Seria TCL EC78: wyjątkowy obraz zasługuje na niesamowity dźwięk

M

mdsfan

Guest
Odwalają kichę. Opcja szukania poprawek, którą kiedyś wskazał mi konsultant - w zakładce "obsługa klienta" po wpisaniu nazwy modelu w polu "Witamy w centrum serwisowym TCL" - zniknęła! Obecnie w polu jest następująca treść: "szukaj przez odniesienie produktu". W dodatku na anglojęzycznej stronie mamy "drzewko", gdzie można wybrać model, jeśli nie jesteśmy pewni, pod jakim oznaczeniem funkcjonuje w menu.
 

janusz

New member
Bez reklam
To co byś polecił w kwocie do 3k i rozmiarze 55'?

Zdecydowanie TCL, przynajmniej w tej cenie. Po 55P6046 teraz mam 60EP660. Android jest super, były problemy na przełomie 2017/2018 z pierwszymi softami androida 7, ale na P60 jak wgrałem na wiosnę 2018 androida 8 to do dziś nie mam żadnych problemów. Co do nowego androida 9 w EP660 to nie widzę żadnych wad, na chwilę obecną nie jestem zainteresowany aktualizacjami, pewnie dopiero jak będą kolejne wersje androida to sie zdecyduje. Oprócz aplikacji ze sklepu google wiele można wgrać z pendriva. Matrycę mam tańszą niż EC78, ale obraz jest super, świetna czerń, równe podświetlenie, nawet jakiś HDR widać, jest upłynniacz, ale i bez niego obraz jest OK. Dźwięk jak na tak tani model jest super, choć to mnie nie interesowało bo korzystam z zewnętrznego audio Cambridge, ale do wiadomości jest naprawdę nieźle. Przez ostatnie 2 lata częściej korzystałem z Tidala w TV podłączonego DacMagic niż z CD czy playera sieciowego. Często nawet korzystałem z Kodi do odtwrzania muzyki z dysku sieciowego.
Ogólnie nie jestem wielkim videofilem i nie widzę sensu kupowania droższych modeli, chyba że większych.
 

miniu270582

New member
Zdecydowanie TCL, przynajmniej w tej cenie. Po 55P6046 teraz mam 60EP660. Android jest super, były problemy na przełomie 2017/2018 z pierwszymi softami androida 7, ale na P60 jak wgrałem na wiosnę 2018 androida 8 to do dziś nie mam żadnych problemów. Co do nowego androida 9 w EP660 to nie widzę żadnych wad, na chwilę obecną nie jestem zainteresowany aktualizacjami, pewnie dopiero jak będą kolejne wersje androida to sie zdecyduje. Oprócz aplikacji ze sklepu google wiele można wgrać z pendriva. Matrycę mam tańszą niż EC78, ale obraz jest super, świetna czerń, równe podświetlenie, nawet jakiś HDR widać, jest upłynniacz, ale i bez niego obraz jest OK. Dźwięk jak na tak tani model jest super, choć to mnie nie interesowało bo korzystam z zewnętrznego audio Cambridge, ale do wiadomości jest naprawdę nieźle. Przez ostatnie 2 lata częściej korzystałem z Tidala w TV podłączonego DacMagic niż z CD czy playera sieciowego. Często nawet korzystałem z Kodi do odtwrzania muzyki z dysku sieciowego.

Ogólnie nie jestem wielkim videofilem i nie widzę sensu kupowania droższych modeli, chyba że większych.



Dzięki za konkretny argument. Zamówiony EC780 od kikiego. Już się nie mogę doczekać. Pozdrawiam.
 

pawelbrz

New member
Za podobną a nawet nieco niższą cenę masz panasonica serii GX800 i philipsa PUS7304. Oba posiadają HDR+ i Dolby Vison, matryce VA nieco większe 58", obsługują kolor 4:4:4. Philips nieźle wykonany, podświetlanie tylne, metalowa obudowa, panasonic nieco gorzej. Jest z czego wybierać.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
TCL ma to wszystko i ma zdecydowanie większe możliwości, lepsze multimedia.
TCL ma głośniki Onkyo, Obsługę głosową, najnizszy input lag.
Panasonic jest obecnie najsłabszy na rynku.
 

maciekmm

Member
Kiki dlaczego wspominasz o obsludze glosowej skoro nawet wg infolinii TCL jest ona "na razie" niedostepna w ec780 ? Nie mozna przelaczac glosowo kanalow czy zmieniac glosnosci...
 

pawelbrz

New member
Wątpię, wynika to z testu, że nie ma. 3 cale mniej to na pewno ma z nie wiadomo jakiej matrycy, 58" to chyba tylko innolux więc bardzo dobre matryce VA. Onkyo ma nawet Toshiba z androidem 9 z vestela za 2000zł - nie dla każdego to ma znaczenie, dla mnie większe współpraca przez opticala z amplitunerem a można wyczytać w necie że z TCL to różnie bywa (soft), z philipsem także.
 

maciekmm

Member
A masz podłączona Alexę do obsługi głosowej ?

Witam. Niestetny nie mam Alexy . TV ma jednak pilot glosowy i wbudowany tylny mikrofon wiec powinien sobie jakos radzic z glosowym sterowaniem zwlaszcza ze nigdzie w instrukcji i materialach promocyjnych nie ma mowy o potrzebie posiadania Alexy w celu sterowania telewizorem.

Czy jest cos wiadomo na temat nowego oprogramowania glosno zapowiadanego i obiecanego na polowe a potem na koniec listopada ?
 

maciekmm

Member
Nie wiem czy bedzie dzialal z google home. Co do przyciemnienia to niestety nic nie zostalo poprawione. Obiecano nowe oprogramowanie do polowy listopada potem do konca listopada . Nic takiego sie nie pojawilo. TCL towniez nie odpowiada na wszelkie mailowe zapytania...
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jak ja będę robić osobiście to pewnie bym widział dokładną datę.
Posługuję się rozmowami z inżynierami.
Widziałem już dwa update. Trzeci główny ma być lada dzień.
Będę pytał jeszcze raz jutro .
 

maciekmm

Member
Kiki czy moglbys sie dowiedziec jaki teraz jest termin wypuszczenia oprogramowania ? Piszesz ze widziales juz 2 male i jedno duze niestety wszystkie 3 nie zostaly jeszcze opublikowane ...
 
Do góry