Seria TCL EC78: wyjątkowy obraz zasługuje na niesamowity dźwięk

pawelbrz

New member
EP680 - ta sama sytuacja. Testów brak. Zastanawiam się nad aktualnym modelem panasonica 58" serii ex8xx a TCL. Różnica w cenie niewielka - ok. 500zł, jedyna recenzja panasonica, którą znalazłem 5 gwiazdek za obraz na 5 możliwych. TCL dalej niewiadoma. Dla mnie ważna jest czerń, odwzorowanie kolorów i dobry upłynniacz - mam sharpa sprzed chyba 8-10 FHD lat i używam wyłącznie tzw. trybu "teatralnego" upłynniania, po przyzwyczajeniu się do płynnego przetwarzania ruchu nie wrócę do skaczącego kinowego obrazu z 25 klatkami / sek.
Bajery dla mnie zupełnie nieistotne poza obsługą netflixa i sprawnym odtwarzaniem plików wideo.
 
M

mdsfan

Guest
Coś takiego wyskoczyło mi na ekranie i po zatwierdzeniu (innej opcji nie było), oglądałem szereg zwiastunów filmów w bardzo dobrej jakości. Co to jest tak na mój "chłopski" rozum?

Tytuł - instalacja kanałów. Zjechałem plik, aby zmieścić się w "wadze".
 

Attachments

  • 20191109_064853k.jpg
    20191109_064853k.jpg
    433,6 KB · Wyś: 42
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Dopiero dziś pierwszy wolny dzień na uzupełnienie testu.
Pierwszy będzie 55EC780.
Zaś EP 680 - będzie w środa/czwartek.
Bo jutro i pojutrze wolne - więc jutro całe dwa dni testy - sorry.
 

maciekmm

Member
Dzisiaj w końcu udało mi się uruchomić telewizor.
Tak na szybko -
Obraz - przeciętny bez rewelacji z bardzo dobrą czernią. Upłynniacz ruchu to jakaś totalna porażka. Przy włączonej opcji obraz migocze jak szalony... Po co tworzyć taką opcję skoro nie działa jak należy ?
Dźwięk - troszkę lepiej od przeciętnego TV ale bez jakiś fajerwerków. Myślałem że będzie lepiej i trochę głośniej.
Współpraca z modułem CP - dobra. Na chwilę obecną nie znalazłem żadnych minusów. Brak irytujących komunikatów modułu.
Trochę denerwuje fakt że po każdym wyborze kanału z listy oraz jego zatwierdzeniu trzeba dodatkowo nacisnąć "exit" aby lista kanałów zniknęła i nie zasłaniała obrazu.

Na razie to tyle. Nie wiem czy wybrałbym ten tv jeszcze raz.
Za kilka dni postaram się napisać coś więcej.
 

Karol1976

Active member
Bez reklam
Zamiast przed wypuszczeniem do sprzedaży sprawdzić działanie tv pod względem wgranego softu , posprawdzać , nanieść poprawki , trochę przy tym posiedzieć to nie !!! Wypuszcza się tv z beznadziejnym oprogramowaniem a potem osoby opisują usterki i wtedy nanosi się poprawki softu i wypuszcza aktualizacje ???? Kto tak robi ?
Rozumiem mogą wystąpić jakieś znikome niedociągnięcia ale pisząc na "kolanie " soft i wypuszczać tv do sprzedaży ??? Jak firma , takie podejście do produktu
 

p3dr0s

Member
Zamiast przed wypuszczeniem do sprzedaży sprawdzić działanie tv pod względem wgranego softu , posprawdzać , nanieść poprawki , trochę przy tym posiedzieć to nie !!! Wypuszcza się tv z beznadziejnym oprogramowaniem a potem osoby opisują usterki i wtedy nanosi się poprawki softu i wypuszcza aktualizacje ???? Kto tak robi ?
Rozumiem mogą wystąpić jakieś znikome niedociągnięcia ale pisząc na "kolanie " soft i wypuszczać tv do sprzedaży ??? Jak firma , takie podejście do produktu
Przecież to normalna praktyka, w trakcie użytkowania telefonów, czy innych smart urządzeń zwykle są wydawane aktualizacje softu, m.in. na podstawie zgłoszonych usterek od userów. Skąd ten ferment. Poza tym skąd przypuszczenie, że soft był pusany na kolanie? Bo?
 
M

mdsfan

Guest
Dźwięk - troszkę lepiej od przeciętnego TV ale bez jakiś fajerwerków. Myślałem że będzie lepiej i trochę głośniej.
Głośność zależy od źródła. Przez hdmi 1 z dekodera Multimedia mam 50 na tv i maks. w dekoderze. Tak do oglądania w dzień, wieczorem zjeżdżam w dekoderze 1-2 kreski. Ale np. z Ipla TV w telewizorze w zupełności wystarcza poziom głośności ok. 25.
 
M

mdsfan

Guest
Po lekturze testu. Sprawdziło się to, co było jednym z moich priorytetów przy zakupie - jasność ekranu. Jest obiecane przez producenta 400 nitów, a w moim nasłonecznionym pokoju to ważna rzecz. Zresztą sam doświadczam tego, bo jasność i tak od razu zmniejszyłem w ustawieniach, a rolet opuszczać w południe nie muszę. Co do innych aspektów wskazanych w teście, nie mam większych uwag. Niech tylko poprawią ten "upłynniacz" i będzie ok.

Co do dźwięku - moim zdaniem jest tak świetnie "wyważony", że idealnie pasuje do telewizora. Soundbar czy pełne kino domowe, to zawsze powinien być dodatek, a nie fragment telewizora. Chyba, że ktoś lubi wszelkiej maści kombajny AV.
 

Kingistu

Member
I jeszcze jedna ważna sprawa - kiedy i gdzie będzie można znaleźć update???

Były informacje że w połowie miesiąca pierwsze pod koniec kolejna, po prostu jak komuś zależy na szybkości to musi sprawdzać na stronie producenta lub w ustawieniach sprawdzać czy jest dostępna aktualizacja do pobrania.
 

Jericho24

Member
Bez reklam
"Przeczuwamy w redakcji, że TCL namiesza w swojej kategorii cenowej jak nigdy wcześniej.
Źródło: https://******************************.com/telewizor-tcl-ec78-test-kandydat-na-lidera-55-cali-do-3000-zl/?showfull=1"
Hehe,to samo pisano rok i dwa lata wcześniej o innych modelach tcl. Chyba cos nie wyszło.
 
M

mdsfan

Guest
Testy, to nie wyrocznia, ale są jakimś punktem odniesienia, jeśli wykonywane są na wielu urządzeniach w tożsamych warunkach. Wtedy można sobie wyrobić pewną opinię o sprzęcie, choć nigdy nie wiadomo, jak dobry jakościowo jest egzemplarz testowy i ten posiadany. A jeśli już mamy komentować, to komentujmy to, co znamy, mamy lub z czym mieliśmy kontakt. Inaczej to próżne mielenie wody.
 

pawelbrz

New member
Czyli lipa, brak koloru 4:4:4 i jakiś dithering kolorów więc nie jest to 100% 4K, oraz samoczynnie przestawiający się na max upłynniacz co nie każdemu może sie podobać (ale to można naprawić jeszcze programowo) dla mnie przez te dwa pierwsze mankamenty, które prawdopodobnie nie zostaną naprawione softowo dyskwalifikacja.
 
Do góry