
Napisałeś "w systemie SD -telewizor XD1 wykazywał obraz znacznie czysciejszy i bardziej wyraźny" czy to znaczy że do sygnału SD lepszy jest XD1:hmm:
 
Thomy napisał:
Napisałeś "w systemie SD -telewizor XD1 wykazywał obraz znacznie czysciejszy i bardziej wyraźny" czy to znaczy że do sygnału SD lepszy jest XD1:hmm:
cyt. "zdecydowanie większe różnice widać na załaczonej funkcji w systemie SD - telewizor XD1 wykazywał obraz znacznie czysciejszy i bardziej wyraźny."

Cytuj calosc lepiej;) Chodzi tylko o funkcje TrueD w XD1
 
Kiki, czy byłbyś tak dobry i napisał ustawienia XD1, tzn. podświetlenie, kontrast, jaskrawość, kolor, barwę, ostrość i inne funkcje z tegoż menu "obraz".
 
Kiki ze zdjęcia które zamieściłeś w teście w menu widać, że jest tylko funkcja do załączania 100 Hz. Czy to oznacza, że nie ma tam funkcji trude?
 
Witam
Na ; gorąco ; faktycznie ja nie widzę aż taki dużej różnicy między tymi dwoma modelami Sharpa.Cóż poczytam , pooglądam , posłucham i mam nadzieję że do Września będę wiedział czy wybrac model za ; parę groszy ; więcej.Kiki dzięki za porównanie i jeżeli można to proszę o zdjęcia .
 
A ja stawiam na XL1 !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Moim zdaniem ma bardziej naturalne kolory, ale różnica w cenie jest na korzyść XD1 !!!! Więc czy warto ??? Pozdrawiam :) :) :)
 
Ponieważ zasadniczą różnicą między tymi dwoma modelami jest posiadanie przez XL1 układu 100Hz to nie ma praktycznie najmniejszego sensu w porównywaniu obrazu na podstawie zdjęć,gdyż jak się można domyślać,obraz statyczny na obu będzie bardzo podobny.Tutaj ma być widoczna różnica w ruchu, w redukcji judderingu, ale nikt nic o tym nie napisał.
Jest jeszcze jedna kwestia, czy 100Hz działa przy sygnale HD?
Skoro nie ma TrudHD tak jak w RD2, pojawia się pytanie czy Sharp poprawia płynność przy sygnale HD? Jak robi to RD2 większość z nas wie. Dla tych co lubią obraz bardziej teatralny jest on w tej chwili chyba najlepszym wyborem.
Kiki, czy w XL1 układ 100Hz działa z HD(component,VGA,HDMI)?Czy da się go porównać z TruD HD?Bo chyba nie jest to to samo-jakby było to by się pewnie tak samo nazywało(tak na chłopski rozum).
Pozdro
 
Sprawdziliśmy jeszcze jak gra z Komputera po DVI i Svhs.
Tradycyjnie podłączyliśmy laptopa Panasonica.
60bfce0fae9aa07cmed.jpg


Czytelność czcionek 100 % . Bardzo wyraźne , a serfowanie po internecie jest teraz wyjatkową radością.

5ed8cb999cdf9f9dmed.jpg


już wiele osób potwierdziło że można korzystać z tv lcd - jako z monitora komputerowego o extra parametrtach.
01fb3283286f3655med.jpg


też potwierdzam - do komputera po D-sub znakomity.
374f08028477cf3cmed.jpg


Natomiast przy okazji sprawdziłem jak działa z komputerem po s-vhs i okazało się, że tragedia. W żadnym razie nie polecam.
a64fea10ad75af8dmed.jpg


08c91489445ee7bbmed.jpg
 
kiki poprosze o fotki na prv, bo jak dla mnie w SD lepszy jest XL 1, ale w HD XD1.Czysta ciekawosc bo i tak juz mam tv. Jestem zagubiony teraz.
 
Kiki.Bardzo prosze o rzeczową odpowiedź.Czy w modelach XL1E układ 100Hz działa przy sygnale Hd czy też nie?Według instrukcj działa.
Drugie pytanie, jeżeli działa to czy wygląda to podobnie do TrudHD 100Hz w serii RD2? Chodzi o "efekt teatru".
Pozdrawiam
 
Przeglądałem zdjęcia i przyznam szczerze, że większych różnic nie widać.

A jak się zachowuje XL1 w trakcie dynamicznych scen ?? Zalety XL1 powinny być widoczne przede wszystkim w tym konkteście.

Pozdrawiam
Krzychu
 
Ja tez dolaczam sie do pytania jak z tym 100/120hz ?

Bo to w zasadzie jedyna rzecz ktora w ostatnich chwilach nas powstrzymala od kupna XD1E. Po obejrzeniu fragmetu meczu na RD2, obraz plynny przy szybko zmieniajacych sie scenach, na innych skacze.

Pozdrawiam Goratha
 
KIKI - dzięki za zdjęcia
ps.
czemu nie zamieszczasz na forum takich zdjęć co otrzymałem
- czy serwer tego nie wytrzyma ?
Przecież dopiero na tak dużych zdjęciach porównawczych dopiero coś naprawdę widać.

czy XL1 i XD1 był kalibrowany ?
u mnie po kalibracji płytą JNS ustawienia są trochę inne .Podswielenie 6 kontrast na 30.Inne parametry +/- 1

jednak myślałem że będzie większa różnica w obrazie
pozd
 
kiki czy możesz określić jak zachowują się oba przy dynamicznym obrazie - transmisje sportowe? chciałbym w tym tygodniu zdecydować się co kupić i zastanawiam się czy warto dokładac do XL? z góry dzięki Bastian
 
Ja już zdecydowałem i nie żałuje, wcześniej na weekend miałem 37 XD1 i jest różnica na plus dla 46 XL:eek:k: :eek:k:
 

Attachments

  • sharp.jpg
    sharp.jpg
    91,5 KB · Wyś: 227
Status
Zamknięty.
Do góry