Seria Sharp XD1E - FullHD wszystko o LC-37XD1E LC-42XD1E LC-46XD1E LC-52XD1E

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
no i jest lekarstwo na buczenie.
Okazalo sie że niektóre urządzenia które współpracują z ekranem Sharpa powodują wzajemne wzbudzanie .
Podłączając np. do nowego tunera Cyfry + , gra jak marzenie i nie buczy .
Dlatego jedni mając dobre urządzenia - nie słyszą żadnych trzasków pisków czy buczenia. Dodatkowo jak czytam jest możliwość usunięcia przez serwis - budząc jeszcze większy zachwyt.
pzdrawiam
 

Kilmar

New member
Koniec udreki ;-))

Odebralem dzis nowiutki 42XD1 o numerze 703xx... i nie buczy.
Mozecie wierzyć, bo wiem na czym polega buczenie ;-))) Mam porównanie.

pozdrawiam
 

stonki

New member
jso napisał:
Czy ktoś kupował coś w Mix-Media, tam TV LCD Sharp LC 46XD1E
jest najtańszy, jak oceniacie ten sklep.

Pozdrawiam !

Kupiłem swojego sharpa xd 1 w mix media - odbierałem w Zabrzu Mikulczycach. Następnego dnia zobaczyłem świecący na czerwono pixel. Odwiozłem, panowie z mix media wymienili bez gadania na nowy. Polecam ich usługi.

Pozdrawiam, ds
 

yareck

New member
LC37-XD1E vs. LC42-XD1E

Czy obecnie te modele różnią się czymś poza wielkością matrycy ?
Czytałem, że 42'' ma słabszą matrycę, w oryginalnej instrukcji obsługi dla 37 i 42 cale w opisie matrycy było:
37'': Advanced Super View & BLACK TFT LCD
42'': Advanced Super View
20.03 na stronach Sharpa pojawiła się nowa instrukcja dedykowana tylko do modelu 42'', gdzie matryca już jest
42'' Advanced Super View & BLACK TFT LCD

Czy jest jakaś nowa seria matryc dla 42 ? Jak poznać, że kupię właśnie taką ?
Co właściwie daje to BLACK TFT ?
 

tsuzuka

New member
37XD a Cyfra+ lub N-ka

Szczęśliwi posiadacze 37xd wraz n-ka lub cyfrą+, jak oceniacie te 2 platformy pod kątem obrazu? Na forum są różne opinie, a więc coś jest na rzeczy....więc czy ktoś z szanownych forumowiczów "testował" i mógł porównać w jednym czasie te 2 platformy na 37 xd?

Pozdrawiam.
 

jarek2410

New member
Kilmar napisał:
Odebralem dzis nowiutki 42XD1 o numerze 703xx... i nie buczy.
Mozecie wierzyć, bo wiem na czym polega buczenie ;-))) Mam porównanie.

Gdzie wymieniłeś telewizor? W sklepie to zrobiłeś czy załatwiał to za ciebie serwis Sharp'a?
Pozdrawiam
 

MyKey

New member
MiliSekundy

yareck napisał:
Czy obecnie te modele różnią się czymś poza wielkością matrycy ?
Czytałem, że 42'' ma słabszą matrycę, w oryginalnej instrukcji obsługi dla 37 i 42 cale w opisie matrycy było:
37'': Advanced Super View & BLACK TFT LCD
42'': Advanced Super View
20.03 na stronach Sharpa pojawiła się nowa instrukcja dedykowana tylko do modelu 42'', gdzie matryca już jest
42'' Advanced Super View & BLACK TFT LCD

Czy jest jakaś nowa seria matryc dla 42 ? Jak poznać, że kupię właśnie taką ?
Co właściwie daje to BLACK TFT ?

Z tego co wiem to 46'', 52'' i właśnie 37'' mają szybsze 4ms matryce. 42'' ma wolniejszą 8ms (robioną zresztą chyba gdzieś poza Japonią). I to jest różnica znacząca (np. gdy łączysz z PieCem celem pogrania)
Natomiast myślę, że nie należy za bardzo przejmowac się wcześniejszym brakiem/obecnym występowaniem - wymienianego przez Ciebie - BLACK TFT LCD - w instrukcji, bo nie jest on niczym więcej niz zwykłą " P R -ową " zagrywką która ma wpaśc w ucho/oko...
i wcale bym sie nie zdziwił gdyby we wcześniejszej instr. po prostu nie zastosowali tego chwytu (np. ze wzgl. na to że 42 ma wolniejszą matrycę.. ) a po pół roku stwierdzili - why not? - przecież to i tak nic... wymierneg;)
 

Kilmar

New member
jarek2410 napisał:
Gdzie wymieniłeś telewizor? W sklepie to zrobiłeś czy załatwiał to za ciebie serwis Sharp'a?
Pozdrawiam

Z lodzkim serwisem to ja nie chce miec nic wspolnego ;-)
Wymianialem w sklepie. Oddalem swoj rano a po poludniu odebralem nowy.
Wysylal go dystrybutor(?), z ktorym bylem w kontakcie.
 

nowy66

New member
kiki napisał:
no i jest lekarstwo na buczenie.
Okazalo sie że niektóre urządzenia które współpracują z ekranem Sharpa powodują wzajemne wzbudzanie ....
.... Dodatkowo jak czytam jest możliwość usunięcia przez serwis - budząc jeszcze większy zachwyt...

Proszę o podanie źródła tych informacji - mam poważne wątpliwości - gdyby tak było to na każdym forum te informacje byłyby wykrzykiwane. Sam miałem do mojego 46XD1E podłaczonego odpowiednio i kolejno : mediasata (Cyfra), Dreama 7020 (na chwilę) i teraz nbox'a - na każdym buczenie jest. Jest ono zalezne od poziomu nasycenia/podświetlenia lamp a nie od rodzaju podłączonego sprzętu !!

@Mykey - matryce 46" i 52" mają tzw Action mode, która przez eliminację klatek "przyspiesza" matryce do 4ms - ale jest to marny efekt (widać migotanie)

@yareck - modele 46 i 52 mają matryce produkowane w Kameyama2, model 37 w Kameyama1 a model 42 gdzieś "na zewnątrz" - prawdopodobnie Tajwan. W Polsce (tak samo jak w Meksyku do Ameryk i gdzieś KOrei czy Tajwanie na Azję) składa się z części różne modele Sharpa. W PL zdaje się składają modele bazowe SA, itp. XD1E składane są w Hiszpaniii (przynajmniej były jak ja kupowałem). Trzeba rozróżnić pojęcia - matryca-panel- TVLCD. Wtedy wszystko będzie jasne.

pzdr
 

yareck

New member
LC-42XD1E i 4-wavelength backlight

42'' jest jedynym modelem, który nie ma opcji wyświetlania 4 kolorami (RGB + karmazynowy). Sharp opisuje to tak:
The addition of crimson red to the three conventional colour wavelengths (blue, green and red) enables expression of pure red. Expanding the red wavelength enables expression of deep colouring such as wine red, which was conventionally difficult to reproduce. It also enables reproduction of neutral colours such as natural skin. The addition of crimson red reinforces overall colour reproductivity.

Czy ta cecha jest zauważalna w praktyce ?

Jak ktoś pisał matryce 42'' są produkowane poza Japonią, może dlatego są uboższe o tą opcję. 42'' jest niewiele droższy od 37'', ale nie wiem czy warto mieć większy LCD kosztem ciut gorszego obrazu ...
Poza tym obecnie modele 37'' cali wymiotło z rynku, a 42'' są dostępne, coś w tym jest.
 

jso

New member
Witam !
Czy ktoś porównywał na żywo 42" i 46", czy jest widoczna różnica ?
Z tego co tu czytam to 42" są gdzie indziej produkowane i różnią się
od 46" ( to oczywiste) ale też od 37" nie tylko wielkością, może ktoś wie coś więcej na ten temat.
Chciałem kupić 42" bo wielkość mi zupełnie wystarcza, ale czy nie jest
ona o wiele gorsza jakościowo ?

Pozdrawiam!
:)
 

Tomex1

New member
nowy66 napisał:

"Proszę o podanie źródła tych informacji - mam poważne wątpliwości - gdyby tak było to na każdym forum te informacje byłyby wykrzykiwane. Sam miałem do mojego 46XD1E podłaczonego odpowiednio i kolejno : mediasata (Cyfra), Dreama 7020 (na chwilę) i teraz nbox'a - na każdym buczenie jest. Jest ono zalezne od poziomu nasycenia/podświetlenia lamp a nie od rodzaju podłączonego sprzętu !!"

Witam,
na wstępie wyjaśniam, że Kolega Kiki powołał się na mojego wcześniejszego posta pisząc o lekarstwie na buczenie.

Jakiś czas po zgłoszeniu do serwisu Sharp Polska, przyjechał miły Pan, posłuchał buczenia i faktycznie stwierdził że coś jest w tym jest (mimo iż był sceptycznie nastawiony i jakoś nieprzekonany). Powiedział, że nic nie poradzi chwilowo, ale będzie w Warszawie na szkoleniu w tej sprawie. Zadzwonił do mnie za czas jakiś i umówiliśmy się na kolejną diagnozę. Zdjął TV ze ściany odkręcił tylną maskownicę, coś tam posprawdzał, pomierzył magicznym urządzeniem, podokręcał (nie wiem czy coś wymieniał) i złożył do kupy, powiesił na ścianie. Gra i nie buczy.
Było dotychczas u mnie jak pisze kolega nowy66: buczał niezależnie od podłączonego sprzętu (źródła). Buczenie występowało tylko i wyłacznie w przypadku konkretnych ustawień podświetlenia lamp.
Teraz nic nie buczy, niezależnie od podłączonego sprzętu (DVD, PS cyfrowy, PC) i niezależnie od natężenia podświetlenia lamp. Cisza jak makiem zasiał.
Zatem... może są różne rodzaje i w związku z tym rózne przyczyny buczenia?, dodatkowo uzależnione np. od przekątnej panela, daty i miejsca produkcji...? (Ja mam LC-XD1E 42 cale i początek nr seryjnego 611)
Nie wiem nie jestem fachowcem w tej kwestii.
Jestem zachwycony że nie buczy, a odwiedzając sklepy i oglądając LCD innych producentów utwierdzam się w przekonaniu, że dzisiaj też bym go kupił (jak widzę jest w sprzedaży ten model o numerach 7xx i nic nie buczy).
W razie dalszych pytań mogę skierować do tego konkretnego serwisu na Śląsku, który pofatygował się do mnie w celu usunięcia usterki.

Pozdrawiam serdecznie
Tomex1
 

nowy66

New member
Według moich informacji (no bo też nie jestem zadowolony z buczenia mojego TV) uzyskiwanych co chwila z Sharp'a, problem buczeia dotyczy(ł) całej serii XD1E. Ale ... jeśli chodzi o 52" to są to śladowe ilości (raczej osoby posiadające sugeują się innymi i pisza - "a mnie też buczy") jeśłi chdzi o 42" to problem był ale się zdematerializował (czyli został rozwiązany). Natomiast najwięcej problemów ciągle jest z 46" - ciągle problem nie jest rozwiązany. 37" - nie stwierdzono.

pzdr
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
nowy 66 - widzę że w serwisie centralnym Sharpa znają Cię prawie wszyscy i bardzo cenią sobie Twoje uwagi.
Faktycznie nie ma jednej odpowiedzi co do miejsca produkcji matryc.
Dziś dokładnie sprawdziliśmy jeden z modeli.
Co do buczenia 46Xd1 - to warunki statystyczne u nas - 1 na 10 kupujacy zgłasza buczenie. Nasze rozwiązanie - zamienialismy w/w Sharpa na model z tą samą matrycą tyle że firmy JVC /46 Z 70 / . Jakość rewelacyjna, cena ta sama / co sharpa/ i większe możliwości ( lepsze formatowanie, większa płynność)
 

Romanoff

New member
kiki napisał:
nowy 66 - widzę że w serwisie centralnym Sharpa znają Cię prawie wszyscy i bardzo cenią sobie Twoje uwagi.
Faktycznie nie ma jednej odpowiedzi co do miejsca produkcji matryc.
Dziś dokładnie sprawdziliśmy jeden z modeli.
Co do buczenia 46Xd1 - to warunki statystyczne u nas - 1 na 10 kupujacy zgłasza buczenie. Nasze rozwiązanie - zamienialismy w/w Sharpa na model z tą samą matrycą tyle że firmy JVC /46 Z 70 / . Jakość rewelacyjna, cena ta sama / co sharpa/ i większe możliwości ( lepsze formatowanie, większa płynność)
Ja do tych zalet JVC dorzuciłbym jeszcze lepszą ostrość,większą głębię obrazu ,KOLORY, oraz brak (jak do tej pory) widocznego ożebrowania podświetlenia matrycy jak w Sharpie(co przyjedzie nowy, to ma ten sam defekt).

Pozdrawiam
 

nowy66

New member
kiki napisał:
nowy 66 - widzę że w serwisie centralnym Sharpa znają Cię prawie wszyscy i bardzo cenią sobie Twoje uwagi.
Faktycznie nie ma jednej odpowiedzi co do miejsca produkcji matryc.
Dziś dokładnie sprawdziliśmy jeden z modeli.
Co do buczenia 46Xd1 - to warunki statystyczne u nas - 1 na 10 kupujacy zgłasza buczenie. Nasze rozwiązanie - zamienialismy w/w Sharpa na model z tą samą matrycą tyle że firmy JVC /46 Z 70 / . Jakość rewelacyjna, cena ta sama / co sharpa/ i większe możliwości ( lepsze formatowanie, większa płynność)

Bez przesady - po prostu staram się dbac o moje (dobrze jak uważam) wydane pieniądze ;). Pewnie mnie z kimś mylisz. Nie ukrywam, że uważam Sharpa za najlepszą firme od LCD i interesuję się jej nowościami i technologią.

Co do JVC w MM Poznan kiedyś stał (obok 46F Samsunga) i oba miały te samą wadę : obraz (na materiale HD!) skakał, zero płynnosci, makrobloki . Krótko mówiąc - źle. To samo obok Samsung. Ale kawałek dalej stał "mój" i tez był so-so (taki sobie). Jak nie mój z domu.

Mam wątpliwość - wg moich informacji (IFA 2006) JVC ma matrycę właśnie Samsunga jak i (co dziwniejsze biorąc pod uwagę wczesniejszą ścisłą współprace) Loewe 46 FullHD.
pzdr
 

zbyniek7

New member
nowy !

witam jestem tu nowy ale dzieki bardzo za te forum jest to jedyne forum gdzie uzyskałem b.duzo informacji n.t hdtv oraz tv sharp , dzieki wam wiem na co zwracac uwage przy zakupie tv sharp, wlasnie jade odebrac sharpa 42 xd1e napewno podziele sie wrazeniami ! mimo roznyxh wad ktore opisujecie ten tv najbardziej mnie przekonuje ! a jesli beda problemy mysle ze przebrnę przez nie dzieki takim ludziom jak wy kochani internauci i pasjonaci hdtv! dzieki !:)
 

kohena

New member
Witam Was serdecznie. Trafiłam tu chyba przypadkiem, ale już widzę, ze miło:)
Jestem posiadaczką Sharpa LC-46Xd1E i chwalę sobie go ogromnie. Nic nie buczy;) A poważnie - obraz jest nieprzecietny i stabilizator jest nie do zastąpienia. Pamiętam jak stałam w sklepach porównując kolejne modele różnych telewizorków i o mało nie popełniłam karygodnego błedu rzucajac się na Sony Bravię... Na szczęście, zwyczajnie zasługę przypisuje niemiłemu sprzedawcy, który w ogóle na mnie uwagi w sklepie nie zwrócił. Wiec wyszłam z kasą w kieszeni (bo jak wiadomo nie można u nas tak po prostu wejśc, wybrać i kupić, chyba ze w markecie za droższą sumę...).
Jednak Sharp zwrócił moją uwagę natychmiast, jak go zobaczyłam, porównując z innymi, gdzie obraz skakał, migotał, gdzieniegdzie nawet się zacinał - tu płynny. Co najważniejsze da się całkiem nieźle oglądać "normalną" telewizję, gdzie w innych tv innych firm występowało smużenie itd. Poza tym 46 cali to moim zdaniem max na dziś, gdzie niestety wiekszość programów nie jest w HD i trzeba sie zdać na bardzo dobrą matrycę. A fakt jest, że chyba nie popełnię gafy nazywając tę sharpa na razie najlepszą na rynku. Ku info, dałam za niego 11300 i uważam, ze taniej w W-wie nie ma:)
Pozdrawiam posiadaczy telewizorka.

PS. U mnie ma jeszcze on jedną funkcję - grzejnika. Po 4 godzinach oglądania temperatura wzrasta o kilka stopni:)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
Nowy 66 - mamy podłączone JVC i jeszcze nic nigdy nie skakało /niechby spróbował :D / . jeszcze nigdy na ten telewizor nie odnotowano ani jednej skargi.
Z mojej wiedzy wynika że nie ma tam matryc Samsunga. Samsunga zresztą już kupuje matryce 46" z innych fabryk ./info jest na forum/
Modele Sharpa z sygnału Hd - sprawiają niezatarte wspomienia , obraz jest krystalicznie czysty
pozdrawiam
 
Do góry