Sharp 37GD7E - optymalizacja obrazu

SerwisSharp

New member
Jakim kablem połączyć TV z ... (poradnik podłączającego)

Composite to albo jeden chinch albo sygnał zaszyty w EURO złączu (bardziej uczenie mozna powiedzieć że composite to standard sygnału)
Na EUROzłączu (które można nazwać uczenie standardem złącza :) ) mozna mieć jednocześnie RGB i composite (dwa różne standardy sygnału).
Ale nie można wysłać sygnału RGB przez composite czy wysłac sygnału RGB przez jednochinchowe gniazdo composite.

Chyba że chodzi o component (kolejny standard sygnału) w GD7 może być odebrany na EURO a może być na trzech chinchach oznaczonych Cb/Pb Cr/Pr Y

Najprościej: Podłącz kabel EURO-EURO w jednym i drugim ustaw RGB powinno być OK

pzdr
SS
 

siemi

New member
Dzieki za odpowiedz. Tak - chodzi o component :oops: ...
Na początku tak własnie mialem :), ale teraz jak wywalilem 100 pln z hakiem na kabel component, a okazalo ze lepiej to hula po EURO, to chciałem cos pokombinowac, zeby to polepszyc.. jezeli to w ogole mozliwe :?
A co w temacie tego Astona ??

huling - na dziś nie potrafie odpowiedziec jak jest z tym 5.1 ... Ale jak bede wiedzial (czyt. jak kupie amplituner), to na pewno dam znac. Mam nadzieje ze niebawem
 

huling

New member
Dzięki siemi. Będę czekał. Chyba że wcześniej kupię ten TV (już się na niego prawie zdecydowałem, ale jeszcze czekam na jakieś obniżki).
 

siemi

New member
No problemo.
Jak potrzebujesz dodatkowych informacji to pisz na priva.
A tak z ciekawości, to za ile je widziałeś najtaniej ?
 

huling

New member
Najtaniej 32 GD7E (z tego co znalazłem) jest w Maximedia i e-panasonic - 8.108 i 8.109 zł. W Euro jest po 9.990 zł, a w MM nie mieli. Chciałem go wziąść w połowie na raty 0%, ale muszę poczekać aż w Euro zmądrzeją i obniżą cenę. Na 37" obniżyli do 10.900 zł - to już "tylko" 450 zł więcej niż w e-panasonic.

Pozdrawiam
GH
 

siemi

New member
Nawiązując do wątku użycia modułu Astona do Sharpa 37GD7E aby wykorzystać wewn. tuner sat, dla zainteresowanych przekazuję osobiste spostrzeżenia na ten temat.

Nabyłem moduł Aston 1.05 i ku mojej radości okazało się...
...że różnica w jakości otrzymywanego obrazu, w porównaniu do standardowego tunera cyfry+ jest wyraźna i znacząca - słowem warto !
Dodatkowo nie ma już tego beznadziejnego, kanciastego menu z tunera cyfry, wiec EPG wygląda wreszcie normalnie ! no i zawsze to o jeden pilot w domu mniej :)
 

bax

New member
Witaj.
A czy jak zoomujesz obraz z włączonymi napisami, to napisy też się zoomują czy pozostają na ekranie. Ma to znaczenie gdy cyfra nadaje 4/3 z ramką na górze i na dole. We współpracy z normalnym tunerem zoomowane są też napisy i wychodzą poza ekran.
Pozdrawiam
 

siemi

New member
powiem szczerze, że nie znalazłem na tą chwilę żadnego filmu w cyfrze+ z napisami.. ale nawet gdyby się tak stało, że napisy by wyszły poza ekran, to możesz zawsze przesunąć cały obraz w pionie góra lub dół.
Działa to bardzo dobrze przy oglądaniu DVD i korzystaniu z trybu obrazu 'Kino' lub 'Panorama'
pozdrawiam
 

ipkiss

New member
Sharp 37GD7E i wew.DVB-S

siemi: a czy TV odbieral Ci niekodowane kanaly jak nie miales modulu ? Wlasnie dostalem jakis modul (nie Astona) i nie moge nic odebrac. Zastanawiam sie czy modul ten jest takze potrzebny do odbiernia programow niekodowanych. Teoretycznie powinno wystarczyc podlaczenie anteny sat i wlaczenie niekodowanego programu...

antena daje sygnal, modul takze jest sprawny - testowany na ferdku...


POMOCY !
 

siemi

New member
szczerze mówiąc to nie jestem pewien, czy wiem o co Ci dokladnie chodzi. W moim przypadku moduł Astona był potrzebny zeby fizycznie umieścić kartę cyfry+ w tunerze sat, który jest w LCD.

LCD odbierał niekodowane kanały, jakie były dostępne w pakiecie cyfry+, no ale wtedy korzystałem z tunera dostarczonego standardowo w zestawie cyfry. Teraz gdy korzystam z tunera wewn za pośrednictwem Astona, ściągnął on wszystkie kanały jakie są na satelicie w liczbie kilkuset ~600 (kodowane i ogólnodostępne)

Może więc ta karta co masz - po prostu nie współpracuje z tym LCD.. (bo mówimy o GD7 tak ?) Proponuje na poczatek sprawdzić czy modół został dobrze zainstalowany czyt. wykryty przez LCD

Jeżeli masz jeszcze jakies pytania - wal śmiało
pozdrawiam
 

ipkiss

New member
Sharp 37GD7E i wew.DVB-S

siemi: chodzi mi o to ze czy jak wyjmiesz modul razem z karta i masz tylko podlaczony kabel do anteny satelitarnej to czy mozesz obejrzec jakis kanal niekodowany typu Polonia ?
jak mozesz to sprawdz prosze. Wyjmij modul z karta i wlacz polonie. U mnie nie ma zadnego obrazu... Modul CI powinien byc potrzebny tylko w przypadku pakietow kodowanych. Mam jakis modul, ale nic mi nie chodzi nie jest to Aston... Mam nadzieje ze wystarczy ze kupie Astona, ale obawiam sie ze raczej mam zwalony tuner w TV.
 

kolmirek

New member
ipkiss napisał:
siemi: chodzi mi o to ze czy jak wyjmiesz modul razem z karta i masz tylko podlaczony kabel do anteny satelitarnej to czy mozesz obejrzec jakis kanal niekodowany typu Polonia ?
jak mozesz to sprawdz prosze. Wyjmij modul z karta i wlacz polonie. U mnie nie ma zadnego obrazu... Modul CI powinien byc potrzebny tylko w przypadku pakietow kodowanych. Mam jakis modul, ale nic mi nie chodzi nie jest to Aston... Mam nadzieje ze wystarczy ze kupie Astona, ale obawiam sie ze raczej mam zwalony tuner w TV.

Niestety nie jestem szczęśliwym posiadaczem GD7 ale według mojej oceny GD7 posiada wbudowany tuner DVBC (czyli do odbioru TV satelitarnej). W związku z tym po bezpośrednim podłaczeniu do TV anteny TV sat na ekranie powinny zaświecić kanały DVB FTA tzn. niekodowane. Nawet jeżeli nie posiadasz modułu Astona . Moduł służy do rozkodowania kanałów, które nie są dostępne free. Jeżeli tak się nie dziej to albo żle skonfigurowałeś sprzęt albo masz awarię.
pozrawiam kolmirek
 

ipkiss

New member
rozmawialem dzisiaj z serwisem Sharpa i powinno chodzic... Wiec prawdopodobnie uszkodzony TV. W czwartek ma przyjechac "spec" z MM i sprawdzic czy jest ok, a pozniej.....

szkoda ze tak pozno to sprawdzilem - w ciagu tygodnia wymieniaja na nowy a tak nie koniecznie - moze jakas dobra dusza zlituje sie nad mym losem :-( i dadza nowy...

a moglem wziasc od kikiego - sprawdzilbym wszystko i byloby ok. A tak sie napalilem... ah szkoda pisac...czekam do czwartku
 

kolmirek

New member
ipkiss napisał:
rozmawialem dzisiaj z serwisem Sharpa i powinno chodzic... Wiec prawdopodobnie uszkodzony TV. W czwartek ma przyjechac "spec" z MM i sprawdzic czy jest ok, a pozniej.....

szkoda ze tak pozno to sprawdzilem - w ciagu tygodnia wymieniaja na nowy a tak nie koniecznie - moze jakas dobra dusza zlituje sie nad mym losem :-( i dadza nowy...

a moglem wziasc od kikiego - sprawdzilbym wszystko i byloby ok. A tak sie napalilem... ah szkoda pisac...czekam do czwartku

Nie przejmuj się to tylko sprzęt. Myslę że powinieneś przed wizytą speca zapoznać się z rzepisami o prawach konsumentów, myslę tu o art 2 ustawiy o ochronie niektórych praw konsumentów oraz odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny z 2000r. Jeżeli sprzęt kupiłeś poza siedzibą firmy tzn. przywieziono ci go do domu i wtedy zapłaciłeś to przysługuje ci prawo zwrotu sprzetu w ciągu 10 dni BEZ PODANIA PRZYCZYN.
pozdrawiam mirek
 

Czankra

New member
Witam. Jako świeży posiadacz 37GD7E miałbym pytanie do forumowiczów mających ten telewizor dłużej - jakie macie ustawienia parametrów (kontrast, kolor itp.) dla kabla, cyfry i dvd? Dzięki z góry za wszystkie podpowiedzi.
 

ipkiss

New member
chetnie tez poznalbym Wasze ustawienia. Glownie korzystam z wbudowanego tunera sat i karty Dragona z Cyfra na pokladzie. To co zauwazyli moi znajomi to ze obraz (film np. na C+)wydaje sie byc jakis sztuczny - nazwali to "jak w teatrze". Problem w tym ze sie juz przyzwyczailem i specjalnie nie widze roznicy... Kombinowalem z kontrastem i ostroscia, ale tak jak pisze, przyzwyczailem sie a nie mam wzorca...
Nie wiem czy chodzi o kontrast miedzy pierwszym planem a tlem ?
 
Do góry