Seria TCL EC78: wyjątkowy obraz zasługuje na niesamowity dźwięk

M

mdsfan

Guest
Nie neguję wprost Twoich argumentów i nie chcę agresywnej polemiki. Nie ma idealnego telewizora w żadnej grupie cenowej i stąd konieczność znalezienia kompromisu. Uważam, że w większości przypadków można zanegować wybór danego telewizora, opierając się tylko na dowolnie wybranych trzech - ważnych dla kupującego - kryteriach.

Dla przykładu - interesuje mnie 65 cali do ok. 4 tys. zł, z Androidem i jasnością minimum 400 nitów (kryteria przy zakupie TCL'a). Kontrkandydat?

Albo ta sama kwota, dźwięk "premium", Android i ponadprzeciętna jakość obudowy? Czemu to może być istotne? Wystarczy poczytać o źle spasowanych obudowach Philips'a czy Sony.

Itd, itp. Dopiero wtedy, gdy masz odsiane tv nie spełniające tych wymagań, możesz dociekać dalej, który jest lepszy w innych kategoriach. ;)
 
Ostatnia edycja:

pawelbrz

New member
Samsung QE65Q60RA - dodatkowo to QLED i 120hz VA a nie 60hz i 800cd/m2. Cena ok 4100. Androida chyba to nie ma ale czy to taka wielka zaleta by przedkładać to ponad pozostałe parametry techniczne ?
 
Ostatnia edycja:
M

mdsfan

Guest
Chodzi o zasadę.

Dlaczego mam brać Tizena, jeśli chcę Andka? Tak sobie założyłem, chociażby dlatego, że chcę korzystać z aplikacji niedostępnych na Samsungu i nie chcę kupować żadnych boxów. No i jego cena dopiero teraz zbliża się do ceny TCL'a.
Z drugiej strony, jeśli założeniem ma być "najlepszy" telewizor do 4,5 tys. zł to też byłby dylemat i każdy zorientowany w temacie doradca zadałby kilka dodatkowych pytań, aby stwierdzić czego tak naprawdę chce kupujący.

Nie neguję, że wskazany Samsung w swojej cenie jest bardzo dobrym wyborem. A Tizen również ma mnóstwo zalet. Ale podkreślę jeszcze raz. Jeśli mam konkretne wymagania co do sprzętu, to pula odpowiednich urządzeń zawęża się diametralnie. Jeśli zaś podchodzę na zasadzie "kupię co najlepsze", choć i tak nie wiem, do czego służy połowa funkcji i aplikacji, to... Sam rozumiesz. ;)
 

radoskur

New member
Samsung QE65Q60RA - dodatkowo to QLED i 120hz VA a nie 60hz i 800cd/m2. Cena ok 4100. Androida chyba to nie ma ale czy to taka wielka zaleta by przedkładać to ponad pozostałe parametry techniczne ?


Powiedz mi czy ten model Samsunga przepuszcza (passthrough) do ampli DTS X / Dolby Atmos w plikach mkv? Czy odczyta i zagra pliki z HDR / Dolby Vision? Obsługa napisów (np. pliki srt)?
 

adas81

Member
Dlaczego na polskiej stronie TCL w dziale pobierz dla tego TV jest pusto,a na stronie anglojęzycznej są różne pliki do pobrania, włącznie z jakimś 1,1GB software?
Czy to jest ten update , o którym było tyle mowy?
 
Ostatnia edycja:

PanWhite

New member
A kiedy będzie ta aktualizacja? Jak dobrze pamiętam to Kiki informował, że miała być właśnie jakoś tak w połowie miesiąca a póki co cisza
 
M

mdsfan

Guest
Aktualizacje będą wskazane w zakładce "obsługa klienta" po wpisaniu nazwy modelu w polu "Witamy w centrum serwisowym TCL", albo będą pobierane automatycznie przez tv. Trzeba co jakiś czas sprawdzać przez urządzenie lub w ncie. Moja obecna wersja oprogramowania ma końcówkę ... V179.008029.

PS. Biuro obsługi klienta działa... :D
 

maciekmm

Member
Witam. Mam pytanie. Jak nazywa sie zainstalowana w tv przegladarka bo albo jej nie wiedze u siebie albo nie moge znalezc ? Miejmy je ze nowy soft pojawi sie w tym tygodniu.
 

maciekmm

Member
Uruchomilem T-Browser. Dzieki. Niestety nie obsluguje captcha ...
Nowego oprogramowania rozniez na razie nie widac. Polowa miesiaca juz minela...
 

Kingistu

Member
Jeśli chciałby się ktoś pobawić Asystentem Google i możliwością sterowania TV bez pilota to polecam zmienić np. na j.angielski i aktywować właśnie w zakładce Asystent Google tą funkcję, w polskiej wersji jej po prostu nie ma ale pewnie po którejś aktualizacji będzie :)
Mi pomimo włączenia nie udało się nawiązać kontaktu poprzez Go Google (może coś z mikrofonem) a może jeszcze nie obsługuje PL. Dlatego jak ktoś chce się pobawić to niech spróbuje.
 

radoskur

New member
Pytanie: z tego co wyczytałem telewizor ten nie ma VP9 w profilu 2 (stąd też nie zagra w HDR przez YouTube). Czy w kolejnych aktualizacjach jest planowane dodanie profilu 2 lub 3?
 
Do góry