Sharp 32WD1E

zwt

New member
Lc-52hd1e

W listopadzie 2007 kupiłem LC-52HD1E, telewizor jest ok. mam podłączone:
- alagowy sygnał (jakośc jest średnia, akcptowalny TVN i Polsat
- DVB-T MPEG-1 i MPEG-2 jakośc taka sama jak z DVB-S (mam szczęście bo mieszkam koło Poznania i bez problemy odbieram nadawane ze Śremu na standardowej antenie wszyskie nadawne kanały)
DVB-S bardzo dobrze.
Uzywam wewnętrznego tunera sat z modułem CI i kartą Cyfry +
Głośniki słabe ale znakomicie działa ustawienie są na zewnętrzny wzmaczniacz.
Jedyny problem jaki moge posatwić to EPG
- chyba zwalone jest opogramopwanie Sharpa bo przy własciwym ustawieniu zegara i strefy czasowej (+1) wszyskie informacje EPG są przesuniętu o jedna godzinę do przodu. Jeżeli przeunięcie czasowe ustawić na 0 to z koleji aktualny program jest wyświetlany z godzinnym przesunięciem do przodu. Dodatkowo w szczegułowej infromacji o danym programie wyświetla tylko ok 5 linii bez względu na jego długość. Często urywa po pierwszym słowei w zdaniu, wygląda jak by maił stały buffor (mały).
I ostatni problem to czas przełączania się na inny kanał , dosc długo.
HD dysk działą świetnie, jakośc zapisu w HD rewelacyjna nie ma róznicy czy obraz jest wyświetlany z nagrania czy bezpośrednio z tunera.
Serdecznie prosze o uwagi i doświadczenia odnośnie działania EPG w Sharpach.
 

anglers

New member
Sharp LC-32WD1E

Witam wszystkich posiadaczy tV Sharp. Od wczoraj stałem sie szczęsliwym posiadaczem modelu LC-32WD1E. Jednak niepokoi mnie pewna rzecz Otóż w moim egzemplarzu cos niestety brzeczy czy moze iskrzy - nie wiem jak nazwac ten dzwiek. Ogólnie nie słychac go a odbiór jest super . Jednak po zblizeniu sie do odbiornika ten chrobot daje o sobie znac : www.pado.kg.net.pl/lcd.jpg , pod tym linkiem zamieszczone jest zdjecie w ktorym to miejscu występuje . Proszę szanownych kolegów o informacje czy tak musi byc? czy jest to moze wada fabryczna? Być moze znajduje sie w tym miejscu jakis transformator lub podobny "iskrzący "element. Bedę wdzięczny za odpowiedz . Pozdrawiam
 

tatamarcela

New member
u mnie w tym miejscu tez cos iskrzy, ale slychac to tylko po przylozeniu ucha w to miejsce. wszyscy na formum pisza, ze takie dzwieki z tylu obudowy slychac, wiec chyba tak ma byc.
ja sie tym nie przejmuje, bo tv jest przeciez na gwarancji:))
 

pado

New member
anglers napisał:
Witam wszystkich posiadaczy tV Sharp. Od wczoraj stałem sie szczęsliwym posiadaczem modelu LC-32WD1E. Jednak niepokoi mnie pewna rzecz Otóż w moim egzemplarzu cos niestety brzeczy czy moze iskrzy - nie wiem jak nazwac ten dzwiek. Ogólnie nie słychac go a odbiór jest super . Jednak po zblizeniu sie do odbiornika ten chrobot daje o sobie znac : www.pado.kg.net.pl/lcd.jpg , pod tym linkiem zamieszczone jest zdjecie w ktorym to miejscu występuje . Proszę szanownych kolegów o informacje czy tak musi byc? czy jest to moze wada fabryczna? Być moze znajduje sie w tym miejscu jakis transformator lub podobny "iskrzący "element. Bedę wdzięczny za odpowiedz . Pozdrawiam

...napisze tylko tyle, ze sam założyłem wątek na ten temat, sam zrobiłem to zdjęcie a nawet nagrałem ten dzwiek i udostepnilem w sieci...i wydaje mi sie, ze wystarczy dokladnie poczytac ten watek (uzyj opcji szukaj) aby wszytsko bylo jasne...
 

sunnyluk

Member
Witam wszystkich, jestem już praktycznie zdecydowany na zakup WD1E, ale czy w obecnej chwili nie ma żadnego lepszego TV LCD za ok. 2500zł? WD1E to chyba już dosyć stary model czyż nie? od tych wszystkich modeli mam już mętlik w głowie, a ostatnio gość w sklepie zaproponował mi SONY KDL-32U2530 jak się on ma w porównaniu z SHARPem WD1E?
 

Poker Face

New member
Mam pytanko do posiadaczy tego Sharpa jak wygląda mecz piłki nożnej na tym LCD.Głównie chodzi mi o smużenia podczas bardzo szybkich i dynamicznych podań strzałów czy przesunięć kamery.Czy występują jakieś przekłamania,smugi itp. Czy w czasie meczu nie biegnie piłkarz a za nim koszulka ? Dołączam się również do pytania poprzednika czy nadal ten telewizor jest numerem 1 pośród 32 calowców w cenie około 2500 ? Jeśli chodzi o piłkę nożną to lepszym wyjściem byłoby 100 Hz ? Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

Mats

New member
Witam!Mam pytanko ,czy warto skusić się właśnie na ten model Sharpa czy lepiej dołożyć i wziąć Toshiba R 3500 PG 120 HZ bój trwa między tymi dwoma modelami podłączony będzie do sd Vectry dekoder cyfrowy czy będzie jakaś zauważalna różnica w odbiorze programów na dzień dzisiejszy posiadam kineskop crt 29 LG i chcę zamienić na któryś z tych LCD.Czy obraz ciutkę będzie lepszy z LCD.Dzięki za wszelkie odpowiedzi:)
 

horaj

New member
Mój 32WD1E się zepsuł :( Całkowicie przestał działać, zero reakcji. Pojechał do serwisu i dzisiaj telefonicznie dowiedziałem się, że padła płyta główna. Serwisant powiedział mi, że w Warszawie takiej nie mają i trzeba sprowadzić z Japoni. Okres oczekiwania ok 3 tygodnie. Pozdrawiam
 

john71

New member
czy zdecydowakłes na ten lcd obecni nam problem czy wybrać sharpa czy lg lub samsunga sa tańsze
sunnyluk napisał:
Witam wszystkich, jestem już praktycznie zdecydowany na zakup WD1E, ale czy w obecnej chwili nie ma żadnego lepszego TV LCD za ok. 2500zł? WD1E to chyba już dosyć stary model czyż nie? od tych wszystkich modeli mam już mętlik w głowie, a ostatnio gość w sklepie zaproponował mi SONY KDL-32U2530 jak się on ma w porównaniu z SHARPem WD1E?
 

robert26011988

New member
Dvb-t Mpeg4

zastanawiam się nad kupnem tego TV (WD1E) i mam takie pytanie:

czy w tym TV możliwy jest odbiór DVB-T "MPEG4" po zastosowaniu Modułu NEOTION CONAX NP4 ??

czy ktoś jest w zasięgu DVB-T MPEG4 i mogłby to przetestować ??

i jeszcze jedno jakiej jakości jest obraz po podłączeniu do Cyfrowego Polsatu przez EURO ??
 
Ostatnia edycja:

kordi

New member
sharp wd1e

Witam szanownych forumowiczow tez jestem posiadaczem wspomnianego 32wd1e ale mam inny problem, aktualnie jestem w delegacji i chcialem zamowic uchwyt na sciane ale nigdzie na necie nie moge znalezc danych na temat rozstawu srob mocujacych w standardzie vesa czy ktos moze mi pomoc i sprzwdzic jaki jest faktyczny rozstaw ??
dzieki i pozdrawiam wszystkich forumowiczy :))
 

elliot

New member
32 wd1e - czyzby nowy model wchodzil?

Nigdzie nie mozna ich kupic. Moze ktos potwierdzic lub zaprzeczyc, ze wchodzi nowy model ?

Pozdrawiam,
Marcin
 

DejwiD

New member
telewizor jest swietny :) kupilem go kilka dni temu w 2w1.pl -zamowilem i zaplacilem w piatek, tv byl w poniedzialek o 9 rano. polecam!
 

balekk

New member
DejwiD napisał:
telewizor jest swietny :) kupilem go kilka dni temu w 2w1.pl -zamowilem i zaplacilem w piatek, tv byl w poniedzialek o 9 rano. polecam!

Wiesz, nie wiem jak u nich kupiłeś ten tv skoro nawet go nie mają w ofercie na stronie www :(

A tak poważnie to rzeczywiście nigdzie nie można tego tv znaleźć. Czy ktoś wie gdzie go można kupić??? Podobno u producenta na magazynie się skończyły a nowych nie sprowadzają!
 

mostom

New member
balekk napisał:
Wiesz, nie wiem jak u nich kupiłeś ten tv skoro nawet go nie mają w ofercie na stronie www :(

A tak poważnie to rzeczywiście nigdzie nie można tego tv znaleźć. Czy ktoś wie gdzie go można kupić??? Podobno u producenta na magazynie się skończyły a nowych nie sprowadzają!

W Szczecinie dla przykładu są w Media Markt i w Realu. Wczoraj byłem w obu tych sklepach i mają je jeszcze na stanie.
 

DejwiD

New member
balekk napisał:
Wiesz, nie wiem jak u nich kupiłeś ten tv skoro nawet go nie mają w ofercie na stronie www :(

A tak poważnie to rzeczywiście nigdzie nie można tego tv znaleźć. Czy ktoś wie gdzie go można kupić??? Podobno u producenta na magazynie się skończyły a nowych nie sprowadzają!

widac udalo mi sie :)

http://www.ceneo.pl/;0020-20-0-203-1;0031106-0a.htm

tutaj sa komentarze tego sklepu. na 2 stronie jest ostatni na temat tego sharpa. osobiscie proponuje kontakt telefoniczny.
 

balekk

New member
witam, wreszcie udało mi się kupić

generalnie jeszcze dokładnie nie przetestowałem, ale na szybko mam pare uwag

Głównie chodzi mi o format ekranu, jak zaznaczam w menu obsługę WSS to i tak tv reaguje na ten sygnał tylko gdy jest ustawiony format obrazu automatyczny - wtedy jak przełączam na kanał nadający w WSS to się automatycznie rozciąga na cały ekran, ale jak np jest ustawione 14:9 i przełącze na kanał z WSS to wtedy już się nie rozciąga - z tego co widze to nawet nie da się tego zmienić - to chyba jakaś paranoja, w moim poprzednim philku sprzed sześciu lat to było a tu nie ma
Poza tym jak jakiś kanał nie nadaje z WSS ale są np czarne pasy to ten telewizor nic z tym nie robi, jak jest np. 4:3 i dochodzą pasy od góry i od dołu to on nie rozciąga tego na cały ekran tylko taki malutki obrazik jest na środku i ewentulanie można tylko ręcznie to zmienić - tak ma być? jeśli tak to jakaś porażka!
 
Do góry