Seria telewizorów firmy Philips 8007 na rok 2012 r. wielkości 40" , 46" i 55".

play007

New member
Bez reklam
Szkoda Szybal że nie masz szcześcia do tej tv tej firmy.Ja na razie po tygodniu użytkowania 9607 nadal pod wrażeniem obrazu......
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Dobrze Play ze chociaz Tobie sie udalo i ze poki co na razie tv nie zaskakuje cie negatywnie. A z Toba Szybal to naprawde w koncu powinni jakos zalatwic sprawe , bo to naprawde robi sie tragiczne i faktycznie nerwy to ty masz nieziemskie, naprawde podziwiam Cie. Pozdrawiam
Lolek
 

accu

New member
Bez reklam
Witam mój 8007 po nocnym czuwaniu rano nie pamięta ustawień zaczyna być tak coraz częściej to ustawianie obrazu dźwięku itd.zaczyna być już nudne czy ktoś ma lub miał podobny problem?Proszę o pomoc!

Witam uprzejmie ,
Czy ten problem nadal występuje ? Jaką wersję softu masz teraz ? Czy na poprzedniej wersji softu
te usterki występowały ?
Możesz spróbować : Zainstaluj ponownie telewizor i zobaczyć czy usterki nadal występują .
Proszę sprawdzić połączenie z dekoderem zewnętrznym i ustawienia na dekoderze.

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

szybal

Banned
Witam uprzejmie ,
Czy ten problem nadal występuje ? Jaką wersję softu masz teraz ? Czy na poprzedniej wersji softu
te usterki występowały ?
Możesz spróbować : Zainstaluj ponownie telewizor i zobaczyć czy usterki nadal występują .
Proszę sprawdzić połączenie z dekoderem zewnętrznym i ustawienia na dekoderze.

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
Accu mam najnowszy soft jaki jest na stronie Philipsa,na starszym też się to zdarzało ale sporadycznie,teraz co kilka dni,jutro zainstaluje od nowa tv,dekoder Multi media działa poprawnie ,dam znać czy instalacja pomogła dzięki za informację.
 

Leeonsjo

New member
Bez reklam
Nie zainstalujesz tej samej bo ci wyskoczy okienko że masz już najnowsze oprogramowanie.Trzeba czekać na następną aktualizacje.
http://www.hdtv.com.pl/forum/t/85329/020_P1430849.JPG
Na tej fotce widać jakie rozszerzenie napisów czyta w programie napiprojekt można sobie ustawić jaki format ma pobrać napisy więc o to się nie martwie.Najbardziej boję się że nie posiada kodeka do audio Dts czyżby mkv z pendriwa było niemożliwe bo większość właśnie ma dzwięk DTS
 
Ostatnia edycja:

szybal

Banned
Nie zainstalujesz tej samej bo ci wyskoczy okienko że masz już najnowsze oprogramowanie.Trzeba czekać na następną aktualizacje.
Czy jak przywrócę ustawienia fabryczne przed instalacją soft się nie wykasuje.?
Accu czy gdzieś czytałeś o podobnym przypadku do mojego,jak juz pisałem tv zapomina moje ustawienia i przechodzi w standardowe obraz dźwięk,ambilajt.
 

Leszcom

New member
Nie zainstalujesz tej samej bo ci wyskoczy okienko że masz już najnowsze oprogramowanie.Trzeba czekać na następną aktualizacje.
http://www.hdtv.com.pl/forum/t/85329/020_P1430849.JPG
Na tej fotce widać jakie rozszerzenie napisów czyta w programie napiprojekt można sobie ustawić jaki format ma pobrać napisy więc o to się nie martwie.Najbardziej boję się że nie posiada kodeka do audio Dts czyżby mkv z pendriwa było niemożliwe bo większość właśnie ma dzwięk DTS

Cześć,

Myślę, że skreślanie TV z listy zakupowej tylko przez to, że nie obsługuje DTS nie jest rozsądnym pomysłem zwłaszcza, że bardzo łatwo do mkv dodać ścieżkę AC3, przerobioną z tego DTS. Wystarczy użyć jednego z programów MKV2AC3 lub MediaCoder i mkvtoolnix.

Pozdrawiam
Leszcom

PS Zmieniałem oprogramowanie w Philipsie 46PFL5507 w górę i w dół, tzn z nowego na stare i bardzo stare oraz później z powrotem na nowe i nie było żadnego problemu. Trzeba czytać tylko komunikaty, stosować się do nich i oczywiście robić to z pendrive USB. :)
 
Ostatnia edycja:

accu

New member
Bez reklam
Czy jak przywrócę ustawienia fabryczne przed instalacją soft się nie wykasuje.?
Accu czy gdzieś czytałeś o podobnym przypadku do mojego,jak juz pisałem tv zapomina moje ustawienia i przechodzi w standardowe obraz dźwięk,ambilajt.

Witam uprzejmie ,

Cieszę się niezmiernie:), że napisałeś o tym , że telewizor "zapomina" Twoje ustawienia" i przechodzi
w standardowe ustawienia obrazu , tudzież dźwięku czy Ambilight zmienia swoje podświetlenie np.
z :Chłodnej bieli na podświetlenie dynamiczne . Znam to z autopsji , kiedy korzystałem z zewnętrznego
dekodera firmy TechniSat .(nota-bene bardzo dobrego).Korzystając z jego pilota , czasem przełączając
telewizor z oglądania telewizji analogowej (ikona w oknie telewizora -Oglądanie telewizji ) na oglądanie
telewizji cyfrowej (ikona w telewizorze po dodaniu urządzenia -Odbiornik cyfrowy lub Odbiornik cyfrowy HD ) w telewizorze moim zachodził czasem proces zmiany moich ustawień na ustawienia standardowe .
Nie było to dla mnie uciążliwe , bo się do tego przyzwyczaiłem i wiedziałem kiedy to nastąpi .
Niemniej zlikwidowałem tą uciążliwość , gdyż skorzystałem z karty dostępu warunkowego (moduł + karta) wkładanego w gniazdo CI+ w telewizorze. Od tej pory telewizor nigdy nie zgubił moich ustawień obrazu i dźwięku .
W dodatku menu telewizora działa bardzo płynnie . Korzystam tylko z jednego pilota zdalnego sterowania telewizorem . Mam teraz tylko ikonę w oknie telewizora :Oglądanie telewizji . Programy cyfrowe HD , SD , oraz telewizji analogowej są razem . Współpraca telewizora z laptopem i odtwarzaczem Blu-ray układa się bezbłędnie zarówno w połączeniu internetowym bezprzewodowym (6Mb) jak i przewodowym (RJ-45) poprzez złącza HDMI , czy WI-FI Media Connect .
Zainstalowanie ponowne telewizora nie powoduje w żadnym przypadku utraty , czy skasowania softu .
Telewizor ma w pamięci ostatni wgrany soft i traktuje go jako fabryczny .(pierwotny czyli pierwszy)
To podobnie jest jak z aktualizacją BIOS w laptopie . Komputer zapamiętuje ostatnią jego aktualizację i
traktuje ją jako fabryczną czyli pierwszą .

Pozdrawiam ,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

accu

New member
Bez reklam
Cześć,

Myślę, że skreślanie TV z listy zakupowej tylko przez to, że nie obsługuje DTS nie jest rozsądnym pomysłem zwłaszcza, że bardzo łatwo do mkv dodać ścieżkę AC3, przerobioną z tego DTS. Wystarczy użyć jednego z programów MKV2AC3 lub MediaCoder i mkvtoolnix.

Pozdrawiam
Leszcom

PS Zmieniałem oprogramowanie w Philipsie 46PFL5507 w górę i w dół, tzn z nowego na stare i bardzo stare oraz później z powrotem na nowe i nie było żadnego problemu. Trzeba czytać tylko komunikaty, stosować się do nich i oczywiście robić to z pendrive USB. :)
Witam uprzejmie,
Oczywiście , że jest to możliwe dla świadomego użytkownika , który wie dokładnie na czym ta procedura polega , lecz moim skromnym zdaniem nie należy z tej możliwości korzystać , gdy sytuacja
nie jest krytyczna , bo "licho nie śpi" i może się tak zdarzyć , że telewizor "wyzionie ducha" i kłopot gotowy .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

accu

New member
Bez reklam
Czy jak przywrócę ustawienia fabryczne przed instalacją soft się nie wykasuje.?
Accu czy gdzieś czytałeś o podobnym przypadku do mojego,jak juz pisałem tv zapomina moje ustawienia i przechodzi w standardowe obraz dźwięk,ambilajt.

Witam uprzejmie ,
Przywrócenie ustawień fabrycznych nie powoduje żadnych ujemnych skutków dla telewizora .
W pamięci telewizora zostaje ostatni wgrany soft i telewizor traktuje go jako fabryczny czyli pierwotny .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

Leszcom

New member
Witam uprzejmie,
Oczywiście , że jest to możliwe dla świadomego użytkownika , który wie dokładnie na czym ta procedura polega , lecz moim skromnym zdaniem nie należy z tej możliwości korzystać , gdy sytuacja
nie jest krytyczna , bo "licho nie śpi" i może się tak zdarzyć , że telewizor "wyzionie ducha" i kłopot gotowy .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:

Witam,
Oczywiście się z Tobą zgadzam w 101%. Najlepiej jak coś chodzi dobrze to nie ruszać, bo można popsuć. Jestem tego samego zdania :)

Pozdrawiam
Leszcom
 

Leeonsjo

New member
Bez reklam
No ale oto chodzi że nie chodzi-gubi ustawienia jak kol. szybal pisze więć trzeba próbować ale z mojego doświadczenia wiem że starszej wersji się nie da wgrać ale ja to próbowałem z online więć może z usb się da.Napisz kol szybal czy się udało i czy pomogło.
 

Leeonsjo

New member
Bez reklam
Cześć,

Myślę, że skreślanie TV z listy zakupowej tylko przez to, że nie obsługuje DTS nie jest rozsądnym pomysłem zwłaszcza, że bardzo łatwo do mkv dodać ścieżkę AC3, przerobioną z tego DTS. Wystarczy użyć jednego z programów MKV2AC3 lub MediaCoder i mkvtoolnix.

Pozdrawiam
Leszcom

PS Zmieniałem oprogramowanie w Philipsie 46PFL5507 w górę i w dół, tzn z nowego na stare i bardzo stare oraz później z powrotem na nowe i nie było żadnego problemu. Trzeba czytać tylko komunikaty, stosować się do nich i oczywiście robić to z pendrive USB. :)

Nie skreśliłem go wkrótce będę jego posiadaczem.Ale DTS to nie jest nowość na rynku a Samsung jak widać ma ten kodek więc jest to duży minus dla Philipsa.Pożyjemy zobaczymy.
 

accu

New member
Bez reklam
No ale oto chodzi że nie chodzi-gubi ustawienia jak kol. szybal pisze więć trzeba próbować ale z mojego doświadczenia wiem że starszej wersji się nie da wgrać ale ja to próbowałem z online więć może z usb się da.Napisz kol szybal czy się udało i czy pomogło.

Witam uprzejmie ,

Według mnie jest to mały defekt z którym da się żyć , znam go z autopsji .
Co za problem w opcji : Tryby obrazu , zmienić z :Standard na : Osobisty czy : Własne .Telewizory LCD firmy Philips tak już mają , że potrafią od czasu do czasu zmieniać ustawienia użytkownika na standardowe .

Natomiast proszę nie negować tego co dla świadomych użytkowników jest oczywiste i pewne .
Można na pewno , w krytycznych sytuacjach powrócić do starszej wersji softu poprzez jej wgranie
poprzez gniazdo USB w telewizorze . Poprzez internet nigdy to nie było i nie jest możliwe .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

szybal

Banned
Witam uprzejmie ,

Według mnie jest to mały defekt z którym da się żyć , znam go z autopsji .
Co za problem w opcji : Tryby obrazu , zmienić z :Standard na : Osobisty czy : Własne .Telewizory LCD firmy Philips tak już mają , że potrafią od czasu do czasu zmieniać ustawienia użytkownika na standardowe .

Natomiast proszę nie negować tego co dla świadomych użytkowników jest oczywiste i pewne .
Można na pewno , w krytycznych sytuacjach powrócić do starszej wersji softu poprzez jej wgranie
poprzez gniazdo USB w telewizorze . Poprzez internet nigdy to nie było i nie jest możliwe .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
To nie jest problem zmienić z standard na osobiste chodzi oto że on nie pamięta ustawień osobistych wszystko się kasuje kolor ściany ilość basu sopranu ulepszacze czujnik światła dosłownie wszystko.Jak by to było takie proste to bym nic nie pisał,a tak co parę dni ustawiam wszystko od nowa.
 

accu

New member
Bez reklam
To nie jest problem zmienić z standard na osobiste chodzi oto że on nie pamięta ustawień osobistych wszystko się kasuje kolor ściany ilość basu sopranu ulepszacze czujnik światła dosłownie wszystko.Jak by to było takie proste to bym nic nie pisał,a tak co parę dni ustawiam wszystko od nowa.

Witam uprzejmie ,

Przywróciłeś ustawienia fabryczne lub zainstalowałeś telewizor na nowo ?
Zobacz jak będzie się telewizor zachowywał .
Wgranie softu jeszcze raz nic nie pomoże . Może pamięć w telewizorze coś szwankuje , to jest moje
przypuszczenie , ale nie musi tak być . Jaki masz dekoder , tj. jakiej firmy . Multimedia to jest przecież operator . Sprawdź kabel HDMI łączący dekoder z telewizorem , oraz wszystkie ustawienia w dekoderze .

Jak objawy się będą nagminnie powtarzać to proszę zgłosić do serwisu i szczegółowo opowiedzieć lub opisać .
Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:
Do góry