Sharp 2013-Jako pierwsi na rynku widzicie zdjęcia nowych serii Sharpa-LE 650 i LE750

sandall

New member
czyli ten coaxial czy co? bo nie znam sie i nie chce kupic kabla ktory bedzie do niczego... i jeszcze 1 pytanie, probuje nagrywac na USB, ale za kazdym razem wyskakuje komunikat "brak odpowiedniego nosnika zapisu danych do funkcji
nagrywania" probowalem na 3 roznych pendrivach o roznych systemach plikow na 2 wejsciach usb jakie ma TV i nic, ciagle to samo, ktos mial taki problem?
 

sandall

New member
a ten kabel to jaki dokladnie, bo w tv jest coaxial, a w ampli optical... mozesz podac przykladowy link do kabla takiego na allegro?

formatowanie z menu tv pomoglo, dziekuje! ;)
okazuje sie jednak ze dziala, ale np; wyciagam pendriva z tv wlaczam do kompa i trzeba go sformatowac bo sie nie uruchomi... czyli wchodzi na to ze nie mozna uzywac 1 pena do nagrywania z tv i odtwarzania filmow z kompa na nim...
 
Ostatnia edycja:

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
Jesteś pewny ze w tv jest gniazdo na kabel coaxial , bo czytając w necie piszą że jest audio optyczne.
Teraz sam już nie jestem pewny ponieważ w kolejnych opisach piszą że jest coaxial ..........
 
Ostatnia edycja:

dominlesne

New member
@up
Przez taki gówniany kabel to nawet plastikowego kina szkoda podłączać. Na 5.1 nie ma szans na analogowym kablu stereo.
 
Ostatnia edycja:

pablolite

New member
Przetestuj na "analogowym" kablu - jak zadziała i wystarczy na Twoje potrzeby to nie ma co inwestować w "cyfrowe" kable...

@dominlesne
Wyjaśnij mi proszę czym się różni "analogowy" kabel od "cyfrowego".

Miałem wcześniej przewód 0.5m GOLD, o dużym przekroju, super ekranowaniu itd, ale ze względu na zmianę położenia ampli, musiałem użyć dłuższego przewodu...
No i na analogowym przewodzie (1m) w sposób cyfrowy przesyłam z TV DD5.1 do amplitunera. Wszystko gra jak na należy.
 

RAF1977

Banned
Kabel coaxial to pojedynczy kabel rca, taki pojedynczy chinch tylko że wtedy sygnał przez niego jest wysyłany cyfrowy nie analogowy. Obsłuży dd5.1 i DTS 5.1
Jak amplituner ma tylko optical, to lipa.
Musi być coaxial lub optical w jednym i drugim. Kabel nawet taki za parę zł będzie ok.
Coaxial lub optical w zależności jakie masz wejścia wyjścia w sprzęcie.

Wysłane z mojego GT-I9300
 

dominlesne

New member
Przetestuj na "analogowym" kablu - jak zadziała i wystarczy na Twoje potrzeby to nie ma co inwestować w "cyfrowe" kable...

@dominlesne
Wyjaśnij mi proszę czym się różni "analogowy" kabel od "cyfrowego".

Miałem wcześniej przewód 0.5m GOLD, o dużym przekroju, super ekranowaniu itd, ale ze względu na zmianę położenia ampli, musiałem użyć dłuższego przewodu...
No i na analogowym przewodzie (1m) w sposób cyfrowy przesyłam z TV DD5.1 do amplitunera. Wszystko gra jak na należy.

Pewnie masz coaxial, czyli kabel cyfrowy, a nie chinch.
 

RAF1977

Banned
Kabel to kabel.
Ma taką samą wtyczkę jak chinch ale tylko jedną wtyczkę. Możesz użyć jednej żyły z chincha.
Problem może być jeśli twój amplituner nie ma coaxial, tylko optical. trzeba wtedy konwerter.
Jędrzej podlinkował wyżej.



Wysłane z mojego GT-I9300
 

sandall

New member
to moze polacze tv z ampli przez coaxial - chinch, a kompa z tv przez jack - optical? tylko w takim wypadku musze kupic oba kable, a tak jeden juz byl ;-)
 

RAF1977

Banned
A tv ma oba wyjścia, bo mi się wydawało żeby tylko coaxial jest ale mogę się mylić.
Ale po co kompa pod tv podłączać. Daj go bezpośrednio do aplitunera.
Oczywiście twoja propozycja również będzie działać.

Wysłane z mojego GT-I9300
 

realpablo

New member
witam, od niedawna posiadam 60le752e, czy ktos moglby podac jakie ma ustawienia. obraz w hd swietny ale jest maly problem, krawedzie nie sa prosye tylko poszrpane czy mozna to jakos zniwelowac? prosze o pomoc
 

Panocek

New member
Zamierzam kupić Sharpa 50LE750 lub 752, różnica w cenie wynosi 300 złotych. Nie wiem czy warto jest dopłacać tą kwotę, gdyż mam nc+ i dekoder nBox 5800S (co prawda dosyć wiekowy, ok. 5 letni).
Czy jest różnica w jakości obrazu między dekoderem a wbudowanym dvb-s?
Ogólnie te modele różnią się czymś jeszcze?

Będę wdzięczny za odpowiedź.
 

realpablo

New member
czy nikt naprawde nie moze podzielic sie swoimi ustawieniami? czy Wy tez tak macie, jak wlaczycie filtr plynnosci to pojawia sie efekt teatru i paradoksalnie przy szybszym ruchu robi sie "pikseloza"....?
 
Do góry