Seria telewizorów firmy Philips 8007 na rok 2012 r. wielkości 40" , 46" i 55".

nasluby

New member
Panowie nie tylko Philips ale i inne firmy też mają olewające podejście do gwarancji nie mówiąc o naprawach pogwarancyjnych.

Kupiłem 4 lata temu w UK komputer All in one firmy HP. Z powodu zakurzenia (przegrzanie), padła grafika (zintegrowana). Dzwonię do serwisu HP zgłaszam usterkę.
Zgłoszenie przyjmują naprawa po gwarancyjna więc z góry muszę zapłacić za wymianę płyty.
OK, robię przelew (nie bagatela), 890,00 zł. Następnego dnia kurier zabiera sprzęt. Po trzech dniach dostaję wiadomość że usługa nie zostanie zrealizowana gdyż sprzęt nie był produkowany na polski rynek i oni nie mają takiej płyty głównej. Zbaraniałem.
Pytam jaki problem sprowadzić płytę z Anglii czy USA, oni tego nie robią a ponadto takiego komputera nigdy jeszcze nie widzieli.
Ciekawe czym się kierował przyjmujący to zlecenie bo musiałem podać model i nr fabryczny.
Sprzęt odesłali (chcieli potrącić za transport powrotny ale się nie zgodziłem). Wpłaconą kwotę a konto naprawy w tydzień zwrócili. Niestety zwrot był z Niemiec i akurat euro padło więc parę złotych byłem w plecy. Serwis niby w Polsce a siedziba w Niemczech i tam szedł przelew.

W 1989r kupiłem TV Toshiba w Niemczech. Po ok. 14-16 miesiącach coś siadło. W Krakowie był serwis tej firmy więc oddałem tam sprzęt do naprawy pogwarancyjnej. Ten model TV też nie były sprzedawane w Polsce. Telewizor leżał w serwisie ponad 2 miesiące ale sprowadzili część z Japonii i naprawili. Chodził kilkanaście lat aż poszedł na śmietnik (choć nadal jeszcze był pełnosprawny).

Syn laptopa Acera po 14 miesiącach użytkowania zgłosił na wadę matrycy. W ramach gwarancja wymienili matrycę, po miesiącu zgłosił ponownie usterkę matrycy i znów wymienili.
Po 2 tygodniach to samo ale wówczas zażądał już zwrotu pieniędzy. Bez problemu przystali na to i zwrócili całą kwotę.


Są firmy i firmy. Te z tak zwanej górnej półki najczęściej właśnie olewają klientów.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Pewnie ze cos w tym jest tylko nie o to chodzi , tutaj kolega mial taki przypadek ze powiedzmy w przeciagu roku zmienil 3 tv tego samego producenta , malo tego seria 8007 tak jakby swiadomie nie byla do konca dopracowana i wypuscili ja zeby w miare zmiescic sie z czasem premiery ( a gdzie w Polsce jeszcze do tej pory w sklepach stacjonarnych nie ma tego modelu, a w necie tez jak na lekarstwo ) wiec ewidentna granda ze strony producenta.
Ja znam rozne przypadki odnosnie serwisow np toshiby i tak jak juz kiedys pisalem zebym nie wiem jaki toshiba wydala tv to ja nie kupie bo to co ludzie wyspisywali jakie mieli problemy z tym serwisem tegoproducenta to szal. A propo Acera to ty masz dobry przyklad ja znam kilka takich co w glowie sie nie mieci typu ze np laptop lezal w naprawie ponad 4 miesiące :) takze wszystko kwestia troszke szczescia . Ale ten przypadek konkretny Szybala to popreostu nadaje sie do tvn uwaga.
Lolek
 

accu

New member
Bez reklam
A testu nie ma ..... ja mam tv zastępczy i czekam co dalej.

Witam,

Czy był ktoś z serwisu firmy Philips u Ciebie?

Test??? Tak na dobrą sprawę , można sądzić , że telewizor do testera nie dotarł , lub sponsor testu nie zezwala jeszcze na opublikowanie wyników testu . Po 5 września może się ukaże?????
Ukażą się testy i to "lawinowo" we wrześniu , czy w październiku na różnych stronach internetowych.

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

szybal

Banned
Witam,

Czy był ktoś z serwisu firmy Philips u Ciebie?

Test??? Tak na dobrą sprawę , można sądzić , że telewizor do testera nie dotarł , lub sponsor testu nie zezwala jeszcze na opublikowanie wyników testu.
Ukażą się testy i to "lawinowo" we wrześniu , czy w październiku.

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
Tak dostałem tv zastępczy,czekam co dalej.I też myślę że Kiki wcale niema tego modelu.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Możesz o mnie być spokojny.
Jestem na targach Ifa w Berlinie.
Praca jest 16 godz.
Test Philipsa jest zrobiony będzie wpisany jak będzie wolny czas.
Na razie będą relacje z targów.
 

accu

New member
Bez reklam
Witam,

Konferencja firmy TPVision - Philips na IFA 2012 w Berlinie , patrz na,
IFA-TV

Od 41 minuty o flagowym telewizorze firmy 46PFL9707.;-)

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Moze byc tak wlasnie jak Accu piszesz jesli chodzi o test , roznie moze byc, mysle ze jakby naprawde Kiki chcial dac ten test i pochwalic sie jaki to wspanialy tv to juz by to zrobil wiec jakis powod jest pytanie jaki, bo na pewno juz nie chodzi o czas bo jesli test jest to kwestia w grania co oczywiscie tez chwile schodzi ale niewatpliwie cos jest grane w tym temacie.... A swoja droga to jak accu piszesz ze we wrzesniu bedzie juz jakis na pewno test zagraniczny a w pazdzierniku bedzie cala lawina wiec to juz niedlugo biorac pod uwage ze i tak sie tyle czeka to miesiac w ta w tamta co tam spoko :)
Lolek
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Witam szybal dziwiles sie ze cena za 9706 byla w jednym ze sklepow za niecale 6 tys, to uwazaj w innym sklepie ten sam tv w 46 calach oczywiscie i z polki ma sie rozumiec kosztuje uwaga : 3999 jest calkowicie sprawny jak mowia sprzedawcy tyle ze uzywany w sklepie ale wiadomo cos za cos... I Pan potwierdzil ze w tym roku zadnego modelu z nowej serii philipsa nie beda sprowadzac wszystko wysprzedaja co maja philipsa ( oczywiscie trzeba brac z przymruzeniem oka wysprzeadz philipsa w tym sklepie bo na sto kilkanascie tv jakie tam stoja jest 2 szt. philipsa , jest jeszcze 40 cali model 8606 tez pewnie cena ciekawa ale tez z polki ) - przykro bo wieksza by byla konkurencja a tak to inni beda mogli troszke z cenami poszalec, przynajmniej na poczatku.
A jak tam twoja sprawa juz cos wiesz wiecej odnosnie naprawy swojego tv? Pozdrawiam.
Lolek
 
Ostatnia edycja:
Ja myślę, że warto poczekać jednak cierpliwie na test Kikiego.
W końcu mogę sobie poczytać o TV innych marek bez bólu głowy kiedyto zatanawiałem się, co mam kupić. Philipsa z serii 8000 brałem pod uwagę, ale za długo musiałbym czekać i zdecydowałem się na Panasonica.
Do tej pory posiadam starego poczciwego CRT Philipsa 100 hz 25 cali, którego nabyłłem w 2000 roku i chodzi bez żadnych kłopotów obraz cudo jak na tamte czasy.
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Cisza jak przed wojna :) ale nie ma tv w sklepach ni ema testow to i nikt nic nie ma co napisac. Szybal i jak juz cos wiesz odnosnie wymiany matrycy kiedy bedziesz mial tv w domu?
Lolek
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
wiesz najpierw to pytanie czy tak zagra jak juz ci gral po tych wszytskich usterkach, bo tak jak pisalem uzytkowicy tv w ktorych wymieniane byly matryce roznie sie wypowiadali ale radzili zeby probowac wymiane tv na nowy, ale wiadomo roznie z tym bywa.... chocby w Twoim przypadku gdzie eweidentnie powinni ci wymienic na nowy tv. Pozdrawiam i daj znac jak juz bedziesz mial tv po naprawie. A nie sadzisz ze troszke im to schodzi ta wymiana?
Lolek
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
A nie to jak jeden tydzien to nie jest zle myslalem ze jakos wczesniej ci juz go zabrali ale cos dlugo jechali do ciebie. A propo tych 4 tygodni trzymac tyle w naprawie za tak drogi tv to tez granda, szkoda ze Eisy nie daja za dlugosc naprawy to na pewno juz philips by nie wygral :)
Lolek
 

Musio1968

Member
Bez reklam
Mam nadzieję że teraz już będzie bez problemów ! Ale coś ta seria Philipsa nie ma szczęścia bo Kiki z testem też coś kręci...
 

largoon

New member
Mam nadzieję że teraz już będzie bez problemów ! Ale coś ta seria Philipsa nie ma szczęścia bo Kiki z testem też coś kręci...

Aj tam czepiasz się:p Philips się ociąga, to i Kiki się nie spieszy. Taki test to długa i ciężka przeprawa::D


[FONT=&quot]19.07 -> „jestem przy telewizorze 8007 ( wjechał na testy).” [/FONT]
[FONT=&quot]20.07 -> „Bawię się telewizorem prawie od rana .”[/FONT]
[FONT=&quot]23.07 -> „Jutro biorę się za test.”[/FONT]
[FONT=&quot]27.07 -> „Model 8007 dopiero jutro robię.”[/FONT]
[FONT=&quot]31.07 -> „Nie - zamieszczę w tym tygodniu.”[/FONT]
[FONT=&quot]09.08 -> „Ale dziś skończę. Było mnóstwo pracy i nie dało rady.”[/FONT]
[FONT=&quot]28.08 -> „Test już skończony - mam nadzieję że zdążę dziś.”[/FONT]
[FONT=&quot]28.08 -> „Jak nie to po targach.”[/FONT]


[FONT=&quot]...Czyli możemy już zacierać ręce;)
[/FONT]
 
Do góry