Seria TCL EC78: wyjątkowy obraz zasługuje na niesamowity dźwięk

maciekmm

Member
Hmm Cały czas męczy mnie ten dźwięk. Mój kilku letni Sony 50W808 z głośnikami 20W gra o wiele głośniej niż TCL z niby 56W ... Dziwna sprawa. Dodam że używam jak na razie tylko wejścia satelitarnego (z tunera wbudowanego w TV).
 
M

mdsfan

Guest
Fakt. Wrzuciłem wyszukiwanie "po kablu" i głośność ze źródła TV (nie HDMI) taka sama, jak z dekodera. Na YT niewielka różnica. Tylko ta IPLA (z tych aplikacji, które jak na razie używałem) daje kopa. Może warto i na to zwrócić uwag producentowi? Tutaj ewidentnie sprawa softu.
 
M

mdsfan

Guest
Ogólny szał, to chyba nie w tej cenie. Zawsze jest coś na plus, a inne na minus. Kompromis pomiędzy cechami priorytetowymi, a pozostałymi. Czego się spodziewać w cenie do 5 tys. złotych w 65 calach? Szał to się chyba zaczyna od ok. 10 tys., ale tego raczej nie sprawdzę, bo mnie najzwyczajniej w świecie na to nie stać. :niewiem:
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
W teście jest opisane wszystko.
Nie jest tajny, bo jest dostępny dla chętnych.
Podane są wady i zalety.

Dla niebieskich jest też specjalny program pilotażowy który zwraca zaangażowanie w czytanie testu kilkanaście razy.
Czyli są rzeczy o którym ludziom się nie śniło.
 
F

fritzs

Guest
Ogólny szał, to chyba nie w tej cenie. Zawsze jest coś na plus, a inne na minus. Kompromis pomiędzy cechami priorytetowymi, a pozostałymi. Czego się spodziewać w cenie do 5 tys. złotych w 65 calach? Szał to się chyba zaczyna od ok. 10 tys., ale tego raczej nie sprawdzę, bo mnie najzwyczajniej w świecie na to nie stać. :niewiem:
dokładnie, jakiś kompromis musi być, myślę, że TCL się doskonale wstrzeliło w to, że daja całkiem fajne parametry i w cenie osiągalnej dla zwykłego śmiertelnika ;) bo nie znam nikogo kto ma tv za 10 tys. mi by było najzwyczajniej szkoda kasy na cos takiego
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nie jest za opłatą a za dopłatą.
Jeśli nie masz 2 zł to faktycznie masz problem.
Portal jest niezależny więc koszty opłat serwerów, administracji, komunikacji musi opłacać sam. Jeśli ktoś nie chce Netflixa nie musi płacić.
Jego wybór.
Na szczęście jest wielu sympatyków portalu żółtych i niebieskich i im dziękujemy. Testów od tego miesiąca będzie znacznie więcej.
Dodatkowo dla niebieskich znów ruszają konkursy z nagrodami.
I wszyscy niebiescy mają specjalny program pilotażowy przy zakupie nowych modeli gdzie za symboliczną opłatę mogą zyskać obniżkę ceny nawet 20.000 zł .
Czy każdy musi - NIE !!!
 

duda007

New member
2zl? Ja widzę prawie 10zl przy miesięcznej subskrypcji i 2,5 przy rocznej (taka mi raczej nie potrzebna), także zostanę przy teście od konkurencji...

A co do opłat - darmowe konta mają reklamy, chyba nie są wyświetlane charytatywnie ;)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Twoja kasa Twój wybór.
Widać niestety, że masz małe pojęcie jakie są opłaty reklam.
Jak nie będziesz niebieski to i tak nie załapiesz się na program pilotażowy gdzie sam ustalasz ceny. Różnice na telewizorze sam określasz i mogą dochodzić do tysięcy złotych nawet przy zwykłych telewizorach.
Ale racja Ciebie nie stać na 2,5 zł...
Twój wybór.

Sorry
 

pawelbrz

New member
Tak czy inaczej bezpośredni konkurent w tej klasie - panasonic ex830 wydaje się być lepszą opcją, ma w odróżnieniu od EC78 hdmi 2.1, USB 3,0, bluetooth, kolor 4:4:4, sporo wyższą jasność co przy HDR istotne i 3 cale więcej za +500pln. No i marka.
Na minus dla niektórych może być mniej popularny ale z opini w necie bardzo szybki system na firefox OS.
 
M

mdsfan

Guest
No właśnie - marka...
I tu dam przykład "nieznanych" swego czasu marek typu Huawei, Xiaomi, czy choćby TCL. Moim zdaniem jakiekolwiek urządzenie - w obecnych czasach - nie funkcjonuje marką, tylko własną jakością i parametrami. Porównywałem sobie w necie EX serii 800 i EC780 i nie wszystko wydało mi się tak oczywiste, co do parametrów i opinii oraz stosunku jakości do ceny. To ostatnie często jest lekceważone na zasadzie - dołóż 5 stów i będziesz miał... Ale ja nie mam 500 zł na dokładkę i co? Nie kupować nic??? Podstawowa zasada przy ocenie sprzętu, jakiej ja hołduję - najpierw określam maksymalny budżet, a potem szukam urządzenia, samochodu, butów itp. w oparciu o pewne priorytety, jakie mają produkt cechować. Wtedy wiem, że to co kupiłem, jest dobrym wyborem w danym przedziale cenowym. Inaczej można popaść w paranoję! Szczególnie czytając opinię tych, "co wiedzą", jaki produkt jest najlepszy i doradzają na forach, choć często nie widzieli go na oczy, a być może tylko marzą o jego zakupie i zawracają głowę innym, rzeczowo zainteresowanym konkretnym zakupem.

I jeszcze raz TA marka... Kto z marszu kupiłby smartfon marki Panasonic lub Onkyo czy choćby telewizor Nakamichi? Super marki, od dziesięcioleci doświadczone w elektronice! A może OLED Sanyo, gdyby wypuścili. Telewizory robili latami! Nie widzę chętnych, dlaczego? Dlatego, że parametry i jakość są wyznacznikiem, a nie marka!

:lol::lol::lol:
 
Ostatnia edycja:

sagi79

New member
Raczej to kwestia przyzwyczajenia do danej marki ludzi ,osoby które się wychowali w domu gdzie rodzice mieli daną markę .Obecne czasy są inne nikt nie patrzy na parametry,w każdym sklepie czy markecie ludzie się pytają czy tv ma androida a sprzedawcy wmawiają im co android nie potrafi itd..i taki Panasonic jest często omijany z powodu braku androida ,chodź parametry ma naprawdę dobre ,przykładem niech będzie tak samo kiedyś Sony i brak androida sprzedaż kulała chodź znana dobrze marka ,dopiero przesiadka na androida polepszyła sprzedasz i takich przykładów jest wiele .
 
M

mdsfan

Guest
Zgodzę się, że lata temu marka była wyznacznikiem, szczególnie w Polsce PRL'u, gdzie dostęp do dobrego sprzętu był ograniczony i dystrybucją i cenami i jakiś czas po transformacji ustrojowej. Teraz zapytaj młodego, czym kieruje się przy zakupie RTV - marką? Owszem, ale nie TĄ, o jakiej myślimy my, ludzie wychowani w PRL. ;)
 

pawelbrz

New member
Marka była wymieniona na końcu, ważniejsze są aspekty techniczne, które wskazują na nowszą platformę w Panasonicu no i to, że panasonic zawsze słynął z dobrego przetwarzania obrazu. I nie chodzi tu o sam sprzęt bo super procesor z wysokich serii Sony nazwany jakoś tam po swojemu to tajwański mediatek. Podobnie zapewne jest w przypadku panasonica i innych firm. Marka to jednak często lepsza dbałość o jakość oprogramowania i czasem lepsze pozostałe komponenty elekronki. Mój 37" Sharp sprzed chyba 7-8 lat (pierwszy tv jaki pokazał się na Polskim rynku z DVBT mpeg4) ma upłynniacz ruchu i nadal działa jak w dniu zakupu, TCL-e przez długi czas pozostawały ostatnimi TV w swojej klasie cenowej, które tego nie potrafiły a aktualne modele wypuszczane do obrotu mają czasem tak niedopracowany soft (tak wynika z opinii użytkowników), że w niektórych przypadkach są uciążliwe w użytkowaniu i nie w pełni funkcjonalne a tak nie powinno być.
Nie kwestionuję jakości tych TV bo sam byłem zainteresowany tą serią, również Sony serii 8 sprzed roku i aktualną oraz ubiegłoroczną serią 9 jak i pseudo sharpem, który ma się niedługo rzekomo pokazać w sklepach - tu za zakupem przemawia głównie świetna cena za 65".
 
Do góry