Seria telewizorów firmy Philips 8007 na rok 2012 r. wielkości 40" , 46" i 55".

jery--

New member
Bez reklam
To co opisuje kolega lolek126 to niestety chyba prawda, też mam takie spostrzeżenia choć nie jestem związany w żaden sposób z branżą RTV. Chodzi mi głównie o sieci Media Markt i Saturn. Ale pewnie po trochu "wina" leży też po ich stronie, takie RTV EURO AGD handluje TV Philipsa, mają je z reguły jako pierwsi i z reguły wszystkie serie. Przynajmniej w sprzedaży internetowej, bo ze sklepami stacjonarnymi nie jest już tak dobrze. A więc się da.

A co do strategii wypuszczania nowości to nie widzę różnicy czy dana firma wypuszcza nowy model na wiosnę czy na jesień. Ludzie kupują TV cały rok a kij ma dwa końce. Philips na jesieni ma drogie nowości jak inni już przeceniają, za to na wiosnę wyprzedaje jak inni wypuszczają drogie nowości ;)
Ma to wady jak i zalety że Philips wypuszcza swoje TV jako chyba jedyny z poważnych producentów w innym terminie od konkurencji.
Dla Ciebie lolek126 tym bardziej nie powinno mieć to znaczenia bo już parę wiosen i jesieni mineło jak się przymierzasz do zakupu i spokojnie mogłeś się wstrzelić w któryś z tych terminów dowolnej firmy... (dygresja trochę żartobliwa, ale w żadnym wypadku nie złośliwa).

Pozdrowienia
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Moi Drodzy - trzeba zacząć od tego że Phillips sprzedał dział telewizorów więc nowe konstrukcje będą mieć niewiele z tą firmą ,można powiedzieć że w chwili obecnej Phillips po raz pierwszy w swojej historii stanął na rozdrożu - w niedawnej przeszłości pozbył się Marantza a także wytwórni płytowej PolyGram oraz pokrewnych w tym( Decca ,Deutche Gramophon ) sam jestem ciekawy na czym firma się obecnie skupi
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Możesz spać spokojnie.
Nowe modele Philipsa są produkowane i projektowane w tych samych miejscach co zawsze. Mało tego nowe modele są lepsze niż stare do tej pory w całej historii. Widać że nowy właściciel z nie jednego pieca jadł chleb.
Firma TPVision jest światowym liderem w produkcji monitorów i ma ogromną wiedzę o produktach.
http://www.hdtv.com.pl/forum/relacj...prezentacji-nowosci-pfl-6007-7007-8007-a.html tu masz informacje.
020_P1430817.JPG

A oto wykaz firm dla których TVP produkuje różne podzespoły.

I widać ogromny postęp jakościowy skoro już w modelu 40PFL 5507 mimo że edge led - to nie ma żadnej chmurki, to tej pory tego nie było ( w klasie cenowej)
Nowe model serii 7000 -(kończę test) są rewelacyjne pod względem czerni. Żadna firma nie proponuje takich rozwiązań w klasie cenowej.
Wygląda na to że Twoje wątpliwości powinny ustąpić.
 
Ostatnia edycja:

largoon

New member
Witam a ja cos na ochlode dam apropo tego co dzisiaj panowie w dwoch sklepach z pewnej duzej sieciowki powiedzili mi: ze zaden model 8007 jak i 9007 nie pojawi sie w ich konkretnych sklepach tejze sieciowki, a dla tego ze maja juz serdecznie dosyc traktowaniem ich przez philipsa i ich dostepnoscia. Bo gosc powiedzial ze nie dosc ze wchodza pozno to ciagle tylko przesuwaja terminy, to jeszcze zeby je zakupic to trzeba sie niezle nakrecic i w efekcie gosc powiedzial dostajesz Pan 2 szt. np w rozm. 46 calach a nie mowiac juz o rozm. 55 calach bo te najtrudniej zdobyc podobno. I Pan dalej mowi ze jeden sie wiesza i 1 szt jest nowa i o ile ta jedna ktos kiedys kupi jak zejdzie cena ktora juz jest porownywalna do konkurencji, to ten co stoi na ekspozycji juz jest niemalze niemozliwe zeby ktos kupil.( co widac na wystawie w tych sklepach ) Mowi ze czasem sie trafi jakas firma ktora kupi taka uzywke oczywiscie za rozsadne jeszcze pieniadze. W sumie sumaru philips jest marka w tej chwili wg ich zdania za marna zeby inwestowac w kupowanie tv tej firmy. A do tego obawiaja sie ze jak ich przejeli Chinczycy to beda bardziej awaryjne niz wczesniej to mialo miejsce bo juz takie glosy chodza w srod klientow. A slowo klientow jest najwazniejsze bo to oni decyduja co zejdzie ze sklepu.....
Powiem ze to mnie zmartwilo i nie dlatego zebym dokladnie sie zgadzal z tymi dwoma panami tylko dlatego ze jak tak dalej pojdzie to faktycznie moze byc problem kupna tych tv. Na razie to tylko dwa sklepy tej marki ale kto wie co bedzie za powiedzmy miesiac czy inne sklepy rowniez nie dolacza do tych dwoch...... A juz zeby zobaczyc fizycznie te tv przed kupnem to bedzie jakis cud bo chyba ze w 40 calach, a jak kazdy wie ze 40 a 55 cali to obraz jednak deko sie rozni :). Oby bylo inaczej i zeby jednak dalej nie przekladali tych terminow bo faktycznie co niktore sieciowki moga sie zrazic na calego do tej firmy.
Lolek
Lolek

Co do awaryjności to ja się nie wypowiadam. Ale niestety twoje informacje odnośnie dostępności wyższych modeli Phila są zbieżne do tych które usłyszałem w sieci sklepów "szósta planeta od słońca":) Z resztą nie trzeba daleko szukać. Co roku na ścianach wiszą mocno przecenione modele serii 9000. Większości Polaków nie stać na takie szaleństwa, toteż trzymają kilka sztuk na wszelki wypadek. Ale mnie osobiście to nie dziwi. Wprowadzając na polski rynek telewizory, trzeba zadbać o dobry marketing - ciekawe promocje, dużą dostępność i atrakcyjne ceny. Phil nigdy się do tego nie przykładał. Obecna sytuacja tylko to potwierdza...tak wiem, coś tam będzie we wrześniu...czyli na zasadzie czekajcie, może będzie warto...

Oby test Kikiego pokazał, że warto czekać....
 

kazik74

New member
Kiki, dozujesz napięcie jak Hitchcock. Nie żebym Cię poganiał ( bo są sprawy ważne i ważniejsze, i ja to akurat doskonale rozumiem), ale jeśli to możliwe to wrzuć ten test dzisiaj. Pozdrawiam
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Witam tez dziwi mnie fakt ze w nowym tv jest potrzebne od zaraz nowe oprogramowanie, to tak jakby w samochodzie z miejsca trzeba bylo wymienic klocki hamulcowe bo te ktore sa wlozone nie dzialaja prawidlowo..... naprawde nei ejstem w stanei zrozumiec tego przeciez taki tv powinien byc sprawdzony dokaldnie zanim poleci na linie a nie dopiero wtedy sie sprawdza jak ludzie go uzytkuja. a tu wychodzi ze najlepszym kontrolerem to jestesmy my ludzie ktorzy kupia taki czy inny model tv
Lolek
 

Musio1968

Member
Bez reklam
Co do awaryjności to ja się nie wypowiadam. Ale niestety twoje informacje odnośnie dostępności wyższych modeli Phila są zbieżne do tych które usłyszałem w sieci sklepów "szósta planeta od słońca":) Z resztą nie trzeba daleko szukać. Co roku na ścianach wiszą mocno przecenione modele serii 9000. Większości Polaków nie stać na takie szaleństwa, toteż trzymają kilka sztuk na wszelki wypadek. Ale mnie osobiście to nie dziwi. Wprowadzając na polski rynek telewizory, trzeba zadbać o dobry marketing - ciekawe promocje, dużą dostępność i atrakcyjne ceny. Phil nigdy się do tego nie przykładał. Obecna sytuacja tylko to potwierdza...tak wiem, coś tam będzie we wrześniu...czyli na zasadzie czekajcie, może będzie warto...

Oby test Kikiego pokazał, że warto czekać....

Jeśli Philips zmienił właściciela to nowa strategia firmy jest do bani :x Powinni bardziej zachęcić potencjalnych klientów promocjami cenowymi, wydłużoną gwarancją tak jak robi to np. SONY ! Za dużo tajemnic i słaba dostępność modeli Philipsa spowoduje że marka może zniknąć z rynku :x A szkoda bo firma z tradycjami :popcorn:
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Możesz spać spokojnie.
Nowy dystrybutor dopiero zaczyna. A problem jest z dostępnością bo popyt na telewizory Philipsa jest większy niż możliwości produkcyjne.

Nie widzę związku przyczynowego z tym że wszystko co nie jest w promocji to jest złe. Samochody nowe nie są w promocji i sprzedają się bez problemów. Nowe kolekcje butów czy ubrań nie są w promocji i sprzedają się rewelacyjnie. A nowe telewizory jak nie są w promocji to co? To są be...
To złe rozumowanie.
 

szybal

Banned
Kiki może wiesz gdzie najszybciej sprzedam okulary 3d Philipsa pta516 kupiłem w lutym oddam 2szt. Za450zl. czy pozostaje mi tylko alegro?
 

kubekpl

New member
Kolego Kiki jak wytlumaczysz ze tv 7000 i 8000 mialy byc w magazynach 2 tygodnie temu a w sklepie cisza, seria 6000 jest juz ogolnie dostepna.

Jak dla mnie philips sobie sam strzela w kolano tym ciaglym przesuwaniem terminow, z dostepnoscia patrzac na serie 5000 i 6000 jest juz duzo lepiej.Zobaczymy jak bezie z wyszymi seriami.

Wait & See
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Witam kolego Kiki ja nie wiem czy to jest kwestia tego co piszesz ze takie jest zapotrzebowanie na te tv czy kwestia tego ze generalnie philips nie bardzo sie stara o dostepnosc tv w europie wschodniej a zachodniej nie duzo lepiej jest aczkolwiek jest lepiej niz u nas. A teraz na to co napisalem potwierdze wiadomoscia z dzisiejszego dnia, bylem w trzecim sklepie pewnej najwiekszej sieciowki w Polsce albo prawie najwiekszej i powazny Pan na powaznym stanowisku stwierdzil ze oni rowniez nie beda sprowadzac tv philipsa z tego roku i malo tego to nie chodzi o serie 8 i 9 tylko o cala serie nowych tv z tego roku. Takze to co wczesniej pisalem to zle zrozumialem tu chodzi o cala serie z tego roku. I to oni zrezygnowali z philipsa a nie odwrotnie poprostu maja juz dosyc philipsa i uwazaja ze beda sie gorzej psuc jak samsungi ktorych sie sprzedaje 30-40 na 1 philipsa. malo tego dzisiaj w tym sklepie stal 46 calowy flagowy philips 9706 i uwaga za cene 3999 zl :) i nikt nie chce go kupic - rozumiecie cos z tego dzisiaj bylem swiadkiem jak dwoch Panow dalo 1000 zl wiecej za 46 cali soniaka 850 i woleli dolozyc niz kupic philipsa topowego na full ledach. czy to trzeba komentowac ???? ja mysle ze nie i naprawde cos sie dzieje niedobrego z ta firma.
Druga sprawa w innej sieciowce ogladalem z kumplem model 5007 philipsa i pwoiem krotko nie wnikalem w obraz bo jakas kaszana leciala ale wykonanie jego to faktycznie jest jak made in CHina. Cala ramka wszystko sie rusza wlaczmnie z obudowa cala jak sie porusza ta ramka ( nie umiem tego napisac ale o wyglada skandalicznie, ludzie podchodzacy nie bardzo potrafili w to uwierzyc i w koncu jak jeden pan podszedl z obslugi to stwierdzil krotko ze teraz to philips to tylko z nazwy :) a tak to Chinczyk ;;;; ), dolna ramka odchodzi od matrycy mozna zobaczyc bebechy jakie tam sie znajduja i myslalem sobie ze to 1 taki egz. ale byly dwa inne i wszystko tak samo - jakosc wykonania tragedia na maksa w porownaniu do innych marek nawet tych cenowo podobnych modeli do serii 5007 naprawde odbiega od philipsa oczywiscie na plus tych innych marek. To nawet w lg co opisywalem ze tam matryca sie rusza to lepiej to wygladalo jak w tej serii philipsa. Wiec mam nadzieje ze nie ma czegos takiegio w serii 8 a juz nie wspomne o 9 . Mysle ze kolega ktory posiada ten tv mzoe cos w tym temacie sie wypowiedziec jak jest z jakoscia modelu serii 8 czy tam tez tak samo jest z ramkami. Wszystko fajnei wyglada w tej serii 5 pod warunkiem ze sie go nei dotyka. naprawde bardzo szkoda ze cos takiego sie dzieje bo sam jestem zainteresowany tym modelem a tu ciagle jak nie przekladanie to jeszcze wykonanie nizszych serii jest skandaliczne. I miejmy nadzieje ze w serii 8 i 9 bedzie naprawde na tyle wykoanie na ile te tv kosztuja bo malo nie kosztuja i jakosc musi isc w parze z cena.
Lolek

ps A zapomnialem ze ten gosc powiedzial ze na 90% wszystkie sklepy tejze sieciowki w calej Polsce nie beda meili philipsa z tego roku......moze co niektorzy tylko na zamwoienie przez internet ale moze....
 
Ostatnia edycja:

kazik74

New member
Nie chcę tutaj stawiać się w roli eksperta, bo takim na pewno nie jestem, ale oglądałem w kilku sklepach model 5507 i 5007 i nic takiego nie zauważyłem, żeby "bebechy" na wierzch wychodziły, albo chociaż ramki były jakoś nie spasowane. Raczej zwracam na to uwagę, oglądam tv i z boku, i z tyłu, patrzę gdzie ma i jakie wejscia, itp. Może po prostu Ci, którzy je z pudeł wyjmowali i montowali na półkach, wcześniej w kamieniołomach pracowali, z całym szacunkiem dla pracowników kamieniołomów.
Modele Philipsa z roku poprzedniego i niższe modele z tego roku stały, stoją i wydaje mi się że stać bedą w sklepach Media Markt, Saturn, RTVEuroAGD i w MixElectronics też. Wyższych modeli z tego roku póki co nie ma i o tym wszyscy wiemy. Nie wiem jakie są inne wielkie "sieciówki", kóre rezygnować mają z Philipsa.
A jeśli już, to raczej o takiej rezygnacji decyzję pedejmuje jakiś zarząd czy dyrekcja tej sieciówki, a nie pan ze sklepu, chociażby nie wiem jaki był poważny.
 

Musio1968

Member
Bez reklam
Możesz spać spokojnie.
Nowy dystrybutor dopiero zaczyna. A problem jest z dostępnością bo popyt na telewizory Philipsa jest większy niż możliwości produkcyjne.

Nie widzę związku przyczynowego z tym że wszystko co nie jest w promocji to jest złe. Samochody nowe nie są w promocji i sprzedają się bez problemów. Nowe kolekcje butów czy ubrań nie są w promocji i sprzedają się rewelacyjnie. A nowe telewizory jak nie są w promocji to co? To są be...
To złe rozumowanie.

Nie twierdzę że wszystko bez promocji jest złe ! Chodzi mi o większą i bardziej konkurencyjną dostępność modeli Philipsa, gdyż kilkanaście lat temu w erze szklanych TV na półkach sklepowych było pełno telewizorów tej marki. A teraz... ? Wszystkie firmy mają pełno swoich modeli w sieciach RTV a Philipsa bardzo trudno spotkać :cry:
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
lolek126 -
Trochę to przykre że pracownicy mają na Ciebie taki wpływ. I błyszczą wiedzą lepszą niż dostawca czyli Philips. Nie wiem czy zauważyłeś ale napisałem że modele są już w magazynie w Polsce ale do sklepów trafią za dwa, trzy tygodnie. Procedury wprowadzenia i podpisania umów się zmieniły bo zmienił się polski dystrybutor.

O dostępność w sklepach możesz być spokojny. To sklepy będą się prosiły o takie modele nie odwrotnie. Polacy wiedzą co jest dobre.
O jakości teoretycznie nie rozmawiam. Mam u siebie telewizory 5000 , czytam wpisy i nie znalazłem skarg na jakość wykonania, wręcz przeciwnie. O głupich opowiastkach typu made in China nie rozmawiam
011_P1400441.JPG

Model wyprodukowany na Węgrzech, pobiera wg producenta max 89 w.

Jeśli ktoś nie potrafi czytać po Polsku to trzeba wrócić do odpowiedniej szkoły.

Komentarz typu dwóch Panów kupiło Sony, zamiast Philipsa - jest po prostu..... żeby nie obrażać Ciebie i tych Panów. Rozumiem że testowali, sprawdzali , porównywali i wybrali .

No i bzdura z sięgnęła szczytu.
Że jeden pracownik podjął decyzję co do sieciówek w Polsce, że akurat przyjechał właściciel Euro, Partnera, Madiaexpert, Neonetu i innych żeby mu zdać relację że nie będą brać Philipsa.
Ty stary użytkownik dałeś się nabrać jak wróbel na plewy i jeszcze przedstawiasz to jako co ???

Zapewniam Cię i tego Twojego informatora, że nie macie bladego pojęcia o systemie sprzedaży
 

szybal

Banned
Racja Kiki to co wypisuje Lolek to bzdury wyssane z palca ja już nie czytam tych wypocin myślę że koleś nigdy niemial nie ma i nie będzie miał żadnego z tych modeli o których stara się pisać.Ja kupuje Philipsa od lat i nie żałuję ani jednej złotówki wydanej.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Kolego Kiki zaden pracowmik nie ma na mnie wplywu tak jak pisalem wczesniej ze to co oni mowia to nie oznacza ze ja sie z tym zgadzam a juz na pewno nie sa jakimis guru dla mnie, co nie oznacza ze wszyscy sa marni, bo tak tez nie jest,,,,, czytaj ze zrozumieniem przeciez kazdy wie kto interesuje sie philipsem ze nie jest robiony w Chinach a to ze gosc tak sobie powiedzial bo taka maja wiedze o tym producencie co nie zmienia faktu ze marketing jak byl do kitu to jest i bedzie i moge sie z toba zalozyc ze dalej tak bedzie , oni nic nie zmienia z tym bo im najwyrazniej nie zalezy na tym. Napisalem o tym przypadku sony nie dla napisania i nie wiem czy sprawdzali czy tez nie ten konkretny model tylko po to zebys np ty zrozumial jak ludzie podchodza co niektorzy do tematu Philips ze topowy tv philipsa 46 calowy nie moze sie sprzedac od prawie dwoch tygodni za cene 4000 tys zl. ( gdzie wczesniejsza cena byla niecale 6000, czyli w sumie tez dobra cena )
A napisales ze ludzie w Polsce wiedza co jest dobre ..... wiec do wszystkiego trzeba miec jakis dystans pomimo tego ze akurat ty srzedajesz te marke.... i wiadomo jak patrzysz na te marke... pomimo ze jako czlowieka fachowca cenie cie bo ja nie znam sie na tv tak jak ty, tylko uwazam ze wiecej dystansu powinienes zachowac bo czesc tych rzeczy o ktorych piszesz ni jak sie nie ma do tego co jest na rynku. Ale w mawianie ludziom od kilku lat jaki to jest dobry philips a pomimo tego firma upadla , dalej jest problem z dostepnoscia i jak zwykle sie wszystko przesuwa w czasie i mowienie do tego ze to beda sie sieciowki bic o philipsa to chyba nie jest do konca w 100% prawda... Kolejny przyklad marketingu i jak to sie wszyscy bija w obu sklepach tych ktorych bylem ostatnio jest ponad dobrych 100 tv mysle ze nawet gdzies tak okolo 130 w jednym jest 1 model philipsa w drugim jest 2 modele A odnosnie tego ze ta sieciowka nie bedzie brac zadnych tv pilipsa to nie jakis tam Pan z tej sieciowki z danego sklepu tylko znacznie ktos wyzszy taka informacje przekazal do tych sklepow. Takze w tej sieciowce na pewno nikt nie bedzie sie bil o philipsa. A szkoda bo wtedy tv bylyby tansze bo byloby ich po prostu wiecej na rynku. Ale na szczescie inna sieciowka powiedzial gosc ze powinny byc i wyzsze modele skoro sa nizsze modele z tego roku wiec jest nadzieja ze choc w tych sklepach bedzie mozna zobaczyc na zywo wyzsze modele. Kolego Szybal i w cale nie masz racji ze nie kupie philipsa jest duze prawdopodobienstwo ze kupie 8007 tylko musi byc na tyle dobry jak jego cena np w porownaniu do panasonica prawie o tej samej cenie czy sonego ktory jest kilka tys tanszy. i prawda jest nigdy nie mialem philipsa, mam panasonica w tej chwili. Bo generalnie pomio roznych usterek tych tv o ktorych i ty sie przekonales na wlasne oczy to sa fajne tv , jedynie co mnie i wielu ludzi drazni to ich dostepnosc i ciagle pzrekladanie terminow, mnie to akurat strzyka bo mi sie nie spieszy ale sa tacy co specjalnie czekaja na model np 8007 a jedynie ciagle musza sluchac ze termin sie przesuwa ..... bo zawsze jest cos..... i tym wlasnie rozni sie marketing innych firm, pomimo ze w cale sie na tym nie znam bo i nie musze , bo dla mnie i dla ludzi jest najwazniejsze zeby tv byl dostepny w rozsadnym czasie i w rozsadnej ilosci. Czego sobie i wszystkim ktorzy mysla o tej marce serdecznie zycze.
Lolek
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Mylisz pojęcia i szkoda że się upierasz przy tym. Co ma piernik do wiatraka, że Philips oddał część udziałów w sekcji telewizyjnej innemu inwestorowi ?
To ma świadczyć o jakości produktów wg Ciebie.
008_P1430862.JPG

Philips przez pięć lat z rzędu zdobywa najwyższe nagrody w Europie i mają nadzieję że tym roku również zgarnie taką nagrodę. A jest to jedyna główna nagroda za jakość obrazu .

To jest świadectwo potwierdzone jakości Philipsa..

Nieumiejętność sprzedaży "specjalisty" w sklepie , który podjął decyzję że 90% nie będzie kupować Philipsa .... no proszę Cię .To że on nie potrafi sprzedać modeli 9706 i nie zna jakości modelu i to ma świadczyć o jego wiedzy ???
To jakby w salonie samochodowym Idea nie móc sprzedać mercedesa c klasy za 50.000 zł , bo akurat weszli goście i kupili Mazdę Cx 7 , bo lubią Mazdę.

Ja chętnie kupię ten model Philipsa w tej cenie o ile "specjalista" nie wystawił go i nie gra 10.000 godzin już na sklepie.

No i jeszcze raz - mylisz pojęcia .

010_P1430805.JPG

Poinformowała nas, że firma w Polsce jest od nie dawna, bo od 2.04.2012 i przedstawiła nową firmę i jej zadania.
Ogólnie jest to - Joint Venture firm TPV i Philipsa.

011_P1430807.JPG

Czym jest TPV - jak na powyższym opisie. Ale jak widać kasę trzymają Japończycy i Chińczycy.
http://translate.google.pl/translate...ed=0CFYQ7gEwAA - Tu więcej informacji korporacyjnych.

014_P1430810.JPG

Dlaczego powstała taka spółka ?

Chcesz obarczyć nowego dystrybutora za stare grzechy .... A dlaczego ?

 

kriswas

Member
Bez reklam
Racja Kiki to co wypisuje Lolek to bzdury wyssane z palca ja już nie czytam tych wypocin myślę że koleś nigdy niemial nie ma i nie będzie miał żadnego z tych modeli o których stara się pisać.Ja kupuje Philipsa od lat i nie żałuję ani jednej złotówki wydanej.

Bez urazy, ale "ekspertem" lolkiem przestałem się przejmować jakieś 2,5 roku temu :!:, gdy był najlepszym ekspertem od... cen w necie i sklepach, a przymierzał się do największych i najdroższych modeli. Tacy też mają prawo do zaistnienia na forum, a Ci co im te teksty podnoszą ciśnienie powinni większą uwagę przykładać do tego KTO pisze, a nie co pisze. Poglądy lolka, by zakończyć miłym akcentem ten wątek mojej wypowiedzi, przypominają mi dwie mrówki, które spotkały słonia na swej drodze i zastanawiają się, która wywrze większy wpływ na tego elefanta, by ... zszedł im z drogi :hihi: Lolek, Ciebie nie będzie, mnie nie będzie i jeszcze kilku innych znajomych z forum nie będzie, a marka póki co, miała się i ma się niegorzej niż inne w tej branży. Jak masz jakieś wątpliwości to luknij TU chociażby, by zrozumieć, że produkcja telewizorów w tej firmie już dawno nie jest priorytetem, a wybacz mi, że tak bez ceregieli powiem, Twoje wywody na temat marketingu, zarządzania i projektowania sprzedaży są daleko rozbieżne z zasadami tego zagadnienia, i w teorii i w praktyce. Już 2,5 roku temu pisałem personalnie do Ciebie byś, mówiąc kolokwialnie, dał se na wstrzymanie. Na podsumowanie:
nasz, polski rynek jest dla firm z zakresu produkcji RTV, biorąc pod uwagę globalną sprzedaż ich produktów niestety, ale marginalny. Na naszym rodzimym rynku charakterystycznym typem klienta jest ktoś podobny do ... właśnie lolka, bez urazy kolego. Dla większości z nas kryterium ceny i tylko ceny jest podstawowym. O tym świadczą badania socjologiczne i jest to fakt niepodważalny. Jesteśmy jeszcze zbyt biednym społeczeństwem, by sytuacja podejścia tych producentów do nas, jako potencjalnych nabywców ich produktów uległa zmianie. A przejmować się tym, co jakiś sprzedawca, czy nawet, jak to lolek ująłeś "ktoś o wiele bardziej ważniejszy" powiedział ma temat produktów Philipsa w ich sieci, nie miałem i nie mam zamiaru. Tylko i wyłącznie klient będzie wywierał wpływ na to czy one, te produkty, pojawią się czy też nie, w tej czy innej sieci. Marzeniem moim jest, aby nasz klient z dnia na dzień stawał się klientem świadomym, wiedzącym czego oczekuje i czego się spodziewa po zakupionym produkcie, bo tylko tacy klienci będą mieli duży wpływ na to co, jak i w jaki sposób będzie obecne na rynku. Pozdrawiam i kol.lolek nie miałem zamiaru Ciebie urazić w jakikolwiek sposób, a jeśli czujesz się dotknięty to z góry wielkie I'm sorry.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Witam kolego i powiem ci tak nie gniewam sie, nie uraziles mnie bo ja to wszystko traktuje lajtowo wiec po co sie tym denerwowac. Tylko chce zauwazyc ze ja nigdy nie uwazalem sie za eksperta i kilkanascie razy mysle ze to pisalem... bardziej czytajac twoje wpisy to odnosi sie wrazenie ze ty za takowego sie uwazasz. Ale rowniez sie moge mylic... Ja tylko sobie mysle ze np jak piszesz ze nasz rynek jest traktowany po macoszemu to czemu inne firmy inaczej nas traktuja i modele innych tv sa dostepne praktycznie wszedzie..... i jesli jedyna rzecza jest to ze philipsowi nie zalezy na tv to po co je robic i dawac je kilka miesiecy po tym jak juz inne firmy wystawia swoje modele z danego roku i jeszcze do tego w takiej dostepnosci, a do tego jeszcze ktos bedzie mi wmawial ze to tak powinno byc i ze wszyscy sie bija o philipsa i tak walcza ze niemalze upadl na zeby gdyby nie Chinczycy.... i to wg ciebie ma sie nazywac ze firma philips ma sie dobrze???? wybacz mam inne zdanie. Mozna by bylo pisac wiele ale szkoda i czasu i zajmowania tematu bo lepiej by bylo pisac juz o czym konkretnym czyli o obrazie w modelu 8007 tylko zeby moc to na ocznie zobaczyc. A co do Eisy kiedys ogladalem jakiegos wazniaka z samsunga i powiedzial ze nigdy nie wygra inny tv jak philips do czasu kiedy w komisji beda praktycznie sami europejczycy... i jesli Kiki watpisz w to ze eisy nie dostanie w tym roku znowu philips to naprawde jest to zenujace.... bo na pewno ten tv dostanie te nagrode. I apropo tych nagrod i testow kolego ktos kiedys ci napisal juz ze Ty nie mozesz nic innego napisac odnosnie philipsa bo wiadomo co za tym by szlo ..... Tak to jest w dzisjszym swiecie albo piszesz to co oczekuje dany producent albo dziekuje sie za uwage i znam to z zycia bo mam kolege ktory pisal takie testy do jednej z naszych istniejacych gazet tylko on pisal o sprzecie typu kolumny, wzmacniacze itp i odszedl bo mial dosc tego co sie dzialo. Wiec tak to funkcjonuje . Dlatego zeby nawet philips nie byl dostepny w zadnym ze sklepow to i tak o tym zle nie napiszesz. Dlatego ja tylko przy tym sie upieram a nie wnikam w obraz ktory jest dobry, a jedynie co mnie drazni to traktowanie philipsa i dostepnosc ich produktow i nic wiecej. I to jaka wiedze maja w sklepach czy potencjalni klieci ktorzy bardzo zadko wybieraja te marke to wina jest wlasnie ludzi z philpsa ktorzy sa odpowiedzialni za promocje tejze marki. Pomimo ze nei znam sie na marketingu jak to kolega napisal wyzej:)
Ja kilka razy pisalem o koledze Accu ktorego nie znam osobiscie ale bardzo go szanuje bo pomimo ze ma 9706 to jak trzeba to napisze to czy owo w odpowiedni sposob o philipsie. A dlatego ze ma jakis dystans do tego wszystkiego i nie mozna bezgranicznie chwalic tego co sie ma bez wzgledu na to co dana firma robi w tej czy w innej sprawie. I zeby znowu nie bylo ze jestem jakis anty philips bo nie jestem i kolejny raz przypomne ze jest w moim kregu zainteresowania.
Lolek
 
Ostatnia edycja:
Do góry