Seria Sharp XD1E - FullHD wszystko o LC-37XD1E LC-42XD1E LC-46XD1E LC-52XD1E

pithorr

New member
mdag napisał:
Tak jak napisali koledzy powyżej - bierz 46'.
Pierwsze wrażenie jakie miałem po jego postawieniu - ale wielki :cool:
A dzisiaj wydaje mi się taki w sam raz....

Ja miałem takie wrażenie już przy 42-ce :)
Tylko mnie to buczenie trochę przeraża...

PS: czy jest jakaś możliwość zdobycia tego DVE do kalibracji, bo ściąganie przez 3 dni non stop jest denerwujące...
 

Mager5

New member
Mam 46XD1 od 1,5 tygodnia , nr serii 705XXXX, powiem tak rzeczywiście lekko buczy, przy podswietlaniu 7 jest ciszej, a 8 zupełnie przestaje, ale zupełnie mi to nie przeszkadza. Pewnie gdybym o tym nie przeczytał to nie zwróciłbym uwagi, pozatym kto ogląda TV całkowicie wyciszony i z przystawionym uchem, a tylko wtedy mozna to usłuszeć :). Ogólnie oceniam ten model bardzo pozytywnie. Pozdrawiam
 

jarwisz

New member
Bez reklam
Patrycjusz napisał:
z tego co ciągle słyszę, to opinie są różne:
Kiki mówi, że sprzedali xd mnóstwo i nikt nie zgłaszał problemów, inni na forum mówią, że jednak buczy, ale przy podświetleniu na 8 już nie buczy.
Ostanio potwierdził to Jarwisz, który kupił z aukcji nóweczkę 46XD iiiiiiiiiiiiiiii buczy. Poczytaj wcześniejsze posty, wnioski nasuwają się, że jednak ciągle buczy :( a wielka szkoda

pozdro

hej hej
nie jest aż tak tragicznie.
przecież jak ktoś coś ogląda to wtedy już przy sile głosu 6 i wyżej tego buczenia nie słychać na całej skali poświetlenia.
Głos z głośników zagłusza buczenie.
Poexperymentowałem z ustawieniami przez 3 godziny.Potem zawołałem syna który nic nie wie na temat buczenia i kazałem mu się wsłuchać kiedy go usłyszy.Usłyszał je dopiero na sile głosu 3. A 3 to prawie nic nie słychać i nikt tak nie ogląda.
 

felixcom

New member
Witam szanownych froumowiczów - jestem tu nowy, ale od razu pragnę podziękować wszystkim którzy w danym temacie zawarli swoje wypowiedzi bo dzięki nim stałem się szczęśliwym posiadaczem SHARP-a LC-42XD1E.:D

Przez te kilka dni które jest u mnie jestem zadowolony z niego w 100%. Moja radość powinna się powiększyć jeszcze jak TV zawiśnie na ścianie – remont w toku.

Specjalne podziękowania dla KiKi-ego za namowę na 42 a nie jak było w planach 37…
Pozdrawiam wszystkich …
 

małpotarny

New member
Witam.
Również czytałem to forum i zakupiłem 42 cale XD1. Seria 706.
Pierwsze podłączenie do Polsatu cyfrowego i DVD nie było tragiczne, ale pozostawiało wiele do życzenia. Czytając posty na temat gorszej jakości sygnału SD byłem gotów pogodzić się z delikatną morką. Jednak po krótkiej walce z kabelkami i ustawieniami, żona stwierdziła, że obraz jest lepszy niż ze starego CRT. DVD zmieniłem na Panasa S511 z upskalingiem i obraz „prawie” jak HD, szczególnie z dobrej jakości płyt (Zemsta Sithów, Stealth).
Komputer podłączony kablem VGA 3m kabla +3m przedłużacza, na razie rozdzielczość 1360x768(jeszcze muszę poprawić) klipy w HD – cukiereczki.
Jedyny niedosyt to HD z platformy N, zarówno MGM jak i Discovery HD(sportu nie oglądam, chyba że patriotycznie).
 

buli107

New member
Wczoraj wieczorkiem obejrzałem Dejavu po raz kolejny, tym razem jednak podkręciłem kolor na 4, barwę na 2 i ostrość na 2, a przede wszystkim zmieniłem ustawienia w dvd podłączonego po euro( zwyklas philipsa, ustawienia były na zero ) . Różnica kolosalna :) Za komentarz niech posłuży stwierdzenie siostry szanownej małżonki, iż ogląda się prawie jak w trójwymiarze, że obraz jest głęboki. Sugerowała nawet, iż film został nakręcony inną techniką niż zwykle ;) Obraz był po prostu żyleta.. Co będzie jak do sharpika zapodam sygnał hd ??? Trudno wyobrazić sobie jeszcze lepszy obraz. Pozdrawiam.
 

cgc

New member
małpotarny napisał:
Komputer podłączony kablem VGA 3m kabla +3m przedłużacza, na razie rozdzielczość 1360x768(jeszcze muszę poprawić) klipy w HD – cukiereczki.
Podłącz kablem HDMI jak masz wyjście DVI to dopiero będą cukiereczki w FullHD.
 

małpotarny

New member
cgc napisał:
Podłącz kablem HDMI jak masz wyjście DVI to dopiero będą cukiereczki w FullHD.
Na początku tak chciałem, ale w instrukcji było D-SUB i jeszcze na dodatek trafiłem na jakiś wątek o problemach z DVI-HDMI, więc się ustraszyłem. Jeśli jednak są jakieś pozytywne eksperymenty tym zakresie to spróbuję.
To jak są?
 

jarwisz

New member
Bez reklam
małpotarny napisał:
Na początku tak chciałem, ale w instrukcji było D-SUB i jeszcze na dodatek trafiłem na jakiś wątek o problemach z DVI-HDMI, więc się ustraszyłem. Jeśli jednak są jakieś pozytywne eksperymenty tym zakresie to spróbuję.
To jak są?

nie ma problemów
a to co przeczytałeś - to twja wiedza,ktora może się przydac na przyszłośc :)

pozd
 

Patrycjusz

New member
witam, jak uważnie prześledzisz forum, to już ktoś, parę dni wcześniej, ale chyba w innym wątku napisał, że w MM we Wrocławiu 46XD1- 6500 z groszami, a w moim mieście 7999 hehe, a żeby było lepiej w RtvEuroAgd za 42XD1E- 7999


pozdrowionka
 

Ramzes765

New member
Bez reklam
Bylem w mm we wroclawiu, tv jest za jakies 8 tys z groszem. Ta oferta 6500 to tylko jak jest promocja bez VAT i trzeba za gotowke kupowac
 

brun

Member
witam!
wczoraj oglądałem xd1 42" w MM w Lublinie, uprzejmy sprzedawca podłączył tv do dvd i puścił płytkę z koncertu J.M. Jarra oglądałem kilka minut, następnie podłączył ten odtwarzacz do 40 M87 samsunga i ponownie włączył płytkę,
podłączenie było przez euro,
samsung wypadł poprostu marnie, zwłaszcza w ciemnych scenach jakiś taki szum, ziarno. sharp w porównaniu z samsungiem był gładki.

czy ktoś ma podobne spostrzeżenia? zamierzam kupić 42" xd1 w najbliższym czasie, będe wdzięczny za podpowiedź

pozdrawiam
 

cygan

Member
teraz piątek - godzina 7.00

Dopiero co otworzyłem ulotkę MM...
SHARP 42''XD1 -5555 zł (zniżka z 7899)...piszę, bo wielu jest zainteresowanych tym modelem, a te gazetki, to zupełny przypadek, jutro rano pewnie już nie zobaczę ich.. taniej nie istnieje ten model. Nawet biorąc firmy z netu- koszt przesyłki, gwarancja itp...a tak: 1.proszę rozpakować, 2.-ok,jest git, 3.odjeżdżamy wózkiem...:)
Są jeszcze inne, np. SONY 46''V2500 5999zł (z 9499)-ale już nie FullHD jak SHARP. Proszę o relacje z zakupów ;) o ile skorzysta ktoś.
 

tubing

New member
Już jest...

Kurde...
Dziś wydałem 6739 złotych polskich...46XD1E wisi już na ścianie. Seria 703...I kuchnia - buczy!

Pozdrawiam Klub 46"
 

Jarekm51

New member
Ramzes765 napisał:
Bylem w mm we wroclawiu, tv jest za jakies 8 tys z groszem. Ta oferta 6500 to tylko jak jest promocja bez VAT i trzeba za gotowke kupowac
Tylko że cena brutto wynosi 6980-klasyczny chłyt reklamowy- trzeba uważać na tego typu pseuco handlarzy. W telemorele jest za 6170- tylko że z gwarancją producenta- na Allegro z taką samą gwarancją był za 4600 i nikt nie kupił. DLACZEGO??? Odpowiedź chyba rodzi się sama......
 

Ramzes765

New member
Bez reklam
Jarekm51 napisał:
Tylko że cena brutto wynosi 6980-klasyczny chłyt reklamowy- trzeba uważać na tego typu pseuco handlarzy. W telemorele jest za 6170- tylko że z gwarancją producenta- na Allegro z taką samą gwarancją był za 4600 i nikt nie kupił. DLACZEGO??? Odpowiedź chyba rodzi się sama......
@Jarekm51 chodzi Ci o sklep ze skapca czy MM? Bo ze skapcem to masz racje cena moze byc zanizona w stosunku do tego co jest w rzeczywistosci

Hmm pytanie do znawcow - gwarancja producenta co oznacza? Bo jesli jest to gwarancja realizowana w Sharp Polska to cena 6170 jest rewelacyjna!
 
Ostatnia edycja:
Do góry