seria ST60 kontra TV kablowa Vectra

mydrek

New member
A czy można na tym module nagrywać jakiś program a drugi oglądać? Zresztą miganie jak napisałem wcześniej, występuje nie tylko na dekoderze.
 
Ja mam taki sam objaw, ale z dekoderem UPC i nie tylko. Dekoder jest bezpośrednio połączony z TV po HDMI. Wyczaiłem ze jak mam podłączonego soundbara Philipsa po HDMI w trybie czuwania, to się tak dzieje. Jak tylko soundbar włączę tak aby się tylko świecił lub wyłączę z prądu problem znika.
Testowałem różne kable, i dwa telewizory w tej samej konfiguracji na 99% jestem przekonany że to wina TV.
Podłączałem też Xboxa i bluray bezpośrednio do TV po hdmi i obraz też od czasu do czasu mignie na pół sekundy.
Wczoraj zauważyłem, że jak któryś kabel z hdmi czy to z dekodera czy kina domowego, dotknę-przejadę po obudowie TV to iskrzy. Nie jest to jakaś iskra impulsu wyładowania tylko przez cały czas się iskrzy. Dodam że listwę zasilającą mam dobrą i instalacja elektryczna dobrze uziemiona.
Jak podłączałeś źródła pod napięciem to mogło dojść do uszkodzenia modułu.
Listwa nie ma nic do tego.
Ja zawsze podłączam urządzenia na OFF - święta zasada.
Co do mrugania. Ja przetestowałem 4 TV serii ST60. I moim zdaniem wynika to z niekombatybilności sprzętu po HDMI (u mnie ten sam sprzęt po Component działa bez zarzutu) - sprawdź u Siebie.

Może walnij jaki list do panasa :roll:
 
Ostatnia edycja:

Norbiolo

New member
Panowie mam propozycję.

Czy ktoś z Was ustawiał w menu --> Obraz --> Ustawienia opcji --> Zakres RGB HDMI ? przy ustawieniu Auto mogą być takie problemy przy kablu słabej jakości (przetestowane). Proponuję ustawić na wybranym porcie HDMI zakres Normalny. Następny krok to ustawienie w podłączanym sprzęcie rozdzielczość z Auto na 1080p (zrobić test) lub 1080i ewentualnie niższą.

Jeżeli problem ustąpi to mamy problem z synchronizacją danych w transmisji HDMI. Jednak nawet słaby kabel przy niskich prędkościach transmisji powinien zadziałać.

U mnie problem został rozwiązana po przez zakup bardzo taniego kabla HDMI:
300cm GOLD ZŁOTY KABEL HDMI 1.4 3D 4K FULL HD DVBT (4327780497) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.
 
Panas dał nowego softa 3.733 i coś mi się zdaje, że bolączki ustąpiły.
Wróciłem do podłączenia po HDMI i jak na razie jest OK.
Pożyjemy, zobaczymy :)
 
Do góry