Seria Sharp XD1E - FullHD wszystko o LC-37XD1E LC-42XD1E LC-46XD1E LC-52XD1E

mdag

New member
Nie ma tego tv - jeszcze ;) - ale z tego, co wyczytałem pełne 1920x1080 (1080p) można uzyskać przez DVI - HDMI.
Nie wiem jak przez component (a włąściwie tę przejściówkę dałączaną do tv), bo np. u mnie w karcie graficznej (X1900XT) jest wyjście HDTV (componentowe tzn. też przez przejściówkę) więc może tam będzie 1080i.
Gdzieś był nawet taki temat jak telewizory i w jakich rozdzielczościach współpracują.
 

Jarekm51

New member
46xd1e

Witam!Planuję za parę tygodni zakup 46xd1e do Cyfry. Zostanie mi dekoder Philips 6010 i planuję zakup dekodera Philipsa HD z twardym dyskiem. Mam pytanie odnośnie konwertera do tych dekoderów, tak żeby odbierać programy z Astry i Hotbirda- czy będzie dobry Monoblock Twin, bo słyszałem że twardy dysk w dekoderze HD wymaga oddzielnego konwertera. Przepraszam,że piszę o tym w tym miejscu, ale widzę,że temat xd1e jest wciąż żywy, a programy będę odbierał na tym tv. Pozdrawiam wszystkich!
 

Thomy

New member
mrdread napisał:
Witam
A ja mam pytanie takie - interesuje mnie podłaczanie tego telewizora do PC.
Juz prazewie jestem zdecydowany na ten model no i postanowiłem przestudiowac co ciekawego jest w instrukcji do tego LCD. I zaiteresowala mnie informacja o obsługowanych trybach PC. A mianowicie w instrukcji pisze iz maksymalny rozmiar to WXGA(1380x768) przy 60Hz oraz SXGA (1280x1024)przy 80HZ. Aprzeciez to jest matryca 1920x1080. Wiec jak to jest naprawdę . Na jakiej rozdzielczości podłączacie PC ?

Dla mnie jest to chyba jeden z ważniejszych parametrów TV.

Natomiast w LCD Samsunga w serii M86 maksymalne rozdzielczości to własnie 1920x1080.


Właśnie przeglądam forum na 37xd1 podłączonym do kompa kablem HDMI przez przejściówkę DVI-HDMI.
Jak byś chciał to mogę podesłać zdjęcie lub print screen'a.
Rozdzielczośc 1920x1080 idzie bez problemów.
 

eskobar

New member
witam wszystkich
na wstepie mam małe pytanko czy ktos podłaczał do xd1e odtwarzacz blu ray-hddvd lg bh100 i czy udało mu sie uzyskac pełne 1080p?
co do tego modelu jego najwieksza wada jest to ze klatkuje nie ma płynnosci obrazu co w przypadku rd2e miodzio.
Ostatnio porownywałem plazme hitach 9800 z 42rd2e i ku mojemu zdziwieniu moim zdamiem wygrał sharp dodam tylko ze obydwa były podłaczone przez vga i puszczony sygnał 1080i
wiec jezeli ktos chce miec totalnego wypasa niech kupuje rd2e:-D
 

kini0

New member
Bez reklam
eskobar napisał:
witam wszystkich
na wstepie mam małe pytanko czy ktos podłaczał do xd1e odtwarzacz blu ray-hddvd lg bh100 i czy udało mu sie uzyskac pełne 1080p?
co do tego modelu jego najwieksza wada jest to ze klatkuje nie ma płynnosci obrazu co w przypadku rd2e miodzio.
Ostatnio porownywałem plazme hitach 9800 z 42rd2e i ku mojemu zdziwieniu moim zdamiem wygrał sharp dodam tylko ze obydwa były podłaczone przez vga i puszczony sygnał 1080i
wiec jezeli ktos chce miec totalnego wypasa niech kupuje rd2e:-D
Dziwne, bo zwykłe dvd ze skalerem wygląda bosko...... zero rwania obrazu.
 

eskobar

New member
kini0 napisał:
Dziwne, bo zwykłe dvd ze skalerem wygląda bosko...... zero rwania obrazu.
uwierz xd1 klatkuje i nie chodzi o podłaczanie dvd ze skalerem ale o sama płynnosc obrazu rd2 bije xd1,jak bys miał te dwa tv obok siebie to bys zobaczył roznice:-D
aha jeszcze jedno pytanko czy ktos moze mi powiedziec jak jest roznica miedzy systemem 100hz a np systemem philipsa dnm albo lg trum???
pewnie i tak dnm i trum to to samo
 

mdag

New member
eskobar napisał:
uwierz xd1 klatkuje i nie chodzi o podłaczanie dvd ze skalerem ale o sama płynnosc obrazu rd2 bije xd1,jak bys miał te dwa tv obok siebie to bys zobaczył roznice:-D
aha jeszcze jedno pytanko czy ktos moze mi powiedziec jak jest roznica miedzy systemem 100hz a np systemem philipsa dnm albo lg trum???
pewnie i tak dnm i trum to to samo

rozumiem że masz oba tv koło siebie, że stwierdzasz z całą stanowczością że XD1 klatkuje, a RD2E nie ma tej przypadłości.

kilka dni temu w MM widziłem 37RD2E i w pobliżu 37XD1E, ten sam sygnał (nie bardzo wiem co to było) i szczerze mówiąc różnic nie widziałem i nie tylko ja.
Ponadto o ilę się nie mylę (a może jednak ?) te całe 100 Hz działa tylko z cyfrowym sygnałem, czyli poza powyższym obraz będzie identyczny.

Poza tym są różne opinie, tutaj na forum widziałem taką, że forumowicz bardziej był zadowolony z XD1E niż z RD2E, którego bodajże oddał.
Także różne są opinie....
 

jtd

New member
Bez reklam
mdag napisał:
...Ponadto o ilę się nie mylę (a może jednak ?) te całe 100 Hz działa tylko z cyfrowym sygnałem, czyli poza powyższym obraz będzie identyczny.
quote]
Oj bardzo sie mylisz, 100hz dziala bardzo dobrze z sygnalem sd rowniez, nie wiem jak mozna tego nie widziec, no chyba ze dany tv ma wylaczona ta funkcje.
 

eskobar

New member
mdag napisał:
rozumiem że masz oba tv koło siebie, że stwierdzasz z całą stanowczością że XD1 klatkuje, a RD2E nie ma tej przypadłości.

kilka dni temu w MM widziłem 37RD2E i w pobliżu 37XD1E, ten sam sygnał (nie bardzo wiem co to było) i szczerze mówiąc różnic nie widziałem i nie tylko ja.
Ponadto o ilę się nie mylę (a może jednak ?) te całe 100 Hz działa tylko z cyfrowym sygnałem, czyli poza powyższym obraz będzie identyczny.

Poza tym są różne opinie, tutaj na forum widziałem taką, że forumowicz bardziej był zadowolony z XD1E niż z RD2E, którego bodajże oddał.
Także różne są opinie....
uuu troche sarkazmu!!!!pracuje w tym:-Ddzieki temu moge porownywac te i inne tv
-dziwne zajmujesz sie ty a nie widzisz tak znaczacej roznicy???????pomysl był by sens pakowania kasy w taki system jak by roznicy nie było
-działa z kazdym sygnałem
-to jest tylko moje zdanie -żle zrobił
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
powiem więcej ,że jeśli idzie o płynność RD2 i P 80 - zostawiły w pokonanym polu nie tylko plazmę Hitachi ale także Plazmę Pioneera.
Test zdjęciowy z płyty Monstera. / zdjęcia w wątku klubu HDTV/.
 

modrzew

New member
MyKey napisał:
Cytat:
Napisał modrzew
Chyba jestem pierwszym, który cytuje własny wpis na tym forum :grin: ale:
"Na każdym zebraniu jest taka sytuacja, że ktoś musi zacząć pierwszy":grin:
Nie-Piotr Pierwszy Rzeszów:grin:




Aby to forum z deka ożyło :mrgreen: proponuję obu panom co następuje:

1. aby pan modrzew
skorzystał z niezbywalnych i chyba w tym wypadku zbawczych uprawnień jakie daje umowa gwarancyjna SHARP POLSKA i zgłosił do rzeczonych panów ewidentną (wg mojej skoromnej oceny) wadę matrycy!
A POTEM OPISAŁ NA FORUM CO Z TEGO WYNIKnęło...

2. natomiast pan kini0 powinien odpowiedziec sobie na pytanie :
czy chce miec 'podstawę' (czyli xd1e)
czy też życzy sobie 'fullopcje' (xl1e) z rgb+ , 100hz-ami, tunerem i kilkoma innymi mało istotnymi gadżetami na pokładzie za jedyne ; ) 30% pln więcej
A POTEM PODZIELIC SIE Z NAMI ODPOWIEDZIĄ I WNIOSKAMI Z NIEJ PŁYNĄCYMI...

Obie wypowiedzi zostaną ocenione przez niezależne jury konkursowe
które przyzna nagrodę w postaci...

:hihi:wzmożonego 'ruchu' na forum

czego sobie i panom życzę ;)

Po piewrsze: czytaj PAN dokładnie - pytałem O CO CHODZI, a nie co to jest GWARANCJA;
Po drugie: po moim pierwszym wpisie nie było ŻADNEJ odpowiedzi przez 2 dni - więc stąd dwa kolejne - wątpię byś PAN wiedział z czego to cytaty - to miało być żartobliwie-ironicznie;
Po trzecie - jak chcesz sobie PAN urządzać konkursy to idź PAN na forum o telefonach komórkowych - tam jest mnóstwo wypowiedzi na tym poziomie cytuję przykładowo: mój telefon (firma dowolna) pierze, sprząta, gotuje i zbiera po piesku - tam to dopiero można ogłaszać konkursy, który lepiej zbiera - zwłaszcza po piesku.

Pozdrawiam nie-Panów - innych uczestników forum.
 

mdag

New member
eskobar napisał:
uuu troche sarkazmu!!!!pracuje w tym:-Ddzieki temu moge porownywac te i inne tv
-dziwne zajmujesz sie ty a nie widzisz tak znaczacej roznicy???????pomysl był by sens pakowania kasy w taki system jak by roznicy nie było
-działa z kazdym sygnałem
-to jest tylko moje zdanie -żle zrobił

- ja się nie zajmuję tv, jestem zwykłym szarakiem - poszukiwaczem dobrego tv dla siebie;) i zwróciłem uwagę na serię XD1E, chyba nie bez powodu.
- jeśli 100 Hz działa z każdym sygnalem to sorry za zamieszanie, w nawiasie napisałem że mogę sę mylić i widać pomyliłem się.

Swoją drogą to ciekawe, czytając dziesiątki opini na forach, w większości bardzo dobrych opinii na temat XD1E - pomijając znane wady (np. buczenie) - praktycznie nikt wcześniej nie zwrócił uwagi na wadę wskazaną przez Ciebie - czyli klatkowanie.
Prawie jak zbiorowa hipnoza, wszyscy zadowoleni i nikt nie widzi wady klatkowania ;), mało tego seria XD1E dostaje wyróżnienie użytkowników...

Jednak każda opinia jest istotna i należy ją brać pod uwagę, Twoją także. Mógłbyś rozszerzyć opinię o klatkowaniu. Jak i kiedy to się objawia, czy jest bardzo uciążliwe ?
Na youtube widziałem filmik 46Xd1 + PS3 + plus jakaś samochodówka i wyglądalo to imponująco....
 

MyKey

New member
modrzew napisał:
Po piewrsze: czytaj PAN dokładnie - pytałem O CO CHODZI, a nie co to jest GWARANCJA;
Po drugie: po moim pierwszym wpisie nie było ŻADNEJ odpowiedzi przez 2 dni - więc stąd dwa kolejne - wątpię byś PAN wiedział z czego to cytaty - to miało być żartobliwie-ironicznie;
Po trzecie - jak chcesz sobie PAN urządzać konkursy to idź PAN na forum o telefonach komórkowych - tam jest mnóstwo wypowiedzi na tym poziomie cytuję przykładowo: mój telefon (firma dowolna) pierze, sprząta, gotuje i zbiera po piesku - tam to dopiero można ogłaszać konkursy, który lepiej zbiera - zwłaszcza po piesku.

Pozdrawiam nie-Panów - innych uczestników forum.

Nie bardzo rozumiem skąd te nerwy u KOLEGI ???
Chciałem jedynie 'aby forum kapkę ożyło' zainspirowany zresztą dosć ekscentrycznym ale w sumie sympatycznym przypadkiem 'odpowiedzi' na własny post...
Ale skoro tak to zostało odebrane postaram się niektóre rzeczy doprecyzować:

"Po piewrsze: czytaj PAN dokładnie - pytałem O CO CHODZI, a nie co to jest GWARANCJA;"
Hmm.. wydaje mi się, że w mojej wypowiedzi wystarczająco wyraźnie napisałem, co w takiej sytuacji wydało mi się być jedynym 'lekarstwem' na ewidentnie wadliwą matrycę (co podobno często się zdarza w 42'')...
Natomiast w dyskusji czy nawalił ten czy inny element, czy też może to wina softu - nie widziałem sensu, z prostej przyczyny - bez ingerencji fachowego serwisanta który i tak zdiagnozuje przyczynę jak i ew. sposób naprawy wg. mnie się nie obędzie... bo niby jak ?
Średnio sobie wyobrażam gmeranie 'użytkownika' ze śrubokrętem, potencjometrem i schematem :grin: w dłoni przy tego typu sprzęcie nawet jesli wiedziałby co nawaliło - ale może się mylę i nie doceniam zdolności manualnych KOLEGI...?

"Po drugie: po moim pierwszym wpisie nie było ŻADNEJ odpowiedzi przez 2 dni - więc stąd dwa kolejne - wątpię byś PAN wiedział z czego to cytaty - to miało być żartobliwie-ironicznie;"
Zarzut niedoinformowania w kwestii znajomości dwóch chyba najbardziej oklepanych cytatów z dwóch chyba najbardziej popularnych polskich komedii - jest zarzutem cokolwiek naiwnym...
natomiast posądzenie, że nie zauważyłem żartobliwej ironii, żeby nie powiedziec 'rejsowatości' sytuacji - po prostu mi uwłacza : ) więc nie skomentuję : ))

"Po trzecie - jak chcesz sobie PAN urządzać konkursy to idź PAN na forum o telefonach komórkowych - tam jest mnóstwo wypowiedzi na tym poziomie cytuję przykładowo: mój telefon (firma dowolna) pierze, sprząta, gotuje i zbiera po piesku - tam to dopiero można ogłaszać konkursy, który lepiej zbiera - zwłaszcza po piesku."
Rozumiem że 'montypython'owa' w założeniach idea konkursu w którym wygraną jest.. wzmożony ruch na forum (sic; ) była poza skalą poczucia humoru lub nie znalazła zrozumienia - nie chwytam tylko skąd i apropos czego ten 'od czapy' tekst o telefonie ???

P.S. Naprawde chętnie bym się dowiedział (i pewnie nie tylko ja) jak zareagował serwis sharpa na tę sytuację, ale wygląda na to że nie dane mi/nam będzie...
bo mam niodparte wrażenie że KOLEGA po prostu chciał przyoszczędzic parę pln-ów i nie ma polskiej gwarancji - stąd frustracja...

Zgadłem ??? :p
 

eskobar

New member
kiki napisał:
powiem więcej ,że jeśli idzie o płynność RD2 i P 80 - zostawiły w pokonanym polu nie tylko plazmę Hitachi ale także Plazmę Pioneera.
Test zdjęciowy z płyty Monstera. / zdjęcia w wątku klubu HDTV/.
jesli chodzi o plazmy to taka sama płynnosc ma rowniez plazma samsunga ps42q96a takze plazma lg z systemem 100hz 42pc51 ktore zreszta polecam:Dsa w dobrych cenach!!!
 

eskobar

New member
mdag napisał:
- ja się nie zajmuję tv, jestem zwykłym szarakiem - poszukiwaczem dobrego tv dla siebie;) i zwróciłem uwagę na serię XD1E, chyba nie bez powodu.
- jeśli 100 Hz działa z każdym sygnalem to sorry za zamieszanie, w nawiasie napisałem że mogę sę mylić i widać pomyliłem się.

Swoją drogą to ciekawe, czytając dziesiątki opini na forach, w większości bardzo dobrych opinii na temat XD1E - pomijając znane wady (np. buczenie) - praktycznie nikt wcześniej nie zwrócił uwagi na wadę wskazaną przez Ciebie - czyli klatkowanie.
Prawie jak zbiorowa hipnoza, wszyscy zadowoleni i nikt nie widzi wady klatkowania ;), mało tego seria XD1E dostaje wyróżnienie użytkowników...

Jednak każda opinia jest istotna i należy ją brać pod uwagę, Twoją także. Mógłbyś rozszerzyć opinię o klatkowaniu. Jak i kiedy to się objawia, czy jest bardzo uciążliwe ?
Na youtube widziałem filmik 46Xd1 + PS3 + plus jakaś samochodówka i wyglądalo to imponująco....
masz racje to jest dobry model tv ja tego nie neguje ale wiesz kazdy miesiac 2 lub 3 w tv to cos nowego a model rd2e to naprawde cacko chociaz nie full-hd no ale nadchodzi xl1 wiec wszystko jasne odnosnie jaki model tv najlepiej kupic,co do klatkowanie jak bedziesz miał mozliwosc sprobuj porownac te 2 model na takim obrazie np. samolot na tle budynkow chodzi mi o to zeby ogladac ruch na tle jakiegos statycznego obiektu np człowiek idacy na tle (nieruchmego) muru,wiem głupio zabrzmiało ;)
 

mdag

New member
Thomy napisał:
Właśnie przeglądam forum na 37xd1 podłączonym do kompa kablem HDMI przez przejściówkę DVI-HDMI.
Jak byś chciał to mogę podesłać zdjęcie lub print screen'a.
Rozdzielczośc 1920x1080 idzie bez problemów.

Thomy, a jak długiego kabla używasz. Spotkałem się z opinią, że jednemu z użytkowników DVI-HDMI nie działał przy konkretnej długości - to jest 5 m.
Później się z takimi opiniami nie spotkałem, może to był odosobniony przypadek.
Potrzebuję około 7-8 metrów... mam ndzieje że pójdzie bez problemów ;)
 

Thomy

New member
jarwisz napisał:
ja mam 7,5m kabel HDMI-DVI i jest bez problemu /kabel MRS chyba ok 120zł/

pozd

U mnie również idzie po kablu MRS 10 metrów.
7,5m nigdzie nie mogłem znaleźć, możesz dać jakiś namiar, gdzie taki można dostać.
 
Do góry