Sharp 2013-Jako pierwsi na rynku widzicie zdjęcia nowych serii Sharpa-LE 650 i LE750

realpablo

New member
Mam jeszcze jedno pytanko (ustawilem jakos sam obraz jest w miare dobrze), ale caly czas mam nawet na kanałach HD poszarpane krawedzie. Da sie to jakos poprawic czy poprostu ten typ tak ma? Dzieki !!!
 

firekage

New member
Bez reklam
Mam jeszcze jedno pytanko (ustawilem jakos sam obraz jest w miare dobrze), ale caly czas mam nawet na kanałach HD poszarpane krawedzie. Da sie to jakos poprawic czy poprostu ten typ tak ma? Dzieki !!!

Da - wyłacz wszelkie upłynniacze, one powodują artefakty. Swoją drogą, ten telewizor w ogóle ma natywnie 100Hz matrycę czy podbijaną?
 

Panocek

New member
Też macie tak, że gdy ktoś ma koszulę w pasy, krawat w paski albo małe kwadraciki, marynarkę szarą z połyskiem, to obraz w obrębie tego ubrania miga? Jest to dosyć irytujące, co prawda rzadko się zdarza, ale jednak pojawia się i mocno rzuca w oczy, bo np. koszula przy choćby drobnym ruchu faceta migocze denerwująco. Próbuje to zniwelować ustawieniami, ale za bardzo nie ma efektów.
Mieliście coś takiego? Wiecie czy da się coś tym zrobić?
 

firekage

New member
Bez reklam
Też macie tak, że gdy ktoś ma koszulę w pasy, krawat w paski albo małe kwadraciki, marynarkę szarą z połyskiem, to obraz w obrębie tego ubrania miga? Jest to dosyć irytujące, co prawda rzadko się zdarza, ale jednak pojawia się i mocno rzuca w oczy, bo np. koszula przy choćby drobnym ruchu faceta migocze denerwująco. Próbuje to zniwelować ustawieniami, ale za bardzo nie ma efektów.
Mieliście coś takiego? Wiecie czy da się coś tym zrobić?

Ty masz model 50 czy 60 calowy? Który dokładnie, tak z ciekawości?
 

RAF1977

Banned
Słabo patrzyłeś.
To występuje jak materiał interferuje w danym świetle i telewizor nic do tego nie ma
To się dzieje po stronie kamery w studio.

Wysłane z mojego GT-I9300
 

firekage

New member
Bez reklam
Słabo patrzyłeś.
To występuje jak materiał interferuje w danym świetle i telewizor nic do tego nie ma
To się dzieje po stronie kamery w studio.

Wysłane z mojego GT-I9300

Równie dobrze to może być interferencja innych kanałów i szumy wzmacniacza antenowego itd. Nie napisał dokładnie w czym to ma - film, tak, ale jaki? USB, komputer, przez antenę?
 

Panocek

New member
Ogladam nc+ przez dekoder. Model 50". To zjawisko ma miejsce w studiu, gdy są oficjalnie ubrani faceci, np. tvn24, nsport hd w przerwach meczów gdy jest studio. Występuje to i w hd i w sd. Problem dotyczy tak jak pisalem koszul i krawatów głównie, prążki, paski sprawiają że koszula wygląda jak na dyskotece, miga bardzo jasno. Strasznie to wali po oczach.
Macie jakąś radę co do ustawień, czy czegoś innego? Będę wdzięczny, bo nie chce mi się wierzyć że tak musi być. Kupiłem go przez neta, niby mogę jeszcze oddać i się zastanawiam, bo mnie to denerwuje i zamiast w spokoju sobie oglądać, to się przygladam i zastanawiam czy znowu nie zacznie migać jakiś waćpan w garniturze.
 

realpablo

New member
Witam, mam taki problem. Ostatnio sprawdzalem liczniki po kupnie telewizora i wzroslo zuzycie pradu !!! kupilem wiec miernik poboru pradu i okazalo sie, ze przy moich ustawieniach przy ekranie 60 cali pobiera 100W. z tym jestem sie wstanie zgodzic bo spodziewalem sie przy takim duzym ekranie. Ale po wylaczeniu normalnie pilotem telewizor pobiera az 25W !!!!, a w specyfikacji pisalo, ze w stanie uspienia pobiera ponizej 0.5W. CZY MOZNA TO JAKOS POPRAWIC W USTAWIENIACH TELEWIZORA !!!! Z gory dziekuje za odpowiedz pilne !!!!
 

realpablo

New member
A czym zmierzyłeś owe 25W - to jest nie możliwe.

kupilem watomierz do mierzenia poboru pradu. i naprawde przy wlaczonym telewizorze pokazuje,ze pobiera 100W, a jak wylacze pilotem i i swieci sie tylko ta czerwona dioda pokazuje caly czas 25W !!
Tak samo co mnie dziwi ( ale gdzies o tym czytalem) dekoder vectry HD jak jest wlaczony pobiera ok 11W a w uspeniu 10W
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Sprawdzę jutro. Ale odczekałeś aż się wyłączy całkowicie?
Ktoś kiedyś też źle sprawdzał na podobnym urządzeniu.
Jak testowałem było mniej niż miernik - a miał 2 W w uśpieniu.
 

realpablo

New member
Sprawdzę jutro. Ale odczekałeś aż się wyłączy całkowicie?
Ktoś kiedyś też źle sprawdzał na podobnym urządzeniu.
Jak testowałem było mniej niż miernik - a miał 2 W w uśpieniu.

SPROSTOWANIE !!!! Nie dawalo mi to spokoju i posiedzialem troche na internecie i wkoncu gdzies to znalazlem. Rzeczywiscie zaraz po wylaczeniu miernik pokazuje 25W, ale po odczekaniu okolo 4 min, na wyswietlaczu pokazuje sie 0.8W.PRZEPRASZAM wszystkich za wprowadzenie w blad !!!!.....cierpliwosc jednak popłaca...hehehe dzieki:fool:
 
Do góry