Sharp 37GD7E - optymalizacja obrazu

siemi

New member
Od kilku dni jestem szcześliwym posiadaczem tego LCD. Ponieważ sygnał z kablówki jest u mnie daleki od ideału zastanawiam się nad założeniem cyfry+. Pytanie mam następujące: czy w przypadku cyfry+ bedzie można korzystać z tunera satelitarnego, który posiada sam telewizor, czy istnieją jakieś restrykcje ? i czy odbiór będzie znacząco lepszy niż w przypadku korzystania z tunera z zestawu ?

I drugie pytanko:
do tego sprzetu podłączone jest obecnie DVD Toshiba S540 za pomocą dobrej jakośći kabla Euro-Euro. Czy jakieś inne rozwiązanie tego połączenia np. po przez composite wpłynie znacząco na jakość obrazu ?

Dziekuję znawcom tematu za odpowiedź.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
mozna wykorzystać tuner satelitarny przy pomocy przejściówki Astona / wypowiedź Sharp Polska/ jakość nie bedzie lepsza. Composit - to słabsza jakość - zostań więc przy euro
pozdrawiam
 

SerwisSharp

New member
WItam,
To co napisał Kiki powyżej to w zasadzie prawda.
W zasadzie, bo to tym że adapter Aston Crypt 2.0 działa wiemy od uzytkownika. Sami jeszcze nie mielismy okazji sprawdzić. Będziemy to sprawdzać w tym tygodniu bądź na początku przyszłego.
Jak skończymy testy dam znać.

Co do drugiego pytania: Kiki ma racje.

Pzdr
ShprSrv
 

bax

New member
Witam.
Mam jeszcze pytania odnośnie działania tunera sat w gd7.
Czy w podpisach do filmów są polskie fonty?
I czy zoomując obraz nadawany 4/3 ale z ramką u góry i na dole,
zoomują się także napisy? ( w tunerach cyfry jest tak, że zoomują się także podpisy i wychodzą poza ekran) Pomyślałem sobie że jak jest wbudowany tuner w tv to może działa trochę inaczej.
Pozdrawiam
 

siemi

New member
Dzięki za odpowiedź.
Niestety mogę potwierdzić również informacje od kiki'ego że sygnał composit jest gorszy od Euro. Co mnie troche zaskoczyło, ale cóż brak doświadczenia.. :?

Jednakże w niektórych filmach szczególnie nowszych, wyświetlany obraz wydaję się być jakiś taki bardziej 'kinowy' i realistyczny. Na Euro często wygląda wszystko jak z gry na PCcie. Z kolei starsze filmy DVD po composit mają strasznie rozmyte kontury, zwłaszcza postaci - wygląda to troche jak przesunięcie obrazu z kiepskiej anteny pokojowej.

Czy to jakaś prawidłowość i ktoś to może potwierdzić ?
Czy to może wina DVD ?
 

SerwisSharp

New member
Bax - twoje pytanie zostało dołączone do listy testów, jak będziemy sprawdzać karte od razu i to sprawdzimy.

Semi - Z tym euro to nie jest do końca tak. Standartów sygnałów w EURO może być kilka. Najczęscie spotykane to (ustawione od najlepszego do najgorszego): RGB, S-Video, Composite. Najczęściej nie znaczy że wszystkie (jest bodaj jeszcze 5 cz 6 innych bądź mogą występowac pod innymi nazwami np w GD composite nazywa się FBAS :D a S-video - YC).
Nie wiem jaki standard sygnału obsługuje na wyjściu DVD Toshiby ale podejrzewam że można tam ustawić RGB.
Jeżeli nie pozostają ustawienia w TV.
A teraz proponuje trochę zabawy z telewizorem:
Wybrać jako źródło sygnału DVD i:
Menu - Połaczenia - nastawy AV - OK - OK Wybrać typ urządzenia - żadne - OK I tu dochodzimy do sedna: Rodzaj Sygnału - Wybieramy rodzaj sygnału, jeżeli jakość się nie podoba -> Back ponowny wybór i tak aż do uzyskania optimum.

Zwykle urzadzenia pracują domyslnie na composite (najprostszy, najpopularniejszy i najgorszy jakosciowo standart) Warto o tym pamiętać.

A i najważniejsze: zakładam że DVD i TV są połączone _pełnym_ i przywoitej jakości kablem EURO-EURO

Pozdrawiam
ShrpSrv
 

siemi

New member
Dzięki za pomoc.
Dziś wieczorem popróbuje coś poprawić.
Jak się uda to dam znać. A kabel Euro to Profigold Bandridg'a iwydaję się być ok
 

bax

New member
Jeszcze pozwolę sobie podrążyć trochę temat tunera dvb-s w gd7.
Rozumiem, że nie jest to tuner do przekazu hdtv,a jedynie przekazu cyfrowego w rozdzielczości PAL, prosiłbym o potwierdzenie. I czy wg Was tuner dvb-t bedzie kiedykolwiek w Polsce do wykorzystania. Zastanawiam się nad kupnem gd7 lub ga6 37".
Pozdrawiam
 

SerwisSharp

New member
Witam,
Dobrzy ludzie sprawdzili i:
Cyfra + dziala poprzez Astona. Jakość - tak jak standardowy tuner Cyfry+.
Wbudowany tuner tuner czyta czcionki polskie.
DVB (S i T) w GD7 nie obsługuje HD, Wejście z sygnałem HD wyłącznie po HDMI lub component.

DVB-T w PL. Uuuuu...! Bardzo drażliwy temat.
Generalnie zamieszanie wciąż trwa.
W Warszawie i kilku miastach już niby jest sygnał testowy ale nic z tego nie wynika.
Nie ustalono jeszcze w jakim standardzie będzie emitowana DVB-T. A Rząd się zastanawia i dyskutuje: http://www.satkurier.pl/?dvb-t/&kat=59&id=29458

Dla zainteresowanych a nie zorientowanych linki:
Angielski: http://www.dvb.org/about_dvb/dvb_worldwide/poland/
Polskie: http://www.digital-tv.pl/index.php

Pozdrawiam
SharpSerwis
 

bax

New member
Jeszcze tylko poproszę o link do manuala do gd7 w języku polskim lub angielskim bo na stronie sharpa jest tylko po niemiecku.
Pozdrawiam i dziekuję
 

SerwisSharp

New member
Plazma LG PX4R (1024x768)

Ups! powinno być na stronie a nie ma. Zamieszczenie potrwa jakiś czas.
Jeżeli jest potrzebne na szybko moge zeskanować i wysłac mailem.

Pzdr
SS
 

huling

New member
No właśnie

Witam. Chciałem kupić Sharpa GD7E, ale nikt w MM i Euro nie był w stanie mi odpowiedzieć, czy tunet DVB-S obsługuje DISEQC, żebym mógł podłączyć 2 konwertery i czy cyfrowe wyjście audio w tym telewizorze może podać na wzmacniacz dźwięk w formacie 5.1. Coraz więcej filmów puszczają w TV w Dolby Digital więc fajnie byłoby posłuchać dobrego dźwięku nie tylko z płyt DVD. Czy ktoś z użytkowników tego Sharpa może odpowiedzieć na moje pytania? Czytałem Instrukcję, ale była po niemiecku i nic na ten temat nie znalazłem (była bardzo ogólnikowa).
 

SerwisSharp

New member
Zrób to sam ambilight

Instrukcja obsługi po polsku wisi juz na stronie (ok 15MB) pod adresem:
KLIK
Co do pytań Hulinga: - nie wiem - sprawdzę i dam znać.

Pozdrawiam
SS

[edit ar2] proszę używać znaczników html dla długich linków bo się strona rozjeżdża!!
 

SerwisSharp

New member
ar2 - przepraszam i obiecuję się poprawic!
huling - DISEQC - nie mam nic na ten temat wydaje mi się że nie.
"czy cyfrowe wyjście audio w tym telewizorze może podać na wzmacniacz dźwięk w formacie 5.1" - może w formacie DTS

pzdr
SS
 

siemi

New member
Witam,
kontynuując temat mam 2 pytania:

- czy korzystajac bezposrednio z wewnetrznego tunera DVB-S za pomoca Aston Crypt 2.0 jakosc obrazu nie powinne byc mimo wszystko lepsza, chociazby przez wzglad na brak tlumienia przez kable ? Zastaniawiam sie powaznie nad zakupem tego modulu, chociazby aby sie pozbyc jednego wiecej na szafce pudelka i dodatkowego pilota, ale moze sa tez inne profity ?

- odnosnie tego co pisales o standartach sygnalow w EURO, czy dotyczy to rowniez polaczenia przez Composit ? i jesli tak , to czy mozna to rowniez zdefiniowac ? Pytam dlatego, ze gdy ustawie w DVD na wyjsciu RGB ( w polaczeniu Composit) to telewizor pokazuje 'brak sygnalu'..
 

huling

New member
Dzięki SerwisSharp za szybką odpowiedź i za polską instrukcję. W instrukcji tej nic nie piszą o DISEQC, ale na str. 11 w pkt. 5 pisze: "Wybrać instalację satelitarną" można wybrać odpowiedni system satelitarny... i dalej grubą czcionką: Jeżeli odbierają państwo tylko jednego satelitę... Można by z tego wnioskować, że da się podłączyć więcej konwerterów jednocześnie.
Siemi - a jak to wygląda u ciebie? Masz tylko jednego satelitę? Też chciałbym mieć jedną skrzynkę mniej.

Pozdrawiam
HG
 

siemi

New member
huling - Satelite mam jednego z cyfry+, wiec empirycznie tego nie sprawdzimy.. Ale w instrukcji przy wyszukiwaniu programow, odnosnie satelity, pisza ustawienia z 'Satelita 1:'
Moze wiec to sugerowac, ze obsluguje dwa..
 

huling

New member
Siemi - Szkoda, że nie możesz potwierdzić jak to jest z tymi satelitami. A próbowałeś puścić dźwięk na wzmacniacz przez Digital audio out? Rozpoznaje sygnał w formacie 5.1 z filmów nadawanych w tym systemie? Ostatnio leciał jakiś film na TVN w Dolby Digital.

Pozdrawiam
HG
 
Do góry