Sharp 32WD1E

Bubble Gum

New member
Mam jeszcze jeden problem

Co jakiś czas programy z anteny nie działają. Nie wiem czemu. Ale jak odłącze kabel antenowy i podłącze z nowu to działa. Dodam jeeszcze, że na DTV wszystko chodzi zawsze ok.
 

czago

Banned
A może masz za słaby sygnał z anteny?
Jeśli jest OK, to wezwij serwis i im to zaprezentuj.
Tylko włącz TV odpowiednio wcześniej żeby usterka wystąpiła.
Dopiero przy nich wyjmij antenę i włóż ponownie żeby obraz się pojawił.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
pytaj specjalistów z Sharpa - o ile masz gwarancję Sharp Polska - oni nie zostawiają problemów z boku. To są fachowcy i pasjonaci.
Szkoda że w innych firmach tak nie jest.
 

Jared

New member
andy40 napisał:
Co do podłączenia PS2 z TV to chyba inaczej nie można,albo composite albo Euro przez przejściówkę,a to chyba jeszcze gorzej.Co do obrazu,to po dokładnej obserwacji i porównaniu obrazu(w pamięci),to muszę przyznać ci rację.Obraz jest porównywalny z CRT,co do tekstur? to mogły by być lepsze.

PS2 można podłączyć także przez component i wtedy mamy najlepszą jakość obrazu, ale to i tak tylko na grach, które obsługują 480p, np. taki GoW 2 jest w 480p.
 

mostom

New member
kiki napisał:
pytaj specjalistów z Sharpa - o ile masz gwarancję Sharp Polska - oni nie zostawiają problemów z boku. To są fachowcy i pasjonaci.
Szkoda że w innych firmach tak nie jest.

Apropos gwarancji. Czy dostaliście w sklepie gwarancję sharpa polską? Ja kupowałem w Real-u i powiedzieli, że osobnej gwarancji nie mają i trzeba reklamować przez sklep na podstawie paragonu. Czy takie sklepy nie mają obowiązku dostarczać gwarancji gdybym chciał reklamować w sharpie?
 

radzique

New member
Mają obowiązek dostarczyć gwarancje.

najlepiej zadzwon do Sharp'a i zapytaj.
Ja miałem podobnie z Auchan i Philipsem, wciskali mi, że paragon wystarczy. Zadzwoniłem do Philipsa i babka powiedziała, że sklep musi wydac mi kartę gwarancyjną. No więc dopiero jak pojechałem tam, byłem niemiły do pracowników, bo mi wciskali, że nie mają kart. Przyszedł jakiś manager działu i karta się znalazła. Ale co się najeździłem i nawkur... to moje :)
 

mostom

New member
radzique napisał:
Mają obowiązek dostarczyć gwarancje.

najlepiej zadzwon do Sharp'a i zapytaj.
Ja miałem podobnie z Auchan i Philipsem, wciskali mi, że paragon wystarczy. Zadzwoniłem do Philipsa i babka powiedziała, że sklep musi wydac mi kartę gwarancyjną. No więc dopiero jak pojechałem tam, byłem niemiły do pracowników, bo mi wciskali, że nie mają kart. Przyszedł jakiś manager działu i karta się znalazła. Ale co się najeździłem i nawkur... to moje :)
To dryndnę do sharpa. Zobaczę co mi powiedzą. Teoretycznie jeżeli sklep udziela mi gwarancji dwa lata na towar (na podstawie paragonu) to chyba nie ma to znaczenia czy mam kartę czy nie - ale nie wiem jak to wygląda w praktyce. I na pewno bez takiej karty nie mógłbym reklamować w sharpie - a tak mam wybór - serwis albo sklep.
 

radzique

New member
zawsze lepiej kontaktować się bezpośredni z serisem danej marki niż przez sklep, szczególnie taki jak Real czy Auchan ;).

W karcie gwarancyjnej masz, wykaz co obejmuje gwarancja, ogólnie warunki, punkty serwisowe, a paragon to sobie można wsadzić, po roku i tak wyblaknie :eek:
 

pado

New member
zauważylem, ze przy włączonej funkcji MJC (wd1e, ale pewnie inne model tez maja) pojawia sie czasami smuzenie na obramówkach poruszających sie postaci...niby funkcja ta ma poprawiac jakosc obrazu - i poprawia go tzn plynnosc- ale skoleii pojawia sie to smuzenie-oczywiscie nie zawsze, ale w zaleznosci od jakosci sygnalu itp....rozumiem, ze nic nie jest doskonałe i musi byc jakis kompromis, ale potwierdzcie mi, czy u was tez tak jest, czy jestem tylko przewrazliwiony, czy cos jest nie tak z moim tv. o dziwo przy funkcji wylaczonej owe smuzenie nie wystepuje, tyle, ze obraz nie jest plynny co chyba bardziej denerwuje...
 

trezor4

New member
witam a czy wam tez sie grzeje ten tv na srodku tylnej gornej czesci???bylem dzisiaj w sklepie i dotykalem inne tv innych marek i nie byly tak cieple czy te sharpy tak poprostu maja ze troche mocniej sie grzeja i czy to nic nie zaszkodzi???
 

criss85

New member
Wypalone piksele

Witam!
Jestem posiadaczem tego TV od 2 m-cy!Jestem z niego bardzo zadowolony, wszystko z nim ok!Do dzisiaj... Znalazłem dwa wypalone piksele (dokładniej zielone subpiksele). W sklepie w którym kupiłem ten TV powiedziano mi, że taka wada kwalfikuje sprzęt do wymiany, ale w gwarancji jest napisane, że reklamacja zostanie uznana jeśli uszkodzeniu ulegnie 0,001% lub wiecej wszystkich pikseli!Czy ktoś już miał ten problem?Jak jest teraz z wymianą takiego sprzętu?
 

criss85

New member
trezor4 napisał:
witam a czy wam tez sie grzeje ten tv na srodku tylnej gornej czesci???bylem dzisiaj w sklepie i dotykalem inne tv innych marek i nie byly tak cieple czy te sharpy tak poprostu maja ze troche mocniej sie grzeja i czy to nic nie zaszkodzi???

Mój egzemplarz też sie grzeje! Wydaje mi sie, że to normalne bo to wkońcu elektronika i nie powinno mu to szkodzić!
 

pado

New member
criss85 napisał:
Witam!
Jestem posiadaczem tego TV od 2 m-cy!Jestem z niego bardzo zadowolony, wszystko z nim ok!Do dzisiaj... Znalazłem dwa wypalone piksele (dokładniej zielone subpiksele). W sklepie w którym kupiłem ten TV powiedziano mi, że taka wada kwalfikuje sprzęt do wymiany, ale w gwarancji jest napisane, że reklamacja zostanie uznana jeśli uszkodzeniu ulegnie 0,001% lub wiecej wszystkich pikseli!Czy ktoś już miał ten problem?Jak jest teraz z wymianą takiego sprzętu?

ja mam 2 biale wypalone piksele, i moze z dwa niebieskie i jak tv gra to nie ma szans ich znalezc, na czarnym tle to mozna je jeszcze jakos zauwazyc...
ja tego nie reklamuje, bo i tak nie uznaja tego- za malo. z wyliczen wynika, ze musi byc ich 10 (choc kiedys ktos wyliczyl, ze 30?)
mialem jeszcze czerwony- na bialym tle widoczny z jakis 70 cm, ale lekko przetarlem matryce (lekki nacisk odblokowal zablokowany subpiksel, ale z tym sposobem ostrozenie!!! (tak z 3-4 razy sie pojawial) i wkoncu od jakiegos tygodnia juz go nie ma...zreszta sie nie przejmuje, jest 2 lata gwarancji...a z serwisu sharpa narazie jestem zadowolony ...

pozatym na zablokowane piksele moze pomoc aplikacja Java: http://www.jscreenfix.com/
jest to obraz szybko zmieniajacych sie pikseli, ktore moga, ale nie musza odblokowac zablokowane piksele- ja mojemy tv zafundowalem taka zabawe na kilkanascie minut- profilaktycznie, po tym jak sie pojawil ten czerwony subpiksel- zreszta nie wiem, czy to mi nie pomoglo go sie pozbyc, bo jak przecieralem ekran to i tak wracal po dniu a po tym zabiegu juz sie nie pojawil...
 

Cervantes

New member
Witam. W broszurce Macro na grudzień jest telewizor Sharp WD1EC. Szukałem takiego w necie, ale nie znajduje. Wygląda jak WD1E, parametry tez takie same, czy to ten sam model tylko przez pomyłkę dopisali "E"
, czy to inny model? I czy w Macro w ogóle opłaci się kupić taki sprzęt, czy nie będzie on gorszej jakości. Pytam, bo znajomy tam pracuje (ale w innymm stoisku) i ma rabat 10% do końca roku. Rozwiejcie moje watpliwości.
 

ouzo

New member
Cervantes napisał:
Witam. W broszurce Macro na grudzień jest telewizor Sharp WD1EC. Szukałem takiego w necie, ale nie znajduje. Wygląda jak WD1E, parametry tez takie same, czy to ten sam model tylko przez pomyłkę dopisali "E"
, czy to inny model? I czy w Macro w ogóle opłaci się kupić taki sprzęt, czy nie będzie on gorszej jakości. Pytam, bo znajomy tam pracuje (ale w innymm stoisku) i ma rabat 10% do końca roku. Rozwiejcie moje watpliwości.

Nie chcę Ciebie wprowadzić w błąd, ale niestety często hipermarkety zamawiają u producentów specjalnie zubożone wersje konkretnych modeli - tak, aby było taniej i żeby można było zrobić "superpromocję" - sam się tak naciąłem kilka lat temu na zakupie pralki - nie zwróciłem uwagi na jedną dodatkową literkę w symbolu i okazało się, że brakuje jednej całkiem przydatnej funkcji, która była w "pełnym" modelu.
Myślę że najlepiej będzie jak się osobiście przejedziesz do Makro albo poprosisz kumpla o dokładne spisanie lub sfotografowanie tabliczki znamionowej telewizora, a następnie porównaj zawarte na niej dane z danymi podawanymi na oficjalnej www sharpa.
 

trezor4

New member
chlopaki moze podzielicie sie ustawieniami tv zeby byl jak najlpeszy efekt kolorow wiem ze kazdy lubi co innego ale moze napiszecie jak macie poustawiane czy uzywacie tryb filmowy , dnr , temp.kolorow jaka , i inne ustawienia ?
 

pado

New member
trezor4 napisał:
chlopaki moze podzielicie sie ustawieniami tv zeby byl jak najlpeszy efekt kolorow wiem ze kazdy lubi co innego ale moze napiszecie jak macie poustawiane czy uzywacie tryb filmowy , dnr , temp.kolorow jaka , i inne ustawienia ?

DNR- poziom niski
MJC- kompletne dziadostwo- wyłączyłem to- owszem poprawia jakosc obrazu, ale jednoczesnie powoduje smuzenie, smugi wokół poruszających sie postaci. tu sie mocno rozczarowałem
KONTRAST 30
Podswietlenie -2
Jasnosc -2
Ostrosc 2
Barwa 0
 

sziober

New member
Problem - chwilowy brak głosu

W ciągu 3 miesięcy użytkownia telewizora dwukrotnie wystąpiła u mnie sytuacja, że nagle stracił się głos w LCD. Raz problem wystąpił podczas oglądania telewizji, a innym razem przy oglądaniu DVD. Jedynym wyjściem z systuacji jest wyłączenie telewizora i włączenie na nowo.
Czy ktoś zaobserwował podobny problem? Co może być przyczyna?
 
Do góry