Seria PV70

(Cy)Gorg

New member
Bez reklam
slimak napisał:
"Linearität"- w tym wypadku chodzi o procentową wartość ile widać odcieni jasności/ szarości.;)

Ale porazka, to jest wlasnie tlumaczenie czesciowe slow niemieckich i wyciaganie daleko idacych wnioskow (linea - linia, chyba). Zdecydownie sobie to odpuszcze, wychodzi jeden wielki kit. Dzieki za umieszczenia porownania i pomocy w tlumaczeniu slow.

kaszpir napisał:

Ano nie ma, musi spelnic kryteria, poziomu kontrastu, ilosci odcieni szarosci. Podobnie jest jak z HD-ready (full, half), dany produkt spelnia kryteria wiec i posiada HD-ready.

Pzdr. (C)G
 

Golgota

New member
Dru napisał:
ktoś kupował ze sklepu internetowego? Chodzi mi o jakość dostawy przez kuriera. Bo sporo głosów było, że kurier nie dba za bardzo o swoje paczki, latają sobie po samochodzie. Czy to prawda? Bo jeśli tak to będę musiał kupić plazmę z mieście, oczywiście za większą cenę.

Witam Cie,
Ja kupiłem ze sklepu http://www.agito.pl/category/1?bid=59&gclid=CIyNt7SVo4sCFQ2HlAodKkf_hQ
Sam trochę miałem stracha, ale naprawdę zostałem mile zaskoczony, przesyłka na drugi dzień, a karier przyjechał porządnym samochodem, zadzwonił do mnie prosząc o pomoc przy wniesieniu, sprzęt jak najbardziej dostarczony OK.
Podaj jakaś stronę i jak mogę wysłać zdjęcia?
Pozdrawiam
:oops:
Jeszcze dotego tanio i transport za darmo!
 

Dru

Moderator
ja też zainteresowałem się tym sklepem agito.pl. Może też u nich zakupię TV. Mają dobre ceny, no i opinie na ceneo.pl i skapiec.pl są pochlebne o tym sklepie.
 
Ostatnia edycja:

sancho

New member
Panasonic 37PV70

Witam wszystkich forumowiczów.

W końcu wjechal do mnie 37PV70, po kilku miesiącach badań, czytania forum itp. Juz dostawałem na głowę od ilości przeczytanych informacji, newsów, porównań. Poprzednio miałem Samsunga 32M61 i dzięki Bogu po jego awarii dostałem zwrot kasy. Samsung zupełnie sobie nie radził z sygnałem SD- makrobloki, gliniane twarze, "plastkowe" kolory itp., tylko 32" a trzeba było go ogłądać z 3m. Z plasmą Panasa nie ma żadnych porównań. Mam sygnał z N-ki i każdy program mogę spokojnie oglądać z 1,5m - jest lepiej niż mysłalem. W tej chwili nieco żałuję, że nie wziąlem 42" ale cóż .. kasa. Nie chcę wdawać się w szczegóły - polecam wszystkim niezdecydowanym - nie pożałujecie.
 

sancho

New member
Nie chce powielać informacji z poprzednich postów (oczywiście tych pozytywnych). Tak jak napisalem odleglość 1,5m przy 37" (jak dla mnie oczywiście) sprawia że trudno napisac coś krytycznego o obrazie i to chyba mówi samo za siebie. Trzeba zauważyć, że wydałem 3900 zł (www.neo24.pl - dostawa bez zarzutu w ciągu 2 dni) a nie 7000 czy 8000 za Pionka o nieznacznie lepszej jakości (moje odczucia). Jeden zgrzyt to oczywiście N-ka i brak połaczenia w trybie HDMI (trzeba przełączyc na DVI i dżwięk puścić po analogu). Myslę też, że dobrze jest zadbac o to by telewizor nie stał frontem do okien - refleksy w słoneczny dzień psują nieco przyjemnośc oglądania - ale to chyba nic niezwykłego i raczej oczywiste. I rzecz najwazniejsza - małżonka zadowolona (w tym przypadku kwestie techniczne, tudzież jakość obrazu nie mają tak dużego znaczenia, jak wygląd) bo poprzedni fortepianowy Samsung nie uzyskal aprobaty.
Naprawdę jestem zadowolony, tym bardziej, że przez ostatnie 2 miesiące spedzałem dziennie około 2h na studiowaniu tematu :).
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Sancho. Zapytam z czystej ciekawości, gdyż podana przez Ciebie cena wydaje się bardzo okazyjna. Czy do telewizora dostałeś polską gwarancję i polską instrukcję obsługi? W tej chwili to nawet 42PV45 kosztuje nieco więcej. Jak Ty to zrobiłeś? ;)

ArtS :)
 

iw1

New member
Dru napisał:
ja też zainteresowałem się tym sklepem agito.pl. Może też u nich zakupię TV. Mają dobre ceny, no i opinie na ceneo.pl i skapiec.pl są pochlebne o tym sklepie.

polecam również http://www.agdyby.pl/
dostawa na następny dzień i żadnych problemów, co prawda cena za 42'' jest chyba wyższa o 50 zł niż w Agito ale transport nie przez kuriera tylko sami przywieźli i w godzinach wieczornych tak jak chciałem, punktualnie, rozpakowali, sprawdzili i czego tu więcej wymagać?

...a wieszak taki kupiłem i jestem bardzo zadowolony:
http://www.allegro.pl/item184075942_uchwyt_wieszak_plazma_lcd_30_63_75kg_fak_v.html


...tylko ten kurz na czarnej ramce wokół ekranu... ech...
 
Ostatnia edycja:

Undziak

Member
Szanowni Koledzy,

czy któryś z Was wie, gdzie można obejrzeć PV70 w Trójmieście?
Sam jestem zainteresowany tą plazmą, choć nie spieszno mi do zakupu.
Ciekawi mnie jeszcze jak będzie z jakościa obrazu tego modelu w porównaniu do FULL HD 42" Panasonica.
 

JaW

New member
Dru napisał:
koledzy jeśli kupowaliście także wieszaki na ścianę to pochwalcie się jakie to były i gdzie kupowane.

Kupiłem ten uchwyt od ego własnie sprzedawcy:
http://www.allegro.pl/item186907277_uchwyt_wieszak_plazma_lcd_32_63cal_supercena_.html
Bardzo solidna blacha, wykonanie bez zarzutu, wszystkie elementy montazowe w komplecie. Dostawa błyskawiczna.

I jeszcze jedno - przełączyłem 37PV70 w tryb 720p na wejściu z n-recordera, no i wydaje mi sie, ze jest lepiej, niz w 1080i, szczególnie na meczach piłki nożnej. TV jest jakby "szybszy", wyraźnie mniejsze jest też ząbkowanie ukośnych linii. Moze ktos inny to sprawdzi i opisze swoje wrażenia?
 

darek64

New member
Panasonic a Pixel Plus

Witam,
jestem nowy na tym forum... nie chcę go zaśmiecać nowymi wątkami, dlatego podczepię sie pod ten, bo sprawa dotyczy Panasonica TH-42PV70P oraz Philipsa (przyjmijmy, że chodzi o model 42PF5331, chociaż nie upieram się że tylko ten i żaden inny).
Zamierzam kupić plazmę 42', niedrogą (ca 4500,- plus minus) i po eliminacjach zostały mi produkty tych marek. Na forum Panasonic zdecydowanie króluje pod względem liczby postów, stąd moje pytanie: czy Panasonic ma jakąś wyraźną przewagę nad Philipsem - ogólnie ujmując, jako marka? Wiem, że Philips przegrywa w kategorii gwarancja (12 m-cy), a wygrywa (rzecz gustu ;-) - w kategorii design. A jak w innych, tj.:
1. jakość obrazu (chodzi mi nie tylko o obraz testowy, ale patrzę od strony użytkowej - większość czasu kablówka - PAL, trochę divx, następnie DVD),
2. dźwięk - zawsze można wypuścic dźwięk na wzmacniacz i kolumny, ale sama plazma też nie powinna mieć charczącego złomu, a kiedy widzę w specyfikacji THD 10% to mnie nieco przeraża - jak jest w praktyce?
3. awaryjność / serwis.
Druga kwestia, która mnie interesuje, to philipsowski Pixel Plus (nie ma go w tym modelu - jest w droższych, ale tu też zastępują go różne bajery, jak Digital Crystal Clear, Progressive Scan, Contrast Plus, Eliminacja poszarpanych linii, Active Control...). Czy Panasonic ma coś podobnego? Jak nazywają się odpowiedniki? Jak działąją? Jaki jest efekt? - podobny/lepszy/gorszy?

z góry dzięki za kompetentne odpowiedzi - wykorzystam je przy zakupie...
 

hojlo1

New member
Bez reklam
darek64 - (nic odkrywczego) polegaj raczej tylko na sobie.
Tylko bezpośrednie starcie (moze w dużym salonie się uda) rozwiąże Twoje wątpliwości.
Może pokaz w domu (kiki???).

Dlaczego tak:
np:
- inny jest opis posiadcza, który "przesiadł " sie z czegoś gorszego....
- jedni opisują PixelPlus jako rewelację, dla drugich obraz zbyt teatralny...
- itp. itd....

Ze znajomym ostatnio wybraliśmy Panasonica (70), ale stojacy obok np Samsung (Q7) wcale nie był gorszy - testów mnogo i niuanse w każdą stronę.

Zadecydowały np. tylko dodatki i "firma".

Jak będzie dalej ..., kto to wie (awaryjność , gwarancja...).

Wiem, ze pomoc znikoma, ale ...., to Ty masz oglądać (na codzień), a do tego najlepiej na sygnale, który preferujesz. ;)
 
Ostatnia edycja:

Servisko

New member
JaW napisał:
Kupiłem ten uchwyt od ego własnie sprzedawcy:
http://www.allegro.pl/item186907277_uchwyt_wieszak_plazma_lcd_32_63cal_supercena_.html
Bardzo solidna blacha, wykonanie bez zarzutu, wszystkie elementy montazowe w komplecie. Dostawa błyskawiczna.

I jeszcze jedno - przełączyłem 37PV70 w tryb 720p na wejściu z n-recordera, no i wydaje mi sie, ze jest lepiej, niz w 1080i, szczególnie na meczach piłki nożnej. TV jest jakby "szybszy", wyraźnie mniejsze jest też ząbkowanie ukośnych linii. Moze ktos inny to sprawdzi i opisze swoje wrażenia?

No [SIZE=-1]może jest lepiej umnie jest lepiej w 1080i ale ja nie mam n-recordera tylko Philips [/SIZE][SIZE=-1]DSR-9005, ale jak w boxie ustawisz 720 to wtedy jest podwujny scaling najpierw w boxie do rozdzielczosci 1920 x 1080i a potem w tv na 1024 x 720, chyba ze sie myle.[/SIZE]
 

darek64

New member
Czy ktoś wie, gdzie są produkowane lub montowane TH-42PV70P?
Dlaczego idą one tylko na rynek polski?
W Niemczech ta wersja nie jest dostępna (tam jest PV71), a oprócz Polski PV70 sprzedają tylko w Belgii, ale tam jest z końcówką F, zamiast P.
Czy może ktoś wyjaśnić różnice między tymi wersjami?
 
Do góry