Seria Sharp XD1E - FullHD wszystko o LC-37XD1E LC-42XD1E LC-46XD1E LC-52XD1E

jarula29

Member
moje ustawienia na 42xde1a

siema
mam tego lcd od 2 miesiecy. kalibrowalem go juz na różne sposoby. obecnie jest juz chyba optymalnie ustawiony.
podśw. 3
kontr 30
jaskr -4
kolor -1
barwa 3
ostrość 7
trud on
opc on
te ustawienia są bardzo podobne do trybu: dynamiczny ale ja jednak widze wyraźna różnice. poza tym jestem z niego bardzo zadowolny. czern bardzo dobra. ja nie widze u mnie żadnego zielonego odcienia itp...
możesz mi podac swoje ustawienia i wujaśnic co oznacza literka "a" na końcu xde1?
jakkie masz wrażenia odnosnie tego lcd-ka?
pozdro
:eek:k:
 

coyote

New member
Buczenie w 46 XD1E ? czy to już obsesja ?

Witam
Właśnie stałem się szczęśliwym posiadaczem SHARPA 46 XD1E. Dość długo zwlekałem z zakupem, teraz gdy cena osiągnęła dolny pułam zdecydowałem się w końcu na zakup. Dużo wyczytałem o słynnym "buczeniu". Dlatego bardzo się tego obawiałem. Rozpakowałem sprzęt, podłączyłem i okazało się że przy włączonej opcji OPC rzeczywiście słychać delikatne brzęczenie. Ale przy głośnoćsi od 8 wzwyż odgłos ten jest całkowicie niesłyszalny. Przy wyłączonym OPC jest cisza całkowita, żadnecho brzęczenia.
Mam pytanko. Czy ma ktoś ten model i przy włączonym opc (i z wyciszeniem do zera) kompletnie nic nie brzęczy. Pewnie jakbym się tyle na ten temat nie naczytała na forum to nie zwrócił bym nawet uwagi. Będę wdzięczny za info.
 

jarwisz

New member
Bez reklam
coyote napisał:
Witam
Czy ma ktoś ten model i przy włączonym opc (i z wyciszeniem do zera) kompletnie nic nie brzęczy. Pewnie jakbym się tyle na ten temat nie naczytała na forum to nie zwrócił bym nawet uwagi. Będę wdzięczny za info.

przy włączonym OPC - będzie buczeć nawet jak nastawisz na podświetlanie 8
przy wyłączonym OPC - nie buczy
 

jarwisz

New member
Bez reklam
coyote napisał:
OK, ale czy to normalne ?

chyba tak
co prawda nie próbowałem niwelować tego za pomocą kabli z dławikami ale odpowiedz sobie na pytanie :

czy denerwuje Cię to buczenie czy nie ?
mnie nie ,bo go nie słyszę ;)
a że jest ,ok jest jak zrobię na 0 głos to niby je słychać - ale kto ogląda TV z poziomem głosu "0" ?
 

MyKey

New member
Który sklepik wybrałes ?

Hey coyote.
Podobnie jak Ty od dośc dawna śledzę 46xd i również zauważyłem że cena stanęła wiec chyba najwyższy czas dołączyc do 'posiadaczy' sharpa
Zastanawiam się który sklep internetowy wybrałes (bo zakładam że kupowałweś przez śiec) i jak wygląda w Twoim przypadku sprawa gwarancji ?
 

Jwoznica

New member
HDMI - Upscaling a format obrazu

Hej,

nie do końca wiem gdzie zadać to pytanie, ale spróbuję tu.

Otóż...

Mam Sharpa 42, do tego amplituner oraz dekoder telewizji cyfrowej podpięty do amplitunera componentem.

W amplitunerze mam ustawione skalowanie w górę, czyli z każdego sygnału amplituner robi mi Full HD. I dalej, w opcjach dekodera mam ustawiony telewizor 16:9, w opcjach amplitunera "Smart zoom", czyli rozciąganie wszystkiego do 16:9. Amplituner do TV jest podłączony przez HDMI.

W związku z tym nie mogę sterować proporcjami ekranu w telewizorze, mam tylko dwie "Full" i "Underscan".

Pytanie jest takie: kiedy obraz będzie w odpowiednich proporcjach na całym ekranie? Czym to sprawdzić? Np. "Taniec z gwiazdami" miał pasy na górze i dole, czyli jakby był nadawany w 14:9?

Poradźcie mi jak ustawić, aby telewizor nie zniekształcał proporcji, a tam gdzie to możliwe pokazywał obraz na całym ekranie. Przyznam szczerze, że lekko się w tym gubię.
 
Ostatnia edycja:

KenCzi

New member
Witam wszystkich. Może przeprosze tak na początku ze piszę swoje pytanie przed pytaniem przedmówcy ,ale nie mam zamiaru czekać zanim ktoś odpowie, bo po prostu nie mam za wiele czasu. No to do rzeczy.
Chciałbym zakupić telewizor Sharp LC-46XD1E i mam kilka pytań w związku z jego funkcjonowaniem, możłiwościami i opłacalnością tego zakupu:

1. Na początek zadam standardowe pytanie. Jak prezentuje się obraz przesyłany w HD w porównaniu z sygnałem w trybie PAL? Czy rożnica jest kolosalna? Czy mimo dużych dysproporcji pomiędzy sygnałem PAL, a HD , tryb SD jest znośny na tak dużym TV ?

2. Jak prezentuje się dźwięk? Czy jest ,aż tak zły jak niektórzy piszą?

3. Czy charakterystyczne buczenie wciąż występuję? Jesli tak, Czy jest bardzo uciążliwe i w jakich sytuacjach występuje [ciągle dundni, czy w określonych sytuacjach]. Czy można je poddać reklamacji?

4.Czy obraz rozmazuje się podczas pokazywania szybko przemieszczających się obiektów? Jeśli tak, Czy psuje to ogólne wrażenie?

5. Jak będzie wyglądał sygnał z N-ki podlączonej przez HDMI i Xboxa360[przez hdmi,composite,VGA i hdAV]. Czy oba urządzenia wyświetlą sygnał/obraz 1080p?

6. Jak prezentuje się "projekcja" filmów z DvD. Czy obraz jest ostry,kolorowy i może konkurować z powiedzmy... Discovery HD?

To narazie wszytsko z gory bardzo dziękuje za odpowiedź na moje pytania.
 

Delo

New member
1 Mam Cyfre Hd i dodatkowo fergusona 7018 i jest znaczna róznica pomiędzy sygnałem SD a HD, na korzysc HD.

2 Dzwięk jest normalny, nie jest taki jak z większych głosników. Jest OK

3 U mnie nic nie buczy, swiszczy:) i itd.

4 Oglądam duzo piłki nożnej, F1. Czasami jest smużenie, ale wówczas daje na tryb Eco i jest super.

4 Mam Ps3 i generalnie gry mają 720p czasami 1080 i a sporadycznie 1080p. Obraz z Cyfry jest bardzo dobry, zalezy od stacji, TVN i Cyfra działają b, dobrze.

5 Nie wiem bo nie mam Discovery HD ale mam NG HD i działa rewelacyjnie.


Polecam Ci ten telewizor.
 

audiorek

New member
Potwierdzam, jest wart swojej ceny - patrząc przrkrojowo na obecna dostępną ofertę. Będziesz zadowolony. Zakup TV HDTV i tak jest kompromisem, bo stosunkowo malo dostepnych stacji, ale z czasem, bedzie sie to zmieniać.
 

krzyczaki

New member
Witam

Panie i Panowie,
Jest to moj pierwszy post. Ale obecny "duchem" na forum jestem od pary miesiący.

Zdecydowałem sie i kupiłem Sharpa 46XD1E. Jest to moj drugi telewizor w życiu. Pierwszy dostałem na komunię. Przez ostatnie siedem lat lv oglądałem na kompie:)-tak mi zostało po czasach studenckich:)

Cena wydawała się na dzień 10.10.2007 atrakcyjna, 6499 PLN w MEDIA MARKT na Górczewskiej-promocja urodzinowa.
Z polską gwarancją.

Moja ocena-Moje wrażenia:
-obraz super, nawet na SD. Naprawdę robi wrażenie. Subiektywnie najlepszy-porównywałem z samsungami(tylko)
Jedyny minus to buczenie. Zaczą buczeć na drugi dzień po zakupie.
Małym minusem jest czas przeskakiwania pomiędzy programami-ale jest krótszy niż w samsungu. Po prostu chyba tak jest w LCD. I przy całkowitej ciszy, byczy też przy przeskakiwaniu między programami.(Nawet jak OPC jest wyłączone i jasność + 8. Macie to samo????:confused:
Dzwięk-moim zdaniem okej.

Z tego co wyczytałem ta tym forum i innych stronach i opiniach , to buczenie nie jest podstawą do reklamacji.
I jest "standardem" w tych modelach, zwłaszcza w modelu 46.

Jeszcze nie podbiłem gwarancji i w ciągu 7 dni, mogę go jeszcze w razie czego wymienić. Ale tego nie zrobię, chyba, .......że ktoś poleci za tą cenę obiektywnie lepszy telewizorek. Wątpię:)

Pytanie: czy ktoś instalował ten: galwaniczny separator masy do redukcji buczenia???Pomoga???:confused:

Dzięki za odpowiedź.
Mam nadzieję, że cześciej będę bywał na forum, bo muszę jeszcze kupić zestaw 3+1+amplituner oraz DVD. Ale to pewnie też parę miesięcy potrwa. Zanim zapoznam się ze wsyztskimi opiniami:)

Pozdro
 

tirula

New member
Dodaje wazna wiadomosc !!!!!!!

tirula napisał:
Jak juz pisalem- zeby wyeliminowac burczenie w telewizorze, nalezy pomiedzy TV i kablem anteny wlaczyc tkzw. Galwaniczny separator masy:

NP: typ HAMA -wyglada jak zlaczka pomiedzy dwoma kablami. Mozna go tez nazwac filtrem pradu w masie kabla antenowego. Wtedy masa (oplot) kabla i masa wejscia do Telewizora sa polaczone poprzez filtr galwaniczny.
W dobie bardzo czulych telewizorow typu plazma czy LCD -jest to koniecznosc zeby miec taki separator - filtr i dziwie sie ze sklepy Radio TV w Polsce nic o tym nie wiedza. Podaje link na szwedzka strone-gdzie mozna tanio kupictakie separatory: http://www.kjell.com/?item=30411&path=50000,110000,180000

Dzis przeczytalem na internecie, ze w Szwecji (gdzie obecnie mieszkam)wystapilo juz kilka pozarow telewizorow typu LCD oraz Plazma. Zalecaja- zeby koniecznie stosowac galwaniczne separatory masy przed wejsviem antenowym aparatu- bo inaczej ostrzegaja ze UBEZPIECZENIE sprzetu straci waznosc i moga byc klopoty z odszkodowaniem z ubezpieczenia mieszkania. (A jak z tym w Polsce?) Tak, ze panowie, dosc glowkowania- zalatwic ti wlaczyc taki separator. Tanio i nie znieksztalca sygnalu z podlaczonych anten. "PRZEZORNY ZAWSZE UBEZPIECZONY"
 

tirula

New member
Jwoznica napisał:
Hej,

nie do końca wiem gdzie zadać to pytanie, ale spróbuję tu.

Otóż...

Mam Sharpa 42, do tego amplituner oraz dekoder telewizji cyfrowej podpięty do amplitunera componentem.

W amplitunerze mam ustawione skalowanie w górę, czyli z każdego sygnału amplituner robi mi Full HD. I dalej, w opcjach dekodera mam ustawiony telewizor 16:9, w opcjach amplitunera "Smart zoom", czyli rozciąganie wszystkiego do 16:9. Amplituner do TV jest podłączony przez HDMI.

W związku z tym nie mogę sterować proporcjami ekranu w telewizorze, mam tylko dwie "Full" i "Underscan".

Pytanie jest takie: kiedy obraz będzie w odpowiednich proporcjach na całym ekranie? Czym to sprawdzić? Np. "Taniec z gwiazdami" miał pasy na górze i dole, czyli jakby był nadawany w 14:9?

Poradźcie mi jak ustawić, aby telewizor nie zniekształcał proporcji, a tam gdzie to możliwe pokazywał obraz na całym ekranie. Przyznam szczerze, że lekko się w tym gubię.


Jezeli uzywasz wejscia HDMI, to musisz wylaczyc funkcje AUTO FORMAT w ustawieniach - bo koliduje z automatyka wejscia HDMI dla zeskalowanego 1080 P. Niestety musisz wybierac format recznie, w zaleznosci od odbieranego programu, przyciskiem pod pokrywka pilota, lub szukac mozliwosci ustawien w amplitunerze (jezeli ma autoformat)
 

Patrykos

New member
Witam

Skuszony niskimi cenami (5500zl) zakupilem Sharpa 42XD1E. Niestety zrobilem blad gdyz nie poczytalem opini w necie. Tak wiec stalem sie posiadaczem fajnego tv ktory niestety buczy i piszczy. Generalnie efekty jak opisywane wczesniej we watku, czyli jak jest dzwiek sciszony albo jak tv jest w standby, nawet jak nacisne guzik wylaczajacy na obudowie to nadal slysze jakies dziwne dzwieki ze srodka, normalnie paranoia ;) pomaga tylko wypiecie z kontaktu.

Inna sprawa ze dziwnie wyglada czern i ciemne obszary na tym tv. Mam w domu monitor LCD 19' i tam jak ogladam jakis film powiedzmy ze widze wszystko na ciemnych scenach, natomiast ten sam film ogladany na Sharpie daje taki efekt ze ciemne miejsca zlewaja sie ze soba i normalnie nic tam nie widac. Dziwnie to wyglada :/ Mam podlaczona konsole PS3 i w grach mam to samo. Kombinowalem juz w ustawieniach ale to niewiele pomaga, moge pojasniac, czern jest juz szara ale wciaz w tym miejscu jest zlana pustka. Brzmi strasznie, zapewne troche dramatyzuje, niemniej jednak na monitorze nie mam takich efektow. Normalnie jakby gamma byla zle ustawiona. Konsola podlaczona poprzez kabel HDMI. Filmy puszczam poprzez D-SUB z komputera, albo poprzez RGB (EXT1) z dekodera cyfry+.

Wlasnie patrze ma mecz Pol - Hun, i nie wiem sa o tym myslec, na zielonej murawie pojawia sie czasami taki ciemny pasek, przesuwa sie lekko w dol i z nika. Zwykle jak kamera przesuwa sie szybko w lewo/prawo za pilkarzami. Co to takiego? Pierwszy raz widze taki efekt na ekranie.

Kolejna rzecz czasami widze takie pionowe pasy na ekranie, jakby podswietlanie tam bylo gorsze. Jeden jest ok 15cm od lewej strony, a prawy tez ok 15cm tylko po przeciwnej stronie. Ciezko je wypatrzyc ale jak sie juz je raz zauwazy to swiadomosc mowi ci ze cos tam jest nie tak.

Co o tym myslicie, reklamowac, uznaja cos takiego?

Czy oddanie takiego telewizora do 7 dni od zakupu do sklepu bedzie uznane? (telewizor kupiony w poniedzialek) Prosilbym o zacytowanie jakies podstawy prawnej o ile to mozliwe.

Posiadaczy PS3 i tego TV prosze o poradzenie jak ustawiliscie opcje HDMI w tv ?
 
Ostatnia edycja:

koven

New member
Nie mam tego TV wiec odpowiem Ci tylko na końcówkę - nie ma czegoś takiego jak oddanie zakupionego towaru w ciagu 7 dni. jeśli zakupy zrobiłeś w lokalnym sklepie, to jest tylko dobrą wolą sprzedawcy jeśli przyjmie zwrot towaru. Jeśli natomiast kupiłeś przez internet to masz 10 dni na oddanie sprzętu w stanie nie wskazującym na używanie. Nie dotyczy płyt, kaset, oprogramowania itp. jeśli zostały rozpakowane z folii.
Ja bym reklamował.
 

maciek_w

New member
kupować czy nie kupować?

Witam,
przeczytałem wszystko do tutaj i praktycznie zdecydowałem się na 37xd, więksi bracia odpadają z powodu opinii o buczeniu.
Martwi mnie ciągle jedna kwestia, czy ten tv poradzi sobie z sygnałem ze zwykłej kablówki, będzie oglądany z odległości 3-3,5m?
 

martinesco

New member
krzyczaki napisał:
Cena wydawała się na dzień 10.10.2007 atrakcyjna, 6499 PLN w MEDIA MARKT na Górczewskiej-promocja urodzinowa.
Z polską gwarancją.


w jakim mieście?? i czy w kazdym MM rowniez bedzie taka cena np w poznaniu? czy raczej kazdy rządzi sie swoimi prawami?
 

audiorek

New member
Odnośnie postu TIRUL'i

Ale gdzie logika ???. Owszem, może przy kablówce, odizolować, aby nie ściągnąć jakiegoś przepięcia do budynku, ale wtedy wystarczy zastosowac separator na wejściu, Ale domowa instalacja antenowa ??. czy satelitarna ???.

Zreszta jak dobrze "walnie "to przeleci przez taki "separatorek".

A jeszcze pożar ?.

musiały by płynąc spore prądy wyrównawcze. Żle wykonana instalacja TV kablowej owszem. Ale cos mi tu ..... .

W takim razie dlaczego producenci telewizorów nie stosuja separatorów na wejściu, chodźby odłączanych.
 
Ostatnia edycja:

krzyczaki

New member
martinesco napisał:
w jakim mieście?? i czy w kazdym MM rowniez bedzie taka cena np w poznaniu? czy raczej kazdy rządzi sie swoimi prawami?

Kupiony w:
WARSZAWA
MEDIA MARKT
GÓRCZEWSKA
W SOBOTE 10.10.2007
Jak ja kupywałem to były jeszcze 2 sztuki.

Ps:
Oglądałem mecz u kumpla na samsungu, też pojawiały sie czarne pasy, ale tylko wtedy jak była pokazana kamera z trybun.

Ps2:
Ogolnie, odnosnie wizji to nie mam absolutnie żadnych zastrzeżeń-PO PROSTU BAJKA, MIODZIK, SUPER-subiektywna ocena.
Buczenie-nie słyszę, ale wiem, że jak ścisze to bezie buczał-i to mnie drażni. Ogólnie, jutro jadę podbić gwarancję i nie oddaje tv.
Tylko zastanawiam się, dlaczego nie buczał w pierwszym dniu użytkowania, zaczął buczeć w drugim dniu użytkowania, po około 6 uruchomieniu. Dziwne.:hmm:

Pozdrawiam
 

czarnyyy

New member
Patrykos vbmenu_register("postmenu_130405", true);

Sharpa 42DXD1E mam ok 2 tygodni. Faktycznie podczas oglądania meczu Pol - Hun też widziałem opisywany przez Ciebie ciemny pasek (ale to pierwszy raz). Podczas oglądania części programów obraz pozostawia wiele do życzenia, ale część jest naprawdę niezła (niezła, bo sygnał jest z dekodera POLSATU). Buczenie ani żadne piski u mnie nie występują. Porównanie monitora 19 cali do TV 42 calowego nie bardzo wydaje mi sie odpowiednie. Zobacz zdjęcie 2M w monitorze 15 calowym a wrzuć go na swój TV.

Ja nie planuje zwracać mojego TV :) .
Postaram się od kumpla porzyczyć PS3 wtedy napiszę jak wyglądają filmy puszczane z tej konsoli.
 
Do góry