Seria Sharp XD1E - FullHD wszystko o LC-37XD1E LC-42XD1E LC-46XD1E LC-52XD1E

darek53

New member
jarwisz napisał:
oj zdaje egzamin,zdaje i to wyśmienicie
dużo zależy od karty graficznej
jak masz nVidia to najwyżej stracisz po 1cm po bokach ale zachowasz największą płynność i najmniejsze obciążenie procesora

pozd

jak to możliwe ze traci się po 1cm po bokach?
jeśli podłączę kablem DVI-HDMi sygnał z kompa i podam 1920x1080 to obraz powinien wstrzelić się pixel w pixel i objąć całą matrycę
Niedawno bawiłem się TV LCD KODA 30" z roku chyba 2005 z rozdziałką natywną 1280x768 i obraz z kompa na kablu DVI-DVI był idealnie wstrzelony w matrycę , oczywiście nie ukrywam ze musiałem użyć PoweStripa aby takowy obraz uzyskać

Prosze mi wyjaśnić jak to jest z tym sharpem i obrazem z komputera bo brak obrazu pixel w pixel to jakieś nieporozumienie
 

jarwisz

New member
Bez reklam
darek53 napisał:
Prosze mi wyjaśnić jak to jest z tym sharpem i obrazem z komputera bo brak obrazu pixel w pixel to jakieś nieporozumienie

prawdopodobnie to wina sterowników

1. na KLONOWANIU - na które mam nastawione gdyż zależy mi by na LCD był też wyświetlany windows jest ten efekt ucięcia 1 cm

2. na DUAL VIEW - nie ma już tego cięcia i jest pixel in pixel ale to normalne gdyż tak powinno być.
Po prostu tu mogę regulować każdy odbiornik oddzielnie.
Tylko że na DUAL VIEW nie mam podglądu windowsa a tylko mogę oglądać pliki multimedialne.
Gram też w CoD2 i na KLONOWANYM obrazie gra mi się lepiej

ps
jak załatwię jakiś przyzwoity aparat to postaram się zrobić fotki
powerstripa - nie używałem
 

Glaeken

New member
Czesc,

Czy ktos moze mi powiedziec (badz poratowac linkiem) jak SHARP LC-42XD1E sprawuje sie podpiety pod kablowke firmy UPC (takze provider internetu chello) ? Jaka jest jakosc obrazu ?

Prnt screen bylby idealny. Z gory dziekuje.
 
Ostatnia edycja:

maras6

New member
Sharp 42XD1EA a czerń?

Czesc,

Czy mozecie podzielic sie ze mna swoimi ustawieniami obrazu dla tego modelu? Pytam bo wydaje mi sie ze czarny jest troche zbyt zielony ale za diabla nie moge tego skalibrowac. TIA
 

tirula

New member
Kupilem NOWEGO Sharpa LC-42XD1EA (w Szwecji)

w przeliczeniu za 6300 zlotych=15400 koron. Model z litera A (Sharp LC-42XD1EA) Made in Japan + AQUOS zlikwidowal wreszcie wszystkie problemy modelu LC-42XD1E. Rozni sie tym od LC-42XD1E- ze ma czarny TFT Aquos panel i mozliwosc ustawienia dynamicznego kontrastu! Skutkuje to jednak 11/05 Wat, wiekszym poborem pradu. Opisywane przez was buczenie modelu D1E wyeliminowalem podlaczeniem do kabla antenowego tkzw. separatora galvanicznego masy (krotki adapter pomiedzy TV i kablem antenowym. Niestety zwiekszanie i zmniejszanie sie formatu przy ustawieniu "Auto Format" zalezy tylko od nieudolnego kodowania formatu przez nadawcow programu. Wybieram wtedy recznie- 16:9 lub 14:9 na czas programu i po klopocie (14:9 dla programow z napisami) Instrukcja obslugi wyszczegolnia tez karty graficzne komputerow- z ktorych obraz nie bedzie obcinany. Z innych kart traci sie zewnetrzne pixele. Standard tych kart musi byc Vesa 60 Hz
 

martinesco

New member
Lc-46xd1e

witam wszystkich,

mam pytanie dotyczące modelu LC-46XD1E,

czy w tym równiez wystepuje buczenie??

chce właśnie kupic ten model, niestety w sklepie maja tylko jedna sztukę o numerze seryjnym zaczynającym sie od 703..., a zamówienie kolejnego egzemplarza moze potrwac około dwoch tygodni, i nie jest powiedziane że bedzie z innej serii.

A chcialbym kupic w tym sklepie, bo choć cena nie jest rewelacyjna 6900, to można ja rozłożyc na 30 rat po 230zł, czyli praktycznie wychodzi lepiej niż kupic w necie taniej ale na wyzej oprocentowane raty,
pzdr
 

jarwisz

New member
Bez reklam
martinesco napisał:
a czy takie buczenie jest wtedy podstawa do wymiany w sharp polska?
bo skoro tak, to wtedy nie musialbym sie przejmować z jakiej jest serii,:cool:

nie jest to podstawą do reklamacji przynajmniej na razie.

ale jeżeli tak pytasz to chyba nigdy nie słyszałeś tego "buczenia"
to nie jest tak że coś ci brzęczy i nie można normalnie oglądać.
Jak oglądasz jakiś film i leci normalny dzwięk to go nie słychać.
 

martinesco

New member
jarwisz napisał:
nie jest to podstawą do reklamacji przynajmniej na razie.

ale jeżeli tak pytasz to chyba nigdy nie słyszałeś tego "buczenia"
to nie jest tak że coś ci brzęczy i nie można normalnie oglądać.
Jak oglądasz jakiś film i leci normalny dzwięk to go nie słychać.

masz rację niesłyszałem,
ale czasem zdaża sie oglądać coś późno w nocy przy malej głosności, i tylko o ten moment mi chodzi

swoja drogą jak bardzo z zakupu sa usatysfakcjonowani ludzie którzy na tv wydaja 2tyś, podczas gdy tv za 7tyś buczy?
czy to nie aby taka polityka producentów, aby zawsze zostawic sobie pole manewru na poprawienie czegoś, i przy tym więcej zarobic?
 

tirula

New member
Wyeliminowanie "BURCZENIA" w LCD TV

Jak juz pisalem- zeby wyeliminowac burczenie w telewizorze, nalezy pomiedzy TV i kablem anteny wlaczyc tkzw. Galwaniczny separator masy:

NP: typ HAMA -wyglada jak zlaczka pomiedzy dwoma kablami. Mozna go tez nazwac filtrem pradu w masie kabla antenowego. Wtedy masa (oplot) kabla i masa wejscia do Telewizora sa polaczone poprzez filtr galwaniczny.
W dobie bardzo czulych telewizorow typu plazma czy LCD -jest to koniecznosc zeby miec taki separator - filtr i dziwie sie ze sklepy Radio TV w Polsce nic o tym nie wiedza. Podaje link na szwedzka strone-gdzie mozna tanio kupictakie separatory: http://www.kjell.com/?item=30411&path=50000,110000,180000
 

audiorek

New member
chodzi Ci zapewne o to: http://www.dipol.com.pl/izolator_galwaniczny_5-2400mhz_signal_R48605.htm , ale czy ja wiem, mozna spróbować. niemniej jak ktos ma tak jak Ja . dwie anteny do N-ki, antena do TV i antena do radia. wszytskie urzadzenia masami spięte.
Ale jesli macie to buczenie i spowodowane jest prądami wyrównawczymi , to wystarczy poodłączać kable od anten i buczenie powinno Wam zniknąć.

Sprawdzic może każdy. jesi nie pomoże , szukac trzeba dalej.
 

piastun

New member
Witam.

Obecnie mam plazme Panasonica 42PV60 i zastanawiam sie nad zmiana na LCD Sharpa 46XD1. Powiedzcie mi czy ta zamiana (oprocz oczywiscie wiekszego ekranu i full hd) ma sens?:) Druga sprawa to czy 46XD1 mozna powiesic na scianie za pomoca standardoego uchwytu (na takim wisi teraz panasonic) - czy trzeba kupic specjalny dedykowany.

Pozdrawiam.
 

audiorek

New member
Co do uchwytu standartowego to nie wiem, ale wymiana niezłej Plazmy na niezłego LCD ?. Myśle ze na sygnale SD i z anteny czy DVD to pewno niewiele zyskasz ( o ile zyskasz ), a co do HD , to na razie sygnał z satelity 1080i czy 720p są porównywalne. A na Panasie ten drugi odtworzysz i będzie OK. Owszem jakbys miał źródło Full HD , to wskazane. A jesli nie, to poczekałbym na XL1 lub XL2 , aż stanieją .

Chyba , żę kasa niewiele dla Ciebie znaczy to kup, ale wtedy najnowszy.
 
Do góry