Sharp 32WD1E

pawel.agh

New member
Witam szczęśliwych posiadaczy WD1E. Od kilku dni sam zaliczam się do tego grona. TV podłączyłem do komputera po kablu VGA(D-SUB), ale mam problem z grami, które nie obsługują rozdzielczości 1360x768 tylko np. 1280x720.
Otóż WD1E nie przyjmuje takiej rozdzielczości w związku z czym pozosataje granie w 1024x768 przez co obraz jest rozciągnięty w poziomie albo mogę wybrać w zamian 2 czarne pasy po bokach dla zachowania proporcji.

Pytanie dla osób, które próbowały połączenia z komputerem poprzez kabel DVI-HDMI - jakie rozdzielczości przyjmuje ten telewizor przy takim połączeniu?

Jeżeli będą korzystne to z pewnością zaopatrzę się w taki kabel.
Pozdrawiam.
 

DejwiD

New member
ja mam narazie componentem podlaczony do wyjscia hd na karcie i nie mam problemow z ustawieniem odpowiedniej rozdzielczosci. proponuje sciagniecie najnowszych sterownikow. i jezeli masz cos od nvidii to wybierz: zarzadzanie dostosowanymi rozdzielczosciami i stworz rozdzialke 1366x768. wszystko pieknie dziala :)
 

hrodgar

New member
Witam szanownych użytkowników Sharpa WD1. Telewizor posiadam od października 2007 i generalnie jestem bardzo zadowolony ale jakiś miesiąc temu zauważyłem pewną rzecz która momentami mnie irytuje. Już tłumacze o co chodzi. Telewizor podłączony jest do PS3 kablem HDMI. Problem wygląda w ten sposób, że w ciemnych scenach w grach gdy wolno obracam kamerą obraz staje się taki lekko niewyraźny (nieostry, ehh nie wiem jak to inaczej określic) a po zatrzymaniu kamery ostrość wraca do normy. Zauważyłem, że zjawisko nasila się gdy zmniejszę jasność natomiast zmniejsza się gdy ją zwiększę. A ponieważ mam ustawioną jasność na -10 widze to dosyć wyraźnie. Stąd moje pytanie jest takie czy zauważyliście może coś takiego u siebie czy to mój Sharp "tak ma" lub czy ktoś posiadający PS3 mógłby to sprawdzić. Byłbym bardzo wdzięczny za odzew. Wiem, że pewnie to głupstwo ale momentami trochę mnie to irytuje.

Pozdrawiam

Edit
Nagrałem krótki film pokazujący o co mi chodzi na przykładzie gry Resistance: Fall of Man. Można go ściągnąć tutaj
 
Ostatnia edycja:

c00lbar

New member
pawel.agh napisał:
Pytanie dla osób, które próbowały połączenia z komputerem poprzez kabel DVI-HDMI - jakie rozdzielczości przyjmuje ten telewizor przy takim połączeniu?

Witam!
Moj WD1E jest wlasnie podlaczony do kompa poprzez kabel dvi-hdmi ( nie jest markowy, 10m, dalem za niego ~90zl ) a grafa to R9550, i ostry obraz uzyskuje jedynie w rozdzielczosciach 1280x720 (na tv nie miesci sie wtedy ok 1cm obrazu po kazdej stronie ) i 1366x768 ale wtedy obraz zajmuje u mnie ok 2/3 powierchni telewizora a reszta obrazu jest czarna ( moze wie ktos jak mozna to rozciagnac na caly ekran? ) Jakosc obrazu - bajka ;] na pozostalych rozdzielczosciach obraz jest kiepski i znieksztalca litery wiec czytanie dokumentow/przegladanie stron jest raczej nie mozliwe. Na rozdzielczosciach < 800x600 nie sprawdzalem.
 

tdkz

New member
Witam!

Po przeczytaniu opini na temat LC32WD1E chciałem go kupic ale po przemyśleniach chyba te 32" będą za małe i widze że jest LC37WD1E - róznią się tylko wielkością matrycy?? ( różnica w cenie 500zł więc wole dołożyc a widzieć :) )

I jeszcze jak to sie ma z tym czarnym kolorem w zupełnej ciemosci, jest czarny czy świeci szarością?!
 
Ostatnia edycja:

Dibua

New member
Witam
Jestem już właściwie zdecydowany na ten telewizor-powodem są bardzo pozytywyne recenzje jakie przeczytałem na tym forum. Jednak chciałbym się upewnić, czy jest to dobry wybór jak dla mnie, może mi go ktoś doradzić lub odradzić?
Telewizor ma służyć praktycznie wyłącznie do wyświetlania sygnału z Xboxa 360 po HDMI - taki jest wstępny zamysł zakupu LCD. Poza tym sporadycznie do zwykłego analogowego sygnału z anteny siatkowej i ew. do streamowanych filmów z komputera przez Xboxa1.
Wydać chcę jak najmniej, jeśli znajdę coś w klasie tego TV za cenę 1800 to też dobrze, jak na razie mam go za prawie 2300 zł - 32 cale.
Będę wdzięczny za sugestie.
pozdrawiam
Marcin Gardeła
 

balekk

New member
osobiście odradzam narazie kupowanie telewizora LCD - to na dzień dzisiejszy nie ma sensu, ja używam go od 2-3 miesięcy i do tej pory nie moge się przyzwyczaić do tego kaszaniastego obrazu, jak ktoś kupuje żeby oglądać tylko HDTV to ok, tylko ciężko o to w naszym kraju.
a co do czerni to zapomnijcie - to zawsze w lcd będą jakieś odcienie czasości a nie czysta czerń, tyle że z kolei im ciemniejszy szary ustawimy tym bardziej cały obraz się zlewa i sceny kręcąone np. w nocy są niewidoczne
 

tdkz

New member
Witam!

Mam pytanie mam WD1S i Fergusona 8900 podłączone mam to przez EURO i przez HDMI ( wiadomo ze przez HDMI sygnał duzo lepszy ) ale mam problem z przełączaniem trybu obrazu na HDMI, tzn chodzi mi o to ze niktóre filmy lecą z pasami na dole i u góry ( na eudo mozna rozciągnąc i wtedy wszystko ma proporcje ), natomiast na HDMI nie da sie uzyc guzika zmiant trybów - da sie to jakos ominąc lub cos zrobic zeby rozciągnąc :D
 

balekk

New member
tdkz napisał:
Witam!

Mam pytanie mam WD1S i Fergusona 8900 podłączone mam to przez EURO i przez HDMI ( wiadomo ze przez HDMI sygnał duzo lepszy ) ale mam problem z przełączaniem trybu obrazu na HDMI, tzn chodzi mi o to ze niktóre filmy lecą z pasami na dole i u góry ( na eudo mozna rozciągnąc i wtedy wszystko ma proporcje ), natomiast na HDMI nie da sie uzyc guzika zmiant trybów - da sie to jakos ominąc lub cos zrobic zeby rozciągnąc :D

nie da się nic z tym zrobić jeśli sygnał idzie przez HDMI, można jedynie zamiast HDMI zastosować Composite - nie ma jakiejś zasadniczej różnicy (przy sygnale SD)
 

balekk

New member
balekk napisał:
nie da się nic z tym zrobić jeśli sygnał idzie przez HDMI, można jedynie zamiast HDMI zastosować Composite - nie ma jakiejś zasadniczej różnicy (przy sygnale SD)

Chodziło mi oczywiście o component.
Mam pytanie do użytkowników tej serii telewizorów, czy możliwa jest jakaś wymiana oprogramowania tv, żeby dzięki temu nie musiał być cały czas pełny ekran przy połączeniu przez HDMI?
 

balekk

New member
Kolejne moje pytanie w tym temacie ...
dlaczego podłączając tuner SAT jak jest sygnał RGB to nie działa tryb obrazu automatyczny, tzn. jak jakiś kanał nadawany jest w standardzie WSS (np. Canal+) to przy nastawie auto obraz zmienia się tak jak trzeba ale jak jakiś kanał nadaje np. film w 16/9 (tzn. z czarnymi pasami na górze i na dole) ale nie w WSS to wtedy Sharp już automatycznie nie rozciąga tego obrazu tylko wyświetla ten obraz w formacie 4/3 z pasami u góry i dołu (no i oczywiście z boku - 4/3).
Natomiast jak w tunerze SAT zmienie ustawienia sygnału wyjściowego z RGB na PAL to wtedy Sharp zachowuje się już tak jak trzeba (tzn. rozciąga obraz nadawany w 16/9 ale nienadawany w WSS). Tyle że jakość sygnału przy nastawie PAL jest gorsza niż przy RGB. Czy da się to jakoś obejść.
Sprawdzałem też na LCD Panasonica i tryb auto działa tam tak jak trzeba (także przy RGB).
Czy to jest wada Sharpa i może stanowić podstawę do jakiejś reklamacji czy jest to normalne?
 
Do góry