Seria Sharp XD1E - FullHD wszystko o LC-37XD1E LC-42XD1E LC-46XD1E LC-52XD1E

wrx

New member
Bez reklam
hernu napisał:
Od wczoraj jestem właścicielem 46XD1.
Nr seryjny 702xxx, brzęczenia brak (sprawdzałem o 5 rano, kiedy jeszcze domownicy spali), smużenia też nie ma :D
Sygnał SD z n-boxa recordera po HDMI da się oglądać z 3,5/4 m (może nie komfortowo, ale jest ok), niemieckie programy SD to mistrzostwo świata - kiedy nasze będą tak nadawane ???
Zaskoczyła mnie doskonała jakość obrazu z DVD (film "Szybcy i wściekli - Tokio drift") - głębia obrazu (prawie 3-D), ostrość. Może kiedyś n-kowe programy HD będą tak wyglądały...

Dla niezdecydowanych - POLECAM !!!
Szególnie w takiej cenie, w jakiej ja nabyłem ten model - 9100 z polską gwarancją
http://www.helios-bp.pl/shop/index.php?p19592

Uważnie przyglądam się konsolom : na sąsiednim forum wyczytałem, że (być może) nowy firmware do PS3 sprawi, że otrzymamy oprócz kombajnu do gier także upscaler do 1080p, z kolei na HD-DVD pojawił się pierwszy film z polskimi napisami, a w zapowiedziach następne :D
I co tu kupić ?;)

Niezle "jaja"!

Wlasnie zamierzam nabyc taki sam TV (dzieki poradom z tego forum i w heliosie, dzieki Tobie:krol: ) i mam IDENTYCZNY problem z konsola!
Ale all after all, chyba wybiore PS3 (blue-ray).

p.s. Czy KTOS wie cos o jakichs nadchodzacych nastepcach w/w TV?
 

wrx

New member
Bez reklam
hernu napisał:
XL1E i HD1E - ale to już nie za te pieniądze :(

A wiadomo za jakie?
Bo znalazlem to: http://digitalo.pl/product_info.php/products_id/1880
no i jest troche pomieszanie w opisie :(.

Poczytalem wlasnie o AQUOS LC-46HD1E (http://www.sharp.pl/fileadmin/user_upload/tematy/CeBit.pdf ) i widze, ze ma takie same "patenty" jak najnowszy model Samsunga (100Hz, 15000:1 kontrast dynam).
No i wbudowany HDD - ale czy to potrzebne, uzywajac n-box recorder?

Doradzcie - warto poczekac?
 
Ostatnia edycja:

FanBojPS3

New member
Cześć.
Właśnie zastanawiam się nad dwoma modelami lcd :Sharp XDE1 (37 cali) i Samsung LE40F71B.Telewizora głównie uzywałbym do PS3 jak i telewizji "n".
Proszę pomóżcie z wyborem bedę bardzo wdzięczny.
 

wrx

New member
Bez reklam
FanBojPS3 napisał:
Cześć.
Właśnie zastanawiam się nad dwoma modelami lcd :Sharp XDE1 (37 cali) i Samsung LE40F71B.Telewizora głównie uzywałbym do PS3 jak i telewizji "n".
Proszę pomóżcie z wyborem bedę bardzo wdzięczny.

Elo!
Ja zamierzam uzywac TV dokladnie do tego samego :-D !
No i z pomoca tego forum, dowiedzialem sie, ze Sharp jest najlepszym wyborem, przynajmniej w rozmiarze 46".
Miedzy nami, to rozwazam, czy PS3, czy Xbox...:confused:
 

hernu

New member
Dzisiaj rano n-box odmówił współpracy, więc zostałem bez telewizji :(

Ale nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło. Oglądam już czwarty film na DVD i nie mogę uwierzyć, że płyty, które widziałem wielokrotnie i które jakościowo nie robiły na mnie wrażenia na 29" Flatronie LG, teraz mnie... tu szukam dobrego słowa - oszałamiają. Cały czas mam wrażenie głębi obrazu, ostrość jest niesamowita ...prawie 3-d :D
Mój odtwarzacz to tylko Sony NS52 bez scalera, podłączony do Sharpa przewodem s-video, nie spodziewałem się więc cudów, a tu taka niespodzianka...

Zaczynam ponownie oglądać filmy z mojej biblioteki, aby "nacieszyć oko"
 

mambo711

New member
FanBojPS3 napisał:
Cześć.
Właśnie zastanawiam się nad dwoma modelami lcd :Sharp XDE1 (37 cali) i Samsung LE40F71B.Telewizora głównie uzywałbym do PS3 jak i telewizji "n".
Proszę pomóżcie z wyborem bedę bardzo wdzięczny.

Witam.
Zamiast Samsunga LE40F71B polecałbym nowszego 40M86BD. To nowszy model i o klasę lepszy od F71. Jest to pierwszy LCD na rynku, który uzyskuje poziom czerni zbliżony do plazm, a tutaj masz ciekawą recenzję
http://www.hdtvtest.co.uk/Samsung-LE40M86BD/
 

_MarSs_

New member
Czy ktoś z szanownych forumowiczów posiada 42XD1 podłączony do komputera/laptopa przez DVI/HDMI i pracujący w rozdzielczości 1920x1080?
Jeśli tak, to proszę pobrać ten plik http://www.wrzucaj.com/378679 (jpg 430kB) lub http://www.wrzucaj.com/530077 (bmp 5,9MB - lepsza jakość) i sprawdzić jak będzie wyświetlany.

Ja jestem co nieco zawiedziony, wygląda na to jakby XD1 nie przekazywał obrazu pixel w pixel 1:1!
Tylko włączcie ten plik na kompie w Rozmiarze Rzeczywistym (na XP w Podglądzie obrazów... po Ctrl+A).
Jeśli uda się komuś uzyskać taki ładny obraz jak na monitorze LCD to proszę o instrukcję.

Pliki moga pobrać też posiadacze innych LCD FullHD i właczyć np przez XBox czy inny odtwarzacz dający obraz 1080 z plików jpg.
 
Ostatnia edycja:

lollypop

New member
_MarSs_ napisał:
Czy ktoś z szanownych forumowiczów posiada 42XD1 podłączony do komputera/laptopa przez DVI/HDMI i pracujący w rozdzielczości 1920x1080?
Jeśli tak, to proszę pobrać ten plik http://www.wrzucaj.com/378679 (jpg 430kB) lub http://www.wrzucaj.com/530077 (bmp 5,9MB - lepsza jakość) i sprawdzić jak będzie wyświetlany.

Ja jestem co nieco zawiedziony, wygląda na to jakby XD1 nie przekazywał obrazu pixel w pixel 1:1!
Tylko włączcie ten plik na kompie w Rozmiarze Rzeczywistym (na XP w Podglądzie obrazów... po Ctrl+A).
Jeśli uda się komuś uzyskać taki ładny obraz jak na monitorze LCD to proszę o instrukcję.

Pliki moga pobrać też posiadacze innych LCD FullHD i właczyć np przez XBox czy inny odtwarzacz dający obraz 1080 z plików jpg.

Przed wczoraj byłem w sklepie i wpiąłem się pod HDMI (DVI po stronie lapka) do tego lcd'ka, obraz w rozdz. 1920x1080. Karta ATI X700. Obraz byl na bank pixel w pixel, ponieważ czcionki nie były rozmazane w żaden sposób.
 

MyKey

New member
?

wrx napisał:
RZECZYWISCIE!!! To juz jest jakis argument, bo ok.2000 taniej od Samsunga, ktory jest u mnie na 1-szym miejscu!
Ale, czy cena powinna byc czynnikiem decydujacym?

A czemu akurat samsung jest na pierwszym m-cu ? W czym jest lepszy od XD (pomijam dźwięk/głośniki bo to i tak wypada podpiąc pod KD więc jest mało istotny) ?

Wg. mnie właśnie stosunek jakośc/cena sprawia że sharp 46'' jest w tej chwili niekwestionowanym królem tego rozmiaru (i niektórych innych też...)

no i w dodatku ciągle ślicznie tanieje... :D
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
Sharp na dziś prowadzi w tej konkurencji bezapelacyjnie ale , świetnie sobie radzi JVC 46 Z 70 - który wymienialiśmy zamiast buczących XD1 . Użytkownicy są zachwyceni obrazem , kątami , kompresją obrazu i ciszą komfortową. Potwierdzam również znakomitą jakość nowych modeli LCD Samsunga seri M 86.
Kłania się prezentacja w domu.

Jesli chodzi o wyrazistość Sharpa co do czcionki - musisz zejść z kontrastu w telewizorze na zero i bedzie super.
pozdrawiam
 

wrx

New member
Bez reklam
MyKey napisał:
A czemu akurat samsung jest na pierwszym m-cu ? W czym jest lepszy od XD (pomijam dźwięk/głośniki bo to i tak wypada podpiąc pod KD więc jest mało istotny) ?

Wg. mnie właśnie stosunek jakośc/cena sprawia że sharp 46'' jest w tej chwili niekwestionowanym królem tego rozmiaru (i niektórych innych też...)

no i w dodatku ciągle ślicznie tanieje... :D

Bo w moim subiektywnym odczuciu, obraz jest duzo lepszy niz w XD1+nic nie buczy+jest to najnowszy model. O wiecej szczegolow musisz postarac sie sam, bo ze mnie ZADEN znawca!
A XD1 za chwile zostanie zastapiony-no i stad tez tak "ciagle slicznie tanieje".
No i kiki "potwierdza" - a to cos chyba znaczy :cool: !?
 

kojak_ct

Member
_MarSs_ napisał:
Czy ktoś z szanownych forumowiczów posiada 42XD1 podłączony do komputera/laptopa przez DVI/HDMI i pracujący w rozdzielczości 1920x1080?
Jeśli tak, to proszę pobrać ten plik http://www.wrzucaj.com/378679 (jpg 430kB) lub http://www.wrzucaj.com/530077 (bmp 5,9MB - lepsza jakość) i sprawdzić jak będzie wyświetlany.

Ja jestem co nieco zawiedziony, wygląda na to jakby XD1 nie przekazywał obrazu pixel w pixel 1:1!
Tylko włączcie ten plik na kompie w Rozmiarze Rzeczywistym (na XP w Podglądzie obrazów... po Ctrl+A).
Jeśli uda się komuś uzyskać taki ładny obraz jak na monitorze LCD to proszę o instrukcję.

Pliki moga pobrać też posiadacze innych LCD FullHD i właczyć np przez XBox czy inny odtwarzacz dający obraz 1080 z plików jpg.

Odpaliłem ten plik z PS3 na Toshiba 42X3030D i jest 1:1 tylko trzeba było z ostrością zjecha do -35. Wtedy na PS3 jak i PC (radeon X1800XT) wszystko ostre jak brzytwa! :) Może w poniedziałek będę miał okazję podpiąc się z PS3 do 42XD1E to napiszę co z tego wyszło. ;)

Pozdrawiam
 

wrobel

New member
Podłączał ktoś może kompa przez DVI => HDMI?
Czy da rade w tym przypadku przesłać dźwiek bez amplitunera przez złącze audio znajdujące się obok wejścia VGA?
 

jso

New member
kupiłem 42

Niestety :( kupiłem 42xd1e, obraz fatalny co prawada przez zwyłe łacze ale z cyfry mam nadzieję jak podłączę przez hdmi (15m czy będzie działać ? ) to będzie lepiej, ale jak podłączyć z n lub cyfry hd dżwięk do amlitunera ( dekoder jest w piwnicy skąd rozchodzą sie wszytkie kable i teraz jest do dżwieku łącze cyfrowe ), co do kąta widzenia to max 90+-10 stopni dalej co prawda coś widać ale obraz jest coraz jaśniejszy, normalnie patrząc twarze też są jakieś dziwna jakby namalowane , ale niestety już nic na to nie poradzę.

Pozdrawiam!
 

Konował

New member
Wejście component/PC-in w serii XD1E

Witam

Chciałbym zapytać o jedną rzecz, mianowicie w serii XD1E nie ma wejścia component, tylko zastosowana jest przejściówka (jak dla mnie kiepskiej jakości) do złącza PC-in. Jak już wielokrotnie można było przeczytać na tym forum, podłączenie sygnału z dobrego źródła dobrym kablem component (gdzie obraz przechodzi przez wszelkiej maści "polepszacze" w telewizorze) daje najlepszy efekt. Czy ta przejściówka może wpływać - wpływa niekorzystnie (może ktoś zwrócił na tą uwagę) na jakoś wyświetlanego obrazu? Jaki jest sens w przypadku takiego rozwiązania kupowania kabla za kilkaset złotych, jak po drodze sygnał przechodzi przez takie cudo?

pozdrawiam
Konował
 

lollypop

New member
Wczoraz zakupiłem XD1 o rozmiarze 42". Obraz z SD nie zachwyca ale na szczęście nie po to kupiłem ten LCD. Dzisiaj jade po kabelek DVI-HDMI i podpinam go do kompa, gdzie już grzeją się materiały HD :).

Myślę, że udało mi się go kupic w korzystnej cenie, 6500 zł z polską gwarancją.
 

rudolf

Member
jso napisał:
Niestety :( kupiłem 42xd1e, obraz fatalny co prawada przez zwyłe łacze ale z cyfry mam nadzieję jak podłączę przez hdmi (15m czy będzie działać ? ) to będzie lepiej, ale jak podłączyć z n lub cyfry hd dżwięk do amlitunera ( dekoder jest w piwnicy skąd rozchodzą sie wszytkie kable i teraz jest do dżwieku łącze cyfrowe ), co do kąta widzenia to max 90+-10 stopni dalej co prawda coś widać ale obraz jest coraz jaśniejszy, normalnie patrząc twarze też są jakieś dziwna jakby namalowane , ale niestety już nic na to nie poradzę.

Pozdrawiam!
Co prawda nie mam doświadczenia z 42 ( mam 37) ale na Twoim miejscu nie załamywałbym się tak od razu. Zwróć uwagę ,że wszystkie ustawienia standartowe koloru, jaskr, kontrastu itp. są do kitu. Przetestój własne ustawienia za pomocą dvd z testami. Na 37 obraz jest znakmity.
 
Do góry