Sharp 32WD1E

justdoit

New member
Czy Sharp 32WD1E jest faktycznie tak dobry jak opisywany jest na forum? Jeśli chodzi o parametry to przegrywa z Samungiem 32R81B i LG 32LB75... zastanawiam sie nad kupnem tego TV widziałem go w sklepie ale nie miałem możliwości porównania tych modeli. Także czy jest lepszy?
 

justdoit

New member
Rozmawialem z kolega, ktory pracuje w MM i potwierdzil mi, ze telwizorek jest dobry i nie ma sie co zastanawiac. Jedna rzecz mnie tylko interesuje poniewaz dodal iz po podlaczeniu d-sub z laptopem telewizorek jest strasznie czuly i widac na ekranie niedoskonalosci sygnalu analogowego (cieniutenkie paseczki). Mam pytaeni do posiadaczy Sharpa czy faktycznie tak jest?
 

rfr

New member
witam,

Jestem wlascicielem 32WD1E i jak do tej pory (2 tyg) jestem bardzo zadowolony. Przed zakupem oglądałem wiele modeli innych producentow - nie wydaje mi sie zeby ktorykolwiek z nich w jakis 'drastyczny' sposób przewyższał WD1E pod wzgledem jakosci obrazu.

Mam go podłączonego do 3 źródeł sygnału:
- naziemna tv analogowa
- n-ka
- dvd panasonic s511

Z naziemnej jest tak sobie - jednymi kanałami jakie mozna oglądać bez skrętu kiszek są polsat i tvn (nie mowie o tresci oczywiscie :D )
Z n-boxa natomiast jakosc nawet kanałów SD jest bardzo dobra (oczywiscie jest to takze kwestia bitrate na roznych kanalach itp.) Kanały HD - Descovery czy Pro7/Anixe są po prostu wysmienite pod wzgledem jakosci - ciezko sie odwerwac od np. meczu. Co do dvd jest rownie wysmienicie - polecam odtwarzacze z upscalerem do 720p - piekny obraz.
Po telewizorze na prawde nie oczekiwalbym nic wiecej niz daje ten Sharp :) Zresztą cena byla rownie kusząca - 2799 Saturn Kraków.
Co do D-suba - nie zauważyłem żadnych prążków kiedy na samym początku podłączyłem tv do komputera na kilka godzin - mysle ze zauwazylbym gdyby takowe sie pojawily.

Jezeli chodzi o minusy WD1E to są to na pewno slabe głośniki (a moze ja jestem zbyt wymagający...) - ja mam nboxa na stałe podłączonego do aplitunera wiec jakos glosnikow w tym tv ma dla mnie drugorzedne znaczenie.

mam nadzieje ze troszke pomogłem :) pozdrawiam
 

pazio

New member
Takie pytanko.....
Jeżeli w MM 32WD1E kosztyje 2600 zł to czy jest możliwość że w sklepach internetowych ten oto mpdel spadnie bo aktualnie kosztuje 2500 zł.

Jak to zwykle bywa to różnica miedzy marketami a sklepami inter. jest zawsze w granicach 400-500 zł.

Myslę kupic ten TV i nie wiem czy warto poczekać?

Pozdro
 
Ostatnia edycja:

luk28cz

New member
Poczekac zawsze mozna za rok bedzie kosztowal 2000, ale czy warto czekac?
Mam ten telewizor od 1.06.2007 (kupilem sobie prezent na dzien dziecka :p)

telewizja analogowa nie jest zle
cyfra+ jakosc b.dobra
Pc (DVI -HDMI)jakosc b.dobra
Ps3 (HDMI-HDMI) jakosc b.dobra

Mowie odrazu nie jestem "zboczony" na punkcie Tv pisze tylko to co widze a wzrok mam dobry :p (jeszcze -- ps3 oj oczy bola czasami :pPP)

z czystym sumeniem moge polecic
Pozdrawiam
 

Monaro

New member
Optymalne ustawienia Sharp WD1E

Witam

Mam prosbe do osob, ktore maja tv Sharp WD1E. Jakie ustawienia tv w menu sa optymalne lub jakie sami posiadacie?
Co wlaczyc a co powylaczac przy ogladaniu zwyczajnej kablowki/ graniu na X360?

Poniewaz moja konsola nie ma HDMI czy sygnal przez component jest rownie dobrej jakosci na tym modelu tv czy moze lepiej kupic kabel Bigben i podlaczyc przez VGA?

Z gory dziekuje za odpowiedzi.
 

andy40

New member
Witam
Mam ten telewizor od tygodnia.Chciałbym podzielić się z wami moimi pierwszymi wrarzeniami z obcowania z tym tv.
Sprawa pierwsza kąty i czerń.Przy oglądaniu na wprost na dobrym sygnale,czerń idealna.Wraz ze zmianą kąta jest trochę gorzej,ale znośnie.
Sprawa druga jakość odbioru.Żadnych smużeń, kolory piękne.
Tv analogowa,antena siatka na dachu,30km od Wa-wy
Zaskakująco dobrze,naprawdę byłem zdziwiony,że aż tak dobrze
Wczorajszy mecz z Chorzowa po paru kliknięciach i porównaniu odbioru najbardziej podobał mi się ze zwykłej anteny dachowej.
Tuner DVB jakość b.dobra,z Wa-wy nadają wszystko oprócz PLUSA
PS2 jakość b.dobra
N-ka po HDMI jakość b.bodra ale nie rewelacyjna,HD super,a reszta myślałem że będzie lepiej.Co do współpracy N-ki z TV po HDMI mam jedno ale.PS2 cz DVD przez Euro od razu po włączeniu,telewizor przełącza na to żródło.Z n-ką po HDMI jest inaczej,po włączeniu tunera nic.Trzeba ręcznie przełączać wszystkie wejścia,a że hdmi jest na ETX 7, więc trzeba się troche naklikać.Nie wiem czy to wina kabla(Tech-link za 100 zł),czy ten tv poprostu tak ma.Prosił bym innych urzytkowników tego tv,czy też tak mają,i jak sobie z tym radzą.
Podsumowując telewizorek jak za tą cenę jest SUPER.Na n-ce trochę się zawiodłem,myślałem że będzie lepiej.Podstawowym żródłem oglądania TV pozostał tuner DVB,jakość porównywalna z n-ką a jest Polsat.Na n-kę przełączam tylko aby dialektować programami HD.

Polecam go wszystkim którzy szukają dobrego tv.
Myślę że trochę pomogłem w wyborze niezdecydowanym.

Pozdrawiam
 

janir

New member
32lb75

Witam
Też nabyłem ten telewizorek i na razier jestem na etapie porównywania jego obrazu z plazmą Samsunga PS 42Q91H. Póki co plazma jest o niebo lepsza. Wracając do pytania andy40 o przełanczanie na HDMI ja mam Fergusona HF 8900 i u mnie powłączeniu tunera telwizor sam się włancza na HDMI1, jedynie wyłączyć muszę go sam, więc pewnie jest to kwestia tunera sat a nie kabla bo ja używam tego dołączonego do odbiornika. Mam pytanie do andy40 jak jest u ciebie z DVB bo w swoim nie mogę nawet wejść w menu cyfrowe i sprawdzić parametrów, wygląda to tak jak by w moim opcja DVB była wyłączona, jaki jest dokładnie model twojego LG.

Pozdrawiam
 

ENDRYU

New member
witam mam problem z tym tv po podłaczeniu z N-ką przez hdmi.Podczas załaczenia N- boxa obraz na telewizorku pojawia sie i znika a na n-boxie wyskakuje napis PROBLEM Z HDCP i tak trwa to około 1 do 2 min aż obraz wskoczy na stałe i jest ok, co moze byc tego przyczyną i jak temu zaradzic wiem ze przepne na component i bedzie ok ale chciałbym pozostac przy hdmi kabelek za 50 zł pozdro
 

Jake79

New member
andy40 napisał:
Witam
Mam ten telewizor od tygodnia.Chciałbym podzielić się z wami moimi pierwszymi wrarzeniami z obcowania z tym tv.
Sprawa pierwsza kąty i czerń.Przy oglądaniu na wprost na dobrym sygnale,czerń idealna.Wraz ze zmianą kąta jest trochę gorzej,ale znośnie.
Sprawa druga jakość odbioru.Żadnych smużeń, kolory piękne.
Tv analogowa,antena siatka na dachu,30km od Wa-wy
Zaskakująco dobrze,naprawdę byłem zdziwiony,że aż tak dobrze
Wczorajszy mecz z Chorzowa po paru kliknięciach i porównaniu odbioru najbardziej podobał mi się ze zwykłej anteny dachowej.
Tuner DVB jakość b.dobra,z Wa-wy nadają wszystko oprócz PLUSA
PS2 jakość b.dobra
N-ka po HDMI jakość b.bodra ale nie rewelacyjna,HD super,a reszta myślałem że będzie lepiej.Co do współpracy N-ki z TV po HDMI mam jedno ale.PS2 cz DVD przez Euro od razu po włączeniu,telewizor przełącza na to żródło.Z n-ką po HDMI jest inaczej,po włączeniu tunera nic.Trzeba ręcznie przełączać wszystkie wejścia,a że hdmi jest na ETX 7, więc trzeba się troche naklikać.Nie wiem czy to wina kabla(Tech-link za 100 zł),czy ten tv poprostu tak ma.Prosił bym innych urzytkowników tego tv,czy też tak mają,i jak sobie z tym radzą.
Podsumowując telewizorek jak za tą cenę jest SUPER.Na n-ce trochę się zawiodłem,myślałem że będzie lepiej.Podstawowym żródłem oglądania TV pozostał tuner DVB,jakość porównywalna z n-ką a jest Polsat.Na n-kę przełączam tylko aby dialektować programami HD.

Polecam go wszystkim którzy szukają dobrego tv.
Myślę że trochę pomogłem w wyborze niezdecydowanym.

Pozdrawiam

Jedno pytanie.

Jak uzyskałeś b. dobry obraz na PS2 przez EURO??? Po lekturze twojego postu, postanowiełm sprawdzić empirycznie jak działa tytułowy Sharp pod EURO, przy PS2.

W grze God of War 2 było bardzo słabo - szczególnie tekstury postaci wyglądały fatalnie. ZS Shadow of Colossus było jeszcze gorzej.

:hmm: ...Dlatego pytam - jak uzyskałeś obraz o bardzo dobrej jakości, na PS2??
 

andy40

New member
SevenOfNine napisał:
W jaki sposób udaje Ci sie odebrac cos z takiej odleglosci? Mieszkam ok. 20 km od Warszawy i ni cholery nie łapie sygnału przez tuner :/.
Zwykła siatka na dachu,36 km od PKiN na południe, ale cały czas coś mieszają. Teraz mam TVP1,TVP2 i TVP INFO reszta znikneła, ponoć nadają w MPEG-4,tylko kto to odbiera.
 

andy40

New member
Jake79 napisał:
Jedno pytanie.

Jak uzyskałeś b. dobry obraz na PS2 przez EURO??? Po lekturze twojego postu, postanowiełm sprawdzić empirycznie jak działa tytułowy Sharp pod EURO, przy PS2.

W grze God of War 2 było bardzo słabo - szczególnie tekstury postaci wyglądały fatalnie. ZS Shadow of Colossus było jeszcze gorzej.

:hmm: ...Dlatego pytam - jak uzyskałeś obraz o bardzo dobrej jakości, na PS2??
PS2 mam podłączone przez kabel Composite Video na panelu bocznym,gier o których piszesz nie testowałem, ale np.Fal-out 2 ,nfs carbon , gt4 czy pes2008 .dla mnie wyglądają b. dobrze,jak na PS2.
 

Bubble Gum

New member
TV LCD Sharp LC32WD1E ptanie o odswiezanie obrazu

Witam mam pewne pytanie. Otóż podłączyłem do tego telewizora xboxsa 360. Gdy np włączam dashboard lub pauzuje gre poprzez ten środkowy przycisk na padzie. Następnie jak wyłączam tą pause to przez ułamek sekundy obraz jest jakby taki bardziej biały i potem jest wszystko oki. Czy to jest normalne tego typu odświeżanie?Nie wiem czemu ale czasem to sie robi a czasem nie. Podczas gry jest wszystko oki. Chyba że np gra zmienia sie na ekran loadingu a potem przełącza sie na akcje też moge to czasem zaobserwować. Troche mnie to wkurza ale trwa to dosłownie ułamek sekundy. HELP
 

czago

Banned
Chociaż nie znam xboxa360 to taki objaw nie wydaje mi się normalny.
Ale znając problemy z serwisem Sharpa w Polsce w przypadku innych bardziej poważnych usterek może być Ci ciężko wyegzekwować od nich naprawę.
 

Jake79

New member
andy40 napisał:
PS2 mam podłączone przez kabel Composite Video na panelu bocznym,gier o których piszesz nie testowałem, ale np.Fal-out 2 ,nfs carbon , gt4 czy pes2008 .dla mnie wyglądają b. dobrze,jak na PS2.

Nie jestem specem, ale composite to najsłabszy standard połączenie - zatem tym bardziej dziwne;) (chyba, że chodzi o component??).

Btw - czy obraz u Ciebie jest wobec tego na poziomie crt - czy jednak zauważalnie gorszy - szczególnie textury postaci.

Proszę o rzetelną informację i pozdrawiam.
 

andy40

New member
Jake79 napisał:
Nie jestem specem, ale composite to najsłabszy standard połączenie - zatem tym bardziej dziwne;) (chyba, że chodzi o component??).

Btw - czy obraz u Ciebie jest wobec tego na poziomie crt - czy jednak zauważalnie gorszy - szczególnie textury postaci.

Proszę o rzetelną informację i pozdrawiam.
Co do podłączenia PS2 z TV to chyba inaczej nie można,albo composite albo Euro przez przejściówkę,a to chyba jeszcze gorzej.Co do obrazu,to po dokładnej obserwacji i porównaniu obrazu(w pamięci),to muszę przyznać ci rację.Obraz jest porównywalny z CRT,co do tekstur? to mogły by być lepsze.
 
Do góry