Seria telewizorów firmy Philips 8007 na rok 2012 r. wielkości 40" , 46" i 55".

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jutro będzie w nocy test 7007. Już się cieszę bo od dwóch dni testuję.
Robi duże wrażenie.
 

kazik74

New member
Super, że test będzie dosyć szybko. Już nie mogę się go doczekać
Kiki, masz moze jakieś ustalenia z Philipsem, kiedy będziesz miał możliwość przetestowania 8007?
Jak większość zainteresowanych nowościami Philipsa ciekawią mnie różnice pomiędzy 7007 a 8007.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
szybal kolego napsiz cos wiecej o swoich wrazeniach :) szybkosc matrycy podczas ogldania filmow akcji , czern ,kontrast, kolory, jak sie zachowuje podczas np ogladania meczu :) rozumiem ze 3d chyba cie nie kreci skoro sprzedajesz okulary ale jak mozesz cos o 3d napisac to tez bybylo fajnie ... Pozdrawiam
Lolek
 

szybal

Banned
Sprzedaje bo dostałem następne 2szt. Z 8007,ac do obrazu kontrast i kolory według mnie troszkę slabsze niż w 9706 może to kwestia ustawień ale ja widzę różnice.Obraz bardzo dobry nie widziałem problemów podczas oglądania filmu akcji,efekty 3d takie jak w 9706,za to ambilajt ładnie schowany w obudowie,Skype działa super,brakuje filtra z 9706 redukując ego odbicia na matrycy,pilot wygodny klawiatura dobry pomysł,wygląd tv bardzo nowoczesny.
 

szybal

Banned
Smart tv chodzi o niebo lepiej niż 9706, ale raz mi się. Zawiesił przy przejściu z Skype na smart tv bardzo wygodne wpisywanie z klawiatury na pilocie.Jestem bardzo zadowolony z tej zamiany i z serwisu w Radomiu.
 

largoon

New member
Sprzedaje bo dostałem następne 2szt. Z 8007,ac do obrazu kontrast i kolory według mnie troszkę slabsze niż w 9706 może to kwestia ustawień ale ja widzę różnice.Obraz bardzo dobry nie widziałem problemów podczas oglądania filmu akcji,efekty 3d takie jak w 9706,za to ambilajt ładnie schowany w obudowie,Skype działa super,brakuje filtra z 9706 redukując ego odbicia na matrycy,pilot wygodny klawiatura dobry pomysł,wygląd tv bardzo nowoczesny.

Czy panel jest przykryty szybą czy jest to coś w stylu Samsunga ES7000 lub ES8000? Bardzo się odbija światło czy da się przeżyć? Mój pfl8007 musiałby przetrwać w części południowej - nasłonecznionej mieszkania:)
 

szybal

Banned
Nie wiem czym pokryty jest ekran ale niestety odbija,to był plus 9706 że dzięki filtrom odbicia były minimalne natomiast pod kątem obraz zmieniał kolor,że reasumując wole te odbica i oglądać pod różnym kątem,ten tv jest naprawdę bardzo udany ramka i ukryty ambilajt .
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Kolego Szybal dzieki za pierwsze wrazenia i reasumujac to jesli chodzi o 2d to efekty sa ok i oczy, glowa jakos specjalnie ciebie i twojej rodziny nie bola :) tak jak to mialo miejsce powiedzmy jeszcze z tv z aktywnymi okularami z przed 2 lat...? ( nie wiem jakie bylo 3d w 9706 :) )Okulary nie gubia sygnalu jak sie przekreci glowa w bok lub w dol, a potem ponownie sie spojrzy na obraz w tv? I pytanko odnosnie samej matrycy czyli, to jest taka typowa szyba jak np w sony hx 850 czy samsung es 8000? czy cos takiego jak wlasnie philips 9706 ? Pozdrawiam i dzieki za odpowiedzi.
Lolek
 
Ostatnia edycja:

szybal

Banned
Tak typowa szyba,w 9706 ekran wydawał się matowy,żadnych problemów z okularami nigdy nie miałem.
Dlatego porównuje te dwa modele bo 9706 jest do tej pory najwyższym modelem Philipsa,który zebrał wiele nagród ja użytkowałem ten model od lutego z przerwa na wymianę matrycy więc coś o nim wiem i jakieś porównanie mam.
 

andrju75

New member
Nie wiem czym pokryty jest ekran ale niestety odbija,to był plus 9706 że dzięki filtrom odbicia były minimalne natomiast pod kątem obraz zmieniał kolor,że reasumując wole te odbica i oglądać pod różnym kątem,ten tv jest naprawdę bardzo udany ramka i ukryty ambilajt .

Witam.Filtr Moth Eye będzie niestety tylko w serii 9.Czy ten filtr wnosi jakieś polepszenie jakości,daje może lepszy efekt oglądania?szybal -napisałeś ,że przez użyty filtr były mniejsze odbicia ale za to obraz tracił kolory pod innym kątem oglądania.Więc jak z tym filtrem -lepiej jak jest czy można go sobie darować?Poza ilością stref i powyższym filtrem to chyba jedyne różnice pomiędzy serią 8 a 9 serii na 2012r.-czy naprawdę będzie przełom technologiczny pomiedzy tymi seriami?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jeszcze poprawiam zdjęcia.

Nazwa flagowy mi nic nie mówi. Flagowy nie flagowemu może taż czasem
" naskoczyć" . Jakość czerni jest w Philipsie zachwycająca. A dalej składa się na to jeszcze głębia obrazu, i czystość kolorów oraz ilość szczegółów w głębi.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Kiki ostani post napisales w stosunku do seri 7000 czy 8000 ? bo jesli napisales do seri 7000 to w 8000 bedzie szal ......:) a prawda troszke jest ze cena tez ma znaczenie wiec jesli np philips 8000 w 55 calach bedzie tak kosztowal na rynku na poczatek 11000 to jakby nie patrzec roznica w cenie jest w stosunku do soniaka, ktorego juz mozna nawet kupic za 8000 z dwoma parami okularow. Takze roznica w jakosci musi byc znaczaca miedzy seria 8000 a soniakiem zeby ta cena byla adekwatna , a i to mysle ze jesli philips nie zrobi ceny na poziomie 10 tys na poczatek sprzedazzy to moze sie okazac ze i tak ludzie wybiora tanszy tv ktory rowniez daje neizly obraz czy tez samsunga np es 8000 ktorego mozna kupic za 9500 .... zycie pokaze i zweryfikuje.
Lolek
 

kubekpl

New member
Ja tu sie zgadzam Philips na polskim (nie tylko na Polskim) rynku stracil swojego dawnego blasku i nieliczni tylko bede kupowac taki TV w takiej cenie. Trzeba wziasc pod uwage ze malo kmogo stac zeby kupic tv za 10K, a tych co stac i ktorzy nie sa maniakami dobrego obrazu beda sie kierowac bardziej Sony, Samsung, LG (na wyglad).

Koreanczycy skutecznie zalewja rynek .
 

accu

New member
Bez reklam
Witam.Filtr Moth Eye będzie niestety tylko w serii 9.Czy ten filtr wnosi jakieś polepszenie jakości,daje może lepszy efekt oglądania?szybal -napisałeś ,że przez użyty filtr były mniejsze odbicia ale za to obraz tracił kolory pod innym kątem oglądania.Więc jak z tym filtrem -lepiej jak jest czy można go sobie darować?Poza ilością stref i powyższym filtrem to chyba jedyne różnice pomiędzy serią 8 a 9 serii na 2012r.-czy naprawdę będzie przełom technologiczny pomiedzy tymi seriami?

Witam,

Istotna różnica oprócz filtra to taka , że Philips 46PFL9707 to Full LED , a wszystkie telewizory w serii 8007 to krawędziowe
"edge" LED.

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Do góry