seria ST60 kontra TV kablowa Vectra

Postanowiłem założyć nowy temat bo moja walka z Panasem i Vectrą trwa już pół roku.
Może Wy coś poradzicie.
Żeby się nie rozpisywać, zacytuję list jaki wysłałem do Panasonica i Vectry, w którym moje problemy są opisane:

"
Problem, który poruszam był już przeze mnie przedstawiany mailowo do Panasonica i tlf. Vectrze.

Problem dotyczy nie całkowitej kompatybilności dekoderów TV Vectra z telewizorami PDP serii ST60E po kablu HDMI.
Już to opisywałem ale przypomnę: wygaszanie obrazu do czerni na okres ok. 0,5 sek. Dzieje się to przypadkowo (nie ma schematu), może być 3 x w 5 min. i 1 x w 15 min. i rzadziej.
Na innych urządzeniach – DVD, BR, MultiPleyer – TV działa bez zarzutu.

Szczegóły.
W czerwcu br. nabyłem plazmę TX-P42ST60E.(Wcześniej P42S20- wszystko bez zarzutu).
W nowym TV wystąpiły problemy, o których piszę wyżej.
Wymieniałem kable HDMI, zmieniałem gniazda HDMI – nic.
Problem zgłosiłem do Vectry. Zgłosił się technik, posprawdzał wszystkie połączenia i itd, po czym podłączył nowy dekoder. Już w trakcie strojenia nowego dekodera nastąpiły mrugnięcia. Technik pozostawił stary dekoder, stwierdzając, że stary jest lepszy.

Wymieniłem TV na inny egzemplarz – TO SAMO.

Przedstawiłem sprawę Panasonicowi. Po 3 m-cach otrzymałem odpowiedź o aktualizacji softa na 3.720 (wcześniej był 3.712)
Aktualizacja nic nie dała.

W dniu dzisiejszym zmieniłem TV na TX-P50ST60E – i dalej mruga !!!!, więc prawdopodobieństwo wadliwego egzemplarza TV odpada.

Może się w końcu dogadacie – Panasonic & Vectra, bo to mruganie mnie już do pasji doprowadza !!!
Z Poważaniem "


Co Wy na to ?
 
Muszę napisać, że faktycznie TV na Component banga OK. Co najważniejsze (już pare godzin), ani mrugnął :D
Odświeżam temat (by nie zakładać nowego wątku).
Jak TV na Component działa bez zarzutu, to po zmianie podłączeń, teraz DMR-EH58 podłączony po HDMI 2, zachowuje się tak, jak dekoder Vectry 5800C - mruga.
Kombinowałem różne ustawienia wyjściowe i nic.
Sprzęty jednego producenta i takie chopki :niewiem:
Macie jakieś rady ?
 

mydrek

New member
Ja mam taki sam objaw, ale z dekoderem UPC i nie tylko. Dekoder jest bezpośrednio połączony z TV po HDMI. Wyczaiłem ze jak mam podłączonego soundbara Philipsa po HDMI w trybie czuwania, to się tak dzieje. Jak tylko soundbar włączę tak aby się tylko świecił lub wyłączę z prądu problem znika.
Testowałem różne kable, i dwa telewizory w tej samej konfiguracji na 99% jestem przekonany że to wina TV.
Podłączałem też Xboxa i bluray bezpośrednio do TV po hdmi i obraz też od czasu do czasu mignie na pół sekundy.
Wczoraj zauważyłem, że jak któryś kabel z hdmi czy to z dekodera czy kina domowego, dotknę-przejadę po obudowie TV to iskrzy. Nie jest to jakaś iskra impulsu wyładowania tylko przez cały czas się iskrzy. Dodam że listwę zasilającą mam dobrą i instalacja elektryczna dobrze uziemiona.
 
Do góry