Seria Sharp XD1E - FullHD wszystko o LC-37XD1E LC-42XD1E LC-46XD1E LC-52XD1E

Patrykos

New member
Probowalem wyswietlic ponizszy obraz testowy na ekranie mojego 42XD1E



Niestety nie wyswietla sie on w pelni, zarowno przez PS3 jak i PC przez HDMI obraz jest przycinany ze wszystkich stron o ok 80 pixeli. I wyglada mniej wiecej jak ponizej:



Strasznie to wkurza bo nie idzie normalnie pracowac z windowsem jak nie widze ikonek, menusow itp rzeczy w programach. Czy to sie kwalifikuje do reklamacji? A moze da sie jakos ustawic w menu serwisowym moze.

Czy ktos moglby sprawdzic to u siebie i dac znac.

Edit: ok juz czesciowo sobie poradzilem, jak zmienie format obrazu z Full na Underscan to prawie jest idealnie.
 
Ostatnia edycja:

coyote

New member
Co z "buczeniem"

nowy66 napisał:
Kupiłem Sharpa w połowie listopada zeszłego roku. Największym dla mnie zmartwieniem (przed zakupem) była jakość odbioru z Cyfry - czyli SD. Niepotrzebnie. Nie korzystam z kablówki a sygnał z siatki dachowej - tylko sporadycznie.

Po tych 3 miesiącach intesywnego użytkowania, mogę z pełną odpowiedzialnością powiedzieć, że odbiornik wart jest każdej złotówki, którą za niego zapłaciłem. No prawie każdej... ponieważ mam tzw buzzing (buczenie). Słyszlane to to jest wieczorem jako dość natarczywy, jednostajny dźwięk średnio-wysoki. W ciągu dnia absolutnie niesłyszalny - poziom hałasu otoczenia zagłusza go skutecznie. Dla poziomu głośności ok. 15-17 (wartość średnia głośności) niezauważalny, poniżej 8 (nocna) - tak. A i to w scenach cichych. Jest to jedyny słaby punkt tego TV. Czekam cierpliwie na rozwiązanie tego prolemu przez Sharpa. Zgłosiłem pisemna reklamację w 3 dniu użytkowania, więc jestem spokojny.

Nie używam go do podłączenia do PC więc ograniczenia złącz mnie nie interesują. Jak działa z grami - to samo - to nie jest moja bajka.

Banding jest w każdym, którego miałem mozliwość oglądać. Wybrałem ten, w którym banding był najmniejszy. Zauważalny tylko na jednobarwnej planszy, najwyraźniej na szarej. Dla codziennego oglądania - absolutnie niewidoczny.

A teraz do obrazu : używałem zwykłego mediasata Cyfry a teraz również "n". Dla mnie jakość obrazu SD - nawet z odległości do 2 metrów jest nawet bardzej niż OK. Nie widzę żadnej róznicy pomiędzy sygnałem nadawanym przez C+ a "n". Moim zdaniem jest to zasługa doskonałego skalera w modelu 46XD1E. Kilka zdjęć zrobionych "z wolnej ręki" zamieściłem na drugim forum. Nie znam pojęcia pikselozy na moim Sharpie.

Jeśli chodzi o sygnał HD - to mozna powiedziec jedno zdanie : ten TV pokazuje, które HD jest naprawdę warte oglądania !! Np MGM jest moim zdaniem do dooopy. Czysty upscaling w średniej formie. Najbardzie przypadają mi do gustu spoty na anixe HD, potem na Astra promo HD i potem reszta. To nie jest kwestia LCD - to jest kwestia nadawcy. Sharp z pewnością poradzi sobie nawet z najtrudniejszym sygnałem HD (z wysokim bitratem)

Ten LCD jest świetnie przygotowany do oglądania HD. A jak tylko da mu się przynajmniej dobry, no, przyzwoity sygnał (SD) , to pokazuje (ostre) pazurki.

Jako napęd do DVD używam starego Pioneera 535 - nie tylko bez HDMI ale nawet bez componenta. I efekt jest dokadnie taki sam. Przynajmniej bardzo dobry.

Dźwięk z głośników pod sprzętem - dobra+. Dla ogladania codziennego wystarczy. Dla filmów , dzwięk podaję przez system kina domowego, więc nie ma to znaczenia.

Moja sumaryczna ocena 95/100 pktów.

pzdr

Uporałeś się w jakis sposób z problemem "buczenia". Mam to samo i wciąż szukam lekarstwa.
 

Golibroda

New member
krzyczaki napisał:
Podobno na buczenie lekarstwem jest to:

http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=249381803

Ale czy działa to niewiem:((
Ktoś z forumowiczów kupił i miał się pochwalić czy działa czy nie.

Ja co prawda mam taki izolator ale nie ma takiego pięknego TV :D .

Zakupiłem "tłumik" aby wyeliminować przesuwające się po ekranie CRT TV pasy gdy podłączałem komputer z wyjścia karty graficznej PC (video) do wejścia niskiej częstotliwości w TV.
Urządzenie eleiminuje "brum" sieciowy o częstotliwości 50 Hz. Nie wiem tylko dlaczego kanały TV z anteny szły bez zakłóceń dopiero na sygnał AV nakładały się przesuwajace się pasy. Kombinowałem też z przekładaniem wtyczek sieciowych obu urządzeń w gniazdach zasilających aby wyelimininować różnice potencjałów pomiędzy fazami ale to nic nie dawało. A izolator pomógł :) .

Pozdrawiam
Piotr

P.S.
Jak sobie kupię XL2 i będzie buczało to podłączę i napiszę :p
 

audiorek

New member
krzyczaki napisał:
Podobno na buczenie lekarstwem jest to:

http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=249381803

Ale czy działa to niewiem:((
Ktoś z forumowiczów kupił i miał się pochwalić czy działa czy nie.

Poczekamy:hmm:

PZD

Cel stosowania izolatorów galwanicznych jest zupełnie inny. Odizolować instalację budynku od głównej sieci ( w przypadku TV kablowej). czasem w instalacji budynkowej, też pływają jakieś prądy wyrównawcze, wtedy też się przyda. Jeżeli Instalacja antenowa wpływa na Twój zasilacz w telewizorze, nie musisz od razu kupować izolatora. Odłącz po prostu wtyczką antenową od gniazdka antenowego ( korzystający ze wzmacniaczy zasilanych z zasilacza podłaczonego do wtyczki antenowej, niech wyjmą wtyczke z TV ). Jesli pomoże, masz odpowiedź, jesli nie - to nie to. I szkoda kasy.
 

Golibroda

New member
audiorek napisał:
. Odłącz po prostu wtyczką antenową od gniazdka antenowego ..............Jesli pomoże, masz odpowiedź, jesli nie - to nie to. I szkoda kasy.

U mnie właśnie (przy połaczeniu PC->TV po AV) - gdy nie stosowałem izolatora wyjęcie wtyku antenowego pomagało - zakłócenia znikały.

Natomiast druga para TV -> PC (w tym samym mieszkaniu) nie wymaga takich zabiegów. Obraz po AV jest idealny.:mrgreen:

Ale w przypadku XD1 buczenie może być z zupełnie innego powodu.

Pozdrawiam
Piotr
 

tirula

New member
"TO" - czyli Galvaniczny separator masy (Uziemienia)

czyli wyeliminowanie konfliktu pomiedzy napieciem (masa) w kablu antenowym z masa odbiornika telewizyjnego- to jedyny mozliwy srodek wyeliminowania buczenia. Ja to mam w moim LC-42XD1EA i nie mam zadnego buczenia- NIGDY! Dziwie sie ze ludzie caly czas glowkuja, zamiast dawno to kupic i zalozyc! pozdrawiam
 

audiorek

New member
tirula napisał:
czyli wyeliminowanie konfliktu pomiedzy napieciem (masa) w kablu antenowym z masa odbiornika telewizyjnego- to jedyny mozliwy srodek wyeliminowania buczenia. Ja to mam w moim LC-42XD1EA i nie mam zadnego buczenia- NIGDY! Dziwie sie ze ludzie caly czas glowkuja, zamiast dawno to kupic i zalozyc! pozdrawiam

To, że u Ciebie miało "to" znaczenie, nie znaczy , że u wszystkich. Wprzypadku kablówek rzeczywiście nawet dla własnego spokoju warto separatorek zainstalować, aby jakis monterek nie "uwalił" telewizorka podczas przepinania kabelków.
Ale jeżei telewizorek odpięty od antenki ,przełączone na wejście wideo bez sygnału , a buczy ?????.
 

tirula

New member
audiorek napisał:
To, że u Ciebie miało "to" znaczenie, nie znaczy , że u wszystkich. Wprzypadku kablówek rzeczywiście nawet dla własnego spokoju warto separatorek zainstalować, aby jakis monterek nie "uwalił" telewizorka podczas przepinania kabelków.
Ale jeżei telewizorek odpięty od antenki ,przełączone na wejście wideo bez sygnału , a buczy ?????.

Staraj sie wylaczyc funkcje 5V napiecia na antene DTV, czesto zapomina sie o tym i wysyla niepotrzebnie 5v do gniazda antenowego, no i najlepiej zebys mial prad z gniazdka uziemionego (typ jak w kuchniach) bo telewizorek choc ma kabel 2 zylowy- czuje sie wtedy jakby mial extra uziemienie.
 

PrzemoRene

New member
Piszczenie z zasilacza

Witam wszystkich serdecznie. To mój pierwszy post i niestety odrazu z problemami. A mianowicie kupiłem 42Xd1E bez literki A na końcu dwa dni temu. W nocy żona uskarżała się na bardzo wysokiej częstotliwości ciągły pisk przy wyłączonym telewizorze ( mnie nie było - byłem na wyjeździe). Sprawdziłem i faktycznie taki występuje a i nawet głośniejszy jak TV jest OFF (!) Zaznaczam, że instalacja w domu jest nowa i porawna (nowy dom 4 miesiące), więc winę ponosi TV. Pytanie, bo do serwisu Sharpa od 2 godzin nie mogę się dodzwonić: Czy któryś z forumowiczów zlikwidował PERMANENTNIE owe (słunne jak mniemam) buczenie/piszczenie w modelu XD1E? Czy w ramach gwarancji ktoś to już naprawiał? Przczytałęm cały temat o tyj serii Sharp i nie ma jednoznacznej odpowiedzi.
ps. Mam C+ SD po Euro reszta pusta.

Dziekuje z góry za szczegółową odpowiedź! :)
 

krecha2

New member
Wytlumaczcie mi dlaczego nie kupujecie X20e!!! ktory jest cienszy ladniejszy , nowszy , bez buczenia ,bez piskow , ma piekny obraz , i dziala swietnie z sygnalem sd ... Tylko pchacie sie w stare ,brzydzsze, z problemami ... ludzie ceny roznia sie kilkoma stowkami ....:)
 

audiorek

New member
krecha2 napisał:
Wytlumaczcie mi dlaczego nie kupujecie X20e!!! ktory jest cienszy ladniejszy , nowszy , bez buczenia ,bez piskow , ma piekny obraz , i dziala swietnie z sygnalem sd ... Tylko pchacie sie w stare ,brzydzsze, z problemami ... ludzie ceny roznia sie kilkoma stowkami ....:)
No włąsnie jak to jest z tymi modelami ?????

ktos wie jak je poukładać w sensownej kolejności od najlepszego: HD1, XL2, XL1, XD1, X20 , a może tak naprawde kolejność inna.
 
Ostatnia edycja:

krecha2

New member
najpierw byla seria G , pozniej Xd1e ,Xl1e, i Teraz najnowsze X20e i Xl2e ..

Czyli X20e nastepca Legendarnego Xd1 ,ulepszony pozbawiony problemow , z funkcja 1080p/24 zmniejszony design (jak dla mnie nowoczesniejszy ladniejszy) 3 Hdmi . i funkcja Aquos Link. podwyzszony kontrast. 10 bitowy panel .

Xl2e Nastepca Xl1e rowniez dodane 1080/24 i najwazniejsze 100hz (dla mnie nie przydatne,wyzej wymieniony jest bardzo plynny 10 bitowy panelel i Hdmi 1.3

Te 2 modele sa topowe i stoja najwyzej w hierachi sharpa ...

Hd1e nie biore pod uwage bo to juz najwyzsza polka.. (dla maniakow)..:)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
PrzemoRene - napisz gdzie kupiłeś i czyja masz gwarancję - podaj nr fabryczny - jeśli będzie z Sharpa Polska dostaniesz pomoc i kontakt do szefa serwisu centralnego w Warszawie.
 

PrzemoRene

New member
Witam ponownie:)
Telewizor zakupiłem w Euro RTV AGD na Franowie w Poznaniu. Telewizor ma polską gwarancję, a jego numer seryjny to: 6104411660

wspomnę tylko, że jest to jedyny problem jaki dostrzegamy, a reszta jest dokładnie taka jak potrzebujmy. Dziś poszła 3 częsć LOTR z DVD i oglądało się baaardzo miło ;) Sygnał SD mi odpowiada ;) A co do tego wyższego modelu... Ja nie jestem maniakiem w TV - nie mam na to za bardzo czasu;) Ten model (poza tym piszczeniem z zasilacza) spełnia moje oczekiwania w 100% jak za te ~6k zł :)

Poproszę więc na priva o ten numer do Warszawy, to w pOniedziałek zadzwonie.
Pozdrawiam
 

ru1970

New member
'Popularny' pisk i problem z wielkością obrazu z HDMI

Witam forumowiczów
Ja również proszę Kikiego o kontakt do szefa serwisu. Od kilku dni telewizor generuje cichy pisk - słyszalny oczywiście, gdy z głośników i otoczenia nie dochodzą inne dźwięki. Kupując go miałem nadzieję, że to błędy 'wieku dziecięcego', niestety ..
Telewizor kupiłem 2 miesiące temu w Action. Posiada oczywiście polską gwarancję, numer seryjny: 705828094.

Proszę również o podpowiedź, jak rozwiązać problem zmniejszania obrazu (1-2 cm czarna ramka) dostarczanego z komputera (Vista) przez złącze HDMI. Gdy sygnał dostarczam z odtwarzacza Yamaha 661 obraz wypałnia całą powierzchnię lcd. Sygnał pochodzi z ATI 1250 zintegrowanej na płycie GigaByte MA69GM-S2H (chipset AMD 690G, proc. AMD Athlon X2 Dual Core BE-2350, 2x1GB DualDDR2-800, mATX). Chciałbym wykorzystać wszystkie pixele z posiadanych 1920x1080 :)
Pozdrawiam
 
Do góry