Seria Sharp XD1E - FullHD wszystko o LC-37XD1E LC-42XD1E LC-46XD1E LC-52XD1E

mdag

New member
ru1970 napisał:
Witam forumowiczów
Proszę również o podpowiedź, jak rozwiązać problem zmniejszania obrazu (1-2 cm czarna ramka) dostarczanego z komputera (Vista) przez złącze HDMI. Gdy sygnał dostarczam z odtwarzacza Yamaha 661 obraz wypałnia całą powierzchnię lcd. Sygnał pochodzi z ATI 1250 zintegrowanej na płycie GigaByte MA69GM-S2H (chipset AMD 690G, proc. AMD Athlon X2 Dual Core BE-2350, 2x1GB DualDDR2-800, mATX). Chciałbym wykorzystać wszystkie pixele z posiadanych 1920x1080 :)
Pozdrawiam
1) pierwsza sprawa, to wybierz na pilocie w opcjach formatowania ekranu (pod klapką) "underscan"...

2) jeśli nadal jest coś nie tak, to sterowniki ATI mają jakąś dziwną przypadłość. Oprócz standartowych sterów powinieneś zainstalować Catalyst Control Center. Być może masz to zainstalowane, bo jak mniemam większość to instaluje razem ze sterami. (Ja na przykład tego nie instaluję, bo mnie drażni ten zasobożerny i "pomocnik sterów". Stary dobry Control Panel był dobry, a teraz korzystam z ATI Tray Tools...)

Ale do rzeczy, wejdź we wspomniany CCC w opcję panelów. W którejś z opcji będzie gdzieś tam taki suwak, zapomnialem nazy, ale chyba wypełnienie ekranu, który domyślnie, nie wiedzieć czemu ustawiony jest na 15 %
Nie wiem dlaczego tak jest, ale to jakaś kpina. W każdym bądź razie, ustaw na 0% i ekran wypełni Ci się w całości....
 

A_ndy

New member
SHARP LC 42 XD 1 za 4500 zł w Saturnie ;-)

...przynajmniej w Gdańsku :eek:k: Myślałem o Tośce R3500 ale ta oferta zabiła mi niezego ćwieka :grin:
Pozdrawiam, A_ndy
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
te telewizory mają inne przeznaczenie.
Do sygnałów Sd - lepszy jest R 3000 - lepiej sprawdź !!!
 

Airvision

New member
Ten sklep Saturn - ma jakąś strone internetową? Bo chciałbym zobaczyć gdzie mają sklepy ale na google nic nie mogę znaleźć.

EDIT

Hehe dobra mam. Wystarczyło wpisać "Saturn" ;p

PS. Ojciec chyba jedzie jutro do nich zamawiać, więc jeżeli macie jakieś ale to teraz piszcie proszę :D
 
Ostatnia edycja:

noise

New member
W zwiazku z promocja w satrunie Sharpa 42XD1 mam pytanko do kolego.
1. Czym rozni sie on od 42XD1E oraz od 42XD1EA?
2. Czy posiada 1080p/24? Jesli nie to czy warto kupowac TV bez 1080p/24? Chyba nie bo jesli nei moze wyswietlac 24klatek to po co mi fullhd.
3. Czy to dobry TV do XBOX360 i laptopa? Jak je nalepiej podlaczyc do niego: mam DVI w laptop i component x xbox360 - 1080p przyjmuje ten sharp przez DVI oraz component?
Z gory dziekuje za odpowiedz
 

noise

New member
winczako napisał:
nieprawda... do lutego 2007r dotyczylo tez 42 cali, a w nowszej serii zdaza sie- ale bardzo sporadycznie... dlatego zastanawiam sie czy mam tego pecha, czy probuje doszukac sie na sile jakiegos dzwieku;P

Przepraszam ze kolejny post w tym watku ale czytam o buczeniu i:
1. Jak rozpoznac serie "nie buczaca" - wiecei moze jakie sa w satrunie do kupienia?
2. Jesli odlacze antene TV to bedzie buczenie - bo mam wrazenie ze to wlasnie po podlaczeniu ono wystepuje
 

tirula

New member
noise napisał:
W zwiazku z promocja w satrunie Sharpa 42XD1 mam pytanko do kolego.
1. Czym rozni sie on od 42XD1E oraz od 42XD1EA?
2. Czy posiada 1080p/24? Jesli nie to czy warto kupowac TV bez 1080p/24? Chyba nie bo jesli nei moze wyswietlac 24klatek to po co mi fullhd.
3. Czy to dobry TV do XBOX360 i laptopa? Jak je nalepiej podlaczyc do niego: mam DVI w laptop i component x xbox360 - 1080p przyjmuje ten sharp przez DVI oraz component?
Z gory dziekuje za odpowiedz

42XD1EA jest nowszym wcieleniem D1E z extra panelem:
42cale
Advanced Super View & BLACK TFT LCD przez co uzywa nieco wiecej mocy w watach (nie wystepuje w nim tez buczenie jak w D1E), posiada oczywiscie 1080/24-25 przy ustawieniu "FILM" oraz okolo 30 klatek/sek, przy ustawieniu true-D w menu Display(obraz) jezeli chcesz wyswietlac Laptop przez DVI- to mozesz kupic adapter: DVI do HDMI i jechac ext.6 HDMI z ustawieniem "wysoka dynamika" i "Underscan" wg.meny HDMI, a dzwiek poprzez Audiokabel.
Mozesz uzyc component in przez extern 4 z dzwiekiem "audio in" -no i najwazniejsze-uzyc galvanicznego separatora masy dla kabla antenowego.

 

Airvision

New member
Czyli tak, mam Sharp'a.

Kupiony w Saturnie w Gdańsku dzisiaj.
Mieli koło 70 sztuk, a około 13:00 było już tylko kilka :p

Kosztował 4500zł a model to LC-42XD1EA Nr. serii 704xxxxx

Stwierdzam:
- Kablówka rozdzielona na 3 telewizory w domu - i jest nieźle :) Aż się zdziwiłem.
- Film Transformers 1080p FULL HD - obraz niesamowity.
- Nie smuży na szczęście
- Czerń oraz biel po regulacji bardzo dobra.
- Kąty w sumie takie sobie ale da się przeżyć
- Nie buczy, nie piszczy i nie wydaje z siebie żadnych dźwięków nawet przy głośności 0 i ogólnej ciszy w chałupie.
- Bandingu wygląda na to, że nie ma albo nie widzę
- Na szczęście również brak bad pixeli :)

Czyli muszę pochwalić Saturn, że nie polecieli w kulki i nie wystawili żadnej starej serii tylko już poprawioną :) Jestem mega zadowolony z zakupu, do tego w takiej cenie.

PS. Telewizor jest ogromny, w sklepach wydawał się mniejszy :D
 
Ostatnia edycja:

tataniny

Member
Airvision napisał:
"PS. Telewizor jest ogromny, w sklepach wydawał się mniejszy :grin:"

Poczekaj kilka tygodni jak się przyzwyczaisz. Wtedy stwierdzisz: "...42-calowy jest OK, ale nawet mógłby być 46" :)
Cytuję swoje słowa, które wypowiedziałem wczoraj do żony, a ona nie zaprzeczyła. Wcześniej (zaraz po zakupie) krytykowała mnie i mówiła że TV jest stanowczo za duży.:-D

Pozdrawiam
J
 

LOBOsss

New member
Sharp Saturn promocja 42"

Witam

Kupiłe wczoraj Sharpa XD1-EA nr seryjny 7073020xxx oraz kino domowe marki LG -HT552PH. Jestem nowy w temacie kin domowych i telewizorów wiec prosze was, jako specjalistów o pomoc w paru istotnych kwestiach.

1) Gdzie można odczytać miejsce docelowe produkcji telewizota, Tajwan czy Japonia

2)Do kompletu posiadam także Cyfre+ przez dekoder firmy Ferguson bez HD i bez złącza HDMI więc z tego co wiem to pozostaje mi tylko podłączenie przez kable Component lub SCART. Ktore bedzie lepsze i jaki kabel do tego dobrać, czy taki zwykły z saturna za 30 zł wystarczy???

3) Nadmieniłem wcześniej ze kupiłem także kino domowe LG które ma złącze HDMI pytanie moje brzmi czy lepiej podłaczyć każdy sprzęt osobno (componet lub scart i HDMI ) czy zrobić przejście przez jakiś sprzet czyli TV-KINO-DEKODER lub TV-DEKODER -KINO.

Proszę o pomoc w wyborze zestawu chciałbym to zrobić raz a dobrze bez zbyt wielkich kosztów :):)

Z góry dziekuje za pomoc, ewentualnie prosze o maila na adres kpantula.at.o2.pl

Ps. Przepraszam ze ten temat tutaj zamiesciłem ale w związku z tym że posiadacie już podobne telewizoty to napewno także macie doświadczenie w łączeniu wszystkiego ze sobą :)
 
Ostatnia edycja:

Buddy

New member
Witam,

Z informacji od sprzedawcy we czwartek wynikało, że mają 31 szt.
O 9.10 rano zeszło im już 8 szt (moja 9) i jeszcze kilka osób "kręciło się" wokół sprzedawców w sprawie zakupu.
Moja seria to 707423xxx - Made in Japan :eek:k: .

Rzeczywiście cena jest rewelacyjna - właściwie zanim zdecydowałem się na ten zakup poważnie rozważałem model X20E, przy czym przy tak znacznej różnicy (ok. 1200 zł) stwierdziłem, że za taką kasę przeboleje kilka różnic na niekorzyść XD1 ... wszystko ma swoją cenę.

Generalnie, po instalacji i kilku godzinach przed ekranem moje uwagi:
- przy sygnale SD obraz w zależności od stacji jest od akceptowalnego po bardzo dobry (odbieram UPC)
- nie mam jeszcze nic cyfrowego - już wkrótce; może ktoś z kolegów poradzi co wybrać: C+, Polsat, czy n-kę
- sygnał z DVD daje obraz ok bez smużenia i bandingu

Po dokładniejszych próbach ustawień i małych eksperymentach napiszę coś więcej.

Pozdrawiam :-D


Airvision napisał:
Czyli tak, mam Sharp'a.

Kupiony w Saturnie w Gdańsku dzisiaj.
Mieli koło 70 sztuk, a około 13:00 było już tylko kilka :p

Kosztował 4500zł a model to LC-42XD1EA Nr. serii 704xxxxx
 

LOBOsss

New member
:):)

co do platformy to polecam cyfre + sam mam dekoder Ferguson bez Hd i abonamet cyfry z pakieem prestizowym odbiera super rzez złacze component :):)
 

torsen

New member
@Buddy gratuluje zakupu i oby pieknie sprzet chodzil!
Co do platformy, to lepiej sam poczytaj w sieci rozne opinie, sprawdz oferty, sprzet i ceny. I wybierz najlepsza oferte do swoich potrzeb. Jak sie nastawiasz na tresci HD to przejzyj pozycje HD bo niektore kanaly sa HD tylko z nazwy.
 

krecik55

New member
Witam

Kupiłem 37XD1E seria :705554... również made in Japan. Dziś se w brodę pluje bo dzień po moim zakupie rozpoczęła się promocja i za te same pieniążki bym kupił 42" model XD1EA. Właściwie to czy mógłby ktoś mi dokładnie wytłumaczyć czym one się różnią ?? z tego co wyczytałem to między innymi w EA zostało wyeliminowane buczenie, a tego w moim też nie słyszę przynajmniej narazie.
Mam również problem typowo techniczny, gdyż nie wiem kompletnie jak co ustawić. Może ktoś mi podać dobrą konfigurację pod PS3 (przez hdmi) PC (dvi-hdmi) Cyfra + (euro). Są dwa wejścia Euro (1.AV, 2.RBG) przez które lepiej podłączyć ???
Co do obrazu z cyfry i sd (kablówka w bloku) to zauważyłem że obraz strasznie się jakby rozmazuje np. podczas ruchu postaci albo koleś ruszył głową a jego włosy zostają w miejscu w którym miał głowę przed chwilą, dopiero po ułamku sekundy jest ok. (dziwnie to tłumacze ale nie wiem jak taki efekt nazwać) :)
 

LOBOsss

New member
Krecik:)

Krecik zawsze możesz oddac tv w orginalnym opakowaniu do 14 dni a potem kupic 42XD1EA .... o ile jeszcze gdzies znajdziesz. We wrocławiu koło godzniny 18 w piątek było jeszcze 8 sztuk :)
 

krecik55

New member
Czyli nie da się ustawić tv tak aby poprawić jakości obrazu z C+ i SD ??? Jadę na ustawieniach fabrycznych. C+ i SD (standard) PS3 i PC (dynamika)

W takim razie może i bym go oddał tylko jak to się ma w przypadku zakupu na raty przy wkładzie własnym ???

Może warto jednak poczekać na model 37X20E ??? 42 zdecydowanie odpada będzie za duży. Od tv siedzę ok 2m.
 

noise

New member
tirula napisał:
42XD1EA jest .......... posiada oczywiscie 1080/24-25 przy ustawieniu "FILM" oraz okolo 30 klatek/sek, przy ustawieniu true-D w menu Display(obraz)


Jestes tego pewny ze ma 24p? Mozesz mi pokazac to gdzies np. na stronie sharpa? Wszyscy mowia ze brakuje mu tego.
 
Ostatnia edycja:

audiorek

New member
Pod koniec lipca byłem na prezentacji Plazm Pioneer'a. Wtedy mocno podkreslano funcje 24 klatek/sek.
Być moze funkcja podobna, lecz niestety rok temu jak wprowadzano serię XD1 nikt do tego nie przywiązywał wagi. Wg instrukcji w trybie film TV dostosowuej prędkośc wyswietlania do sygnały. Dostanie 25 wyswietli 25 dostanie 24 wyswietli 24. Żródła HD dopiero sie pojawiały. W ciągu roku sporo sie zmieniło.

W jednych TV podkresla sie jedne zalety w innych inne, a niby są podobne. A wszystko po to aby nas klientów zakręcić.

A ewentualnie obejrzymy film w czasie o 4% szybszym, lecz chyba włąsnie wtrybie film chodzi o tą klatke/sek własnie.
 
Ostatnia edycja:
Do góry