Seria PV70

mustang

New member
Dru napisał:
a ten ZOOM 1/2/3 nie jest lepszy w tej sytuacji?

No wlasnie nie bo "zoomuje" dosyc konkretnie i duzo obrazu obcina, tak ze jak pojawiaja sie jakies napisy w dolnych liniach to ich nie poczytasz, logo stacji np tvn jest prawie wogole niewidoczne, stale 16/9 to chyba najlepsze wyjscie, bo 4/3 to porazka z tymi szarymi paskami po bokach
 

q123456123456

New member
A dla mnie to 'auto-zmienianie-formatu-ekranu' jest zarabiste. Dzieki temu rzadko widac czarne pasy.
Natomiast, fakt, ze w niektorych sytuacjach brakuje mu odpowiedniego formatu, tak aby ladnie rozciagnal obraz.
 

mustang

New member
q123456123456 napisał:
A dla mnie to 'auto-zmienianie-formatu-ekranu' jest zarabiste. Dzieki temu rzadko widac czarne pasy.
Natomiast, fakt, ze w niektorych sytuacjach brakuje mu odpowiedniego formatu, tak aby ladnie rozciagnal obraz.

Czy zarabiaste to bym troche polemizowal;) to sie zmienia losowo, a nie jako dostosowywanie obrazu zeby wypelnial caly ekran, np leca widomosci, a obraz raz sie rozciaga raz jast normalny i tak co chwila zmiana na tym samym widoku kamery, to jest cholernie irytujace
 

Adi

New member
doc38 napisał:
Oby ten objaw nie wynikał z samej konstrukcji obudowy telewizora, która być może "pracuje" pod wpływem ciepła. Wtedy szanse na usunięcie usterki byłyby raczej małe. Daj znać, proszę, gdy Twoja plazma wróci z serwisu. Będę wiedział jak postępować dalej.

Ppozdrawiam :)

Dzwoniłem dzis do serwisu i powiedzieli mi, ze do 30dni zawartych w gwarancji tv otrzymam. I jak sie tu nie wk.....:x
Serwisant powiedzial, ze czekaja na jakis modul...

Dzwonilem do Panasonic polska i rozmawiajac z BOK uzewnetrznilem sie na nich. Zawsze mialem sprzet Sony, nigdy nie mialem problemu zarowno ze sprzetem jak i z serwisem. Postanowilem zmienic marke i...ehh...A tu po paru dniach uzytkowania TV uslyszalem denerwujace "cykanie" (bylo od poczatku, tylko wiecie czlowiek podniecony i swiata nie widzi, nie slyszy).
Zapytalem czy jest mozliwosc oddania wszytkich akcesorii TV i otzrymania juz od nich nowego, sprawdzonego egzemplarza. Przeciez nie powinno tak byc, ze 5 dni ogladania, a drugi tydzien w serwisie!!!!!!
W BOK maja porozmawiac z dyrektorem i skontaktowac sie ze mna.
Zapewne moja propozycje i tak maja w d....Po co dawac nowy, kiedy klient i tak kupil TV, a ze uszkodzony to juz ich nie interesuje.
A moze spotka mnie niespodzianka i na koszt Panasonic przywioza mi nowego TV z przeprosinami!!! hihihi (pomarzyc dobra rzecz)
Pozdrawiam Adi
 

Dru

Moderator
czyli Panasonic nie za bardzo poszedł po rozum do głowy od czasów CRT kiedy telewizory tej firmy miały straszny problem z formatowaniem obrazu :confused:
 

puz

New member
witam
Od wczoraj mam w domu 42 pv700. Obraz na razie mam na auto.
Czy może mi ktoś pomóc w ustawieniach obrazu? :) :) :) :)
 

iw1

New member
Ja mam obraz mam ustawiony standardowo 4:3 i wtedy jest wszystko OK, bez rozciagnięć, a jak plazma wykrywa sygnał 16:9 (np.C+film) to i tak się automatycznie przełączy na 16:9. Dużo programów a zwłaszcza filmów jest z pasami u góry i na dole, więc wtedy najczęściej używam zoom1 i mam full ekran

mustang napisał:
bo 4/3 to porazka z tymi szarymi paskami po bokach
Ustawienia/panel boczny/wyłączony
...i już nie masz szarych pasów po bokach
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
na faktyczne ustawienia plazmy PV 700 - polecam jedynie kalibrację - bo rozbieżności są ogromne. Mogę oczekiwać że plazma ta zagra dobrze naprawdę ale po zgrubnej kalibracji.
 

Dru

Moderator
iw1 napisał:
Ja mam obraz mam ustawiony standardowo 4:3 i wtedy jest wszystko OK, bez rozciagnięć, a jak plazma wykrywa sygnał 16:9 (np.C+film) to i tak się automatycznie przełączy na 16:9. Dużo programów a zwłaszcza filmów jest z pasami u góry i na dole, więc wtedy najczęściej używam zoom1 i mam full ekran


Ustawienia/panel boczny/wyłączony
...i już nie masz szarych pasów po bokach

a nie jest przypadkiem tak, że Panasonic zaleca ustawienie panelu bocznego na maksimum w celu wyeliminowania potencjalnego zjawiska powidoków?
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Dru napisał:
a nie jest przypadkiem tak, że Panasonic zaleca ustawienie panelu bocznego na maksimum w celu wyeliminowania potencjalnego zjawiska powidoków?
To prawda. Tylko, że ta szarość źle się komponuje z obrazem. ;)

ArtS :)
 

Dru

Moderator
ArtS007 napisał:
To prawda. Tylko, że ta szarość źle się komponuje z obrazem. ;)

ArtS :)

widzę lekkie zmiany na naszym dziale :)

czyli wyłączacie panel boczny. To w takim przypadku czerń boków komponuje się z czarną obudową? Czy nie powoduje powidoków?
 

mustang

New member
Dru napisał:
widzę lekkie zmiany na naszym dziale :)

czyli wyłączacie panel boczny. To w takim przypadku czerń boków komponuje się z czarną obudową? Czy nie powoduje powidoków?

Ja zostawilem ustawienie panelu bocznego na max zgodnie z zaleceniem w instrukcji, wlasciwie to mnie tam grzyb bo i tak mam caly czas 16/9 ;)
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Wybór czarnych bocznych pasów z pewnością może wpłynąć na dysproporcję w wypalaniu się środkowych i bocznych pikseli. Jeśli jednak nie oglądamy za wiele obrazów 4:3, to nie powinno być problemu. A, co by nie mówić, jasne pasy są dziwne, ale chyba można się do nich przyzwyczaić. Ja lubię, gdy czarne jest czarne, a czarne oznacza brak obrazu.

ArtS :)
 

Dru

Moderator
-> Arts007

czyli Ty używasz na codzień czarnych pasów po bokach? I nie masz później związanych z tym anomalii w obrazie?
 

2_D

New member
Witam
Przymierzam sie do zakupu modelu 37PV70 łacznie z firmowym stolikiem - thx za wymiary Kiki - ale... ze wzgledu na charakter pomieszczenia nie mam innej mozliwosci jak ustawic plazme w okolicy... kaloryfera.

Po krótce - pomieszczenie to prostokąt 4,8 na 3,5 -->na tej scianie okno pod oknem kaloryfer siegający do wysokosci mniej wiecej 60cm od podłogi
Nie mam mozliwosci innego ustawienia tv jak tylko pod oknem tam gdzie jest ten kaloryfer przy gabarytach plazmy ze stolikiem mniej wiecej na 2/3 szerokosci kaloryfera
I teraz:

Mam zamiar zakupic stolik fabryczny panasonica który ma 61cm i na nim ustawiona bedzie plasma
Na jaką minimalną odległosc moge zblizyc całosc stolik z 37PV70 do kaloryfera
Z tego co czytałem to ta plazma nie posiada w sobie zadnych wiatraków
A sama z siebie jest całkeim konkretnym źródłem ciepła.

Pzdr.
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Zauważ, że cały czas stosuję tryb przypuszczający. Z bardzo prostego powodu. Nie mam jeszcze plazmy. :)

ArtS :)
 

Dru

Moderator
a mi się wydawało, że tylko jasne fragmenty obrazu powodują powidoki. A tu nagle wiadomość, że panel boczny nie można ustawić z czarnymi pasami bo spowodują powidoki. I bądź tu mądry :confused:
 
Do góry