Seria Sharp XD1E - FullHD wszystko o LC-37XD1E LC-42XD1E LC-46XD1E LC-52XD1E

winczako

New member
Wlasnie dzis dostalem przesylke;) 42xd1e:) Narazie chcialbym napisac tylko o jednej sprawie. Mam serie 707xxxxxxx. Nie slyszalem nigdy wczesniej buczenia o ktorym tyle halasu... Z ciekawosci przytknalem ucho do samego panelu tv i przelaczalem podswietlenie. Przy 0 glosnosci oraz wielkim moim skupieniu i wsluchiwaniu sie w szmery, faktycznie cos tam slychac przy podswietleniu miedzy 1 a 6... jednak po odsunieciu glowy na metr od tv jest kompletna cisza... Nie wiem jak mocne bylo Wasze buczenie? zreszta nie nazwalbym tego buczeniem a raczej syczeniem...Moim zdaniem to wyzsze czestotliwosci sa..
Pozdrawiam:)
 

winczako

New member
nieprawda... do lutego 2007r dotyczylo tez 42 cali, a w nowszej serii zdaza sie- ale bardzo sporadycznie... dlatego zastanawiam sie czy mam tego pecha, czy probuje doszukac sie na sile jakiegos dzwieku;P;)

ps. wlasnie przytachałem moja pierwsza antene... ktora nie ma instrukcji obslugi jak ja złozyc ;:):):)( To chyba nie jest zbyt skomplikowane... mam nadzieje :hmm:
zaczynam:p
 

ice-scream

New member
wymiary

witam Was wszystkich w sobotni wieczor. mam pytanko: czy ktos moze mi podac wymiary telewizorka sharp xd1 42 cale i 46 cali (tutaj znalazlem, ale prosze o potwierdzenie) ?? i czy telewizor jest regulowany w pionie???u nas w media 42 cale kosztuje w promocji 5500 i chyba jest to kuszaca propozycja. jednakze 46 mnie od dawna interesuje, ale skok cenowy jest tez duzy:( z gory dziekuje za odpowiedz. pozdrawiam i milego weekendu.
 

gipsiu

New member
czenio napisał:
Mam identyczny telewizor tzn.Sharp LC-37XD1E (Japan) oraz N-recorder (czarny), N-ka podłączona przewodem HDMI zarówno do złącza exit 5 jak i exit 6 działa bez zastrzeżeń zarówno z rozdzielczością 720 jak i 1080
Hmmm, ciekawe jest to co piszesz. Wcześniej na forum była mowa, że złącze HDMI w serii XD1E nie obsługuje HDCP. N-ka skolei wymaga HDCP do oglądania tv po złączu HDMI. Jak to więc jest możliwe, że tobie działa ?? Czy ktoś może wie, czy w nowyszych sztukach montują HDMI z HDCP ??
Planowałem kupić ten telewizorek (42") ale brak HDCP mnie zniechęcił...
 

Gaduliks

New member
Mam 2 pytania odnośnie telewizora :
1 Co to za wersja ? LC-42XD1EA mam na myśli tę ostatnią litere A ( poprawiona wersja , czy to jest tylko pełna nazwa telewizora ?)
2 Czemu tak długo się przełączają programy ? (czy to jest usterka ?)
Pozdrawiam
 

maras6

New member
Hej,

Mam od niedawna model 42-XD1EA. Podlaczony Xbox,Nka, Wii i wszystko gra poza polaczeniem laptopa do niego przez d-sub. Po podlaczenie d-sub TV pokazuje ciemny ekran. Co moze byc nie tak? TIA.
 

maras6

New member
gipsiu napisał:
Hmmm, ciekawe jest to co piszesz. Wcześniej na forum była mowa, że złącze HDMI w serii XD1E nie obsługuje HDCP. N-ka skolei wymaga HDCP do oglądania tv po złączu HDMI. Jak to więc jest możliwe, że tobie działa ?? Czy ktoś może wie, czy w nowyszych sztukach montują HDMI z HDCP ??
Planowałem kupić ten telewizorek (42") ale brak HDCP mnie zniechęcił...

Tez mam 42 XD1EA i Nke po HDMI - dziala bez zarzutu.
 

maras6

New member
maras6 napisał:
Hej,

Mam od niedawna model 42-XD1EA. Podlaczony Xbox,Nka, Wii i wszystko gra poza polaczeniem laptopa do niego przez d-sub. Po podlaczenie d-sub TV pokazuje ciemny ekran. Co moze byc nie tak? TIA.

acha nie dodalem ze po svideo dziala, ale jakosc sygnalu pozostawia wiele do zyczenia...
 

małpotarny

New member
gipsiu napisał:
Hmmm, ciekawe jest to co piszesz. Wcześniej na forum była mowa, że złącze HDMI w serii XD1E nie obsługuje HDCP. N-ka skolei wymaga HDCP do oglądania tv po złączu HDMI. Jak to więc jest możliwe, że tobie działa ?? Czy ktoś może wie, czy w nowyszych sztukach montują HDMI z HDCP ??
Planowałem kupić ten telewizorek (42") ale brak HDCP mnie zniechęcił...
Poco byłby tv fullHD jeśli nie mógłby działać w 90% przypadków do jakich jest przeznaczony?
A bez HDCP tak by było. Ani HDtv ani filmów z HD z płyt BD i HDDVD.
Tylko jako monitor? Lub skalowane SD bez sensu.
Pozdrawiam
 

czenio

New member
gipsiu napisał:
Hmmm, ciekawe jest to co piszesz. Wcześniej na forum była mowa, że złącze HDMI w serii XD1E nie obsługuje HDCP. N-ka skolei wymaga HDCP do oglądania tv po złączu HDMI. Jak to więc jest możliwe, że tobie działa ?? Czy ktoś może wie, czy w nowyszych sztukach montują HDMI z HDCP ??
Planowałem kupić ten telewizorek (42") ale brak HDCP mnie zniechęcił...
Gdzie przeczytałeś, że Sharp serii XD1 nie obsługuje protokołu CP poprzez
złącze HDMI ? Kto by kupił takiego bubla ? Wszystkie rozmiary serii XD1E
(37" ,42",46" i 52" są wyposażone w protokół HDCP
 

małpotarny

New member
Nawet w Japonii nie wszystko się udaje.

Witam.
Niestety buczenie w 42 XD 1 nadal się zdarza(tylko czemu mnie?).
Made in Japan nr 706*****
Przez pierwszy miesiąc było OK. Wiedziałem o tej przypadłości i skontrolowałem mój egzemplarz. Po ok. miesiącu niestety buczenie się pojawiło. W dzień niesłyszalne, ale wieczorem, przy cichym oglądaniu(siła głosu 3-4 – zależnie od źródła) nie da się go nie zauważyć.
Buczy przy podświetleniu od -8 do -2coraz ciszej, na -2 jest cisza, potem do góry. +2/+3 maksimum i potem coraz ciszej +7 i +8 cisza.
 

gipsiu

New member
czenio napisał:
Gdzie przeczytałeś, że Sharp serii XD1 nie obsługuje protokołu CP poprzez
złącze HDMI ? Kto by kupił takiego bubla ? Wszystkie rozmiary serii XD1E
(37" ,42",46" i 52" są wyposażone w protokół HDCP
Przepraszam, mea culpa. Macie rację. Nie wiem czemu ubzdurało mi się, że ta seria nie ma HDCP. Może pomyliło mi się z kwestią dvi-hdcp, albo za dużo czytałem forum n-ki, gdzie sporo ludzi narzeka, że ciężko o współpracę dekoder-sharp. Albo w ogóle za dużo czytałem ;)
Ku mojej uciesze hdcp jest. Dla niedowiarków link:
http://www.sharp.pl/fileadmin/user_upload/tematy/IFA_2006_A-imie-jego.pdf

Pozdrawiam
&.
 

Romanesku

New member
małpotarny napisał:
Witam.
Niestety buczenie w 42 XD 1 nadal się zdarza(tylko czemu mnie?).
Made in Japan nr 706*****
Przez pierwszy miesiąc było OK. Wiedziałem o tej przypadłości i skontrolowałem mój egzemplarz. Po ok. miesiącu niestety buczenie się pojawiło. W dzień niesłyszalne, ale wieczorem, przy cichym oglądaniu(siła głosu 3-4 – zależnie od źródła) nie da się go nie zauważyć.
Buczy przy podświetleniu od -8 do -2coraz ciszej, na -2 jest cisza, potem do góry. +2/+3 maksimum i potem coraz ciszej +7 i +8 cisza.

Mam to samo, seria ta sama, co Zrobiłes aby to wyeliminowac?
 

Seba0406

New member
Wrażenia

Witam wszystkich to mój pierwszy post na tym forum
wiec na początku podziekuje wszystkim za pomoc w wyboze tv lcd bo czytam juz to forum od kilku miechów i teraz w domku stoi LC-42XD1EA kupilem go za 899 funtów.
A teraz moje wrazenia pierwsze co zrobiłem to podpielem taptopa dell 9400
z GF7900GS przez d-sub bo narazie taki kabel tylko mam i problem najwieksza rozdzialka jaka mi sie udało ustawic to 1360x768 to max przez d-sub ?
Przebadalem matryce i nieznalazlem zadnego dead piksela juz sie cieszylem a tu nagle na niebieskim tle mam sub piksela jednego i tu pytanko do kikiego czy widziles kiedys sharpa
LC-42XD1EA z idealna matryca bez zadnego dead lub sub piksela pytam bo mam 30 dni na wymiane ale zastanawiam sie bo boje sie ze jeszcze gorszego dadza z dead jak myslicie doradzcie zostawic tak z tym jednym sub? czy wymieniac
Nastepnie podłaczyłem cyfre z fergusona przez rgb i tu sie zaczelo dlaczego taki widac te piksele? znaczy obraz wyglada z bliska ja po cyfrowym zumie to normalne wczesniej uzywalem Philipsa 36' 100hz i teraz zonka mnie meczy co to ma byc za kicha a nie obraz doradzcie jak mozna poprawic jakosc po kablu rgb.
A buczenia zdnego nie slysze seria 707 made in japan
Pozdrawiam wszystkich
 

jarwisz

New member
Bez reklam
TOMEK0306 napisał:
witam mam pytanie czy jest dostepny model XL1 42'' czy tylko XD1 wystepuje w tej wielkosci

w planach był - ale chyba tylko tak pozostało
jeżeli nie ma go w niemczech to tym badziej nie będzie w PL,chyba że jakieś wersje testowe.

pozd
 

TOMEK0306

New member
jarwisz napisał:
w planach był - ale chyba tylko tak pozostało
jeżeli nie ma go w niemczech to tym badziej nie będzie w PL,chyba że jakieś wersje testowe.

pozd
szkoda bo szukam 40-42 w tych rozmiarach i niewiem czy full hd + 100hz czy samo full w gre wchodzi sharp i sony ale bardziej nastawiam sie ku sharp-owi
 
Do góry