Sharp 2013-Jako pierwsi na rynku widzicie zdjęcia nowych serii Sharpa-LE 650 i LE750

sikorb

New member
tiger ja zawsze miałem plazmy a to mój pierwszy led wiec mam przesiadkę jak z benzyniaka do diesla i to chyba dobre określenie .
Oczywiście nie mam nic do diesla czy benzyniaka ale jakże to rózne konstrukcje

Widzę ze masz włączony filtr i wydaje mi się właśnie ze on powoduje efekt teatru co moja zona zauważyła i mam codziennie gadkę w stylu..

"k****a nie mogę się przyzwyczaić do tego telewizora" :d

Porównam twoje ustawienia z moimi .
 

sikorb

New member
Przy twoich ustawieniach jest lepiej niż ja miałem ,bo trochę obraz przytemperowałem i zrobił się mglisty.Tylko że teraz obraz nam się przesunął do przodu, postacie z przodu są za bardzo wyraźnie w porównaniu do drugiego planu i zrobił się właśnie efekt teatru.

Co do filtru to chyba ten deblocking filter jest za to odpowiedzialny ale pewny nie jestem

Ale zostaje przy twoim ustawieniu bo przynajmniej mam twarze naturalne :d
 

pilisław

New member
Panowie planuję zakup tego tv lc60le652e chyba ze cena 752 ulegnie zmianie powiecćie mi bo widze ze walczycie z obrazem a jak na full hd blu ray czy tez macie efekt teatru moze kalibracja pomoże ogólnie czy jestescie zadowoleni z tych tv bo rozumiem ze 752 sie rozni multimediami
 
czy sharp 652 badz 752 odczytuje przez usb pliki mkv z wgranym dziwkiem dts-hd? jak plik mkv ma kilka sciezek audio to mozna wybrac ktora ma zostac wlaczona? i czy mozna wlaczyc napisy z zewnetrznego pliku czy nie?
 

SDman

Banned
Witam,
jak działa wyjście słuchawkowe w tym TV -odcina głośniki czy osobno
jest dźwięk na słuchawkach i TV ?

Pozdr.
 

SDman

Banned
Witam,
jak działa wyjście słuchawkowe w tym TV -odcina głośniki czy osobno
jest dźwięk na słuchawkach i TV ?

czy posiada ktoś Sharpa 752v i może coś napisać jak obraz i dźwięk ??

Witam,
odpowiem sam sobie na pytanie : głośność w słuchawkach reguluje się osobno.

Poświęciłem prawie 2h na 60LE652, chociaż mnie nie interesuje 60" ale stał w znacznie lepszym
miejscu w MM (odległość, oświetlenie) niż 50".
Po 20 min TV był wstępnie skalibrowany. Za 4999 nie znajdziemy nic lepszego w 60".
Paleta barw prawie idealna (w domu pewnie więcej by się dało), bardzo dobra ostrość naturalna (ostrość na 0), kontrast,
Dobra płynność, nie zauważyłem bandingu.
Nie mogę stwierdzić cloudingu w sklepie oraz jak TV świeci czernią bo w warunkach sklepowych to nie jest możliwe.

Teraz NAJWAŻNIEJSZE :
dlaczego ten telewizor jest taki brzydki, nie mający nic w sobie oprócz tandetnie wykonanego plastiku !
Może Sharp zatrudnił speców od designu prosto z działu księgowego i to w chinach.
Ja dołożyłbym spokojnie 1000 zł. za design przeniesiony z LE857.

Pozdr.
 

pablolite

New member
czy sharp 652 badz 752 odczytuje przez usb pliki mkv z wgranym dziwkiem dts-hd? jak plik mkv ma kilka sciezek audio to mozna wybrac ktora ma zostac wlaczona? i czy mozna wlaczyc napisy z zewnetrznego pliku czy nie?

Odczytuje. Można wybrać ścieżkę dźwiękową ze wszystkich dostępnych, ale DTS jest puszczany dalej do amplitunera (sam TV go nie dekoduje). Napisów nie odtwarza i odtwarzać nie będzie.
Sharp w jakiś sposób musi pozycjonować tańsze i droższe modele... ;)
 
jakie polskie aplikacje sa dostepne w tym aquos net+? i jak z ich jakoscia? sd? hd? Z tymi napisami to jest jakas porazka, kazdy liczacy sie producent w swoim oprogramowaniu ma opcje odczytywania napisow z plikow tekstowych, pozycjonowac modele to oni sobie moga jakoscia obrazu a nie takimi dodatkami jak odczytywanie napisow, przeciez to jest niezbedna rzecz w dzisiejszych czasach i gdyby ktos w samsungu wpadl na taki pomysl aby tak segmentowac swoje produkty to nastepnego dnia pewnei nei mialby po co przychodzic do pracy
 
wlasnie sie doczytalem kolejnej perelki, a mianowicie w zestawie nie ma zadnych okularow 3d. Musza to byc okulary od sharpa czy moga byc innego producenta? jakie okulary polecacie do tego tv? orginalne sharpa kosztuja 130 zł a wiec nie az tak duzo ale czy one beda wygodne dla osoby ktora nosi okulary? okulary samsunga pod tym wzgledem chyba lepiej wypadaja.
 

pablolite

New member
Okulary są w miarę lekkie i wygodne dla osób noszących okulary. Testowałem na sobie i żonie ;) Generalnie jak chcesz się zawieść to nie kupuj Sharpa...
Zauważ jeszcze brak wyjścia optycznego i fatalnie działające HDMI-CEC z ARC, które włącza amplituner kiedy tego nie chcę. A jak chcę to nie włącza...

Jak Ci przeszkadza dość wyraźny clouding to również ten TV nie jest dla Ciebie :)
Mi osobiście nie przeszkadza, co nie oznacza, że go nie widzę.
 
jak chce sie zawiesc to mam nei kupowac sharpa? czyli jest taki dobry? alternatywa dla 60le752 jest samsung 55f6770, te 5 cali moi rodzice jakos przezyja (aktualnie maja 40 cali). Samsung pod wzgledem plynnosci dzialnia smart tv i ogolnie calego smart tv jest lata swietlne przed sharpem. Na dodatkowe okulary nalezaloby wydac 260 zl za 2 pary a wiec srednio oplacalny to sie robi biznes mam wrazenie. Masz model 60 calowy? bo dopiero od modelu 60 calowego sa matryce uv2a
 

pablolite

New member
Zjadlem "nie" ;) Oczywiście nie polecam Sharpa. Wczesniej zawsze mialem samsunga lub LG i nigdy nie bylem tak negatywnie zaskoczony dzialaniem TV. Mam model 60" 652.
Wejdz w mój profil i poczytaj moje posty, napisalem w nich kilka slow o tej serii Sharpa.

Wysłane z mojego ALCATEL ONE TOUCH 6033X przy użyciu Tapatalka
 

SDman

Banned
czy warto brać Sharp LC-50LE752V ??
czy on ma matową matryce ??

Witam,
moim skromnym zdaniem -warto, ma najlepszy stosunek jakość (obrazu) / ceny.
Jak zainwestujesz w smart TV, a przy okazji BD np. Samsung BD-F6500, będziesz radował oko.
Matryc matowych już nie ma w TV w większych formatach, jest półmat.

Pozdr.
 
Do góry