Sharp 46 XL1 - kontra Sharp 46 XD1

Status
Zamknięty.
jak wygląda porównanie Modeli XD1 i najnowszej generacji XL 1.
Otóż z opinii osób obecnych - po jednakowym ustawieniu parametrów z menu - Seria Xl1 zgodnie z oczekiwaniem wypadła lepiej w SD.
cab93664399daad5med.jpg


Biel na telewizorze XL1 jest aż za ostra. To jest wręcz super biel.
Z lewej strony model XL1 - z prawej XD1 .
81e12df56f16d81cmed.jpg


w drugim planie widać wyraźnie że i biel i czerń jest większa.
56db33de20213715med.jpg



przy okazji sprawdziliśmy jakie są różnice przy załączonych 100 HZ na XL1 oraz załączonej funkcji TRU-d na seri XD1
XL1 dostał większej płynnosci przy załączonych 100 Hz - Ale różniece są widoczne wtedy gdy obraz jest podzielony na pół. Gdy trzeba było wskazać kiedy jest załaczone 100 Hz - trwały zgadywanki.
6432aca5e13b37dcmed.jpg


Tu właśnie jest XL1 z efektem 100 HZ . Z przykrością muszę powiedzieć że znacznie lepiej widać na zdjęciach powiększonych.
Zainteresowanych więc proszę o podawanie maila na priw.
88376c9c1c7404f7med.jpg


zdecydowanie większe różnice widać na załaczonej funkcji w systemie SD - telewizor XD1 wykazywał obraz znacznie czysciejszy i bardziej wyraźny.
0ecced7153787143med.jpg


I jeszcze raz XL1 - z podziałem na 100 HZ
95a3275e8bf16df7med.jpg


i Sharp XD1 z podziałem funkcji TruD
475757f3faca155cmed.jpg


teraz ujecia SD najpierw XL1
8b91128a4b81f439med.jpg


i Sharp 46 XD1
d46de287dcead99cmed.jpg


Jeszcze kilka zdjęć z sygnału telewizyjnego SD
wydaje się że ta biel jest aż za czysta
8f5af278f2581b6emed.jpg


ktoś wszedł i powiedział że poprostu z nudów się czepiamy - bo on różnic nie widzi .
4b332080570808dbmed.jpg


i jeszcze sygnał HD - zgodnie z oczekiwaniem obydwa graja rewelacyjnie.
Tu dopatrywanie się szczegółów pozostawiam WAM.
Ale nieodzowne jest przesłanie zdjęć źródłowych. Dopiero na nich faktycznie widać róznice "statystyczne".
Ciekawe jakie będą Wasze wnioski ?
Ja swoje mam - ale podzielę się na końcu.
207309f60eff8c25med.jpg


10ba299610d11a7cmed.jpg


eadf1470039d3bc6med.jpg


0e35e776ba99e1femed.jpg


84338919a5529ee0med.jpg
 
Thomy napisał:
Ja już zdecydowałem i nie żałuje, wcześniej na weekend miałem 37 XD1 i jest różnica na plus dla 46 XL:eek:k: :eek:k:

a tak trochę mógłbyś rozwinąć wypowiedz ?
czego dokładnie dotyczy to zdjęcie i jaki ma związek z XD1 ?
 
transmisje sportowe nie lubią żadnych kompromisów. Są wymagajace dla nadwcy i dla sprzętu. Tu jeśli sięgnąć po wszystkie za i przeciw - to ja wybrałbym LX1 . Szczególnie że w SD LX1 - ma przewagę . A nie spodziewam się osobiście aby nasz rząd pomyslał o lepszym sygnale telewizyjnym dla nas.
 
Stacje prywatne jedynie myślą o " nabijaniu " kasy !!!!!!!!!!

Dlaczego niemiecka lub słowacka TV nadaje programy w lepszej jakości niż nasi nadawcy ??? Bo szanują klientów a u nas tylko myślą " KASA, KASA, KASA itd. " Dlatego ciągle niezadowoleni użytkownicy Cyfry+, która podobno nadaje sygnał pseudo HD !!!!!!!!!!! Kiki - do programów sportowych co polecasz - plazma Pioneer czy Sharp XL1 ??? Pozdrawiam :) :) :)
 
to zadałeś trudne pytanie.
Jakość Sharpa uległa największej ewolucji / może poza NEC Multeos/ w sygnałach SD . I powiem że do tej pory bardzo łatwo było wskazać wyraźnego zwycięzcę . To obecnie już na podstawie prezentacji w domach klientów - jest pełne potwierdzenie. Klienci częściej wybieraja LCD Sharpa z uwagi na wyrazistość i czystość obrazu i brak mazania po ekranie.
Czerń prostopadła już jest bez znaczenia . Obecnie nawiększą i to zdecydowanie głębię z extra sygnału / dvd, hd, cyfrowe / ma Nowy model HD Ila .
Ale zostając przy LCD i transmisji TVP - to Sharp jest naprawdę dobry. Jesli do tego dochodzi większy zakres wykorzystania / rozdzielczość , płynność, nasłonecznienie, komputer , hd/ - to decyzja jest łatwa.
Dlatego przy takiej kasie - zalecam prezentacje . Kto widział ten wie - zakup dla siebie ma stanowić najwiekszą radość.
 
kiki napisał:
Obecnie nawiększą i to zdecydowanie głębię z extra sygnału / dvd, hd, cyfrowe / ma Nowy model HD Ila .

KIKi a jaka jest cena procentowa HD Ila(ile cali wchodzi w grę?) w porownaniu do KURO czy ta sama cena czy jest np: 90% albo 80% ceny KURO 50" czy raczej cena zbliża sie do Sharpa 52 XL1.
 
Kiki - dzięki !!!!!!!!!!

Na Ciebie zawsze można liczyć !!!IIII!!!! Za chwilę ma się ukazać Philips 42PF9832D i ma być rewelacyjny !!!!!!!!!!!!! :) :) :) Pozdrawiam :)
 
myślałem, że masz informacje, że kiki już przemielił ten sprzęt, że poddał go torturom w swoim "gabinecie doświadczalnym".
Z opisu zapowiada się ciekawie, ale to życie obnaży słabe i mocne strony produktu.
Już chciałem kupić XD1E a tu nagle lepszy XL1E, itd. Teraz to czekam na dogodny, właściwy moment do ataku.
Robi się coraz ciekawiej w segmencie LCD i to jest piękne :D
 
To forum działa jak narkotyk !!!!!!!!!!!!!!!

Jestem tu od niedawna a już codziennie sprawdzam czy jest coś nowego a w głowie mam " mętlik " od ilości fachowych informacji !!!!! Ale dobrze że takie forum jest bo gdy już zdecyduje o zakupie sprzętu to będzie Wasza zasługa !!!!!!!!!!!! Pozdrawiam :) :) :)
 
Kiki - może masz znajomości w Philipsie ????????

Może dzięki Tobie dowiemy się coś nowego o tym modelu !!! Kiedy się pojawi i jaka będzie cena ??? Pozdrawiam :) :) :)
 
Musio1968 napisał:
Może dzięki Tobie dowiemy się coś nowego o tym modelu !!! Kiedy się pojawi i jaka będzie cena ??? Pozdrawiam :) :) :)
Witam
Wszyscy zapewne z zainteresowaniem czytamy Forum jednak przepraszam Ciebie że zwracam uwagę iż ten wątek ma na celu porównanie i ocen SHRPA.
Pozdrawiam
 
Diana - masz rację !!!!!!!!!!!!!!!!!!! Przepraszam

Masz rację ale Kiki-go ciężko spotkać na forach gdzie nic się nie dzieje / brak nowości / więc liczę że może dzięki mojej wypowiedzi Kiki i jego koledzy " testerzy " coś z Philipsa przetestują, tym bardziej że czytałem w MixVideo że Philips wprowadza na rynek nowe modele np. LCD Philips 47PFL9732D !!!!!!!!!!!!!!!!! Pozdrawiam :) :) :)
 
Status
Zamknięty.
Do góry