Seria Sharp XD1E - FullHD wszystko o LC-37XD1E LC-42XD1E LC-46XD1E LC-52XD1E

Delo

New member
Witam

Zamierzam kupic : 42RD2E lub 42XD1/
Mam cyfre+ i dekoder cyfry HD
Co będzie lepsze do

Piłka nożna ( cyfra HD)
National Geografic ( HD)
F1 _ z RTL

Chodzi mi o płynnosc obrazu,smuzenie itp.
 
Ostatnia edycja:

jarwisz

New member
Bez reklam
Delo napisał:
Witam

Zamierzam kupic : 42RD2E lub 42XD1/
Mam cyfre+ i dekoder cyfry HD
Co będzie lepsze do

Piłka nożna ( cyfra HD)
National Geografic ( HD)
F1 _ z RTL

Chodzi mi o płynnosc obrazu,smuzenie itp.

do programów HD lepszy jest XD1
ale ogólnie do SD itp RD2
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Delo - Do takiego zapotrzebowania bierz XD1 i to 46" - dostaniesz extra cenę . I zapewniam Cię że:
1. Bedziesz zauroczony jakością
2. Podziękujesz za kilka dni że ktoś Cię namówił na większy obraz
3. Jak podłączysz HD - będziesz częściej przebywał w domu - bo z bliskiej nawet odległości oraz jest bajeczny.

Do porównania powinieneś użyć 46 XD1 i 46 Z 70 JVC.
sprawdź najlepiej w swoim domu.
Będziesz oczarowany a nie rozczarowany.
/ Dziś na spotkaniu Pioneera w Wawie - podawane były przykłady ludzi mocno sfrustowanych złym zakupem za duż kasę/ .
Staraj się nie dołączać do nich.
 

Delo

New member
kiki napisał:
Delo - Do takiego zapotrzebowania bierz XD1 i to 46" - dostaniesz extra cenę . I zapewniam Cię że:
1. Bedziesz zauroczony jakością
2. Podziękujesz za kilka dni że ktoś Cię namówił na większy obraz
3. Jak podłączysz HD - będziesz częściej przebywał w domu - bo z bliskiej nawet odległości oraz jest bajeczny.

Do porównania powinieneś użyć 46 XD1 i 46 Z 70 JVC.
sprawdź najlepiej w swoim domu.
Będziesz oczarowany a nie rozczarowany.
/ Dziś na spotkaniu Pioneera w Wawie - podawane były przykłady ludzi mocno sfrustowanych złym zakupem za duż kasę/ .
Staraj się nie dołączać do nich.

42 cale to moje maximum:) ( kredycik)
Dzwoniłem do cyfry, ale cyfra nie nadaje pełnego HD, i moje pytanie który LCD będzie spełniał moje oczekwiania.?

Dzięki za odpowiedz.
 

Edi907

New member
Kod:
[URL]http://www.hdtv.com.pl/forum/showpost.php?p=105622&postcount=14[/URL][URL="http://www.hdtv.com.pl/forum/showpost.php?p=105622&postcount=14"])
[/URL]



;)
 

ramadan

New member
A oto moje doświadczenia z 42XD1E

Na początku zaznaczam, że mam NIEWIARYGODNEGO PECHA do wszelkich urzędzeń elektronicznych.
Może mam w łapskach jakiś prąd, mikrofale albo inne cholerstwo, bo co nie kupię, to zepsute albo wadliwe.
Nie inaczej z Sharpem.
Wada: banding.
To zjawisko jest nieusuwalną wadą danej sztuki matrycy polegającą na stałej obecności na ekranie pasów - w moim przypadku pionowych (choć bywają i poziome, np. w Sony z tego co wiem). Ja mam dwa szerokie na środku i dwa mniejsze po ich bokach. Kiedy na jasnym tle obraz sie przesuwa, to jest naprawdę niewesoło.... Załączam zdjęcia, są wprawdzie niewielkie ale mam nadzieję, że to widać.
Tak więc zwóciłem się do serwisu Sharpa i tu..... miła niespodzianka.
Powiedziano mi, że problem występuje sporadycznie (na palcach jednej ręki mogą policzyć takie przypadki) ale skoro u mnie występuje, to nie będzie problemu z wymianą o ile tylko wizja lokalna to potwierdzi. Odwiedził mnie więc sympatyczny pan z lokalnego serwisu lubelskiego (Ducat Serwis), zrobił oczy i stwierdził, że im na szkoleniach o tym mówiono ale nigdy tego na żywo nie widział ;) No to zobaczył. Poświadczył w centali, że wada występuje.
O wiele konkretniej do sprawy podszedł pan Jacek z centralnego serwisu Sharp - poprosił o zdjęcia problemu.
W efekcie oczekuję na zaświadczenie o nieusuwalności wady i sklep wymieni mi (rónież bezproblemowo - max24.pl) tv na nowy (zamienię na 46 XD1E made in Japan).


Podsumowując:
- ja mam pecha więc taka wada pewnie występuje 1:10000 - nie zrażajcie się tym, bo TV jest naprawdę spoooooko ;), nic nie buczy, nic sie nie zawiesza
- wielki plus za profesjonalizm i szybkość działania dla centralnego serwisu Sharp na Puławskiej w Warszawie
- plus dla sklepu max24.pl za przyjazne podejście do klienta i również nie robienie najmniejszych problemów
 

Attachments

  • P1010094 male.jpg
    P1010094 male.jpg
    15,8 KB · Wyś: 228
  • P1010100 male.jpg
    P1010100 male.jpg
    17,4 KB · Wyś: 193
Ostatnia edycja:

wowoz

New member
Zastanawiam się co kupić. 32RD2E czy 37XD1. mam zamiar podłączyć cyfrę+ po eurozłączu oraz DVD również po eurozłączu. Niedługo pewnie wymienię decoder na HD. Który z tych telewizorów da lepszy obraz.
 

Musio1968

Member
Bez reklam
Bierz Sharp 42XD1 !!!!

37 to zbyt mało !!! Kiki ma rację pisząc że rozmiar ma znaczenie !!!!!!! Bierz 42 XD1 lub 46 XD1 bo obraz w HD jest bajeczny !!! Chyba że masz limit cenowy bo to różnica kilku setek ! Pozdrawiam :) :) :)
 

Musio1968

Member
Bez reklam
Zapytaj Kikie-go o ceny ???

W sklepach internetowych można kupic Sharpa 42 XD1 za dobre pieniądze ! Około 5800 złotych !!!!!!!!!!!
 

Jarekm51

New member
46xd1e

Wyczytałem,że ten tv nie posiada wejścia ani wyjścia audio cyfrowego SPDIF. Czy oznacza to,że nie można odbierać Dolby Digital 5.0, czy jeżeli tuner satelitarny albo dvd je posiada, to nie będzie problemu z odbiorem dźwięku cyfrowego- i wtedy odbiór przez głośniki kina domowego? Pozdrawiam!
 

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
Witam
Ogromna większośc tunerów satelitarnych i DVD posiada wyjście audio cyf., więc nie ma żadnych problemów w uzyskaniu dzwięku DD. 5.1 poprzez kino domowe.Oczywiście jeżeli w takim formacie (5.1)
dzwięk będzie nadawany.
 

modrzew

New member
ramadan napisał:
A oto moje doświadczenia z 42XD1E

Na początku zaznaczam, że mam NIEWIARYGODNEGO PECHA do wszelkich urzędzeń elektronicznych.
Może mam w łapskach jakiś prąd, mikrofale albo inne cholerstwo, bo co nie kupię, to zepsute albo wadliwe.
Nie inaczej z Sharpem.
Wada: banding.
To zjawisko jest nieusuwalną wadą danej sztuki matrycy polegającą na stałej obecności na ekranie pasów - w moim przypadku pionowych (choć bywają i poziome, np. w Sony z tego co wiem). Ja mam dwa szerokie na środku i dwa mniejsze po ich bokach. Kiedy na jasnym tle obraz sie przesuwa, to jest naprawdę niewesoło.... Załączam zdjęcia, są wprawdzie niewielkie ale mam nadzieję, że to widać.
Tak więc zwóciłem się do serwisu Sharpa i tu..... miła niespodzianka.
Powiedziano mi, że problem występuje sporadycznie (na palcach jednej ręki mogą policzyć takie przypadki) ale skoro u mnie występuje, to nie będzie problemu z wymianą o ile tylko wizja lokalna to potwierdzi. Odwiedził mnie więc sympatyczny pan z lokalnego serwisu lubelskiego (Ducat Serwis), zrobił oczy i stwierdził, że im na szkoleniach o tym mówiono ale nigdy tego na żywo nie widział ;) No to zobaczył. Poświadczył w centali, że wada występuje.
O wiele konkretniej do sprawy podszedł pan Jacek z centralnego serwisu Sharp - poprosił o zdjęcia problemu.
W efekcie oczekuję na zaświadczenie o nieusuwalności wady i sklep wymieni mi (rónież bezproblemowo - max24.pl) tv na nowy (zamienię na 46 XD1E made in Japan).


Podsumowując:
- ja mam pecha więc taka wada pewnie występuje 1:10000 - nie zrażajcie się tym, bo TV jest naprawdę spoooooko ;), nic nie buczy, nic sie nie zawiesza
- wielki plus za profesjonalizm i szybkość działania dla centralnego serwisu Sharp na Puławskiej w Warszawie
- plus dla sklepu max24.pl za przyjazne podejście do klienta i również nie robienie najmniejszych problemów

Witam wszystkich!
Jestem nowy więc sorki jeśli coś będzie nie tak;)
W moim 42xd1e (podłączony przez hdmi do nowego tunera cyfry+) po 2 tygodniach użytkowania zauważyłem następującą rzecz - dla jaśniejszego opisu - podzielmy ekran na 4 cześci A-B-C-D (patrząc na wprost):
  1. Podczas transmisji w HD ligi angielskiej (canal+sporthd) przy dynamicznym przesuwaniu obrazu w poziomie w części B i C (zwłaszcza w C) pojawiły się pionowe pasy (jakby cienie) przy czym najgrubszy ok. 1 cm w części C;
  2. Następnie to samo zjawisko zauważyłem podczas meczu nadawanego na tym samym kanale w formacie 4:3;
  3. Następnie to samo zaczęło się pojawiać podczas transmisji sportowych (głównie piłka nożna) na innych kanałach tvp 1 itp.;
  4. Obecnie widać to już także na kanałach filmowych (podczas dynamicznych scen) i na dvd (podłączone componentem):(;
  5. Nie wiem czy ma to znaczenie, ale zjawisko to nigdy nie występuje gdy obraz dynamicznie przesuwa się w pionie - i co ciekawe zjawisko to występuje wyłącznie w cześciach B i C przy czym jak już pisałem najintensywniej w części C.
Jestem na 100% przekonany, że zaraz po zakupie tego nie było - miałem nawet fart bo w dniu zakupu powtarzali wieczorem ligę angielską w hd i było (jak dla mnie) miodzio:D

Czytałem instrukcję, ale nie mogę za cholerę dojść o co chodzi - nie ukrywam, że jestem w tych sprawach zielony:mrgreen:

O co może chodzić???
 

kini0

New member
Bez reklam
hihihihi

modrzew napisał:
Chyba jestem pierwszym, który cytuje własny wpis na tym forum :D ale:
"Na każdym zebraniu jest taka sytuacja, że ktoś musi zacząć pierwszy":D
Nie-Piotr Pierwszy Rzeszów:-D
Niestety nie potrafię Ci pomóc, ale cytowanie samego siebie mnie ujęło.....:)
Dodam tylko iż też noszę się z zamiarem kupna TV i na razie wybieram pomiędzy 46dx1, 46xl1 (cena....)....
Pozdrawiam!
 

MyKey

New member
K-on-kurs Z Nagrodami

Cytat:
Napisał modrzew
Chyba jestem pierwszym, który cytuje własny wpis na tym forum :grin: ale:
"Na każdym zebraniu jest taka sytuacja, że ktoś musi zacząć pierwszy":grin:
Nie-Piotr Pierwszy Rzeszów:grin:



kini0 napisał:
Niestety nie potrafię Ci pomóc, ale cytowanie samego siebie mnie ujęło.....:)
Dodam tylko iż też noszę się z zamiarem kupna TV i na razie wybieram pomiędzy 46dx1, 46xl1 (cena....)....
Pozdrawiam!

Aby to forum z deka ożyło :mrgreen: proponuję obu panom co następuje:

1. aby pan modrzew
skorzystał z niezbywalnych i chyba w tym wypadku zbawczych uprawnień jakie daje umowa gwarancyjna SHARP POLSKA i zgłosił do rzeczonych panów ewidentną (wg mojej skoromnej oceny) wadę matrycy!
A POTEM OPISAŁ NA FORUM CO Z TEGO WYNIKnęło...

2. natomiast pan kini0 powinien odpowiedziec sobie na pytanie :
czy chce miec 'podstawę' (czyli xd1e)
czy też życzy sobie 'fullopcje' (xl1e) z rgb+ , 100hz-ami, tunerem i kilkoma innymi mało istotnymi gadżetami na pokładzie za jedyne ; ) 30% pln więcej
A POTEM PODZIELIC SIE Z NAMI ODPOWIEDZIĄ I WNIOSKAMI Z NIEJ PŁYNĄCYMI...

Obie wypowiedzi zostaną ocenione przez niezależne jury konkursowe
które przyzna nagrodę w postaci...

:hihi:wzmożonego 'ruchu' na forum

czego sobie i panom życzę ;)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
kini0 - ja bym wziął 46 XD1-będziesz wystarczjąco zadowolony

modrzew - wejdź na priv- dostaniesz kontakt do serwisu centralnego , o ile masz ogólnopolską gwarncję. Tam nie będziesz miał kłopotów - pracuja tam najlepsi specjaliści w kraju.

delo - ponieważ i tak bierzesz kredyt . Podaruj sobie odrobine luksusu. Zakup jest na lata. Bierz 46 Xd1.

wowoz - zależy jakie będziesz miał proporcje. Ile SD będziesz oglądał i ile HD ?
 
Ostatnia edycja:

mrdread

New member
Witam
A ja mam pytanie takie - interesuje mnie podłaczanie tego telewizora do PC.
Juz prazewie jestem zdecydowany na ten model no i postanowiłem przestudiowac co ciekawego jest w instrukcji do tego LCD. I zaiteresowala mnie informacja o obsługowanych trybach PC. A mianowicie w instrukcji pisze iz maksymalny rozmiar to WXGA(1380x768) przy 60Hz oraz SXGA (1280x1024)przy 80HZ. Aprzeciez to jest matryca 1920x1080. Wiec jak to jest naprawdę . Na jakiej rozdzielczości podłączacie PC ?

Dla mnie jest to chyba jeden z ważniejszych parametrów TV.

Natomiast w LCD Samsunga w serii M86 maksymalne rozdzielczości to własnie 1920x1080.
 
Ostatnia edycja:
Do góry