Seria PV70

Spikey

New member
smok napisał:
Golgota, a ta badziewiarska stacyjka to ze zwykłej kablówki? dobrze by było wiedziec jak sie sprawuje na nboxie (ale nie na hd).

nie było dużych róznic...cóż ktoś robi sobie z nas jaja pisząc o miernej jakości albo ma wadliwy egzemplarz, a to pech...

pofałdowana ramka...cóż spróbuj stanąc przed pv70 w odległosci ok.20cm, wpatruj się w matryce ok.10minut szukając snakesów, a zaraz potem zaobserwuj ramkę (nieważne z jakiej odległosci)...no kurna! istna fala!:lol:

Potwierdzam, wystarczy popatrzeć pod kątem na tv i widać jak bardzo pofałdowana jest obudowa.
 

adrianes

New member
Testy 50PV70

Porównywałem w M1 Pozań 42PV70 z seriami 60 i 45 i jak już wczesniej pisałem kolory moim zdaniem ma lepsze a ostrość co najwyżej porówywalną (ale wymagało to dobego gimnastykowania się przy ustawieniach) i to wszystko przy sygnale z satelity podzielonym na 1000 telewizorów. Przymierzam się natomiast do zakupu 50 cali a on ma już inną rozdzieloczość i może grac inaczej (mam nadzieję że lepiej). Może ktos widział akcji 50PV70 i może podzielić się wrażeniami w porównaniu do 50PV60, bo niestety nie potrafię go w okolicy Pozania namierzyć. Chętnie poznam opinie doświadczonych kolegów. KIKI- może Ty zrobisz porówanie z innymi plazmami 50 cali - seria 60, Samsung ew. inne :).
A może zasugerujecie mic coś innego w rozmiarze 50 cali - będę wdzięczny za pomoc.

Pozdrawiam
 

Golgota

New member
smok napisał:
Golgota, a ta badziewiarska stacyjka to ze zwykłej kablówki? dobrze by było wiedziec jak sie sprawuje na nboxie (ale nie na hd).

nie było dużych róznic...cóż ktoś robi sobie z nas jaja pisząc o miernej jakości albo ma wadliwy egzemplarz, a to pech...

pofałdowana ramka...cóż spróbuj stanąc przed pv70 w odległosci ok.20cm, wpatruj się w matryce ok.10minut szukając snakesów, a zaraz potem zaobserwuj ramkę (nieważne z jakiej odległosci)...no kurna! istna fala!:lol:
\
\
No nie,
Stałem 1metr, 3 metry,
A ni jestem az tak zboczony jak ty żeby 4cm oglądać TV-do lekarza
Pozdrawiam
 

Ukiel

New member
Witam,

dziś byłem w "sklepie Kikiego" na Pstrowskiego w Olsztynie i stały obok siebie Panasonic PV60 i nowy PV70. W sklepie była miła pani, która włączyła obydwa telewizory i żonglowaliśmy sobie kabelkami. Ani ja, ani moja żona nie widzieliśmy ŻADNEJ istotnej różnicy w jakości obrazu obudwu telewizorów, nie wiem jakim sposobem obraz na zdjęciu z Pioneerem wyszedł tak słabo i nieostro - chyba chodzi po prostu o głębię ostrości w aparacie. Poznaję, że TV stał dokładnie w tym samym miejscu co na zdjęciach Kikiego, a Pioneer stał sobie obok - dziś niepodłączony.

Jedyny komentarz pani obsługującej dziś sklep to taki, że było już czterech porównywaczy dzisiaj i każdy mówił to samo - że nie widzi żadnej różnicy w obrazie na niekorzyść nowego TV. A jest on znacznie ładniejszy i tańszy. Mi to wystarczy - kupię PV70, bo za cenę 50" Panasa mógłbym mieć 42" Pionka.

Pozdrawiam z Olsztyna!
 

Golgota

New member
smok napisał:
Golgota, a ta badziewiarska stacyjka to ze zwykłej kablówki? dobrze by było wiedziec jak sie sprawuje na nboxie (ale nie na hd).

nie było dużych róznic...cóż ktoś robi sobie z nas jaja pisząc o miernej jakości albo ma wadliwy egzemplarz, a to pech...

pofałdowana ramka...cóż spróbuj stanąc przed pv70 w odległosci ok.20cm, wpatruj się w matryce ok.10minut szukając snakesów, a zaraz potem zaobserwuj ramkę (nieważne z jakiej odległosci)...no kurna! istna fala!:lol:
Sorki
Ale ty naprawde jestes chory,
Życzę dużo zdrowia
pozdrawiam
 

Flapu

New member
Do jtd
Jestem posiadaczem 42PV60 po wymianie modułu na taki "bez węży" i chciałem dodać że właśnie po tej nieszczęsnej wymianie zacząłem zauważac identyczny efekt na moim PV60 (wczesiej na 100% tego nie było) - jest to czasami identycznie widoczne jak na Twoim załączonym powyżej foto. Chodzi mi o te półokrągle linie. Czyli raczej nie jest to winą słabego sugnału kablówki.

PS: Dobrze że we wtorek zabierają i TV i maja zamontować powrotnie stary moduł, uffff..... ale to tak na marginesie.
 

seat98

New member
Tak naprawdę to z tych wszystkich wypowiedzi nic konkretnego nie wynika
ponieiważ zapanował jeden wielki chaos spowodowany emocjami.
 

jawer1

New member
Witam Was

Właśnie jestem po pobieżnym przestudiowaniu zdjęć od Kikiego.
Na wstępie wielkie DZIĘKI Kiki !!!

Wg mnie plazmy PV60 i PV70 są bardzo porównywalne.
Na jednym ze zdjęć wręcz jest lepsza jakość na PV70 niż na pV60, a reszta zdjęć porównywalna.

Na podstawie przesłanych zdjęć nie chcę ocenić PV70 z Pionkiem 4270, gdyż monitory nie były ustawione w tej samej odległości od aparatu. Tak więc ostrość mogła być złapana na Pionku i dlatego zdjęcia nie mogą być miarodajne. Co innego test wcześniejszy z 22.03, gdzie w/w TV stoją obok siebie. Tam dokładnie widać przewagę Pionka.

Zastanawiam się czy nie wpłacić 5K za Pionka i resztę wziąć na raty.
 

Dru

Moderator
czyli jednak coraz więcej osób twierdzi, że PV70 jest porównywalny jak nie lepszy od PV60. To w sumie dobre wieści :D
 

czago

Banned
jawer1 napisał:
Witam Was

Właśnie jestem po pobieżnym przestudiowaniu zdjęć od Kikiego.
Na wstępie wielkie DZIĘKI Kiki !!!

Wg mnie plazmy PV60 i PV70 są bardzo porównywalne.
Na jednym ze zdjęć wręcz jest lepsza jakość na PV70 niż na pV60, a reszta zdjęć porównywalna.

Na podstawie przesłanych zdjęć nie chcę ocenić PV70 z Pionkiem 4270, gdyż monitory nie były ustawione w tej samej odległości od aparatu. Tak więc ostrość mogła być złapana na Pionku i dlatego zdjęcia nie mogą być miarodajne. Co innego test wcześniejszy z 22.03, gdzie w/w TV stoją obok siebie. Tam dokładnie widać przewagę Pionka.

Zastanawiam się czy nie wpłacić 5K za Pionka i resztę wziąć na raty.


jawer1 - czy Ty naprawdę chcesz kupić plazmę na podstawie zdjęć? Dobrze, że nie trafiłeś jeszcze na handlarza, który ma do opchnięcia jakiś stary model sprzed 5-ciu lat. Spokojnie mógłby zrobić takie zdjęcie na którym najnowszy model Pioneera by wysiadł...
 

Dru

Moderator
czago napisał:
jawer1 - czy Ty naprawdę chcesz kupić plazmę na podstawie zdjęć? Dobrze, że nie trafiłeś jeszcze na handlarza, który ma do opchnięcia jakiś stary model sprzed 5-ciu lat. Spokojnie mógłby zrobić takie zdjęcie na którym najnowszy model Pioneera by wysiadł...

oj, daj spokój, ważne żeby żony na podstawie zdjęć nie wybierać ;)
 

jawer1

New member
czago napisał:
jawer1 - czy Ty naprawdę chcesz kupić plazmę na podstawie zdjęć? Dobrze, że nie trafiłeś jeszcze na handlarza, który ma do opchnięcia jakiś stary model sprzed 5-ciu lat. Spokojnie mógłby zrobić takie zdjęcie na którym najnowszy model Pioneera by wysiadł...

Ok,ok masz rację. Nawet przez moment nie pomyślałbym żeby kupować TV na podstawie zdjęć. Ja tylko starałem się porównać obraz na fotografii.
Sam widziałem PV70 w MM. Pierwsze wrażenia po przełączeniu na kanał SD - pomyślałem, oj kiepsko.
Ale potem po dostrojeniu (wzrok się przestawił z HD na SD :) ), porównaniu z PV45 i jakimś Sony LCD 46" (13k Pln) nie wyglądało tak tragicznie. Na LCD dużo gorzej a z PV45 porównywalnie.
Zresztą mój przedmówca Ukiel jak i inne osoby które porównywały u Kikiego też nie zauważył różnic.
 

smok

New member
Golgota przecież te słowa kierowałem do tych którzy na siłę wypatrują wad w pv70, a w ogóle to miało byc śmieszne...
dzięki za zboczeńca.
 

Golgota

New member
Serdecznie Ci dziękujęKiki kiki, wyszły i to nie źle.
A jednak miałem rację ze ten PV70 nieźle świeci
Pozdrawiam, jesteś jak najbardziej OK.!
 
Ostatnia edycja:

slimak

New member
Bez reklam
Witam

Nie mam czasu pojechać do MM i zdjęcia od kiki dają mi na razie jedyną możliwość wstępnej oceny pv70.

PV70 ma bardzo podobną ostrość i detale obrazu (na ZDJĘCIACH) jak pv60, ale ma minimalnie głębszą czerń i ostrzejszą biel. Niestety odbywa się to kosztem szczegółów w ciemnych i jasnych detalach obrazu. Co do Pioneera, to niestety miał nie rozciągnięty obraz na całą wysokość ekranu. A to bardzo wpływa na ocenę ostrości i detali obrazu.

Pozdrawiam
Ślimak
 
Do góry