Seria TCL EC78: wyjątkowy obraz zasługuje na niesamowity dźwięk

maciekmm

Member
Kiki w jaki sposob problemy zostaly usuniete ? Dostales od TCLA plik z nowym oprogramowaniem czy telewizor zassal je sam po podlaczeniu do sieci ?
 

radoskur

New member
Hmmm pytania są zadawane podobne przez wielu forumowiczów i jedyne co czytamy "świetny telewizor w tej klasie, użytkownicy zadowoleni, update'y gotowe, zaraz test będzie"

i tak w zasadzie od początku 26 stronicowego wątku. @kiki czy w ogóle będziesz chciał odpowiadać na pytania, które zadałem w poście nr 177 - lub umieścisz te odpowiedzi w przygotowywanym teście?

Nie traktuj tego jako złego nastawienia ale jestem na tym forum od ponad dekady z członkostwem klubowym. Robiłem u Ciebie kilka zakupów. Sytuacja z publikacją testów, czy odpowiedzi na pytania jest nagminna... Aż w oczy szczypie to mydło.


PS. Swoją drogą to warto też w newsach wspomnieć o nowej propozycji z innej chińskiej firmy

Xiaomi Mi TV 5 Pro
 
Ostatnia edycja:

robertos83

New member
Ja już na ten test nie czekam. Może w końcu ktoś inny zrobi normalny test i nie będzie czekał na poprawienie recenzji przez dział marketingu TCL.
 

maciekmm

Member
Już jest potwierdzenie o wszystkich update z fabryki.
Wszystko gotowe.
Pojutrze będzie już wisiał.
Świetny model w klasie, świetny.
Dobrze pomyślany, piękny design,bardzo dobry dźwięki i najlepsze multimedia obecnie. Ważne że już dopracowane.
Cztery duże problemy już usunięte, dwa mniejsze jeszcze w poprawie.Mają być usunięte do końca miesiąca.

Kiki w jaki sposob usunieto "4 duze problemy" ? Software update przez OTA (dla wszystkich) czy TCL udostepnil poprawki tylko Tobie ?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Dla wszystkich będzie z końcem miesiąca dostępny ogólnie.
Są dostępne od ręki - zapraszamy.
 

MrP

New member
1. Odnośnie wbudowanego playera: Czy przepuszcza (passthrough) do ampli DTS X / Dolby Atmos w plikach mkv? Czy odczyta również HDR / Dolby Vision z takich plików? TAK w pelni kompatybilne
2. Czy można zainstalować KODI ze sklepu google i czy zadziała to co w pierwszym punkcie (zakładając, że player fabryczny nie ogarnia)? To android smiało kodi mozesz instalowac
3. Obsługa napisów do filmów SRT?
4. Czy będą wprowadzane jakieś większe modele (70-75")? na chwile obecna max 65"
5. Czy wbudowane Wi-Fi daje radę przy stream'owaniu materiału 4K? Może jakieś porównanie na stronie speedtest.pl przy użyciu wbudowanej w TV przeglądarki. Zrobić kilka testów po Wi-Fi i po kablu LAN. Spokojnie 4k lata p WIFI
6. Czy aktualizacje firmware będą dostępne z poziomu telewizora przez internet (automatycznie) czy trzeba będzie wgrywać po USB? Dopieszczone i krytyczne Softy sa zwalniane przez OTA USB jednak jest pewniejsze1000 krotnie niż OTA
7. Czy jesteście w stanie sprawdzić po aktualizacji softu TV z jakimś ampli Onkyo czy występują jakieś opóźnienia dźwięku względem obrazu zarówno w plikach multimedialnych (mkv) jak i np. z dekoderem nc+ / polsat? nie powinno byc problemu ew roznice mozna regulowac
w ustawieniach
8. Współpraca z modułami CI nc+/polsat - oraz czy są jakieś gotowe listy kanałów przygotowane z operatorami - czy trzeba samemu kanałów wyszukiwać i sortować? Jeszcze nie jest zakończona certyfikacja z moich informacji
9. Jeżeli jest wbudowany Soundbar to czy można sam subwoofer dołączyć jeżeli ktoś nie ma amplitunera? to wyglada jak soundbar to obudowa jest to nierozalaczny element , mozesz podpiac soundbara za pomoca HDMI innych kabli badz za pomoca bluetooth
 

MrP

New member
Są już dwa nowe update v 189 i v 218.
Ten ostatni rozwiązuje już problem z Hdd.
Najnowszy, który właśnie konstruują ma być w drugiej połowie listopada.

Jeszcze pracują przy stabilizacji TVN Player i IPTV.
Są już dwa nowe update v 189 i v 218. racja
Ten ostatni rozwiązuje już problem z Hdd. dodatkowo problem wirtualnej klawiatury i update Hbb
Najnowszy, który właśnie konstruują ma być w drugiej połowie listopada.
a ten bedzie to LF1V223

Jeszcze pracują przy stabilizacji TVN Player i IPTV.
 

maciekmm

Member
Są już dwa nowe update v 189 i v 218. racja
Ten ostatni rozwiązuje już problem z Hdd. dodatkowo problem wirtualnej klawiatury i update Hbb
Najnowszy, który właśnie konstruują ma być w drugiej połowie listopada.
a ten bedzie to LF1V223

Jeszcze pracują przy stabilizacji TVN Player i IPTV.

MrP - Czy update bylo przez OTA ? Skad je sciagnac ?
 
M

mdsfan

Guest
Nie jest lipny. Im bardziej wnikam w ustawienia, tym więcej pozytywów widzę. Skalowania z HD do 4K na dobrym materiale źródłowym jest bardzo dobre. Mój stary LG 42" FHD nie oddawał na kanałach HD tak wiernie szczegółów, jak TCL. Na chwilę obecną mogę stwierdzić jedno - to nie jest TV do sportu - smużenie. Ale obraz, czerń, paleta kolorów, a także dźwięk (!), są naprawdę na dobrym poziomie. No i samo wykonanie - pierwsza klasa. Podświetlenie matrycy jednorodne (to co widać na co dzień, a nie w testach), właściwie brak jakiejkolwiek "zawiechy" w menu. Buforowanie filmów 4K np. z YT przy transferze 20 Mb/s - bez zastrzeżeń. Nic nie tnie, nie zawiesza się. Tylko brak zapowiadanej w materiałach TCL obsługi głosowej wielu funkcji, w tym regulacji głośności. Wyszukiwanie głosowe materiałów YT czy informacje pogodowe działają bez zastrzeżeń.

Co do testów. Faktycznie - nie ma ich. Co jeszcze dziwniejsze - tych telewizorów nie ma już w sklepach, o czym wcześniej wspominałem.
 

Kingistu

Member
Czy ten TV jest tak lipny, że klient znajdzie się tylko taki, który lubi zakupy w ciemno i z tego powodu testów brak ?

To jest TV, który miał we wrześniu premierę a w październiku można było go mieć. Nie oczekuj, że będziesz miał wysyp testów tego egzemplarza po miesiącu. Producent zapewne roześle po europie kilka sztuk do testów ale musisz poczekać. Powiedz mi ile jest testów EP680 a ile wcześniej był dostępny.
 
Do góry