Seria Sharp XD1E - FullHD wszystko o LC-37XD1E LC-42XD1E LC-46XD1E LC-52XD1E

Bobson

New member
Własne spostrzezenia dotyczace 37XD1E

Jestem szczęsliwym posiadaczem modelu Sharp 37XD1E od okolo 3 tygodni. W tym poscie chcialbym zdementowac wszystkie plotki dotyczace tego modelu jak i wyjaśnic wszystkie watpliwosci osob ktore zamierzaja kupic ten model, a wiec do rzeczy.

Telewizor stoi w odleglosci od ok 3 do 4 moze 4,5 m od miejsca, w ktorym sie siedzi. Obraz ze zwyklej anteny ( nie N'ki ani cyfry+, jeszcze nie wiem na co sie zdecydowac) jest bardzo dobry, sam bylem zaskoczony. Czytajac opinie osob na tym forum troche sie obawialem ze obraz bedzie niewyrazny i lekko rozmazany, ale naszczescie nic takiego nie ma miejsca. Raz porownywalem obraz ze zwyklem tv crt 29"(sony ok 5-6 letni), ktory stal obok i musze stwierdzic, iz czern jak i kolory w sharpie wcale nie odstawaly. Co do patrzenia pod katem, to pod coraz mniejszym katem czern jest coraz bardziej wyblakla. A wiec obraz ze zwyklej antenty, zwyklego kabla oceniam na 4-4+

Jesli chodzi o obraz z DVD jest wysmienity, poprostu nie ma sie do czego przyczepic, kolory, czern, jaki i wyrazistosc obrazu jest bardzo dobra. Dla scislosci DVD z TV mam podlaczone kablem Profigold PGV 1001. Obraz oceniam na 5

Czytajac forum natknalem sie na pytania dotyczace szumow czy czegos takiego, a wiec sprawdzilem i musze powiedziec ze nic nie slyszalem. Przy glośnosci nastawionej na zero i przy uchu przy Tv slychac tylko zwykla prace telewizora(lekkie bzyczenie lamp), natomiast jesli juz sie oddalilem ok metr nic nie slyszalem(a staralem sie uslyszec).

Jesli chodzi o funkcje TruD nie dostrzeglem wyraznej roznicy z wlaczona i wylaczona ta funkcja. Jedyna rzecza jaka moze denerwowac (mnie akurat to nie rusza) jest lekke sciemnienie obrazu przy przelaczaniu programow.

Podsumowujac telewizor z cztstym sumieniem moge polecic kazdemu, ktory szuka Tv Lcd Full HD za rozsadna cene (ja zaplacilem ok 6900 z polska gwarancja). W swoim uzytkowaniu tego Tv nie spotkalem sie z zawieszaniem przy przelaczaniu kanalow jak i samowlaczaniu (a tez takie glosy widzialem na forum). W ramach scislosci Tv jest produkowany w Japonii. Jesli macie jakies pytanie piszcie jesli bede w stanie to chetnie odpowiem.
 

rudolf

Member
Mam ten sam tv i podzielam opinię Bobsona. Oczywistą rzeczą jest że przy słabym sygnale np.TVP1 na CP obraz jest dużo gorszy ale i na crt w tym przypadku jest dużo gorszy.
Zakupu dokonałem u Kikiego , a porównywałem z plasmą pioneera 427. Mnie osobiście przypadł do gustu Sharp ale nie zdziwię się jeśli ktoś przy takiej konfrontacji wybierze plasmę ( wszystko zalezy od gustu ) . Uwaga dla nowo kupujących: obraz w MM i we własnym domu to DWIE RÓŻNE SPRAWY. Dlatego polecam konfrontacje w domu. Sam sceptycznie podchodziłem do oferty Kikiego ale przekonałem się jest to chyba jedyna możliwość wyboru TV który odpowiada kupującemu w jego warunkach.
Do Bobsona: jakie masz ustawienia : kontrast . podświetlenie itp
 

Bobson

New member
Właściwych ustawien caly czas szukam i co jakis czas zmieniam. Ale na dzien dziesiejszy mam takie
podswietlenie -3
kontrast 23
jaskrawosc -3
kolor 10
barwa 15
ostrosc 3
czern włączona
truD włączone
aczkolwiek czesto uzywam tez "dynamiki". Szkoda tylko ze nie mozna dla kazdego kanalu ustawic innych własciwisci obrazu(albo jeszcze nie odkrylem tej funkcji). Rudolf jak mozesz to tez napisz mi jakich ustawien obrazu Ty uzywasz.
 

jarwisz

New member
Bez reklam
@Bobson i @rudolf
witajcie wśród zadowolonych posiadaczy Sharpa LCD 37 fullHD
ja mam co prawda GE1E ale cieszę się że komuś też się udał zakup tej firmy i nie ma tego słynnego buczenia....:D :D :D

co do trueD - to zobaczysz różnicę przeważnie na sygnale 1080i lub 1080p ,na słabym sygnale nie tak ją widać.Ale i tak jak masz podświetlanie na -3 to tym samym zmniejszasz efekt trueD.Ja mam podswietlenie na 2.Ostrość i jaskrawość 0.Ponieważ oglądam na dynamic.

pozd
 

Glimmer Twins

New member
Dołaczam się do zadowolonych użytkowników. U mnie jednak np. na kanałach z TV naziemnej widać znaczną różnicę pomiędzy włączonym a wyłączonym TrueD na korzyść tego pierwszego.
Abonentów n-ki uprzedzam że (jak to jest szeroko opisywane na forach) także z tym Sharpem tuner ma problemy ze współpracą po złączu HDMI. Po prostu okresowo zrywa dzwięk.
 

rudolf

Member
Moje ustawienia to;
Podświelenie:4
kontrast:30
jaskrawość:0
kolor:0
barwa:1
ostrosc:0
temp.kolor:śred
czerń: wył
trud:wł
Nie uważam tych ustawień za optymalne. Bardzo bym prosił bardziej doświadczone osoby o podanie sposobu kalibracji krok po kroku.
 
J

Judash

Guest
A czy to prawda, iz w modelu 42XD jest gorszy panel lcd?Zamierzam kupic ten telewizorek choc sprzedawca odradza mi full HD, a poleca Sharpa z serii SA....lub JVC i co myslcie koledzy o tym?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
Sharp 42 XD1 ma inną / wolniejszą /matrycę niż matryca 46 i 52 Xd1.
Przeznaczenie 42 Sharpa Sa1 służy zupełnie do czego innego.
Musisz się wyraźnie określić ze swoimi potrzebami.
Kasa też zupełnie inna. Ale sprawdzić musisz sam i u siebie w domu.
Będziesz wiedział co jest dla Ciebie .
 
J

Judash

Guest
kiki napisał:
witam
Sharp 42 XD1 ma inną / wolniejszą /matrycę niż matryca 46 i 52 Xd1.
Przeznaczenie 42 Sharpa Sa1 służy zupełnie do czego innego.
Musisz się wyraźnie określić ze swoimi potrzebami.
Kasa też zupełnie inna. Ale sprawdzić musisz sam i u siebie w domu.
Będziesz wiedział co jest dla Ciebie .

Kupilem Humaxa-a hdci-2000, wzilalem modul C+ przede wszystkim dla kanalu sportowego i transmisji meczow a i filmy tez chcialbym obejrzec w super jakosci.Zastanawiam sie wiec, czy seria SA bedzie wystaczajaca, czy tez kupic cos full HD?
 

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
Witam
Sam przymierzam się do wymiany mojej plazmy i wybór padł na Sharpa .Na stronie Sharp.pl pojawił się model 42 RD1E w rozdz.1366x768 i czasem reakcji matrycy 6ms.Mam pytanie kiki czy w tym LCD matryc jest ; szybsza ;niż w 42 XD1E,lub 42SA1E.
Pozdrawiam
 

hernu

New member
mystic napisał:
Nowe modele bez wad wejdą do sprzedaży z końcem grudnia lub z początkiem stycznia, tak że sezon ogórkowy z głowy w tym roku.

Problem zawieszania serii XDE został chyba wyeliminowany (nowy soft), ale proszę o opinie posiadaczy sprzętu.
O usunięciu brzęczenia jak na razie cicho.
Czy ktoś wie, kiedy nowe modele bez usterek pojawią się w sprzedaży ?

PS.
Interesuje mnie model 46XD1
 

xux84

New member
hernu napisał:
Problem zawieszania serii XDE został chyba wyeliminowany (nowy soft), ale proszę o opinie posiadaczy sprzętu.
O usunięciu brzęczenia jak na razie cicho.
Czy ktoś wie, kiedy nowe modele bez usterek pojawią się w sprzedaży ?

PS.
Interesuje mnie model 46XD1
Zaczekaj chwilę, zaraz pojawi się seria HD1 z dużo lepszymi parametrami i miejmy nadzieje pozbawiona wad XD1.
 

ask

New member
Buczenie i "zwisy"

Witam serdecznie,

od miesiąca używam 46" - obraz super mimo zwykłej antenki - czekam na możliwości zainstalowania nki na dachu.

niestety mam problem z buczeniem i już 5 razy zaliczyłem blue screena, z tym ze w tym przypadku jest to black screen - nic nie pomaga - poza wypięciem z z prądu i ponownym włączeniem - wygląda na jakiś problem w sofcie.

mam nadzieję, ze zostanie to naprawione i na razie nie żałuję - wszak design ma nie powtarzalny.

pozdrawiam, arek
 

IAH

New member
Falubaz napisał:
czy w 37XD1 też cos buczy?????
pytam bo chciałbym wymienić 37ge1e i zastanawiam sie na co........

Witam,
Jest to moja pierwsza wypowiedź na tym forum, a do niej zmusiły mnie moje wątpliwości przy wyborze telewizora LCD.
Chcę kupić TV LCD - wacham się pomiędzy 37XD1 a Panasonic 32LX600.
Od kilku dni śledzę fora i opinie na temat LCD. Sam też pracuję w sklepie elektronicznym i mam możliwość testowania TV ("n"). Niestety Panasonic powalił Sharpa jeżeli chodzi o sygnał HD (te szczegóły i kolory!), natomiast ja oglądam TV z 3,5m i idealna jest wielkość 37" (32 to trochę za mało). Jeżeli Panasonic robiłby 600 w wersji 37" to bym się nawet nie zastanawiał i bym go wziął (swoją drogą ciekawe, czy Panasonic wejdzie w większe formaty LCD?). Stąd też moja decyzja o zakupie Sharpa, a tu czytam o defektach tej serii (buczenie, zciemnianie przy zmianie programu).
Jestem w kropce, najlepszym rozwiązaniem byłoby odczekanie kilku miesięcy (spadek cen, nowe modele, itp.); jednakże ja nie chcę czekać, gdyż czekając, niegdy nic nie kupię. Ciągle się zastanawiam, czy może nie poczekać na model 37RD1, który ma rozdzielczość WXGA, a tym samym sygnał standardowym będzie lepiej świecił (a przy okazji zostanie parę zł w kieszeni i spadnie zużycie prądu). Na pewno nie kupię żadniego Samsunga i LG. Moim zdaniem Philips 37PF9731 jest na pewno wart grzechu, ale jego cena powala. Czekam na wasze opinie na temat.
 
J

Judash

Guest
IAH napisał:
Witam,
Jest to moja pierwsza wypowiedź na tym forum, a do niej zmusiły mnie moje wątpliwości przy wyborze telewizora LCD.
Chcę kupić TV LCD - wacham się pomiędzy 37XD1 a Panasonic 32LX600.
Od kilku dni śledzę fora i opinie na temat LCD. Sam też pracuję w sklepie elektronicznym i mam możliwość testowania TV ("n"). Niestety Panasonic powalił Sharpa jeżeli chodzi o sygnał HD (te szczegóły i kolory!), natomiast ja oglądam TV z 3,5m i idealna jest wielkość 37" (32 to trochę za mało). Jeżeli Panasonic robiłby 600 w wersji 37" to bym się nawet nie zastanawiał i bym go wziął (swoją drogą ciekawe, czy Panasonic wejdzie w większe formaty LCD?). Stąd też moja decyzja o zakupie Sharpa, a tu czytam o defektach tej serii (buczenie, zciemnianie przy zmianie programu).
Jestem w kropce, najlepszym rozwiązaniem byłoby odczekanie kilku miesięcy (spadek cen, nowe modele, itp.); jednakże ja nie chcę czekać, gdyż czekając, niegdy nic nie kupię. Ciągle się zastanawiam, czy może nie poczekać na model 37RD1, który ma rozdzielczość WXGA, a tym samym sygnał standardowym będzie lepiej świecił (a przy okazji zostanie parę zł w kieszeni i spadnie zużycie prądu). Na pewno nie kupię żadniego Samsunga i LG. Moim zdaniem Philips 37PF9731 jest na pewno wart grzechu, ale jego cena powala. Czekam na wasze opinie na temat.

Mialem ten sam problem ;) W koncu przypdkowo przecytalem na forum o TH-42PV60EH i go kupilem ;).To najlepszy kompromis miedzy tymi tv lcd ;)
 

slavi

New member
IAH napisał:
Witam,
Jest to moja pierwsza wypowiedź na tym forum, a do niej zmusiły mnie moje wątpliwości przy wyborze telewizora LCD.
Chcę kupić TV LCD - wacham się pomiędzy 37XD1 a Panasonic 32LX600.
Od kilku dni śledzę fora i opinie na temat LCD. Sam też pracuję w sklepie elektronicznym i mam możliwość testowania TV ("n"). Niestety Panasonic powalił Sharpa jeżeli chodzi o sygnał HD (te szczegóły i kolory!), natomiast ja oglądam TV z 3,5m i idealna jest wielkość 37" (32 to trochę za mało). Jeżeli Panasonic robiłby 600 w wersji 37" to bym się nawet nie zastanawiał i bym go wziął (swoją drogą ciekawe, czy Panasonic wejdzie w większe formaty LCD?). Stąd też moja decyzja o zakupie Sharpa, a tu czytam o defektach tej serii (buczenie, zciemnianie przy zmianie programu).
Jestem w kropce, najlepszym rozwiązaniem byłoby odczekanie kilku miesięcy (spadek cen, nowe modele, itp.); jednakże ja nie chcę czekać, gdyż czekając, niegdy nic nie kupię. Ciągle się zastanawiam, czy może nie poczekać na model 37RD1, który ma rozdzielczość WXGA, a tym samym sygnał standardowym będzie lepiej świecił (a przy okazji zostanie parę zł w kieszeni i spadnie zużycie prądu). Na pewno nie kupię żadniego Samsunga i LG. Moim zdaniem Philips 37PF9731 jest na pewno wart grzechu, ale jego cena powala. Czekam na wasze opinie na temat.
Zastanów się jeszcze nad LCD JVC LT40S70. Właśnie na niego czekam i będę go miał za około tydzień. Ten model wg. wszystkich co go testowali świeci bardzo ładnie. Nie zastanawiaj się czy 40" to w Twoim przypadku za dużo. Ja będę oglądał telewizję z odległości 3m, a nawet z mniejszej obraz jest dobrej jakości. Przeczytaj na tutejszym forum wątek o tym LCD. Jego zakup na pewno jest wart rozważenia.

Pozdr.
 

IAH

New member
slavi napisał:
Zastanów się jeszcze nad LCD JVC LT40S70. Właśnie na niego czekam i będę go miał za około tydzień. Ten model wg. wszystkich co go testowali świeci bardzo ładnie. Nie zastanawiaj się czy 40" to w Twoim przypadku za dużo. Ja będę oglądał telewizję z odległości 3m, a nawet z mniejszej obraz jest dobrej jakości. Przeczytaj na tutejszym forum wątek o tym LCD. Jego zakup na pewno jest wart rozważenia.

Pozdr.

Niestety 40" jest dla mnie trochę za duży. Sprawdzałem go, świeci bardzo dobrze, ale nasysenie kolorów (sygnał HD) jest troszeczkę gorsze od Panasonica. Swoją drogą jest nowy 37M70, lecz niestety na razie nie miałem okazji go przetestować.

pozdrawiam
IAH
 

IAH

New member
Judash napisał:
Mialem ten sam problem ;) W koncu przypdkowo przecytalem na forum o TH-42PV60EH i go kupilem ;).To najlepszy kompromis miedzy tymi tv lcd ;)

Witam,
37PV60 był pierwszą moją "opcją", niestety moja kochana żona ogląda dosyć długo telewizję, a Panasonic nie ma zabespieczenia przeda wypalaniem (skandal - u innych producentów to podstawa) - sam byłem świadkiem wypalenia się znaczka jedynki na 42" u mnie w sklepie. Poza tym odtrącają mnie od plazmy trzy rzeczy - słaba biel, mała rozdzielczość i duży pobór mocy (241W przy 37 to dla mnie dużo - dla porównania 37XD1 -218W). W kwesti rozdzielczości to wiem, że przy sygnale z kablówki plazma lepiej świeci, ale niestety już chcę kupić TV z większą rozdzielczością, abym za kilka lat nie pluł sobie w brodę za taki zakup (kto wie, może telewizja HD ruszy z kopyta?). Dodam, że zakup telewizora w tej cenie jest dla mnie poważnym naruszeniem budżetu rodzinnego i dlatego też muszę się przed ostatecznym wyborem dokładnie zastanowić.

pozdrawiam
IAH
 
J

Judash

Guest
Z tym wypalaniem znaczkow tez sie obawialem dlatego chcialem kupic cos z lcd i zdecydowalem sie juz nawet na Sony z serii X, ale doczytalem na forum, ze znaczki wypalaja sie w lcd tez ;( wiec stwierdzilem, ze skoro maja sie wypalac w tv za 10.000, to wole zeby wypalaly sie w tv za 4.800 ;).Chyba nie jest tak zle z tym wypalaniem twierdza tak koledzy ktorzy posiadaja ten tv....aha co to za roznica 230 wat a 260 wat ;).Moj Sony zre teraz 130 wat ;)to bedzie roznic dopiero.

Powodzenia w wyborze ;)
 
Do góry